Montale

Ár:   17 000-24 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: alycethetyger, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. december 21.

Ár:   17 000-24 000 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Illatcsalád: keleties (tömjén, vanília, mósusz)
Illatjegyek: ibolya, ilang-ilang, mósusz

Puha és intim: a Montale Fehér Mósusza olyan finom, mint egy vékony, leheletnyi selyemruha. Az ibolyalevelek friss, gyermeki ártatlanságot sugároznak, az ilang-ilang azonban gondoskodik arról, hogy az ártatlanság helyett inkább az érzékiség legyen a kulcsélmény. A felhasznált mósusz pedig igazi finomság: lágy, harmatfriss, enyhén szappanos hatású. Kitűnő parfüm, ha vajfehér gyöngédségre vágyunk.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Stardust85

2024. április 19.

Extra virágos-friss mosószer illat. Üdítő tisztaságillat ami minden napszakhoz és minden alkalomhoz illik.
Imádom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. április 19.

Imádom.

Vivus.Laszlo

2022. január 26.

Hoppá-hoppá. Első szaglásra úgy lettem szerelmes bele, hogy csak lestem. Folyamatosan szaglásztam, magamba szívtam ezt az üde, finom lágy kellemes puderes, nőies illatot. Egyszerűen csodás, szinte már angyali. Picit virágos, picit púderes, picit édes. Pont megfelelő. Biztosan megvásárolom majd egy akció keretein belül. Az egyetlen fájdalmam, hogy sajnos csak négy csillagot érdemel, mert Montale-hoz képest egyáltalán nem tartós.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 26.

ludri97

2021. július 8.

Szagminta nelkul, erzesre valasztottam ki interneten keresztul es milyen jol tettem. Valahogy nekem ezek mindig bejonnek. Elsore ami eszembe jut: exkluziv szallodak friss agynemujenek illata ami tokeletesen elere van vasalva. Pompas illat. Egyszeru de van benne megis valami eros , markans.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 8.

kjancsa67

Korcsoport: >54
2020. szeptember 3.

Semmi extra, csak egy finom kis komfortillat. Nem érzem benne a tömjént, mósuszt azonban annál többet. Nem tudom ez mitől keleties vagy harmat friss illat. Tartós, enyhén körüllengi az embert egész nap, de semmi extra. Régen odavoltam érte, most "csak" elhasználom, amim van. Viszont többször is vásároltam, valamit mégis csak tud...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. szeptember 3.

GNóri

2020. május 13.

Sokáig ellenálltam neki, mondván van már egy White Musk-om (Tesori), amit nagyon szeretek, nyáron az egyik kedvenc illatom. Sok-sok nap (vagy hónap) tesztelés (más időjárás, más hangulat, stb) után nagyon megkedveltem ezt a Montale-t is, és rájöttem, hogy nem hasonlítható össze a Tesorival. Na nem a minőségüket vagy tartósságukat tekintve, abban mindketten remekelnek. A Tesori karcos tisztaságillat, amit imádok a nyári kánikulában. A Montale-ban nekem az ibolya az abszolút domináns, eddig ő az egyetlen parfüm, amiben szeretem az ibolyát, hiszen talán a többi illatjegynek köszönhetően nem savanyodik be. Harmatos, szelíd, bájos illat, nekem a meleg tavaszi időhöz illik. Szóval, lehet az embernek több White Musk-ja :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 13.

elvanui

2019. július 18.

Ez az az illat, ami rávezetett, hogy egy elég fura családban élek:).Van egy teljesen normális huzalozású férjem, aki mondjuk szereti a szép dolgokat, de nincs különösebb rigolyája sem illatok, sem más terén. Vagyok én, aki ugye dajkálok egy tinikoromban felfedezett és igen jól fejlett szinesztéziát, ami néha mókás, néha baromi zavaró. Aztán van egy túlhalló művészlélek lányom, egy hiperaktív matekzseni fiam, és egy jól funkcionáló auti, szenzoros legkisebbem. Szóval a tesztalanyok jócskán variáltak:). Figyelem, teszt következik. Abból indultam ki, hogy én ezt a pézsmát EGYÁLTALÁN nem érzem, semmit, többszörös próbára sem, még vízszaga sincs, alkohol sem, semmi. Tudom, hogy vannak, akik bizonyos pézsmákra orrvakok, ezt el is fogadtam, bár sajnálom, mert ezt is, és pl, a Mure et Musc-öt is szeretném szerintem (azt sem érzem). De mindegy. Szóval tudományos jelleggel, egymástól szándékosan teljesen függetlenül (igen, néha ilyen hülyeségekre pazarlom a szabadidőmet) megérdeklődtem minden családtagomtól, hogy egy kifújt spriccnek (papíron) milyennek érzik az illatát.
Férj: Ez olyan, mint a hajad.
Nagylány:Hú, mint amikor velem aludtál, mikor lázas voltam kiskoromban.
Nagyfiú: Olyan illatú, mint a hálóinged!!!
Legkisebb: Ajáé. Atosz. (=Anyáé. Illatos).
Na erre varrjatok gombot... Szóval akkor azért nem érezzük a mittudoménmilyen pézsmákat, mert valami testazonos anyag van bennük, amit az agy nem értékel információként?! Itt olyan sok orrzseni van, valaki biztos tudja.
Tudom, hogy ez nem sokat segít, mint jellemzés, de annyira fura... Ez egy nagyon fura darab.
Viszont a papíron állítólag több nap után is érezhető maradt. Irigylem azokat, akik érzik:)... Biztosan szép, púderes... Nem bántom, négyest kap, mert nem az ő hibája, hogy nekem nem mond semmit:).

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 18.

Férj: Ez olyan, mint a hajad.
Nagylány:Hú, mint amikor velem aludtál, mikor lázas voltam kiskoromban.
Nagyfiú: Olyan illatú, mint a hálóinged!!!
Legkisebb: Ajáé. Atosz. (=Anyáé. Illatos).

Plenda

2019. május 10.

Mintákat kaptam,minden nap 1-2 próbálgattam. Egyik nap mind a 2 csulkómra mást fújtam, majd a kezembe akadta a Montale. Már 1 ideje piszkálta a fantàziám. Nem bírtam ki, fújtam könyökhajlatba. Nem tetszett! Aztán elszaladtam ide oda, mindig megcsapott valami nagyon finom illat. Aztán hazaértem, levettem a pulcsim és láss csodát!!! Olyan szépen muzsikált rajtam, különleges, lágy, finom illat! Nem tudok betelni vele!!!! Lehet Ő lesz a nagy napon fehér ruhás illatom??? 😉😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 10.

Bigris

2018. szeptember 15.

Azt hittem nem lőhetek mellé ezzel az illattal, mert nagyon szeretem a fehérpézsmás illattokat. Fújóst vettem itt a Krémmánián, köszönet RekaKrem-nek. Nagy izgalommal próbáltam és ..... rajtam valami égett rongy szaga van. Mint amikor vasalásnál kicsit tovább hagyjuk a ruhán a vasalót, vagy mintha főzés közben finoman megpörköljük a konyharuhát. Gondoltam túl sokat fújtam magamra, nagyon tömény lett. Másodszori próbánál csak a levegőbe fújtam, és aláálltam a permetnek. De akkor is ugyanolyan szaga volt. Még próbálkozok, hátha kevésbé melegben vagy melegebben, vagy nem is tudom, hátha rajtam is előjönnek a finom púderes jegyek. A Tesori White Musk-ját imádom a maga rovarirtós, erőszakos pézsma illatával. Alyssa Ashley és a Jovan White Musk-ját szintén nagyon szeretem. Ez a két utóbbi tényleg nagyon szappanos tisztaságillat citrusos rovarirtós beütés nélkül. És akkor meg kell említenem Bettina Barty Musk Edt-jét, ami nekem egy az egyben Tesori. Valahogy ezekben az illatokban működik nálam a pézsma. Itt még kísérleteznem kell kicsit, mi lehet a bibi. Tudom mindenkinek más a bőrkémiája, én a saját preferenciáim miatt és a hatalmas tartóssága miatt csak hármast tudok adni neki most. Egyékbként nálam kettes lenne.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. szeptember 15.

Kodi

2017. szeptember 25.

Rajtam valahogy férfiasan indít (szerencsére ezzel a megállapítással a környezetem vitatkozik), majd leszáradásában lesz babapúderes. Tartós, egyszer estére fújtam fel és a fürdés ellenére még reggel is éreztem magamon. Hatósugara is jó, gyakran megkérdezik, hogy mi ez a jó illat. Komfortos, minden alkalomra megfelel szerintem. Számomra érdekes ettől a pici uniszex fricskától, ami egyre finomabban, de azért végig megmarad a leszááradás során is. Nem hétköznapi, végülis örülök, hogy a White Aoud helyett ezt szereztem be, mert a leírások alapján úgy gondoltam ez illik hozzám jobban.
Frissebben csodálkozom a korábban írtakon, ebben a reggeli koraőszi időjárásban egyáltalán nem férfias rajtam, csak nagyon finom. Meglepő az ylang-ylang illatjegy, a legtöbb - ezt a kis egzotikus liliomot tartalmazó - parfüm iszonyat rajtam, ebben szerencsére egyáltalán nem hangsúlyos, valószínű csak stabilizátor. A White Musk egy a Montale-tól szokatlanul gyengéd illat, tartósan érződik magamon, ugyanakkor szerintem nincs nagy szillázsa, kristálytiszta pézsmás parfüm az elegáns fajtából, mintha valami minőségi krémmel kentem volna be magam. A Tesorihoz teljesen értelmetlen hasonlítani, az is egy kiváló elérhető árkategóriás pézsmás parfüm, de ehhez képest a pálya széléről kiabáló ordenáré mellőzött focista, mondom ezt úgy, hogy őt is kedvelem.
Ad.2. Már nem sok van belőle, de sajnos kiderült, hogy a barátomnak nem tetszik. Azt mondja, nem is csoda, hogy taszítja ez az illat, hiszen a hím pézsmaszarvasok használják az eredeti váladékot területmegjelölésre, tehát ez az illat elriasztja a többi hímet, értsem már meg. Egy világ dőlt össze bennem, a púderes-pézsmás illatokat tartom a legelegánsabbnak, én nem tudok rágógumi illatokat használni, amelyekre Ő bólogat. Annyiból szerencse, hogy ezt a konkrét darabot legalább nem kell újravásárolni. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. szeptember 25.

Tubereuse

2017. augusztus 16.

Parfümimádóként mindig vadászom az újat, különlegeset. Éveken keresztül kerestem a szignatúra illatom, ami önazonos és nem a tömegízlést elégíti ki.

Van jó néhány illatom a niche világból: hol illatjegyek, hol parfümházak, hol ajánlások mentén teszek kirándulásokat, de leragadni, szerelembe esni csak a WM-kal tudtam.

Az egyetlen illat, ami ha kell nappali - irodai illat, ha kell éjszakai csábítás. Óriási hiba akár a BS hasonló nevű, vagy a Tesorihoz hasonlítani. Ég és föld. Számomra a Teint de Neige sem hozza ugyanezt a púderes parfüm csodát, mert nagyon tömény és fullasztó a Montale-val ellentétben.

Az egyetlen parfüm amiből mindig van, amihez a kirándulásaim után hűen visszatérek, és amely a legkisebb mennyiség után is hosszú-hosszú órákig érezhető bőrön, hajon (!), ruhadarabokon. Viszi a szél...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. augusztus 16.

Alkoholok: Alcohol Denat., Cinnamyl Alcohol
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Anise Alcohol, Cinnamyl Alcohol, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Benzyl Benzoate, Geraniol, Hydroxycitronellal, Benzyl Alcohol, Eugenol, Isoeugenol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Ánizs illatú anyag. Legyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.