NARS

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Sminkek szájra

A krémet és az összetevőket feltöltötte: BabyDoll, Módosítva: 2013. február 28.

Kategória:   Sminkek szájra

Egyedi textúrájú ajaklakk, avokádó, jojoba és szezámmag olajjal, A- és E-vitaminnal. Sűrű állagának köszönhetően a hosszantartó viselet garantált. Ideális önmagában, vagy más termékkel párosítva. Hat árnyalatban kapható.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

BabyDoll

2013. február 25.

Párosan szép az élet, úgyhogy két árnyalatot szereztem be. Baby Doll (a név kötelez :)), cukorkarózsaszín mikrocsillámokkal; és Chelsea Girls, avagy a nude rajongók álma.
Hétvégén próbálgattam őket, szépek, egész tartósak, és hiába ajaklakk, nem kelt eltúlzott, kikent-kifent érzést. De attól tartok a pozitívumok itt véget is érnek. Jaj, de el vagyok keseredve, sok kis csillagot szerettem volna osztani.
Jöjjenek a bocsánatos bűnei:
Viszonylag nehéz az ajkakon. C'est la vie.
Nem igazán higiénikus a kiszerelés, de persze, hogy elnézem, hiszem a kis tégely cserébe aranyos/dekoratív/jópofa.
Ragad. Eléggé. Ezen annyit kell csak érteni, hogy mágnesként vonzza a hajszálakat. Megbocsájtom, hiszen legbelül sejtem, hogy a hosszú lobonc nem kompatibilis a szájfényekkel, s hasonló textúrájú (ragacsos?) dolgokkal.
A főbűne: a szaga - sajnos ez már nem illat. Rettenetes, tolerálhatatlan. Mintha valaki a megunt pár gumicsizmáját lángra lobbantotta volna. S nem, nem illan el pár perc alatt... Én is hergelem magam, folyton szimatolok: még mindig itt érezhető? Még mindig.
Ha egy aluljáróban sózta volna rám egy nagyszoknyás asszonyság, azt mondom: rendben, így jártam. De ez NARS, s az ára sem az a kategória, hogy könnyedén rángassam a vállamat.
Én kis naiv, a szájfény, rúzs után miért is próbálkoztam? Szeretem a szemhéjpúdereiket, a szemhéjalapozót, a pirosítóikat, bronzosítóikat, de ez volt a legutolsó esély, amit a szájra valóiknak adtam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 25.

Jöjjenek a bocsánatos bűnei:
Viszonylag nehéz az ajkakon. C'est la vie.

Antioxidánsok: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Aloe Arborescens Leaf Extract, Allantoin, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Aloe Arborescens Leaf Extract
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate

Lanolin Oil eo I eu 1 0

Ceresin 0 0

Pálmaolajból származó bőrpuhító, emolleins összetevő, melyet gyakran használnak natúrkozmetikumokban a szilikonok természetes alternatívájaként.  A komedogén indexe 5-ből 4-es, így pattanásokra hajlamos bőrrel érdemes óvatosnak lenni az összetevővel.

Mesterséges olaj, amit bőrpuhító (emolliens), sűrítő, és sikosító (a krémet könnyebben kenhetővé tevő) anyagént használnak. A zsíros bőrűeknek és pattanásokra hajlamosaknak érdemes kerülni, mert komedogén (pattanásokat okozó) és pórus elzáró összetevőnek számít.

Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag (70%-a olajsav) természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emolliens és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.

A szezám magjából kivont illatmentes, növényi eredetű olaj, melyet a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint szagokat semlegesítő, bőrpuhító, haj-és bőrkondícionáló tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban. Az olaj agy mennyiségben tartalmaz tápláló és hidratáló, többszörösen telítetlen zsírsavakat (túlnyomórészt olajsavat és linolsavat), és kiváló olaj a száraz bőr regenerálására, mivel segíthet megelőzni a vízveszteséget a bőr legfelső rétegeiből. Gyorsan felszívódik és puha érzetet kölcsönöz a bőrnek.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.