Best of Beauty 2019

Naturland

Ár:   690 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   100 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: sokkismalac, Módosítva: 2011. szeptember 19.

Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Az INCI lista első helyén a hatóanyag, a kén szerepel. Mennyisége: 10%.

Ez a gyógyszer a hajas fejbőr szeborreája (a faggyúmirigyek fokozott működésén alapuló kórfolyamatok) esetén alkalmazható.

A készítmény hatóanyaga a lecsapott kén (kén külsőleges használatra) enyhe fertőtlenítő (dezinficiáló) és a kórokozók elszaporodását gátló (antimikróbás) hatású. A bőr felső rétegében levő keratinnal reakcióba lépve fejti ki hámlasztó hatását.

Rékam

2019. április 4.

Ezt a sapmpont én mindenkinek ajánlom, legalább kipróbálni, mert nagyon szuper a hatása. Korpát már az első használat után megszüntette nálam és a hajmosások gyakorisága is csökkenthető.
1 héten legalább 1x érdemes hajat mosni vele, mert így is nagyon jól karbantartja a fejbőrt.
Csak ajánlani tudom, megérdemli az 5 csillagot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 4.

Csak ajánlani tudom, megérdemli az 5 csillagot.

Zsanka91

2019. április 1.

Nekem Nizoral krémmel együtt a seborreás fejbőrömre írta fel a bőrgyógyász, és a patikában keverik össze a két krémet, így nálam szinte teljesen megszünteti a tüneteket a fejbőrön, és a fülemen is. Azonban viszonylag gyakran kell használnom, mert maximum egy-két mosást bír ki a fejbőröm más samponnal, ha egy hetet kihagyok, akkor rendszerint visszajönnek a tünetek és sajnos olyankor egy-két hét, mire újra letisztul a fejbőröm. Ilyen esetekre még az elocom krémet írták fel nekem anno, de mivel azt nem szeretem használni szteroid tartalma miatt, így inkább ezt a sampont használom rendszeresen, és mellőzök minden illatanyagot tartalmazó terméket. Bár igaz, hogy rendesen szárítja a hajamat, ezt általában hajolajjal orvosolom szigorúan csak a hajvégeken használva. A kén illata száradás után egyáltalán nem érződik, kivéve hajvasaláskor, formázáskor, de ezeket évente max 1-2 végzem el, úgyhogy számomra minden tekintetben megfelel ez a sampon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 1.

sanguine

2019. március 20.

Maximálisan elégedett vagyok a hajmosóval. Évek óta használom, mivel a fodrászom anno szólt, hogy korpás a hajam, valami megoldást keressek ellene. Ettől kezdve használom a Detergens gyógysampont, tégelyes vagy tubusos változatát. Az illata pedig előbb-utóbb elillan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 20.

Viv03

2019. február 6.

Korpásodás ellen nagyon jó,a szaga kevésbé kellemes,de szépnek és tisztának érzem a fejbőröm is. Más sampon mellett használom,alkalmanként.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 6.

Veszter94

2019. január 26.

Nagyon zsírosodik a hajam mostanában, ezért gondoltam kipróbálom, de nem igazán segített, és a szaga amit kiöblítés után hagy az valami borzalmas napokig érezhetően árad a hajból a záptojás szag.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 26.

zsofiab

2019. január 24.

Régen próbáltam már ezt a sampont a psoriasis-os fejbőrömre, de akkor sem szerettem igazán, mert nagyon szárított. Gondoltam újra megpróbálkozom vele, olvastam, hogy kitolja a hajmosást és teljesen megszünteti a korpát a fejbőrön. Az sem utolsó szempont, hogy nem kéne egy csomó pénzt költenem mindenféle samponokra, amiket csak kísérleti jelleggel veszek meg úgyis, mert ki tudja, hogy kibírja-e a fejem, vagy pedig belobban tőle. Hát sajnos azt tapasztaltam, hogy nem mulasztotta el teljesen a korpámat, a hajam is ugyanannyi időt bírt ki hajmosás nélkül és ki is szárította a hajvégeket, pedig nyilván használtam utána pakolást is. Először ezzel mostam meg, hagytam rajta pár percig, 10-ig biztos hogy nem bírtam volna, meg nem is akartam a kiszárítás miatt, aztán egy normál sampon, végül a pakolás. Nem tudom, hogy próbálkozzak-e még vele, félek, hogy tönkreteszi a hajamat, pedig nagyon akartam, hogy végre találjak egy jó sampont minden problémára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 24.

BLili

2019. január 12.

Update: kikísérleteztem seborreás fejbőrre a tökéletes kombót: először ezt használom, majd a head&shoudlers valamelyik korpa elleni samponját. Ha csak ezt használnám, büdös kénszagú marad a hajam, a h&s-től pedig önmagában viszket a fejbőröm. Így viszont teljesen helyreállt a fejbőröm és nem is rossz illatú a hajam.

Évek óta megoldatlan probléma, hogy seborrheás, erősen korpás a fejbőröm, nagyon sokat hullik a hajam, és úgy tapasztaltam, hogy egyedül az Uriage sampon segít visszafogni, de annak a hatása is csak 3 napig tartott ki kb., utána már jött előre vörösödés, korpásodás. Leginkább szerettem volna valamilyen olcsóbb alternatívát találni, ezért mielőtt megvettem volna ezt a sampont, a Krémpatika koffeines samponját használtam, amitől rettenetesen viszketett, hámlott a fejbőröm, és soha nem látott mennyiségű korpát eredményezett. Ez a sampon egy alkalom alatt nagyrészt megoldotta a korpásodást, a második alkalom óta teljesen tünetmentes vagyok. Most kb. 3 hete használom már, és a tegnapi hajmosáskor gyakorlatilag egyáltalán nem volt a lefolyónál hajszál, korábban rengeteg volt. Az igaz, hogy szerintem eléggé büdös, mivel rengeteg kén van benne, és még napokkal a hajmosás után is érződik a hajamon a szaga. De nekem az előnyei miatt belefér. Gyakorlatilag hihetetlen, hogy hogy helyre tette a fejbőrömet, hajamat. Arról nem is beszélve, hogy vénnyel azt hiszem, 200 Ft-ot vizettem érte. (Vény nélkül 400 Ft..) Úgyhogy bátran mondom erre a samponra, hogy csodaszer.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 12.

gyula1971

2018. október 31.

Nagyon jó, zsíros, korpásodó hajra. Heti 2 alkalommal használom,és mindig 5-percig rajta hagyom a habot. Első mosásra még nem képződik hab, hanem ezt leöblítve a 2 mosásnál már igen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. október 31.

DianaS

2018. október 10.

Ugye a szeborrea egy nagyon makacs dolog, mérséklésre jó lehet ez a sampon. Amikor elkezdtem használni az elején nagyon szépen levitte (lassan 1 éve..nem használtam minden mosáshoz, úgy nyúlok érte amikor a fejbőröm igényli) kezdtem örülni is, végül megint csak hozzá szokott a bőr és mára már hatása szinte alig.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. október 10.

SimonO

2018. július 21.

Hosszú az életelőzménye nálam. Tavasszal és ősszel szenvedek a fejbőrömmel már csecsemő korom óta, mígnem beszereztem ezt a terméket. Elsőre végigcsináltam a 2 hetes kúrát, már az első használat után teljesen letisztult a fejbőröm. Azután elég volt hetente, később 2 hetente kezelnem vele a fejbőröm.
Vagy 2 évig használtam, mikor közölték velem, hogy már nincs és hogy próbáljak ki vagy 4x drágább terméket. ( falun élek, nehezebb beszerezni a gyógyszertári termékeket ) Az persze nem vált be ráadásul hamarabb elfogyott. Évekig csalódottan letettem róla, és szenvedtem tovább.
3 év után itt megtaláltam, hogy igen, létezik még, és azonnal városon be is szereztem. Így újra velem van a megmentőm.
Csak az első hetet csináltam most végig, jelentős javulással. Ismét érzem, hogy van remény arra, hogy a fejbőrömmel ne szenvedjek.
Hátránya csak a lecsapolt kén miatt van: szárazabb haj, a kénes illat (amit balzsammal vagy egy utána levő hajmosással másik samponnal korrigálható) és a legfontosabb, amit nagy hibaként elkövettem, hogy semmi ezüst ékszert ne viseljünk a használatakor, mert reakcióba lép a kénnel és befeketedik az ezüst.
Az ára meg nagyon alacsony, még receptre íratás nélkül is.

Update: Heti rendszerességben alkalmaztam a sampont. Fél év használata után előfordulhat így ősszel, hogy vitamin hiány miatt, elkezdett több hajam hullani az átlagostól. Tudom, hogy a kénnek milyen hatása van a szervezetre nézve, ezért döntöttem a fejbőr és a szervezet pihentetése mellett. Ez ajánlott lehet a rendszeres használóknak, negyed év, maximum fél év szervezettől függően folyamatos kúra után csak végső esetben vetem be másik samponnal keverve.

Update 2, két év használat után:
Lecsökkentettem a heti egyszeri használatot két hétre, minden köztes alkalommal másik, egyszerű sampont használok (próbáltam három félét is, teljesen mindegy, mit alkalmazunk) , mert elég csak frissíteni az enyhén zsíros és igénybe vett hajat. (sokat van felkötve)
Ha a tavaszi időszak igényli, visszatértem minden héten a használatára, jelenleg megérzésre használom, mikor van a fejbőrömnek szüksége rá.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 21.

Az ára meg nagyon alacsony, még receptre íratás nélkül is.

Update 2, két év használat után:

Gyulladáscsökkentők: Sulfur