Naturland

Ár:   690 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   100 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: sokkismalac, Módosítva: 2011. szeptember 19.

Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Az INCI lista első helyén a hatóanyag, a kén szerepel. Mennyisége: 10%.

Ez a gyógyszer a hajas fejbőr szeborreája (a faggyúmirigyek fokozott működésén alapuló kórfolyamatok) esetén alkalmazható.

A készítmény hatóanyaga a lecsapott kén (kén külsőleges használatra) enyhe fertőtlenítő (dezinficiáló) és a kórokozók elszaporodását gátló (antimikróbás) hatású. A bőr felső rétegében levő keratinnal reakcióba lépve fejti ki hámlasztó hatását.

Nati93

2020. június 25.

Évek óta viszketett a fejbőröm, rengeteg samponnal kísérleteztem már drágától az olcsóig, de ez vált be a legjobban. A korpa minimálisra csökkent és a fejbőröm is alig viszket ha ezzel mostam hajat. Viszont ha valamilyen okból másik samponnal kell hajat mosnom akkor egyből visszatér a viszketés.
Semmilyen szagot nem tapasztaltam.
Bátran ajánlom mindenkinek, aki hasonló problémákkal küzd!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 25.

Semmilyen szagot nem tapasztaltam.
Bátran ajánlom mindenkinek, aki hasonló problémákkal küzd!

Zsozsi20000118

2020. június 9.

A barátom seborreas fejbőrére ajánlotta a bőrgyógyász. Szegény már nagyon sokféle, drágábbnál drágább gyógyszertári sampont kipróbált, de egyik sem enyhítette a korpásodást és a pirosságot...aztán jött ez.:) Pár használat után teljesen, de konkréten TELJESEN lement a pirosság és a korpa is eltűnt. Most, hogy már kb 2 hónapja használja, egy kicsit visszatért a korpásodás, de korántsem annyira, mint előtte. Nagyon szépen szinten tartja a bőrét, reménykedünk, hogy ez így is fog maradni.:) Csak ajánlani tudjuk!!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. június 9.

gre05

2020. június 8.

Pár hete kezdtem használni korpás és zsíros fejbőrre heti 2x. Eddig úgy veszem észre, hogy a korpásodásra egyértelműen hatással van, kezd rendbe jönni a fejbőröm, nagyobb darabokban szakad fel a korpa, de legalább új nem keletkezik helyette. A zsírosodásra nincs hatással eddig. Az illata az elején nagyon furcsa volt, de aztán megszoktam és már nem is zavar. Örülök, hogy találtam végre egy sampont, amely nem tartalmaz ártalmas anyagokat és remélhetőleg megoldja a korpásodással járó problémáimat is. Nagyon könnyen habzik, ha eléggé nedves a fejbőr, és nagyon jó árban is van.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. június 8.

Dori419

2020. április 17.

Nagyon örülök, hogy rábukkantam erre a csoda samponra!!! Mindenek előtt azzal kezdeném, hogy SEMMILYEN szaga nincs, de konkrétan semmi. Valamit fejleszthettek rajta legnagyobb örömömre, mert kicsit féltem a korábbi hozzászólások alapján, hogy nagyon büdös lesz :D
Egy hónapja használom és szuper hatással van a hajamra. Előtte hajmosást követően egy napig volt szép a hajam, 2. nap már eléggé zsírosodott. Most két napig csodálatos tiszta, mintha frissen mostam volna és még 3. napon is elfogadható. A volumene is sokkal jobb a hajamnak, egészségesebbnek tűnik és a szokásos tavaszi hajvitamin kúrám is kihagyom idén, mert a hajhullásom is szinte teljesen elmúlt. Az, hogy csupa "zöld összetevőből" áll, csak hab a tortán. Ja és kb negyed annyi kell belőle mint más samponokból és remekül habzik. Abszolút győztes nálam, kiszorította a többi sampont a fürdőszobából.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 17.

BLili

2020. február 20.

Update: pár hónap alatt teljesen helyretette a fejbőrömet, ami kb két éve volt, azóta megállt a hajhullás is. Nekem az egész krémmánia bázisában ez az egyetlen csodaszer.

Update: kikísérleteztem seborreás fejbőrre a tökéletes kombót: először ezt használom, majd a head&shoudlers valamelyik korpa elleni samponját. Ha csak ezt használnám, büdös kénszagú marad a hajam, a h&s-től pedig önmagában ég a fejbőröm(mint kb a legtöbb másik sampontól), ezért a fejbőrre nem is kenem, csak a hajszálakra, hogy elvegye a szagot. Így viszont teljesen helyreállt a fejbőröm és nem is rossz illatú a hajam.

Évek óta megoldatlan probléma, hogy seborrheás, erősen korpás a fejbőröm, nagyon sokat hullik a hajam, és úgy tapasztaltam, hogy egyedül az Uriage sampon segít visszafogni, de annak a hatása is csak 3 napig tartott ki kb., utána már jött előre vörösödés, korpásodás. Leginkább szerettem volna valamilyen olcsóbb alternatívát találni, ezért mielőtt megvettem volna ezt a sampont, a Krémpatika koffeines samponját használtam, amitől rettenetesen viszketett, hámlott a fejbőröm, és soha nem látott mennyiségű korpát eredményezett. Ez a sampon egy alkalom alatt nagyrészt megoldotta a korpásodást, a második alkalom óta teljesen tünetmentes vagyok. Most kb. 3 hete használom már, és a tegnapi hajmosáskor gyakorlatilag egyáltalán nem volt a lefolyónál hajszál, korábban rengeteg volt. Az igaz, hogy szerintem eléggé büdös, mivel rengeteg kén van benne, és még napokkal a hajmosás után is érződik a hajamon a szaga. De nekem az előnyei miatt belefér. Gyakorlatilag hihetetlen, hogy hogy helyre tette a fejbőrömet, hajamat. Arról nem is beszélve, hogy vénnyel azt hiszem, 200 Ft-ot vizettem érte. (Vény nélkül 400 Ft..) Úgyhogy bátran mondom erre a samponra, hogy csodaszer.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 20.

vrita1998

2020. február 11.

Semmi nem segített a zsíros fejbőrömön.. a bőrgyógyász felírt minden féle sampont amik semmit nem segítettek és az áruk sem volt olcsó.. erre a kis termékre itt találtam rá. Bár a “szaga” nem túl jó, de a hatásért cserébe megéri. Olcsó,nem is kell belőle sok.. számomra csodaszer.. ez hozta helyre a fejbőröm. Nagyon ajánlom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. február 11.

ppetruc

2019. november 19.

Folyamatosan hámló fejbőrrel áldott meg az ég, és sajnos nem tartozom azon szerencsések közé, akik bármilyen samponnal moshatnak hajat. A csomagolása praktikusabb, mint a másik társáé. A Bioderma Node DS-termékével felváltva használom. A hámló fejbőr, viszketés ellen szuper, de sem a hajam zsírosságát nem csökkenti, sem a hajmosások közötti időt nem segít kitolni. Ennek ellenére megy az 5*

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. november 19.

Lettike77

2019. október 23.

A korpát 100%-ig eltávolítja. Nehezen habzik, de engem ez nem zavar, a hajvégekre nem szoktam felvenni. Ha ezzel a termékkel elég hetente 1x hajat mosni. Egyetlen probléma vele, hogy nagyon büdös, bármilyen samponnal mosok utána hajat 5 nap után is érezni a szagát. Viszont ezért nem vonok le pontot. 🙂

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 23.

CsenkiGabriella

2019. szeptember 12.

Fejbőrömmel csodákat művelt (seborrhea ellen) és nem is viszketett utána, viszont nagyon büdös illata van, ami nekem folyamatosan benne marad a hajamban. Szinte elviselhetetlen. És nehezen is habzik.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 12.

Rékam

2019. április 4.

Ezt a sapmpont én mindenkinek ajánlom, legalább kipróbálni, mert nagyon szuper a hatása. Korpát már az első használat után megszüntette nálam és a hajmosások gyakorisága is csökkenthető.
1 héten legalább 1x érdemes hajat mosni vele, mert így is nagyon jól karbantartja a fejbőrt.
Csak ajánlani tudom, megérdemli az 5 csillagot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 4.

Csak ajánlani tudom, megérdemli az 5 csillagot.

Gyulladáscsökkentők: Sulfur