Naturland

Ár:   690 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   100 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: sokkismalac, Módosítva: 2011. szeptember 19.

Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Az INCI lista első helyén a hatóanyag, a kén szerepel. Mennyisége: 10%.

Ez a gyógyszer a hajas fejbőr szeborreája (a faggyúmirigyek fokozott működésén alapuló kórfolyamatok) esetén alkalmazható.

A készítmény hatóanyaga a lecsapott kén (kén külsőleges használatra) enyhe fertőtlenítő (dezinficiáló) és a kórokozók elszaporodását gátló (antimikróbás) hatású. A bőr felső rétegében levő keratinnal reakcióba lépve fejti ki hámlasztó hatását.

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Peculilyar

2021. május 31.

Nizoral sampon helyett keresek, ami jó lenne a korpás fejbőrre. Sajnos nem tudta nagyon megoldani a problémát, lehet hogy hosszútávon fogja kifejteni a hatását. Majd jövök updete-elni.

SLS miatt féltem, hogy kipattogok a fejbőrömnél, be is igazolódott. Bárki acne val küzködik, kerülje a bőrrel való érintkezést. (Persze, ahol érzékeny a bőr, a fejbőr az más)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 31.

Gotiii

2021. május 11.

Az ára már bőven 1000 ft fölött van. Korpás szeborreára használom, nagyon bevált. Jól habzik, utána nem viszket és nem hámlik a fejbőröm. Azt vettem észre, ha nagyon meleg levegővel szárítom akkor jobban kijön a kén szag.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 11.

ddettaa

2021. május 10.

Imádom! 1-2 éve ajánlotta a fodrászom már az első használat után észrevehetőbb volt a változás, sajnos megint ugyanazzal küszködöm mint akkor úgyhogy hamarosan beszerzek egyet :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 10.

Jancsa

2021. április 11.

Nekem és a páromnak is bevált. 1-2 alkalom után megszüntette a korpásodást. Nem a legkellemesebb a szaga, de elviselhető és ki lehet mosni a hajból.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 11.

Fanni881

2021. február 1.

Az első használat után eltávolította a makacs lerakódást a fejbőrömről. Számomra nem kellemetlen az illata, picit termálvízre emlékeztet. Nagyon örülök, hogy rátaláltam.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 1.

annacska99

2021. január 23.

Nem tett semmi rosszat a hajammal, de jót se. Korpásodás miatt vettem meg, egy próbának jó volt, nem kerül sokba így nem bánom az "elvesztegetett" időt. Szóval nekem a korpára nem vált be, de nem zsírosította és nem is szárított a hajamat, tökéletesen semleges volt a hatása.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. január 23.

LolaP

2021. január 2.

Nagyon sajnálom, de nekem nem működött. Valamiért zsírosodott tőle a hajam, és ettől még korpásabb lett. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. január 2.

ramonanagy0669

2020. szeptember 2.

Az itt található sok pozitív vélemény alapján vettem meg.
Őszintén szólva nem bántam meg!
Sőt ajánlani tudom csak mindenkinek akinek komolyabb korpásodása, és vele együtt viszkető fejbőre van.
Előtte a nizoral sampont próbáltam ki, ami egyáltalán nem vált be, sőt hullott tőle a hajam!
Aztán jöttek a természetes összetevőjű samponok, agyagok amiket én kevertem ki. Ezek se igen segítettek csak pillanatnyilag.
Aztán valahogy rátaláltam e termékre , isteni sugallat lehetett, mert rendbe tette a fejbőrön pár használat után. Nem viszket. Nem korpásodik. Amúgy zsíros korpám volt.Olvastam, hogy valakinél fogamzásgátlót írtak volna fel rá, hát nekem pont hogy annak az abbahagyása után lett erősebb mértékű, sőt előtte,meg közben nem is viszketett a fejbőröm, nem volt ennyire korpás se, csak miután abbahagytam..
Szóval marad a polcomon. Úgy tervezem kúraszerűen alkalmazva nem szokik majd hozzá a fejbőr, így nem alakulhat ki újra a használata mellett sem. Szóval kb. majd egy év múlva meglátjuk mit eredményez. Remélem csak jót.
Addig is felül múlja a méreg drága , híres neves márkák termékeit. Egyrészt mert olcsóbb és ez valóban használ, teljesít is. Szóval minden más kuka, ez marad!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 2.

Az itt található sok pozitív vélemény alapján vettem meg.
Őszintén szólva nem bántam meg!

SweetLikeMee

Korcsoport: < 18
2020. augusztus 18.

Nekem sokáig zsíros korpám volt, és ez a termék volt az egyetlen sampon, ami véglegesen, pikk-pakk megszüntette. :D
Ezelőtt is próbálkoztam kénsamponokkal, mert úgy tudom, hogy a kén az egyik legjobb hatóanyag a korpa ellen, de semelyik másik sampon, sem tartalmazott olyan hatásos mennyiségben ként, mint ez.
Patikákban, vény nélkül kapható, pár száz forintért.
Macerás használni, de nekem megéri!
Én az első 2 hétben, heti 2 napon (szerdán és vasárnap) mostam hajat ezzel a samponnal úgy, hogy alaposan bevizeztem a hajam, és 3 borsószemnyi samponnal bedörzsöltem a fejbőrömet (a hajhosszt és a hajvégeket nem!), majd rajtahagytam hatni 5 percig, leöblítettem, és ezt megismételtem mégegyszer. Tehát egy hajmosós napomon, 2x5 percig volt a fejbőrömön.
Már az első használat után látszott, hogy "feloldott" egy adag korpát, két hét használat után pedig, meg is szüntette.
2 hét után már csak heti egy hajmosós napon használtam, és mivel én egy héten 2-szer mosok hajat, így a másik hajmosós napomon egy L’Oréal-os regeneráló sampont használtam.
A hajhosszt soha nem szoktam semmilyen samponnal átmosni, a samponokkal mindig csak a fejbőrömet mosom át (hiszen az szokott zsírosodni) , és amikor ezt kiöblítem vízzel, akkor ígyis-úgyis kerül a samponokból a hajhosszra is, és ettől bőven elég tiszta lesz a haj.
Ennél a samponnál pedig méginkább csak a fejbőrrömet mosom vele, mert enyhén sprőd utóérzetet hagy maga után a hajon. Ezért is, meg a nagyon erős kénes szaga miatt is nagyon alaposan, bő vízzel kell kiöblíteni a hajból, így kevésbé lesz rossz tapintású és kénes szagú a haj.
Samponozás után egy finom illatú kiöblítős balzsmot teszek a hajhosszra és a hajvégekre (a fejbőrre nem kell tenni balzsamot), ezt 1-2 percig rajtahagyom, majd ezt is nagyon alaposan kiöblítem, mert ha nem öblítem ki eléggé, akkor hamarabb zsírosodik be a hajam.
Van amikor még egy jó illatú fujkálós sprayt is teszek a hajamra, ha nagyon érzem még a kénes szagot a hajamon, így egy kicsit el lehet ütni a megmaradt kellemetlen szagot.
És mivel a korpának kedvez a nedves környezet, ezért mindig nagyon alaposan megszárítom a hajamat, különösen a fejbőrömet.
Akkor is megszárítom a hajam, ha nem is mostam hajat, csak zuhanyoztam, és egy kicsit vizes lett, és soha nem fekszek le vizes hajjal aludni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2020. augusztus 18.

Patikákban, vény nélkül kapható, pár száz forintért.
Macerás használni, de nekem megéri!

Nokedlee

2020. augusztus 16.

Évek óta küzdöttem a makacs korpával, és a fejbőröm iszonyatos viszketésével,sokszor konkrétan véresre kapartam magam.. 😔 Próbáltam a legolcsóbb sampontól a legdrágább verziókig sokat, de semmi nem segített. Végül végső elkeseredésemben elmentem egy patikába,mert Nizoral-akartam venni. Nizoral helyett végül ezzel a csodaszerrel tértem haza, mert ezt ajánlotta a eladónő a gyógyszertárban.A 2. használat után teljesen megszűnt a korpásodás és a viszketés is! Még soha azelőtt nem volt ilyen "csikorgósan"tiszta a hajam, a fejbőröm pedig teljesen helyrehozta.Nekem is büdös tőle a hajam, de mosás után balzsamot és olajat használok, így nem marad benne a szag. Egyszerűen imádom, ráadásul olcsó is, és nagyon sokáig elég egy tubussal! Mindenkinek bátran ajánlom! ❤❤❤

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 16.

Gyulladáscsökkentők: Sulfur