Naturland

Ár:   690 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   100 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: sokkismalac, Módosítva: 2011. szeptember 19.

Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Az INCI lista első helyén a hatóanyag, a kén szerepel. Mennyisége: 10%.

Ez a gyógyszer a hajas fejbőr szeborreája (a faggyúmirigyek fokozott működésén alapuló kórfolyamatok) esetén alkalmazható.

A készítmény hatóanyaga a lecsapott kén (kén külsőleges használatra) enyhe fertőtlenítő (dezinficiáló) és a kórokozók elszaporodását gátló (antimikróbás) hatású. A bőr felső rétegében levő keratinnal reakcióba lépve fejti ki hámlasztó hatását.

Lilland

2022. július 22.

Nagyon jó sampon kiadós, vény nélkül kapható, elfogadható áron! Használat előtt egy sima samponnal kezdem el a hajmosast, ami van itthon leöblítem majd ebből egy kis mennyiséget a hajam tövébe masszitozok az ujjbegyeim segítségével, közben langyos vizet lögybölök hozzá tenyérrel és krémes habot kapok, azzal atmasszíozom a fejem bőrét! Várok 5 percet és lemosom ezt mégegyszer megismetlem! Ezután kötelező a hajbalzsam 3honapos kúrát szoktam tartani, amikor érzem, és látom hogy viszket, fejtetőn zsíros három naponta mosni kellene vagy minden nap! Akkor ezt használom! Nekem sokat segített nincs por a pólómon fesülködés után ha végig csinálom a szokásos időt! Akinek atopias dermatitisze van annak külön lehet kikevertetni balzsamot is ez mellé ! Ez mellé! Az úgy nagyon látványosan hamlasztja a korpás erősen megvastagodott fejbőrt!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. július 22.

nagynikolettlilla

2022. április 25.

Életem legjobb samponja. Pár éve ajánlotta a kozmetikusom mikor egy kezelés előtt látta mennyire korpás a fejbőröm, próba szerencse alapon kipróbáltam és teljesen bevált. Néha elcsábulok más samponokra, de mindig visszatérek a Detergenshez. Legutóbb egy új sampon kipróbálása után arra keltem fel éjszaka, hogy iszonyatosan viszket a fejbőröm, másnap hajat mostam ezzel a samponnal és ez hozott enyhülést. Párom is használta ezt a sampont (2X!!) a csúnya nagy darabokban leváló korpájára, azóta nem jött elő ez a problémája. Előtte Ő is én én is rengeteg terméket kipróbáltunk a drágától az olcsóig, de már csak erre esküdünk.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 25.

ADA3

2022. április 7.

SDre használtam, szépen rendbe tette a fejbőröm, tehát amire van, arra szuperül működik, de! Zsírosítja a fejbőrt és kiszárítja, szálkássá, gubancossá teszi a hajat, ezért balzsamot kötelező használni mellette! Engem a kén illata nem zavar, régen mintha erősebb is lett volna, száradás után egyébként sem érezhető. Ha az SLS-t mással helyettesítenék, megelőzésre örömmel használnám, így viszont csak szájhúzva nyúlok érte. A gombaölő termékek között verhetetlen ára van, érdemes az elsők között kipróbálni, mert sokat nem veszíthetsz vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. április 7.

ViragKisAsszony

2022. február 19.

Nagyon szép, fényes lesz tőle a hajam. Nem csak a hajamra használom, hanem pár naponta, arcmosáskor is, illetve fürdésnél az egész testemre, mert kissé hámlaszt, kordában tartja az ekcémámat. Egyáltalán nem szárítja a hajam, szilikon nincs benne, így persze, hogy nem képez a hajszálokon csúszós réteget. De én amúgy is szilikonmentes sampont, balzsamot használok, úgyhogy ez engem nem zavar. Mindig lesz belőle itthon.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 19.

little_irish

2021. december 19.

Nem tudom, hogy a megnövekedett szutyok miatta a levegőben, a stressz vagy mi okán, de seborrheás a fejbőröm sokszor és azt kapatom le ezzel a krémes samponnal, néha az arcomra is használom. Szépen tisztít, kicsit szárít, de azt a balzsam és az olajos korrigálják. Az arcom mosásakor csípi a szememet, mindig megríkat, de még így is megéri néha használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 19.

eduscho

2021. június 29.

Mivel könnyen hozzászokik a fejbőröm és a hajam a jóhoz, egyfajta vetésforgó rendszert vezettem be. A Nizoralt, az Yves Rocher korpa ellenijét és Ezt használom havi váltásban. Ez a trió kordában tarja a zsíros, plakkos korpámat. Eltűnni azt hiszem, már sohasem fog, de ezek segítenek valamelyest rajta. Extra, hogy nem használok hajszárítót így a hajtöredezésem kvázi megszűnt létezni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 29.

Peculilyar

2021. május 31.

Nizoral sampon helyett keresek, ami jó lenne a korpás fejbőrre. Sajnos nem tudta nagyon megoldani a problémát, lehet hogy hosszútávon fogja kifejteni a hatását. Majd jövök updete-elni.

SLS miatt féltem, hogy kipattogok a fejbőrömnél, be is igazolódott. Bárki acne val küzködik, kerülje a bőrrel való érintkezést. (Persze, ahol érzékeny a bőr, a fejbőr az más)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 31.

Gotiii

2021. május 11.

Az ára már bőven 1000 ft fölött van. Korpás szeborreára használom, nagyon bevált. Jól habzik, utána nem viszket és nem hámlik a fejbőröm. Azt vettem észre, ha nagyon meleg levegővel szárítom akkor jobban kijön a kén szag.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 11.

ddettaa

2021. május 10.

Imádom! 1-2 éve ajánlotta a fodrászom már az első használat után észrevehetőbb volt a változás, sajnos megint ugyanazzal küszködöm mint akkor úgyhogy hamarosan beszerzek egyet :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 10.

Jancsa

2021. április 11.

Nekem és a páromnak is bevált. 1-2 alkalom után megszüntette a korpásodást. Nem a legkellemesebb a szaga, de elviselhető és ki lehet mosni a hajból.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 11.

Gyulladáscsökkentők: Sulfur