Naturland

Ár:   690 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   100 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: sokkismalac, Módosítva: 2011. szeptember 19.

Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Az INCI lista első helyén a hatóanyag, a kén szerepel. Mennyisége: 10%.

Ez a gyógyszer a hajas fejbőr szeborreája (a faggyúmirigyek fokozott működésén alapuló kórfolyamatok) esetén alkalmazható.

A készítmény hatóanyaga a lecsapott kén (kén külsőleges használatra) enyhe fertőtlenítő (dezinficiáló) és a kórokozók elszaporodását gátló (antimikróbás) hatású. A bőr felső rétegében levő keratinnal reakcióba lépve fejti ki hámlasztó hatását.

vrita1998

2020. február 11.

Semmi nem segített a zsíros fejbőrömön.. a bőrgyógyász felírt minden féle sampont amik semmit nem segítettek és az áruk sem volt olcsó.. erre a kis termékre itt találtam rá. Bár a “szaga” nem túl jó, de a hatásért cserébe megéri. Olcsó,nem is kell belőle sok.. számomra csodaszer.. ez hozta helyre a fejbőröm. Nagyon ajánlom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. február 11.

ppetruc

2019. november 19.

Folyamatosan hámló fejbőrrel áldott meg az ég, és sajnos nem tartozom azon szerencsések közé, akik bármilyen samponnal moshatnak hajat. A csomagolása praktikusabb, mint a másik társáé. A Bioderma Node DS-termékével felváltva használom. A hámló fejbőr, viszketés ellen szuper, de sem a hajam zsírosságát nem csökkenti, sem a hajmosások közötti időt nem segít kitolni. Ennek ellenére megy az 5*

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. november 19.

Lettike77

2019. október 23.

A korpát 100%-ig eltávolítja. Nehezen habzik, de engem ez nem zavar, a hajvégekre nem szoktam felvenni. Ha ezzel a termékkel elég hetente 1x hajat mosni. Egyetlen probléma vele, hogy nagyon büdös, bármilyen samponnal mosok utána hajat 5 nap után is érezni a szagát. Viszont ezért nem vonok le pontot. 🙂

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 23.

CsenkiGabriella

2019. szeptember 12.

Fejbőrömmel csodákat művelt (seborrhea ellen) és nem is viszketett utána, viszont nagyon büdös illata van, ami nekem folyamatosan benne marad a hajamban. Szinte elviselhetetlen. És nehezen is habzik.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 12.

Rékam

2019. április 4.

Ezt a sapmpont én mindenkinek ajánlom, legalább kipróbálni, mert nagyon szuper a hatása. Korpát már az első használat után megszüntette nálam és a hajmosások gyakorisága is csökkenthető.
1 héten legalább 1x érdemes hajat mosni vele, mert így is nagyon jól karbantartja a fejbőrt.
Csak ajánlani tudom, megérdemli az 5 csillagot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 4.

Csak ajánlani tudom, megérdemli az 5 csillagot.

Zsanka91

2019. április 1.

Nekem Nizoral krémmel együtt a seborreás fejbőrömre írta fel a bőrgyógyász, és a patikában keverik össze a két krémet, így nálam szinte teljesen megszünteti a tüneteket a fejbőrön, és a fülemen is. Azonban viszonylag gyakran kell használnom, mert maximum egy-két mosást bír ki a fejbőröm más samponnal, ha egy hetet kihagyok, akkor rendszerint visszajönnek a tünetek és sajnos olyankor egy-két hét, mire újra letisztul a fejbőröm. Ilyen esetekre még az elocom krémet írták fel nekem anno, de mivel azt nem szeretem használni szteroid tartalma miatt, így inkább ezt a sampont használom rendszeresen, és mellőzök minden illatanyagot tartalmazó terméket. Bár igaz, hogy rendesen szárítja a hajamat, ezt általában hajolajjal orvosolom szigorúan csak a hajvégeken használva. A kén illata száradás után egyáltalán nem érződik, kivéve hajvasaláskor, formázáskor, de ezeket évente max 1-2 végzem el, úgyhogy számomra minden tekintetben megfelel ez a sampon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 1.

sanguine

2019. március 20.

Maximálisan elégedett vagyok a hajmosóval. Évek óta használom, mivel a fodrászom anno szólt, hogy korpás a hajam, valami megoldást keressek ellene. Ettől kezdve használom a Detergens gyógysampont, tégelyes vagy tubusos változatát. Az illata pedig előbb-utóbb elillan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 20.

Viv03

2019. február 6.

Korpásodás ellen nagyon jó,a szaga kevésbé kellemes,de szépnek és tisztának érzem a fejbőröm is. Más sampon mellett használom,alkalmanként.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 6.

Veszter94

2019. január 26.

Nagyon zsírosodik a hajam mostanában, ezért gondoltam kipróbálom, de nem igazán segített, és a szaga amit kiöblítés után hagy az valami borzalmas napokig érezhetően árad a hajból a záptojás szag.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 26.

zsofiab

2019. január 24.

Régen próbáltam már ezt a sampont a psoriasis-os fejbőrömre, de akkor sem szerettem igazán, mert nagyon szárított. Gondoltam újra megpróbálkozom vele, olvastam, hogy kitolja a hajmosást és teljesen megszünteti a korpát a fejbőrön. Az sem utolsó szempont, hogy nem kéne egy csomó pénzt költenem mindenféle samponokra, amiket csak kísérleti jelleggel veszek meg úgyis, mert ki tudja, hogy kibírja-e a fejem, vagy pedig belobban tőle. Hát sajnos azt tapasztaltam, hogy nem mulasztotta el teljesen a korpámat, a hajam is ugyanannyi időt bírt ki hajmosás nélkül és ki is szárította a hajvégeket, pedig nyilván használtam utána pakolást is. Először ezzel mostam meg, hagytam rajta pár percig, 10-ig biztos hogy nem bírtam volna, meg nem is akartam a kiszárítás miatt, aztán egy normál sampon, végül a pakolás. Nem tudom, hogy próbálkozzak-e még vele, félek, hogy tönkreteszi a hajamat, pedig nagyon akartam, hogy végre találjak egy jó sampont minden problémára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 24.

Gyulladáscsökkentők: Sulfur