Neutrogena

Ár:   $10   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: sailorluna, Módosítva: 2018. november 23.

Ár:   $10
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Akne kezelő arclemosó 10% benzoil-peroxiddal. Klinikailag bizonyítottan gyorsan csökkenti a makacs pattanások méretét és vörösségét, mindössze 1 nap alatt.

Gigike

2020. február 12.

Jéé, ez a csodaszer fent van 🙂
Nagyon szeretem! Még Amcsiban vettem mindig, aztán itthon már sehol sem leltem rá ezért iherb-ről rendelgetem mindig újra.
10%-os benzoil van benne, sztem a legerősebb a piacon, főleg vény nélkül..
Én használom mindenhogy, maszknak amíg lefürdök, vagy csak célzottan egy el nem múló szuper vörös duzzanatra ami felbukkan a semmiből ☹ Vagy simán a mitisebb részekre, pl az orromra, csak magába vastagon rákenem és hagyom hogy a rászáradjon, aztán lemosom.
Nekem olyan közepes az arcbőröm érzékenysége, de sosem okozott hámlást vagy bármi kellemetlen dolgot.
Kenés után picivel már lehet érezni, hogy kicsit "éget", de nekem teljesen elviselhető.
Aztán miután lemosom, szép pipacs vörös leszek a felkent területen, ami kis idő után vissza is megy normálba. Puha, selymes lesz a bőröm utána, szépen tisztítja a pórusaimat, amit össze is húz azzal a mozdulattal. A nagy vörös életkeserítő duzzanatokat pedig már két alkalom után le is húz, szinte hihetetlen, soha nem múltak el bármit kentem rájuk, így legalább ezeket a kis *#&£¥* vissza tudom szorítani, hogy ne okozzon több hegesedést, kellemetlenséget, fájdalmat...
Most néztem hogy ebből a rapid clear-ből van arckrém, spot on, pads, tonik, meg még egy csomó más is, tehát megérte nekik több féle terméket legyártani számunkra ezekből a csodákból. Bár még itthon nem találkoztam egyikkel sem, de majd max a netről össze szerválgatom őket és jövök kommentelni 🥴👍🥰

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 12.

Jéé, ez a csodaszer fent van 🙂
10%-os benzoil van benne, sztem a legerősebb a piacon, főleg vény nélkül..

Antioxidánsok: BHT

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Szénhidrogének komplex keveréke, magyar néven vazelin. Mivel kőolaj származék, hírneve nem túl jó, de ennek nem igazán van tudományos alapja. Dr. Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében (273o) azt írja, hogy sokak szerint a petrolatum a ma ismert egyik legjobb hidratáló összetevő. Elzáró (occlusive) hatása igen erős, emaitt a tudományos kutatásokban gyakran szolgál viszonyítási alapnak. Nem komedogén, az allergiás reakciók pedig nagyon ritkák rá. Paula Begoun gyulladáscsökkentő és bőrregeneráló hatásról is ír. Állaga önmagában meglehetősen zsíros, olajos érzetet kelt a bőrön, így elsősorban a száraz bőrre kiváló összetevő.

Steareth-2 ti I eu 2 2

Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.

Felületaktív anyag, emulgeálószer, tisztítószer. Különösen népszerű összetevő a fényvédőkben, mivel igen gyengéd stabilizáló emulgeálószer és fokozhatja az SPF-védelmet és növelheti a formula vízállóságát. A kozmetikumokban a Potassium Cetyl Phosphate legmagasabb koncentrációja 8,3%, ezt a mennyiséget jellemzően szempillaspirálokban használják.

Laureth-4 ti I eu 5 4

Lauryl alkoholból előállított emulgeálószer, felületaktív anyag. Lehet növényi eredetű vagy szintetikusan előállított.

Mentol, melyet borsmentából állítanak elő. A CosIng besorolása szerint nyugtató (csökkenti a bőr viszkető érzését), frissítő (hűsítő) hatású anyag és illatanyag. Paula Begoun szerint viszont a mentolnak a borsmentához hasonlóan irritáló hatása van a bőrre illetve a transzepidermális vízvesztés növekedését is okozhatja, ami a bőr kiszáradásához vezethet.