Nina Ricci

Ár:   12 500 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Ella, Módosítva: 2012. február 8.

Ár:   12 500 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: virágos

Összetétel: szegfű, rózsafa, rózsa, ibolya, jázmin, moha, benzoin, musk

Ár: 2500 , Eladó: Moncsaka
Állapot: Próbált , Helyszín: --, fizetés: Postánmaradó, foxpost
Nina Ricci L’Air du Temps EDT vintage
Ár: 4000 , Eladó: Moncsaka
Állapot: Használt, Helyszín: Csepel, fizetés: Postánmaradó
Micike68

2019. szeptember 29.

Nagyon sokáig gondolkodtam rajta, mielőtt megvásároltam. Tesztelgettem folyamatosan, de mindig más volt a véleményem. Egyszer akartam, de azonnal, máskor meg fintorogtam. Szóval nem tudtam dönteni, és nem tudtam mire vélni, hogy mindig másként érzékelem. Sokadik tesztelés után végül mégiscsak megvásároltam. Nem mai illat, de nagyon is különleges. Én szegfűt ennyire intenzíven még soha nem éreztem parfümben. Tulajdonképpen minden más illatösszetevőn uralkodik, és nekem pont emiatt tetszik. Kifújáskor nagyon erős, később sokat szelídül, de tudni kell vele mértéket tartani. Szerintem az egyik legtartósabb illat, amivel valaha találkoztam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. szeptember 29.

Honeyhair

2019. augusztus 20.

Anyukám kedvence volt ez az illat a 80-as, 90-es években, de már évek óta nem éreztem, kicsit el is felejtettem, hogy milyen. Újra megszagoltam egy parfümériában, és szinte hátradobott az intenzív virágos, szegfűs detonáció. Hiába, ma már más, kifinomultabb kompozíciókhoz vagyok szokva. Ennek ellenére mégsem engedett el ez az illat, szemem elé tódultak a gyermekkorom emlékei, hétköznapjai, ünnepei, a nyaralások, minden helyszín és idő, ahol Anyukám is jelen volt. Nem tudtam otthagyni a parfümöt, elhatároztam, hogy meglepem vele Anyut, annak ellenére, hogy tudtam, ma már nem biztos, hogy tetszene neki, hiszen ez az ő harmincas-negyvenes éveinek az illata volt, már régen mást használ. Valóban, kedvesen megköszönte, megszagolta, és ugyanazt mondta, amit én: szép emlékeket hoz elő - mint a madeleine sütemény Marcel Proust: Az eltűnt idő nyomában című könyvében -, de ma már csak egy távoli szerelem. Mint az Édesapám, aki már öt éve, hogy meghalt.

Pár napja megint Anyunál voltam. A fürdőszoba polcán megláttam a parfümöt, és legnagyobb meglepetésemre már csak félig volt az üveg! Annyira boldog voltam, mert tudtam, hogy ez azt jelenti: elkezdte használni, és nyilván azért, mert jóleső érzés újra és újra együtt lenni az emlékeivel. Amikor megéreztem, hogy körüllengi az illat, az engem is visszarepített a régi, nyugodt, boldog időkbe. Megint olyan volt minden, mint régen.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 20.

BruBella

2019. augusztus 1.

Véletlenül találtam a Hádában egy teljes üveggel a régi recept alapján készültből. Nagyon kellemes, klasszikus illat. Nekem főleg a fűszeres jegyek és a szegfű érződik egy pici aldehiddel.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 1.

bettina.tarin

2019. július 30.

Kifújáskor tényleg nagyon tömény és régies, de leszáradás után rajtam a szegfű illatát érezni amit imádok (a Lushnak is volt régen ilyesmi illata, a Potion, arra emlékeztet, ezért tetszik csak ennyire).

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 30.

missgiv

Korcsoport: >54
2019. július 29.

Ez egy erkölcsös orgia virágokból, imádom :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. július 29.

Ez egy erkölcsös orgia virágokból, imádom :)

gyula1971

2019. július 20.

Ez az 1980-as évek igazi siker illata. Akkor devizáért beszerezhető termék volt. Én a külföldi rokonokon éreztem először az illatát,aztán percekig szagoltam a befújt kézfejem!
Elfelejteni nem lehet. Amúgy Bécs is tele volt a reklámjával 1984-ben. Leszáradás után kissé fanyarkás!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 20.

magyaredina

2019. április 17.

Végigkísérte az egész életemet ez az illat (az eddigit, remélem a hátralévőt is).
Mindenkin ezt éreztem, nagyanyámon, anyámon, a fodrászon.
Imádom, az illatát magát és az emlékeit is. Nagyon tartós.
Hűvös, fémes illat, enyhe rózsával és citrussal.
Az üvege nagyon tetszik, noha, nem vagyok egy galamb imádó.
Az ára egész jó.
Történelem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 17.

Mindenkin ezt éreztem, nagyanyámon, anyámon, a fodrászon.
Imádom, az illatát magát és az emlékeit is. Nagyon tartós.
Hűvös, fémes illat, enyhe rózsával és citrussal.
Az üvege nagyon tetszik, noha, nem vagyok egy galamb imádó.
Az ára egész jó.
Történelem.

legallybrunette

2019. március 23.

Engem nem szokott zavarni, hogy egy illatot reformulálnak, ha az jól sikerül, és főleg, ha nem ismerem a vintage változatot. Ez a parfüm, pontosabban edt, mindig is tetszett, de nem annyira, hogy vegyek belőle. Már sajnálom, hogy nem tettem, mert manapság olyan csúnyácska lett a madaras kupak, átlátszó, elnagyolt, a régi matt sokkal szebb volt. Nos, az illattal meg az van, hogy a nem túl távoli múltban hozzájutottam egy sok-sok éves példányhoz az aranykupakos, lapos változatból (80-as évekbeli csomagolás), és megdöbbentett, hogy mennyivel finomabb - még így, kissé megfáradva is -, mint amit most lehet a parfümériák vagy drogériák polcain szagolni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 23.

flobianti

2019. március 21.

Nekem túl "klasszikus". Régebbi időkről való emlékezéshez.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 21.

Nekem túl "klasszikus". Régebbi időkről való emlékezéshez.

Sherka

2019. január 15.

Elnézést kérek minden rajongótól, de én ettől az illatól menekülök. Érettségi után nem sokkal kaptam egy üveggel, a felét el is fogyasztottam (kicsi voltam még, nem dolgoztam, így örültem a ténynek, hogy van parfümöm), de csak nagy kínnal-keservvel, a másik felét odaadtam anyukámnak, akinek szintén nem lett a kedvence, de közel se volt számára olyan visszataszító, mint nekem. Nemrég kíváncsiságból fújtam belőle egy kicsit a csuklómra, most milyennek gondolom, de alig vártam, hogy hazaérjek és ledörgöljem nagy nehezen a kezemről, de még elalvás előtt is zavart, de az mindenképp pozitívum, hogy tartós legalább. :) Számomra az üvege, pontosabban a "kupakja/teteje" sem tetszik, túl giccsesnek találom, nem kinifomultnak, de ez persze szőrszálhasogatás, mert sokadlagos szempont, ki/mi hogy néz ki, a tartalom a lényeg, de nem volt meg a kémia köztünk, nagyon nem, inkább ellenségek vagyunk. :) Parfümöket nem szeretek lepontozni, mert abszolút ízlés dolga, biztos, van akinek jól áll és jól érzi magát vele, de a saját tapasztalatok miatt muszáj csak 2*-ot adnom..

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 15.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Linalool, Eugenol, Amyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Limonene, Isoeugenol, Citronellol, Geraniol, Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, Citral, Farnesol, Amyl Cinnamyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.