NIOD

Ár:   19 600 Ft   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet feltöltötte: komzsuska, az összetevőket feltöltötte: lichtnori, Módosítva: 2023. április 17.

Ár:   19 600 Ft
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrprobléma:   Vízhiány

Bőrnyugtató derma-mist, ami kivételes erővel segíti a bőr vízmegtartását, küzd a környezeti stresszorok és a szabadgyökök pusztítása ellen.

• Kivételesen magas Superoxide Dismutase tartalma erősíti a bőr természetes antioxidáns védőrendszerét
  • Hatékonyan segíti a bőr vízmegtartó képességét, harcol a vízhiány ellen
  • Jelentős gyulladáscsökkentő hatásával segít a környezet okozta irritáció ellen
  • Nyugtat, véd és (ki)simít
  • Arcon és testen egyaránt használható
  • 100%-ban illat- és színezékmentes
  • Állatokon nem tesztelték
Teszt+elemzés: NIOD Superoxide Dismutase Saccharide Mist

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Tarzicia

2020. április 18.

Az összetevők, az ígéretek és a minimalista design miatt tettem vele régebben egy próbát, kár volt.
Nem igazán hidratált, ugyanígy nem is nyugtatott, viszont akármilyen keveset fújtam, ragadt, és az a halálom.
Illata tök jó, hogy nincs, de akkor inkább legyen egy termék illatos, mint ragacsos. (A Sisley Floral Spray Mist illatos, de legalább nem ragad. Ezt nem a márka iránti elfogultság mondatja velem, mert a Sisley termékek közt is van, ami nekem nagyon nem vált be, a Sisleya Essential Skin Care Lotion például szintén idegesitően ragacsos, a Lyslait arclemosó tej pedig nem elég alapos.)
A szórófeje sem százas, nem is permetez egyenletesen, néha köpköd, a nagyobb cseppek meg szépen utat találnak egyenesen az ember szemébe. Ez a hátránya a környezetbarát pumpás kiszerelésnek. A műanyag flakon súlyos és kissé bumszli, de mindegy is, mert nem arra való, hogy napközben magával hurcolássza az ember, egyáltalán nem frissít, sminkre meg nem érdemes fújni, mert tönkreteszi.
Hogy hosszú távon hogy működik, sose fogom megtudni, mert elajándékoztam. Arcpermetnek nem szerettem, antioxidánsokat meg másképp is be lehet juttatni a bőrbe. Akinek adtam, nem panaszkodott, vagy csak diszkréten hallgat, egy biztos, nekem 2 csillagnál nem ér többet.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. április 18.

lichtnori

2020. április 18.

Nagyon szeretem. Könnyű, gyorsan felszívódó, illatmentes arcspray, jó nagy és pumpás kiszerelésben. :-)
Sokáig nem szerettem rétegzős rutint használni csak este, mert nem szerettem, hogy már felkenéskor, vagy nap közben nehéz, "valami van a bőrömön" érzésem volt, és mindentől csillogott az arcom főleg, ha még alapozót is használtam. Így aztán elkezdtem keresgélni olyan kencéket, amik könnyűek, gyorsan felszívódnak, antioxidáns és hidratáló hatásuk is van, és tudom őket használni reggeli rétegzős rutinban is.
Arcmosás után rögtön ezt a mistet használom, erre jön még rá a Geek B-bombja és C-glow-ja. Teljesen elégedett vagyok mindhárommal. Mivel eddig is használtam AHA-t, BHA-t és retinolt, ezért nagy csodát nem vártam - nem is lett, de nekem már bőven elég az, hogy nem az esti rutinomba kell az összes szérumot, ütős hatóanyagú cuccot bepakolnom. Így már teljesen rendben van a rutinom, hogy napközben is védem a bőröm a külső környezeti hatásoktól, kap a bőröm antioxidánst, nyugtatást, hidratálást. A bőröm zsírosodását, fénylését normalizálta ez a rutin. Azonnali, instant hatást nem várok ettől a terméktől, inkább a hosszútávú megelőzés, bőrvédelem miatt használom. Mivel rendben van a bőröm - köszönhetően a hámlasztásnak és a retinolnak - ezért nagy változást nem érzékelek a bőröm állapotában, de megnyugtató a tudat, hogy nappal is védve, táplálva van a bőröm. Az egyetlen negatívumként az üveg fekete pumpáját tudom megemlíteni, ugyanis a ráfolyt cucc először felhólyagosítja, majd lemálasztja a műanyagot. Nem szép látvány, de nem zavar. Illetve nem permetez "szépen", finoman, inkább egy helyre juttat több folyadékot, de ez sem zavar, mert szétkenem az arcomon, hogy jusson mindenhova - és kész. Tehát a külcsínen lenne még mit javítani, de ez nem vesz el a termék értékéből, a benne lévő folyadék szuper cucc. Szeretem, ajánlom. Fix helye van a rutinomban, tuti újra fogom vásárolni, ha elfogyott. :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 18.

kisko

2020. január 6.

Használtam a régi és az új verziót is, mindkettő csodás. Nem ad semmi instant érzetet, mivel ez lényegében egy folyadék, nem tölt fel stb, de két rendelés között bizony meglátszott a bőrömön, hogy hiányzik, összeesettebb, pattanásosabb volt. Biztos vagyok benne, hogy hozzájárul a bőröm jó állapotához. Nekem egy űrt töltött be a rutinomban, a fényvédő alá való, napközbeni antioxidánsra nem találtam korábban kényelmes/hatékony alternatívát, plusz a mist állag miatt ez egy egész éves termék, azt rétegzünk rá, amit az időjárás enged. Olvastam, hogy a hideg időre érzékeny bőrnek segít, és ezt tapasztalom magamon, régen sokkal többet szenvedtem a hidegben. Van, amin spórolok az arcápolásban, azt hiszem évente egyszer ez a flakon továbbra is bele fog férni, nekem megéri.(4-5 fújás reggel / nap - nálam ez kb egy évig elég, a 6 hónapos lejárat vagy igaz, vagy nem, én remélem, hogy sötétben tartva azért kicsit tovább bírja). Nekem egyszer sem volt gondom a fújókájával, eddig három flakonom volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 6.

mano

2019. november 14.

Lelkesen fújkálom minden reggel és este a szérumok előtt, de nekem ez olyan termék, aminek a hatása nem mutatkozik meg rövidtávon, ezért bízom abban, hogy hosszútávon biztosan jót teszek vele a bőrömnek. Az ára borsos, ám lassan fogy. Még nem döntöttem el, hogy újra veszem-e.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 14.

lupelupe

2019. szeptember 24.

Nagyon szimpatikus volt ez a termék, de az árát sajnos nem engedhettem meg magamnak. Amikor kismértékben akciós lett egy webshopon, beruháztam rá. Hatalmasat csalódtam benne. Egyrészt semennyire sem hidratálja a bőröm, másrészt nagyon büdös. Már arra is gondoltam, hogy romlott terméket kaptam, de sajnos nincs összehasonlítási alapom. Úgyhogy csak a hosszútávú hatásában bízhatom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. szeptember 24.

Pomelo

2019. szeptember 14.

Imádom ezt a terméket használni. Bár tudnám javítani pl. finomabb porlasztással az élményt, nincs szívem levonni az értékeléséből, annyi ismerősömnek ajánlottam már.
Remekül hidratál, a zsíros bőrömre nyáron ez akár elég is egy szérummal kombinálva. Hűsítő érzet, gyógyszertári jellegű, alig érezhető illat.
A flakonja is nagyon tetszik a fürdőszobámban, de ahogy az előttem szóló írta, valóban mállik a fújó része, mintha kikezdené a saját csomagolását, ami nem túl bizalomgerjesztő.
Borsos az ára, de rengeteg és a kiszerelés miatt takarékos is!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 14.

Borsos az ára, de rengeteg és a kiszerelés miatt takarékos is!

xxs

2019. július 6.

Kellemes, hűvös spray, ami nem szárítja a bőröm. Az égvilágon semmit nem csinál a bőrömmel, nem árt és nem használ, sem rövid, sem hosszabb távon. Egyáltalán nem tudom hova tenni, mire való, nekem leginkább semmire.

+ ha a szórófejet nem hagyod szabadon (ráteszed a saját kupakját, amivel a terméket küldték), szétázik, repedezik, hullik a szórófej anyaga. nem hinném, hogy ezután túl higiénikus a termék használata.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 6.

megata

2019. április 14.

Nagyon szeretem ezt a terméket. Általában arcmosás után húzódik a bőröm, de miután ezzel bepermetezem, alábbhagy, szóval jól hidratál. A termék egyedüli problémája, hogy elég borsos az ára, szívtam is a fogamat rendesen (emiatt kapott az öt helyett négy csillagot), viszont sokáig kitart.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 14.

HCHB11Cl11

2019. március 1.

Kellemes permet, ami van benne az tényleg hasznos. Hosszú távú hatása van, nem is várok el tőle semmilyen azonnali, látványos hatást. Nem igazán olcsó, emiatt szerintem nem veszem újra (bár ahogy nézem sokáig elég, főleg ha ésszel használjuk), de ha nem az anyagiakat nézzük és valaki hosszú távban gondolkodik, a megelőzésre koncentrál már kezdetektől, akkor megéri. Mindenesetre az arcomnak kellemes, frissítő, ha reggel megmosom és utána ráfújom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 1.

Hanna83

2019. március 1.

Régóta használom, először tetszett, szívesen fújtam az arcomra reggel-este. Aztán egy idő után azt vettem észre, hogy iszonyatosan száraz az arcbőröm, és több helyen fájó, viszkető, vöröses foltok jelentek meg. Amikor ezt ráfújtam iszonyatosan égő, viszkető érzés lépett fel az arcomon. Biztos, hogy ez okozta az irritációt, mert amint abbahagytam a használatát a vöröses foltok és a viszketes is elmúltak. Mondanom se kell, hogy nem vagyok elragadtatva a helyzettől. Ennyi pénzért ne okozzon már ilyen problémát egy termék!!..Egy nagy NEM a részemről.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 1.

Antioxidánsok: Superoxide Dismutase, Malachite Extract, Arginine
Gyulladáscsökkentők: Mirabilis Jalapa Extract
Hidratálók: Pseudoalteromonas Exopolysaccharides, Arginine, Glycerin, Pentylene Glycol, Butylene Glycol

Szuper hatékony antioxidáns, aminek a különlegessége, hogy egy enzim, így a kollagén romboló szabad gyökök semlegesítésének folyamatában nem elhasználódik, mint a legtöbb "sima" antioxidáns, hanem csak katalizálja (vagyis elősegíti, gyorsítja) a folyamatot és hosszan aktív marad. A SOD-dal kapcsolatos kutatások azt mutatják, hogy hatékonyabb antioxidáns, mint (az egyébként szintén szuper antioxidáns) E vitamin, a zöld tea vagy a MAP nevű C-vitamin származék.

A Pseudoalteromonas nevű, Antarktiszon talált sárból kivont baktériumtörzs fermentációjával nyert összetevő, melyet a hialuronsav alternatívájaként használnak a kozmetikumokban, mivel mindkettő glucuronic acid-ban gazdag. Az összetevő gyártója szerint jelentősen több vizet képes megkötni, mint a nagy molekulasúlyú hialuron sav (pedig az is a saját súlyának az ezerszeresét köti meg) és még extrém esetekben is képes növelni a nedvességmegtartást; egy -20 fokban végzett teszt során ez az arány 60% volt. Összehasonlítva a nagy molekulájú HA ugyanilyen körülmények között 11%-kal növelte a vízmegtartást.

nagy csodatölcsér kivonata, mellyel elsősorban érzékeny bőrre szánt kozmetikumokban találkozhatunk, mivel gyulladáscsökkentő hatása révén segít csökkenteni irritációt és nyugtatni a bőrt. Az összetevő a gyártója szerint csökkenti a bőr kipirosodását, növeli a komfortérzetét valamint javítja a bőr ellenállóképességét az agresszív külső hatásokkal szemben, hogy ezáltal hosszútávon is biztosítsa az érzékeny bőr védelmét.

A szalicilsav só formája, melyet általában fakéregből (jellemzően fűzből) nyernek. Gyógyszerekben használják fájdalomcsillapítóként, valamint nem szteroidos gyulladáscsökkentőként. A kozmetikai termékekben elsősorban tartósítószerként van jelen. Az összetevő ezen kívül segíthet a haj tisztán tartásában és a fejbőr egészségének megőrzésében, mivel gyulladáscsökkentő és irritációgátló tulajdonsága révén segít megnyugtatni a fejbőrt. E szerint a kutatás szerint az összetevő jelentős öregedésgátló hatással bír és remek alternatíva lehet azok számára, akiket irritál a szalicilsav.

pH szabályozó és maszkoló (nem kívánt ízt és illatot semlegesítő) segédanyag, amely segít a termékek pH-értékének megfelelő beállításában. Lúgos pH-val rendelkezik és képes semlegesíteni a savas összetevőket.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.