NIOD

Ár:   19 600 Ft   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet feltöltötte: komzsuska, az összetevőket feltöltötte: lichtnori, Módosítva: 2023. április 17.

Ár:   19 600 Ft
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrprobléma:   Vízhiány

Bőrnyugtató derma-mist, ami kivételes erővel segíti a bőr vízmegtartását, küzd a környezeti stresszorok és a szabadgyökök pusztítása ellen.

• Kivételesen magas Superoxide Dismutase tartalma erősíti a bőr természetes antioxidáns védőrendszerét
  • Hatékonyan segíti a bőr vízmegtartó képességét, harcol a vízhiány ellen
  • Jelentős gyulladáscsökkentő hatásával segít a környezet okozta irritáció ellen
  • Nyugtat, véd és (ki)simít
  • Arcon és testen egyaránt használható
  • 100%-ban illat- és színezékmentes
  • Állatokon nem tesztelték
Teszt+elemzés: NIOD Superoxide Dismutase Saccharide Mist

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

kneva

2018. január 15.

Szeptemberben vettem itt egy bontott üveggel (innen is köszönet érte!), azóta használom kétszer egy nap és még van valamennyi az alján belőle.
Ha kibírnám, h csak szigorúan 2 fújásnyit fújjak reggel-este, akkor lehet h még tovább kitartana a 240 ml kiszerelés. Öltözködés előtt szoktam magamra fújni, hogy egy cseppje se vésszen kárba, és ami esetleg mellémegy vagy lehullik, az a dekoltázs bőrére kerüljön.
Nyilván nem egy nélkülözhetetlen darab, és jól hidratált, rendszeresen hámlasztott bőrön nem lesz olyan kifejezett a hatása. Ami miatt 5 csillagot adok neki, az az, (és erre másokat is bíztatok, h kipróbálja): fújok belőle a szana-szét száradt kézfejekre, és utána érzem, mit is csinál valójában ez a mist. Egészen más lesz a tapintása is a kezem bőrének, és igen, hagy valami kis réteget maga után, de nem zavaró, nagyon kellemes. Ha nem kenek fölé kézkrémet, akkor ez a kis réteg a következő kézmosásig fennmarad. Ha kenek kézkrémet és lefekszem aludni, akkor másnap reggel érzem a különbséget, mintha sokkal jobban hatna a kézkrém.
Folyamatos használat mellett szebbé teszi az arcbőrt. Használok előtte világoskék PC tonert, de nem minden este.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 15.

jirka

2017. december 19.

Sziasztok! A NIOD SDSM mist-nél kicsit elvonatkoztatok Connor MacLoad-tól, bár részemről a hatása mindenképpen varázslat, de róla egyértelműen a Gyűrűk ura Hobbitjai jutnak az eszembe. A kicsi, egyszerű, "butuska" lények, jót nevetünk rajtuk, de ha ők nem lennének...
Hónapok óta NIOD termékeket használok, oly nagy elégedettséggel, hogy - még az áruk ellenére is - nagyon ragaszkodom hozzájuk, mert arcápolás terén látható eredményeket értem el a használatukkal.
Olvastam egyszer egy riportot Truaxe-vel, ahol a kedvenc termékeiről kérdezték: egyes számú kedvence a CAIS, az örök, ő mindig használatban van (na ja) az kihagyhatatlan, egyébként cserélget, tesztelget (mi mást csinálna ez a munkája), és kettes(ke) számú, pedig ez a "Hobbitka" (én kérek elnézést).
Az SDSM-ről:
A 240 ml-es kiszerelés, napi 2 használattal nekem 5 hónapra elegendő. Az összes NIOD termék szavatossága 6 hónapra szól, így nem panaszkodhatok, eddig csak a NIOD SS-t nem sikerült 6 hónap alatt elhasználom, a töbit természetesen simán. Tenyerembe fújjok 4-5 pumplásányit, úgy ütögettem bele az arcbőrbe, mert ha közvetlenül arcbőrre fújjom - ez a magam bénasága - akkor a szememet hidratálom belülről, vagy a fürdőszoba falat.
Csomagolás: Hatalmas, bumszli műanyag flakon, a pumpája nem a legtökéletesebb, de lehet vele boldogulni. A NIOD-ok csomagolása miatt mindig lehet nyaffogni, de részemről vödörben is lehetne, úgyis megvenném.
Állag: Vízszerű, kékeszöldes folyadék (itt eltérés van a NIOD szokásos barnás színvilágától), mely az én esetemben nagyon gyorsan beszívódik. Megkedveltem ezt a könnyű, vízszerű textúrát, mert pillanatokon belül ívódik bele a bőrbe, ragacsos utánérzet nélkül, kellemes alapot szolgáltatva a szérumnak és a következő lépéseknek. Bőrnyugtató hatása határozottan van, ezt az elmúlt hónapok alatt önmagában is tesztelhettem.
A TO vonalával is szépen együtt működik, így csak sejtem, hogy más termékekkel is jó barátságot köthet.
A SOD, mint "csodaszer" egyébként még a NIOD FECC és a Survivalokban is megtalálható, a Pseudoalteromonas Exopolysaccharides-ot pedig tartalmaz az MMHC, és a NAAP.
Két éve mindig használok valamilyen mistet, tonert a rutinomban arctisztítás után, és eddig a Klairs tonerének volt hasonló hatása, bőrnyugatás és hidratálás területén, de részemről az SDSM tovább mutat rajta is. Maradok kicsi (vagy nagy) Hobbitomnál.
A mistek, tonerek és esszenciák szerintem a legzseniálisabb termékek, egy jó összetevő listás termék nagy szolgálatot tehet, bármely arcápolási rutinban.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. december 19.

Az SDSM-ről:

dali

2017. november 22.

Az egyik legkiválóbb darabja a bőrápolási rutinomnak.
Kellemes illatú, hihetetlenül jól hidratáló dermamistről/tonikról beszélünk, ami nem csak a legerősebb antioxidánst tartalmazza, de egy egészen hihetetlen hatása is van: gyakorlatilag megszüntette a rosaceámat. Tény és való, hogy nem igazán durva, de alapvetően pirosodásra hajlamos bőröm van - de nem amióta ezt használom. Egységesebb a bőrképem, sokkal hidratáltabb, mint volt, tényleg szuper mist ez, földöntúli hatással.
Mint jópár Deciem terméknél, itt is vannak apróbb problémáim a csomagolással: a fújókája elég középszerű, nem mondom, hogy a kedvencem lett. Cserébe tényleg sokat kapunk, és ár-érték arányban jobban kijövünk, mint a koreai hidratáló tonikok jelentős részénél. Ha elfogy, gondolkodás nélkül veszem újra, szerelmes vagyok belé. :-D 5 csillag, természetesen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 22.

Az egyik legkiválóbb darabja a bőrápolási rutinomnak.

NagyGabriella1108

2017. november 12.

Nyáron vetttem , és hiba volt. Hipererzekeny bőrömön semelyik sztár incsis - Paulás Niodos krém -emulzió -mist nem működik . Éget és mar ez is. Pedig nagyon menő akartam lenni hogy tudatosan - és pénzt nem sajnálva tápláljam a bőröm szuperincsis termékekkel. A mélypont : nem is szívódik be ! Nonszensz !
Csak azért használom hetente 1 x hogy fogyjon - vörös posztóként figyel a polcon és idegesít. Maradok a Helia D termékeinél .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. november 12.

erika0325

2017. szeptember 15.

Jól esik használni, bár még nem tudom lemérni a hatását. A márka több termékét kezdtem el egyszerre használni, nagy megelégedésemre, remélem hosszútávon is beválik

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. szeptember 15.

altviki

2017. szeptember 7.

Kizarolag organikus termekeket hasznalok, azonban nagyon megtetszett ennek a permetnek az osszetevolistaja, gondoltam teszek egy probat. Az arcomon az azonnali hidratalas tenyleg latvanyos, viszont a konyokomon levo ekcema nem birta. Sajnos mivel az arcom is hajlamos ekcemara, inkabb nem kiserletezek vele hosszu tavon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 7.

horzso

Korcsoport: >54
2017. augusztus 31.

Imádom :) A táskámban hordom, napközben is fújkálom vele az arcom, annyira kellemesen hűsít és hidratál is. Reggel a tonik előtt, este a hámlasztó után is használom, kicsit bemasszírozom az arcbőrömbe, nem bízom a véletlenre a beszívódását. Időnként megjelenik egy-egy száraz folt valahol, 1-2 napig fújkálom a permettel, és nagyon szépen helyrejön a bőröm.
A kiszerelése is nagyon tetszik, 240 ml elég sok, lassan fogy.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. augusztus 31.

A kiszerelése is nagyon tetszik, 240 ml elég sok, lassan fogy.

AthenA

2017. augusztus 26.

Az új verzió van meg, arról tudok véleményt írni.
Igyekszem reggel és este is használni szérum elött. Egyelőre tetszik az arcon is, de ahol a legnagyobb változást hozta az az alkaromon lévő ekczéma(-szerű kiütés). Egy nap alatt elmúlt a felszíni egyenetlenség/szárazság, rá két napra pedig a pirosság is. Már ezért is megérte nekem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 26.

Az új verzió van meg, arról tudok véleményt írni.

Antioxidánsok: Superoxide Dismutase, Malachite Extract, Arginine
Gyulladáscsökkentők: Mirabilis Jalapa Extract
Hidratálók: Pseudoalteromonas Exopolysaccharides, Arginine, Glycerin, Pentylene Glycol, Butylene Glycol

Szuper hatékony antioxidáns, aminek a különlegessége, hogy egy enzim, így a kollagén romboló szabad gyökök semlegesítésének folyamatában nem elhasználódik, mint a legtöbb "sima" antioxidáns, hanem csak katalizálja (vagyis elősegíti, gyorsítja) a folyamatot és hosszan aktív marad. A SOD-dal kapcsolatos kutatások azt mutatják, hogy hatékonyabb antioxidáns, mint (az egyébként szintén szuper antioxidáns) E vitamin, a zöld tea vagy a MAP nevű C-vitamin származék.

A Pseudoalteromonas nevű, Antarktiszon talált sárból kivont baktériumtörzs fermentációjával nyert összetevő, melyet a hialuronsav alternatívájaként használnak a kozmetikumokban, mivel mindkettő glucuronic acid-ban gazdag. Az összetevő gyártója szerint jelentősen több vizet képes megkötni, mint a nagy molekulasúlyú hialuron sav (pedig az is a saját súlyának az ezerszeresét köti meg) és még extrém esetekben is képes növelni a nedvességmegtartást; egy -20 fokban végzett teszt során ez az arány 60% volt. Összehasonlítva a nagy molekulájú HA ugyanilyen körülmények között 11%-kal növelte a vízmegtartást.

nagy csodatölcsér kivonata, mellyel elsősorban érzékeny bőrre szánt kozmetikumokban találkozhatunk, mivel gyulladáscsökkentő hatása révén segít csökkenteni irritációt és nyugtatni a bőrt. Az összetevő a gyártója szerint csökkenti a bőr kipirosodását, növeli a komfortérzetét valamint javítja a bőr ellenállóképességét az agresszív külső hatásokkal szemben, hogy ezáltal hosszútávon is biztosítsa az érzékeny bőr védelmét.

A szalicilsav só formája, melyet általában fakéregből (jellemzően fűzből) nyernek. Gyógyszerekben használják fájdalomcsillapítóként, valamint nem szteroidos gyulladáscsökkentőként. A kozmetikai termékekben elsősorban tartósítószerként van jelen. Az összetevő ezen kívül segíthet a haj tisztán tartásában és a fejbőr egészségének megőrzésében, mivel gyulladáscsökkentő és irritációgátló tulajdonsága révén segít megnyugtatni a fejbőrt. E szerint a kutatás szerint az összetevő jelentős öregedésgátló hatással bír és remek alternatíva lehet azok számára, akiket irritál a szalicilsav.

pH szabályozó és maszkoló (nem kívánt ízt és illatot semlegesítő) segédanyag, amely segít a termékek pH-értékének megfelelő beállításában. Lúgos pH-val rendelkezik és képes semlegesíteni a savas összetevőket.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.