NIOD

Ár:   9990 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Normál
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online a Skinsmart.hu-n 9990 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: jirka, Módosítva: 2020. június 5.

Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Normál
Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online: Skinsmart.hu, 9990 Ft

A Survival30 SPF30 (PA+++) fényvédelemmel ellátott fizikai fényvédő. A Survival30 nem színezett formula, viszont a benne lévő karotinoidok a világos textíliát megszínezhetik. A fényvédő közepes védelmet biztosít, közepes vagy sötétebb arctónusra ajánlott (a Fitzpatrick bőrtónus skálán belül: I, II és III).

Ár: 9990 Ft , Eladó: Skinsmart.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:MPL futárszolgálat

Annamari83

2020. november 5.

Néhány hete kezdtem el használni, sokan dícsérték itt a Krémmánián, ez az első fényvédőm, picit fura volt eleinte, mivel nem használok alapozót, és nem szerettem volna plusz egy réteget érezni az arcomon egész nap. Viszonylag gyorsan meg lehetett szokni, szép finise van, és esküszöm már az első nap után jót tett az arcbőrömnek, mintha életet lehelt volna belé. Egy youtube videóban találkoztam az ún. Fitzpatrick-skálával, amely kategóriákba sorolja a bőrtípusokat a bőr világossága alapján, e szerint nekem valószínűleg elég lenne télen a Survival 20-as is. A fizikai fényvédő okozta fehér réteget annyira nem találom vészesnek, igaz, nem is barnultam le idén nyáron nagyon, szóval barnább árnyalatnál lehet, hogy már látszódna, ez még nem derült ki. Ettől függetlenül nyáron szerintem váltani fogok kémiai fényvédőre.

Nekem bejön az állaga, az illata is, és nem tapasztaltam, hogy foltot hagyott volna a ruhámon. Kézről felkenést követően nehéz lemosni, 3x mosok kezet utána, erre még ki kell találnom valamit. A minimál sminkemnek szép alapot ad. Este az Ordinary Squalane Cleanser és egy PC lemosó elég, hogy lemossam.

Szeretnék kipróbálni egy másik fényvédőt is, viszont a Survival-féle antioxidáns koktélt is megtartanám, így megrendeltem az spf nélküli verziót is, amit jelenleg éjszakára használok. Igaz, egész más a színe, sokkal trutyisabb, sárgásabb, szokatlan illatú, de így egy hét után már tetszik, tényleg olyan zöldségleves-szagú, éjszakára a hidratáló tonik és a niacinamide szérum után bőven elég a bőrömnek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 5.

zakuszka

2020. június 7.

Igen-igen.... könnyű felvinni, nem érzi az ember, szépen beszívódik, jó a textúrája, nem zsírosodik át könnyen, de mégsem PC Wrinkle Defense 30, és még drágább is annál..... Nekem fehéres lesz az arcom tőle, muszáj rá BB-t tegyek. Egyszerűen várom, hogy elfogyjon. A kiszerelése viszont szuper, pumpás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 7.

ancsy0

2020. április 15.

Én tavaly nyár óta használom, ha nem kapható a 30-as, akkor 'a semminél a 20 is több' elven a 20-ast vettem, mind a kettőt imádom, de ár-érték arány és fényvédelem szempontjából nyilván a 30 viszi a pálmát.
Fizikai fényvédő, antioxidánsokkal, nem zsíros, nem hagy nehéz érzetet, könnyü felvinni, mattítja az arcom, de nem szárította ki (bár általában hidratálok alá).
Nekem nem látszott fehér réteg, igaz, hófehérke bőröm van, ez által még az enyhén színezettsége valamennyire egységesít is. Sőt, szerintem a pattanásaimat is segít kordában tartani.
Amikor elkezdtem használni nagyon rossz állapotban volt a bőröm és muszáj voltam alapozót is bevetni. Az alapozót (Loreal true match) rárétegezve nagyon szép összhatást értem el, nem kukacosodott és abszolút matt maradt.
Olyannyira, hogy nyáron is tudok alatta hidratálókrémet is használni reggelente is akár, ami a gyorsan zsírosodó bőröm miatt teljesen esélytelen volt korábban. Sőt, a nap végéig kibírja általában anélkül, hogy úgy ragyognék, mint egy villanykörte. :D
Reggelente nyáron hyaluron szérum, ha valami miatt azt érzem, hogy ez nem elég hidratálásnak és krémre van szükségem, vagy télen a hideg miatt The Ordinary NMF, rá a Survival és indulás.
Remélem sokáig gyártják majd és hozzáférhető lesz, mert hosszas kudarcokkal tarkított keresgélés után én megtaláltam a számomra fényvédőt.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 15.

Fruzsiii

2020. január 1.

Nagyon szeretem ezt a fényvédőt,biztosan újra fogom vásárolni,nagyon szép bőrképet varázsol,és a sminkemet is szebbé varázsolja,és ami nagyon tetszik benne ,hogy a bőrömet ,nemcsak védi ,de ápolja is. a smink alatt,nagyon jó gyulladáscsökkentő is,az én bőrömre tökéletes ,és szépen mattít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 1.

PMJuci

2019. szeptember 16.

Azért vettem meg, mert a zsíros de vízhiányos bőrömre kerestem fényvédőt, amitől nem fénylik a fejem 1 óra múlva. A fizikai fényvédők között eddig ez teljesített a legjobban. Valóban sápaszt egy kicsit, de gyorsan elmúlik a szürkés fehér réteg. Viszont ajánlom mindenkinek elolvasni (pl. a skinsmarton a terméknél a Részletek alatt) a leírását.
1)Ez NEM hidratáló, szóval nem fogja nedvességgel feltölteni a bőrt. Vagyis érdemes vmit kenni alá. Itt pedig bejön az, hogy hajlamos egyes krémekkel kukacosodni és ledörgölheted őket teljesen. Némelyik hidratálóval pedig ugyanúgy átfénylik. Zsíros bőrűeknek ajánlom a Bioderma Sebium Sensitivet alá, azzal nekem jól működik és sokáig matt marad a bőr.
2)A termék NEM színezett, azaz egységesítő/fedő hatása nincs. Az összetevők (pl. karotinoidok) színezik el a vattát lemosáskor. Szóval a bőrkiegyenlítést ne ettől várd! Egyébként az jó lenne, ha készítenének belőle színezett verziót, mert nem kéne még alapozóból is 100-at kipróbálni, hogy melyikkel működik.
Az összetevői nekem még sosem fogták össze a ruháimat, sem a törölközőimet, de ha egy több milliós ruci van rajtad, akkor azért nem árt óvatosnak lenni.
A szilikon érzetét mindig is utáltam a bőrömön, de itt vmit nagyon eltaláltak, mert ezt egész jól bírom. Szerintem jó cucc ez, csak meg kell találni hozzá a megfelelő hidratálót és /vagy alapozót. Jó keresgélést mindenkinek :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 16.

Hippolita

2019. szeptember 7.

Update: Nekem primer után használva már nem szárít. A lookfantastic.com oldalon láttam eddig a legolcsóbban a Niodokat, és még plusz kódot is szoktak kiírni az oldalon 15-22%-os kedvezményhez. A posta szállítja ki, így nekem hagynak postai értesítőt, ezért nem kell izgulnom hogy át tudom-e venni.
-----
Az első olyan, ami nem képez kis fehér szigeteket az arcomon.
Bőséggel alá kell hidratálni nekem, még felé is időnként, beleütögetve.
Sajnos engem is sápaszt, de a szép összetevői miatt nem adtam még fel vele a próbálkozást.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 7.

-----
Az első olyan, ami nem képez kis fehér szigeteket az arcomon.
Bőséggel alá kell hidratálni nekem, még felé is időnként, beleütögetve.

Reniroka

2019. augusztus 28.

Pár hete kezdtem el használni és eddig nagyon szeretem. Mivel fizikai fényvédő felkenés után hagy egy enyhén fehéres réteget, ennek kell egy kis idő hogy eltűnjön. Finom selymes érzetet hagy.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 28.

hambi

2019. június 27.

Januárban kipróbáltam barátnöm TO hámlasztóját, és úgy döntöttem, elkezdtek otthon rendszeresen hámlasztani én is. Ugye hamlasztás nincs fényvédö használat nélkül. ha már elkezdtem valamit tenni a börömért, akkor egy rendes fényvédö lenne a minimum. Ahogy a deciem oldalát nézegettem, csak ezt a fényvédöt találtam akkor, bár már akkor ígérgették az ordinary-seket :D, tehát egyszerüen megrendeltem a hámlasztóval együtt. Azóta már a 4-dik üvegemet használom, egy volt az eredeti csepegtetö kiszereléssel, és a következök már a pumpás kiszerelések voltak, aminek nagyon örültem, mert lassabban fogy :) Édesanyámnak is már a 3-dik üvegcsével rendeltem. Nagyon kellemes, selymes eloszlatás után, egyaltalán nem hagy zsíros érzetet maga után. Sok mindenkinek ajánlom, de nem mindenki engedheti meg magának sajnos. Kár, hogy ezt a márkát nem tervezik leárazni Deciemen, mint a Hylamide-ot, mert a NIOD MMHC is csodaszer szerintem - amennyire csak egy büdi vízállagú lötyi, annyira hiányzik, ha mással próbálom helyetesíteni.

27.6.2019
Majdnem fél évig nem lehetett beszerezni sehol, úgyhogy muszáj volt körülnéznem és a kóreai fényvédök felé vettem az irányt. Rendeltem ebayen vagy 6 fajtát, mert ezeknek az ára nem volt messze annyi, mint a Survival 30-é. Volt amelyik tetszett, volt amelyik annyira nem. Föleg fizikai fényvédöket kerestem ott is, és hát azok sokkal fehérebbre meszelnek mint a Survival 30!
Ráadásul ilyen állagúval nem tallálkoztam azok között.
Elhasználom most már mindet, mert azért egyikse rossz, de remélem többé nem lesz Niod készlethiány.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 27.

27.6.2019
Ráadásul ilyen állagúval nem tallálkoztam azok között.

almgy

2019. május 18.

Negyven felé elhatároztam, hogy ideje valami arcápolási rutint bevezetni, és hosszas tanakodás után ezt választottam nappali krémnek, nem utolsósorban az itteni vélemények alapján (nem kell alá hidratáló, csodát tesz, stb.). Eddig sosem használtam nappalra krémet, mert bármelyiktől izzadt az arcom, de úgy tűnik, öregedő bőrre elkél a segítség. Három hét után a legfontosabb tanácsom ezzel a termékkel kapcsolatban, és elnézést, hogy nagybetűvel írom, de senki kommentjében nem láttam még: HASZNÁLAT ELŐTT FEL KELL RÁZNI!!! Ha nem ráztam fel, szétszárította az arcom, de kb olyan szinten, mintha kőporral kentem volna be. Felrázva teljesen jól működik. A dobozára nincs ráírva, és nem is minden oldalon tüntetik fel, ahol kapni lehet. Egyébként nekem két pumpálásnyi elég arcra, egy a nyakra-dekoltázs kilógó részére. Várni kell pár percet, míg beszívódik, így soha nem fogott be semmit. Világos bőröm van, semmi színváltozást nem okoz, viszont nekem felrázva is kell alá egy kis hidratáló krém. Talán nyáron ez elmaradhat majd.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 18.

Forever0415

Korcsoport: < 18
2019. április 28.

Elvárásaim egy fényvédőtől: ne ragadjon az arcom, megfelelően védjen, a sminkkel jóban legyen.
Amikor megérkezett és először teszteltem, majdnem sírvafakadtam, hogy kidobtam 10 ezret a kukába.
Felkentem az egész arcomra és vártam, hogy beszívódjon. Vártam. Még mindig vártam. De ez a cucc ilyet nem tud. Egyszer megmostam a számat, a barna szín pedig megfogta a törölközőt. Köszönöm, hogy ráébresztett a fizikai fényvédők nem nekem valók, viszont a kémiaik mindig bántják a szememet, ezért úgy döntöttem elhasználom oda.
A mennyiségre nagyon figyelni kell, különben felgyűrődik a mélyítővonalban. Ezen kívül teljesen jól működik, bár ha szemsminket készítek nem használom.
A kupakon elég szar ez a fóliaszerűség, pókhálókban szakad fel, pedig nem kéne neki.
Nem fogom újravenni, ám így hogy napi egy pumpálásnyit se használok egy életre elégnek tűnik.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2019. április 28.

Antioxidánsok: Dimethylmethoxy Chromanol, Superoxide Dismutase, Pinus Pinaster (Maritime Pine) Bark Extract, Alanine, Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Propanediol, Alpha Glucan Oligosaccharide, Alanine, Histidine, PCA, Sodium PCA, Sodium Lactate, Sucrose, Butylene Glycol, Ethoxydiglycol, Caprylyl Glycol

Természetes cukokból nyert bőrvédő összetevő, melyet bőrpuhító hatása és nagyon jó vízmegkötő tulajdonsága miatt használják kozmetikumokban. A gyártó szerint az összetevő segít fenntartani a bőr természetes mikroflóráját.

Szuper hatékony antioxidáns, aminek a különlegessége, hogy egy enzim, így a kollagén romboló szabad gyökök semlegesítésének folyamatában nem elhasználódik, mint a legtöbb "sima" antioxidáns, hanem csak katalizálja (vagyis elősegíti, gyorsítja) a folyamatot és hosszan aktív marad. A SOD-dal kapcsolatos kutatások azt mutatják, hogy hatékonyabb antioxidáns, mint (az egyébként szintén szuper antioxidáns) E vitamin, a zöld tea vagy a MAP nevű C-vitamin származék.

Az Atlanti-Óceánban és a Földközi-Tengerben élő barnamoszat féle kivonata.  Általában az algakivonatok sűrítőszerek, vízmegkötő anyagok vagy antioxidánsok, ez a konkrét barnamosztat kivonat viszont állítólag védi a bőrt a környezeti szennyeződésektől és javítja a bőr ellenállóképességét.

Alanine a I h

Az izoleucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A fenil-alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

PCA h

Squalane eo 1 0

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.