Nubian Heritage

Ár:   2700 Ft   Kategória:   Hajápolók
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: svivko, Módosítva: 2014. szeptember 9.

Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Hajápolók

Mélyhidratáló hajpakolás, leave-in conditioner, és hajkrém egyben.

Évszázadok óta használják a Hemp-et a fejbőr irritációra, és hidratálásra a herbalisták. Madagaszkáron a Tamanu Oil híres az antibakteriális, és gyulladáscsökkentő tulajdonságairól, úgy mint a mélyhidratáló képességéről. A kínai gyógyászatból jól ismert Bambusz kivonat pedig erősíti a hajat, s meggyorsítja annak növekedését, csak úgy mint a mediterrán tájakról ismert fokhagyma. Természetes Monoi olajjal illatosítva, mely szintén hidratálja, és óvja a hajat a töréstől.

Teljesen természetes összetevőkből készült.

Kiszerelés: 340 g

*Tested On Our Family For Four Generations. Never on Animals. Cruelty free. Ethically Traded Ingredients & Pioneering Community Commerce & Fair Trade Since 1912.

anneshirley

2018. július 14.

Nagy kedvencem ez a hajpakolás. Hetente egyszer kb. fél-egy óráig hagyom rajta vizes hajon, aztán alaposan kimosom. Eredmény: tisztább, hidratáltabb, puhább, kevésbé szálló hajzat. Gyönyörűek az összetevők is, úgyhogy mindenképpen 5*.

UPDATE: Sajnos az utóbbi időben sehonnan se lehet rendelni :(((

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 14.

UPDATE: Sajnos az utóbbi időben sehonnan se lehet rendelni :(((

AnnaEvelin86

2018. február 15.

Felbuzdulva a véleményeiteken próbáltam beszerezni, de egyszerűen a föld nyelte el az összeset, a gyártó honlapjáról is eltűnt, csak egy másik verzióját találtam, a Deep Treatmentet, azt nagy nehezen sikerült megtalálni elfogadható áron, de egyébként kb. beszerezhetetlen. Pedig jó lett volna ezt is kipróbálni, az összetevői tényleg biztatóak. A Deep Treatmentből rendeltem, meglátjuk. @svivko az iHerben tényleg volt fent egy hónapja? Lehet azok voltak az utolsó tégelyek ebből(pláne, hogy a gyártónál se látni). :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 15.

svivko

2018. január 17.

4 éves update:
Azóta is kötelező társam a hajápolásban, még mindig iHerbről szerzem be igaz, mostmár 3000 Ft-os áron, de jeelenleg éppen 2400-ért akciós. :)
Fogadok, hogy senki nem tud mutatnimég egy ilyen szép összetevők "zöld" hajpakolást!

A harmadik tégellyel használom, ami elég nagy szó, hiszen egy hosszútávú kapcsolatról beszélünk hajápolásom kapcsán, pedig eddig imádtam kísérletezgetni és minden újat kipróbálni...
A zöld hajpakolások királynője a Nubian Heritage. Ez a hajmaszk már az első használatnál megmutatta, hogy van benne spiritusz, rögtön tükörfényt, és nem-lelapuló selymességet adott a koronámnak, ami miatt úgy érzem még jó darabig meg fogom venni a kicsikét.
Most, hogy ismét itt a fűtésszezon sokkal szárazabb, törékenyebb a hajvégem, és észrevettem, hogy ilyenkor hajlamos igazán "szöszölődni", tudjátok, mikor a fésűtökben apró porcicaszerűségek kezdenek összegyűlni. Ezt a problémát is úgy oldja meg ez a cuccos, mintha elvágták volna.
Állaga amúgy nagyon kellemes, mintegy könnyű agyagpakolásszerű, a haj pikkpakk beszívná szárazon, így mindig frissen mosott, tiszta hajra alkalmazom, legtöbbször bedunsztolom fürdősapival & törölközővel. A végén a termék nagy részét így is beissza a haj, kiöblíteni könnyű a maradékot, és a monoi-s fehér virág illat még fél-egy órán át szárítás után is érződik.
Hatása következő mosásig tart.
Én emellé szeretek szilikonos balzsamot használni, mert így a legegyszerűbb a hajam kifésülése, ha már egy negyed éve bujkálok a fodrász elől, aki mindig túl sokat vág. :P

Hajkrémként is egyszerű a használata, ha kitapasztaljuk mennyire van szüksége a hajvégeknek, nekem egy egy mogyorónyi, amelyet száz százalékosan be is szív, és tört végeknek ekkor már nyoma sem marad.

iHerbről rendeltem egyet, s véletlen hármat küldtek ki, amit épp egy éve használok.2700 Ft-ért igen jó vétel volt, s tuti újraveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 17.

4 éves update:

Hatása következő mosásig tart.

AndreaKiss

2016. augusztus 12.

Eddig még csak négyszer használtam, de azt kell mondjam, soha nem volt még ilyen puha, táplált, és összességében ilyen egészséges kinézetű, tapintású a hajam. Hajmosás után szoktam nedves hajon rajtahagyni legalább egy órát. Szó szerint csodát tesz az én göndör, nagyon száraz, sérült, töredezett hajammal. A hatás pedig nem csak 1-2 napig tart, mint a legtöbb eddig próbált hajpakolásnál, hanem tényleg a következő hajmosásig. És még az illata is nagyon finom. Engem teljesen lenyűgözött, biztosan újra fogom rendelni.
Ha esetleg később változna a véleményem majd jövök update-elni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. augusztus 12.

Ha esetleg később változna a véleményem majd jövök update-elni.

Antioxidánsok: Calophyllum Inophyllum (Tamanu) Seed Oil, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Aloe Arborescens Leaf Extract
Hidratálók: Aloe Arborescens Leaf Extract
Vitaminok: Panthenol, Tocopherol

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondícionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (péládul, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

A neemolaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti. Keserű íze miatt – sok más növényi olajjal ellentétben – sütésre és főzésre alkalmatlan. További információ a Wikipédián.