Olaplex

Ár:   9200 Ft   Kategória:   Hajápolók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: keseruevelin, Módosítva: 2022. május 16.

Kategória:   Hajápolók

"Fénytelen, könnyen gubancolodó a hajad? Nehezen tartja meg a kialakított finisht? Ezek mind a hő és a mindennapi szennyezések okozta tünetek.
Védd meg hajad a napi károsodástól ezzel a súlytalan, kihagyható, szilikonmentes hajszérummal, amely 48 órán keresztül védi a hajat a szennyeződéstől, és 232 °C-ig hővédelmet nyújt. Antioxidánsban gazdag vörös alga kivonattal és tudományosan bizonyított OLAPLEX® Bond Building Technology™ technológiával."

• Minden hajtípusra ajánlott
  • Szilikon-mentes
  • Paraben-mentes
  • Sulfate-mentes
  • Phthalate-mentes

sildi

2024. április 27.

Nem tudom eldönteni, hogy megéri-e az árát ez a termék. Egy flakont elhasználtam belőle, hajmosás után törölközőszáraz hajba betapogattam 1-2 pumpányit és utána megszárítottam. Látható volt a hatása, mosás után fényesebb, simább volt egy kicsit a hajam, de nem volt annyira látványos. A hajmosást követő napokban pedig apránként ugyanolyan szöszös és sprőd lett a hajam vége, amilyen szokott lenni. Szerintem ezt a hatást egy olcsóbb kencével is el lehet érni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 27.

hippiesaur

2024. március 10.

A No. 6-tal együtt használva csodálatosak, hihetetlen szép, puha és selymes lesz tőlük a hajam. Ez egy könnyed szérum, pikk-pakk beszívta szárazon is a hajam. Csillagos 5.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 10.

Kllmllcnt

2024. február 7.

Tesztelős ajándék csomagban volt 20ml-es változata, és annyira megtetszett, hogy meg is rendeltem a teljes kiszerelést. Hajamról annyit, hogy vékonyszálú, lelapuló, szöszös, szálló hajam van, egyszóval rémálom formázás nélkül. Nagyon kényes olyan terméket találnom, ami nem zsírosít és nem lapul le tőle. Ez a termék híg, zselés állagú, bátran lehet belőle felvinni a hajra (2 pumpányit szoktam, kb lapockáig ér). Nem nehezedik el a hajam, rugalmas, puha, illatos lesz tőle, ráadásul a kevésbé kedvelt göndör fürtjeimet is szebb csigákra készteti :D Mindenképp nedves hajra ajánlom szárítás és formázás előtt, száraz hajon nem fogja kifejteni az előnyeit. Nagyon megkedveltem, egyedül az ára a húzós, de akció sokszor van rá, illetve sokáig elég, nem utolsó sorban reménykedem, hogy a csoda összetevője hosszútávon segít, hogy kevésbé töredezzen a hajam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 7.

Koppanyka

2024. január 24.

Vékony szálú hajam van. Rövid, szóval minden nap formazni kell, próbáltam noveszteni a hajam, de mindig vágni kellett, viszont mióta ezt használom. Annyira puha a hajam vége hogy hihetetlen

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. január 24.

leylo7

2023. október 16.

Nagyon nagyon jó. Egy csomót elpazaroltam belőle, úgyanis nekem száraz hajon kb nem csinált semmit. Gondoltam pénzkidobás. Normálisan eloszlatni se tudtam, mert annyi hajam van. Aztán végre kipróbáltam törölközőszárazzal és úristen. Fantasztikus. Nagyon puha marad a hajam szárítás és még hajvasalás után is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 16.

Cseniko

2023. március 12.

Fú nekem nagyon bevált ez a termék! Hosszú, nagyon vékonyszálú, száraz hajam imádja. Törölköző szárazon a haj hosszába masszírozom ezt a nagyon vizes állagú átlátszó gélt és úgy szárítom meg a hajam. Ezen kívül két hajmosás között is szoktam használni szárazon a hajvégekbe és még az én erre nagyon kényes hajam sem nehezíti egyáltalán el! Több olaplex terméket is használok folyamatosan és hosszabb ideje( 3,5, 4in1, 9), de megéri, nagyon sokat nőtt a hajam és sokkal egészségesebb is!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. március 12.

Purecute

2023. március 12.

Lassan egy éve használom, és nagyon szereti a hajam. Vizesen a legjobb, szárazon akkor használom pluszba, ha tudom hogy strapa jön(eső,hó, szél stb). Géles állagú, nem hagy olajos érzetet. Mivel nem szilikonos, aki az azonnali extra csúszást és selymességet vàrja, csalódni fog. A károsodàstól véd, ami nekem bevált nagyon jól, egyre kevesebbet kell vágni a végéből, és azóta egyre szebb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 12.

Stella8

2023. február 12.

hatalmas nagy 0 …se nedves hajon se szaraz hajon… semmit nem csinal a hajammal..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 12.

2023. január 5.

Sok netes review alapján döntöttem úgy, hogy megveszem, de sajnos nekem nem vált be, se nedves, se száraz hajon. Több terméket használok az Olaplextől (3, 5, 8), nagyon szeretem őket, nagyon hatásosak, de ennél valahogy nem látok/érzek semmilyen hatást. Sem puhább, sem kevésbé szöszös, sem kevésbé "szállós" nem lesz tőle a hajam, sajnos ez abszolút nem érte meg számomra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. január 5.

Madi

2022. szeptember 2.

3 hónapja használom, teljesen meggyőzött. Imádom, mikor egy terméknek eltéveszthetetlenül érezhető a hatása. Nem agyalsz, hogy vajon ettől lett-e más, meg nem olyan megfoghatatlan az egész, mikor valami változott, de nem tudnád pontosan megmondani mi... Nem. Itt egyértelmű az eredmény. Puha, könnyen fésülhető haj vizesen és szárazon egyaránt. Ráadásul szilikon nélkül! Kell ennél több?
Az adagolást ki kell tapasztalni, de annyit elmondhatok, hogy sokkal bőkezűbben lehet bánni vele, mint mondjuk az olajjal vagy a 6-ossal. Nagyobb mennyiség sem nehezíti el a hajat és nem is ragasztja össze.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. szeptember 2.

Hidratálók: Betaine, Sodium Hyaluronate, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Maltitol, Xylitol
Vitaminok: Panthenol

Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondicionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van.

Az Olaplex által szabadalmaztatott hatóanyag, mely kizárólag a márka kötéssokszorozó hajápoló termékcsaládjában található meg. Az összetevő képes helyreállítani a haj diszulfid-kötéseit, amelyek a hő-, mechanikai és vegyi hatással járó kezelések során bomlanak fel. Könnyen fésülhetővé, rugalmassá, puhává és fényessé teszi a hajat.

Hajápolókban és samponokban gyakran használt összetevő, melyet elsősorban az elektromos töltődés megakadályozására használnak (antistatic). Ezenkívül emulgeáló, tisztító és tartósítószerként is használt. Legfeljebb 0,25%-os arányban biztonságosnak tekinthető a lemosandó kozmetikumokban való használata. (forrás)

PVP 0 0

A PVP a polyvinylpyrrolidone rövidítése. Az 1950-es években ez volt az első szintetikus polimer, amelyet hajrögzítőként használtak a rovar eredetű sellak helyett, és a mai napig is a hajformázó termékek egyik elsődleges összetevője, amely a haj helyén tartásában segédkezik. Az összetevő és szép, vékony, egyenletes filmréteget képes képezni a bőrön és a hajon. Ha csekély mennyiségben van jelen a bőrápoló termékekben, észrevehetetlen vízmegkötő filmréteget képez a bőrön, amely segít a bőrnek feszesebb megjelenést kölcsönözni.

Szintetikus eredetű felületi hártyaképző segédanyag. Elsősorban hajápoló termékekben találkozhatunk az összetevővel - megkönnyíti a kifésülést és csökkenti a hajfelszín elektromos feltöltődését.

Kelátképző szer, amelyet kozmetikai készítményekben használnak, hogy fémionokhoz vagy fémvegyületekhez (pl. réz vagy vas) kötődjenek, ezáltal megakadályozzák, hogy azok a bőrhöz vagy hajhoz tapadjanak. Az összetevő szerepet játszik a termék általános stabilitásában, esztétikájában és hatékonyságában. Ezen kívül k hozzájárul a termék tartósítószer-rendszerének megerősítéséhez is, mivel megakadályozza, hogy a fémionok destabilizálják a tartósító összetevőket a vízbázisú készítményekben.

Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak, jellemzően más gyengéd tartósítószerekkel kombinálva. Enyhe, természetes eredetű összetevő, mely egy 2004-es tanulmány szerint még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.