Ormonde Jayne

Ár:   39 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: tatantix79, Módosítva: 2015. február 10.

Ár:   39 800 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Ormonde Jayne első parfümje, az Ormonde Woman egyedülálló. Az első parfüm, amiben fekete hemlock fenyő található. Mintha egy szépséges, árnyakkal teli erdőben sétálnánk éjnek idején, miközben az égen telihold ragyog. Titokzatos és bűvöletes élmény. Egy szignatúraillat, melyet világszerte ritka kincsként aposztrofálnak tulajdonosai.

Illatösszetevők: frissen vágott fű, kardamom, koriander, hemlock, ibolya, jázmin, ámbra, cédrusfa, szantálfa, vetiver

Fújós - Ormonde Jayne Ormonde Woman
Ár: 4400/8500 Ft , Eladó: Jade62
Állapot: 5/10 ml fújós, Helyszín: Budapest, fizetés: Banki előre utalással, postán maradóra vagy FOXpost. Személyes átvételt most nem tudok biztosítani.
Ár: 6500+ posta/ 10 ml , Eladó: zuzmano
Állapot: 10 ml üveg fuffancsban , Helyszín: Baja - Mohács , fizetés: Előre utalás után postanmaradó ajánlott levél.
Kisangyalcsillag

2020. január 9.

2019. június
Régóta szemeztem ezzel az illattal, mert csodaszépeket olvastam róla mindenhol.
Aztán Marianntól be is szeretem egy 2millis mini fufut, amit ezúton is nagyon köszönök. 😊😙
Ilyen izgatottam talán még sosem téptem fel a borítékot, ahogy kiléptem a postáról. Ahogy a bubis csomagolót letekertem a kis fújósról máris megcsapott az illata. Azonnal a csuklómra fújtam és rátapadtam. Hááát amit éreztem, az maga volt a csoda. Eszméletlenül finom, különleges fás, fenyős kezdése van. Tényleg, mintha egy gyönyörű holdfényes, titokzatos erdőben lennénk. Bárcsak így maradna végig....😔😔 Sajnos rajtam nagyon beédesedik és egy az egyben olyan, mint Givenchy Ange ou Demon Le Secret Edition Croisiere, ami túl édes nekem.
Legnagyobb sajnálatomra nem tudok ettől elvonatkoztatni. 😬😬 Fogok még egy esélyt adni neki hűvös, hideg időben. Meglátjuk...
Pedig az eleje... tényleg nagyon tetszik.
Szomorú vagyok😔😔

2020 január
... és elérkezett végre a hideg idő. Esküszöm azért várom mindig a hideget, mert vannak illataim, amik akkor működnek rajtam a legcsodásabban.🙃🙃🙃A párom szerint van némi gond nálam🤣🤣🤣Ő gyűlöli a hideget.
Szóval kipróbáltam ezt az illatot hidegben és működik...😊😊😊Köszönöm hideg, Köszönöm, Köszönöm. 🙏🙏🙏
Nem édesedik be leszáradásában annyira. Gondolom a vetiver jön ki jobban a bőrömön, mint nyáron, vagy nem tudom. De mindegy is. A lényeg, hogy most tökéletesen működik. Imádom. ♥️♥️♥️ Be is szereztem gyorsan egy 50milliset. A baj csak az h minél jobban beleásom magam az illatok világába, annál vékonyabb a pénztárcám....😔😡🙈😅😅😊😊🤣🤣🙃🙃

Egyébként Ormonde Jayne ház illatai, amiket eddig próbáltam, számomra azt a természet közeliséget, kifinomultságot hozza, mint a The Different Company illatai.
Igazi mesterművek! ♥️♥️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 9.

2019. június
Régóta szemeztem ezzel az illattal, mert csodaszépeket olvastam róla mindenhol.
Pedig az eleje... tényleg nagyon tetszik.
Szomorú vagyok😔😔

2020 január

Igazi mesterművek! ♥️♥️

BettinaFox

2019. december 21.

Megismerkedésünk története: betértem az ismert niche parfümériába orientális parfümöt keresni. Ott leskelődött ez is. Fenyő??? Na neeeee. Kipróbáltam, lemostam. Legközelebb megint kipróbáltam, hűha. Vettem is egy kedves krémmániástól fél üveggel.
Rajtam isteni, a kezdete nagyon fenyős, füves, cédrusos, ami hamar átmegy egy szantálos-fenyős-ámbrás-liliomos (ami elvileg nincs is benne) illatba, ami sokáig meg is marad. Szerintem nagyon egyedi illat, én orientális-zöldnek mondanám, ha lenne ilyen kategória. Én tavasztól őszig használom, főleg ha zöld van rajtam, vagy ha erdőbe/szabadba megyünk ki. Ettől függetlenül bármikor használható, bármilyen alkalomra. Télen inkább elteszem, hideg időre vannak nehezebb kedvenceim. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 21.

Martili

2019. december 17.

Nagyon kifinomult illat. A kezdése különleges erdő-utazás. Hozzám sajnos nem igazán illik, a lecsengése jellegtelen lesz rajtam. De akin meg tud maradni a kezdeti felütés, az csodálatos. Azért örömmel elhasználom, amennyim van belőle, egy biztonsági illat így számomra, munkahelyre tökéletes, de nem veri ki a biztosítékot, márpedig én azt szeretem egy parfümnél 😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 17.

Torpece

2019. április 3.

Kapcsolatunk úgy kezdődött, hogy sikerült vásárolnom egy fújósnyi mennyiséget, hiszen régóta fúrta az oldalam a kíváncsiság. Aztán mikor megérkezett és megszagoltam bizony nagyon nem tetszett. Felajánlottam cserére, aztán kb. félidőben éreztem, ezt nem kellene...és jött az isteni gondviselés :) A cserepartner meggondolta magát! Közben sikerült egy másik fújóst is beszereznem amit állandóan fújkáltam! Azóta egy teljes üvegnyi boldog tulajdonosa vagyok! Így lett gyűlöletből ellenállhatatlan szerelem. Hihetetlenül kifinomult, elegáns, egyedi illat. Mindenből van benne egy pici: fűszeresség, édesség, frissesség tökéletes harmóniában.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 3.

Keryedi

2019. február 8.

Most, így februárban sokszor nyúlok érte, mielőtt dolgozni megyek. Irodakompatibilis, kellemes,szerintem 4 évszakos és nem utolsósorban tartós, elég nagy szillázzsal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 8.

Phoenix19

2019. január 26.

A legelegánsabb és legkifinomultabb erdő illatú parfüm. Vadregényes, hűvös, árnyakkal teli fenyves. Érzem a természet illatát, mint ahogy egy erdei séta során érzem az élő erdőt, ahogy mozognak a lombok körülöttem, ahogy élnek és lélegeznek. A fenyő és az ibolya a kedvenc illatjegyeim közé tartoznak, viszont a frissen vágott fű illatát érzem talán leginkább. Elképesztően intenzív és tartós, a legkitartóbb illat, amivel valaha találkoztam. Az áráért luxusminőséget kapunk. Hűvössége miatt kimondottan nyárra való, télen hidegnek érezhetjük. A fenyő itt nem karácsonyfa, itt nincs mézeskalács meg habcsók, ez a fenyő az erdő földjében gyökerezik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 26.

zsokaw

2018. december 18.

Elbűvölő... semmihez sem hasonlítható , biztosan a fenyő miatt. Annyira jól passzol a többi, zöldes, fás, citrusos összetevővel, hogy igazán pompás, ünnepi finomsággá alakul. Vele várom a Karácsonyt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 18.

mariann33

2018. szeptember 18.

Erősen zöld indítás,ami füves-fenyős,a legszebben megalkotva,és szerencsére ez nem is sokat változik rajtam,becsatlakozik a többi illatanyag,amitől ha lehet csak fokozódik a különlegessége.
Relatív,de aránylag sokféle illat megfordult nálam,ám ez az első amiről azt gondolom,hogy ez igazi signature illat.
Egy rendkívül jól működő,valami eszméletlenül tartós,mindig-mindenhol hordható parfümöt képzeljen el aki nem ismeri.
Hm,nos az ára..ebben is az első,amire azt mondom hogy ez igazán megéri!
A niche-ek 80%-a hordhatóság szempontjából túlárazott,az illatélmény persze más kérdés,de egy parfümöt azért veszek hogy viseljem,nem azért hogy itthon szagolgassam mondjuk 80ezerért.Tehát ilyen szempont alapján írom,hogy ez valóban megér minden pénzt,annyira megfelel minden kritériumnak!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 18.

Hm,nos az ára..ebben is az első,amire azt mondom hogy ez igazán megéri!

emb1p3

2018. május 21.

Kapcsolatunk komplikált, és sajnos nem mentes a csalódásoktól. A nyitány talán a legszebb, amit valaha éreztem, egy szertelen, friss, harsány fűakkord kiabál az édes-fás kórusból, hogy aztán tompítsa az előgomolygó füst - talán a hemlock az, amit még sosem éreztem másutt, így a számomra beazonosíthatatlan karcos, kikerülhetetlen, de azért egyáltalán nem agresszív fás jegyet ennek a javára írnám. Valahol a háttérben ott muzsikál a szantál, bár nem tudnám elkülöníteni, de az illat állandó hőmérséklete, szakadatlan izzása biztosan neki köszönhető. A cédrus gyönyörű, nem a száraz, kemény fajtából, amit amúgy szintén szeretek, hanem a bújós, meleg, felhevült oldaláról mutatkozik meg, mint Serge Lutens Cedre-jében, vagy a Feminité du bois-ban, de még annál is sokkal, sokkal szebben.
És aztán olyan húsz perc után kezdődik a szomorúság. Olyan ez az illat, mint egy viktoriánus homlokzat mögött a pár éve divatos bársonyos fekete műbarokk tapéta fogadna, meg egy rózsaszín masnis pudlikutya. A füst eloszlik, és nem marad más, csak lineáris, dühítő édesség, amit talán az ISO-E superre lehet fogni, meg egy túl izmosra gyúrt ibolya. Javára írható, hogy a lecsengés legalább gyorsan, mindenféle további cécó nélkül végbemegy.
A helyzet tehát az, hogy mindig van itthon egy kis mintám, mert a fejillat, és az utána kibontakozó gondolom-én-hemlock ragyogó és felejthetetlen, de ami utána jön, az visszatart a teljes üvegtől, pláne az Ormonde árszínvonalán. Szomorú vagyok nagyon.

Update: ebben a koranyári melegben egyszerűen tökéletes és ragyogó a fenyőakkord, és határozottan az illat előnyére nyomja el az édes-puha jegyeket, ráadásul a szillázsa és a tartóssága is sokkal jobb rajtam, mint télen. Csak megtalálta végül a neki való évszakot, maradhat :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 21.

stylo

Korcsoport: < 18
2017. november 21.

Annyira, de annyira akartam szeretni ezt a parfümöt, hogy mindenhova ezt használtam, de sajnos nem megy. Egyszerűen a köménymag szagon semmi mást nem érzek. Pedig az összetevők, a leírások és a vélemények alapján ez kellene hogy legyen a nagy szerelem. Nincs szívem leírni, hogy ki nem állhatom és hogy ezt szaftosan részletezzem... annyira sajnálom, de ez rajtam valami rémes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2017. november 21.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Linalool, D-Limonene, Geraniol, Benzyl Benzoate, Citral, Citronellol, Coumarin, Benzyl Cinnamate, Alpha-Isomethyl Ionone, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol