Ormonde Jayne

Ár:   39 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: tatantix79, Módosítva: 2015. február 10.

Ár:   39 800 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Ormonde Jayne első parfümje, az Ormonde Woman egyedülálló. Az első parfüm, amiben fekete hemlock fenyő található. Mintha egy szépséges, árnyakkal teli erdőben sétálnánk éjnek idején, miközben az égen telihold ragyog. Titokzatos és bűvöletes élmény. Egy szignatúraillat, melyet világszerte ritka kincsként aposztrofálnak tulajdonosai.

Illatösszetevők: frissen vágott fű, kardamom, koriander, hemlock, ibolya, jázmin, ámbra, cédrusfa, szantálfa, vetiver

Ár: 49000 Ft , Eladó: lazolkov
Állapot: 120 ml, Helyszín: Gödöllő-Budapest, fizetés: postánmaradó, foxpost, MPL
Ár: 1500 Ft , Eladó: gyooongyi
Állapot: 2 ml/ kép, Helyszín: -, fizetés: postán maradó: 630 Ft

stylo

2021. március 21.

Annyira, de annyira akartam szeretni ezt a parfümöt, hogy mindenhova ezt használtam, de sajnos nem megy. Egyszerűen a köménymag szagon semmi mást nem érzek. Pedig az összetevők, a leírások és a vélemények alapján ez kellene hogy legyen a nagy szerelem. Nincs szívem leírni, hogy ki nem állhatom és hogy ezt szaftosan részletezzem... annyira sajnálom, de ez rajtam valami rémes.

Kezembe akadt minap a kis mintam. Beleszerettem. Meg is rendeltem egy egesz uveget. Most nem hasznalok mast egy ideig, ez mar biztos. Rajtam ugy 1 ora kell, hogy kialakuljon, amit keresek. Rendkivul kifinomult. Undoritoan arisztokratikus. Imadnivaloan vonzo. Imadom!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 21.

Fanika

2021. január 6.

Rendkívüli illat, nem érdemes semmi mással sem összehasonlítani. Említenek több hasonmást is (Truth, Gypsy Water, Mania stb.), de szerintem ez merő szentségtörés, hiszen ez a parfüm annyira egyedi, igazi remekmű! Pedig a mintát eleve fenntartásokkal fogadtam, én ugyanis elutasítok mindent, ami uniszex, "pasis" illat. Ellenérzéseimet leküzdve mégis kipróbáltam, és milyen jól tettem! Az eleje színtiszta fűszer (koriander és kardamom - nekem az előbbi hangsúlyosabb) és fenyő! Rövid idő múlva édesedik, előbújnak a virágok és a szantál. Ezen a fokon már foglya vagyok!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. január 6.

Qwerty

2020. október 30.

Update1. Alakulunk, alakulunk. Félretéve duzzogásomat - elhasználom, ha már itt van alapon - elkezdtem fújogatni ebben a hűvösebb, szottyos időben. Határozottan javult az összkép, noha részletekben még mindig tartom magam az első véleményemhez. A fenyő tovább tart, de sajnos a púderes alaphangért még mindig kár. Nem, nem és nem akarom elkezdeni kedvelni...

Mélységesen csalódott vagyok. Ez rajtam egy nagy semmi. Egy kis fújóst vettem csak, nem hiszem, hogy azzal lenne probléma, de kínomban már az is eszembe jutott. Aztán elolvastam a fragin a véleményeket és hát nincs itt semmi ámítás: nem vagyok ezzel az érzéssel egészen egyedül.
Egy kis sötét tónusú fenyőillattal indít, nem durván, nem bántóan maszkulin módon. Fenyőillat hamar elillan, édeskés jázminos lepkepuki marad, alig találom a bőrömön egy óra múlva. Először csak azt hittem kapkodtam, nem figyeltem oda, nem élveztem ki eléggé az első fújást. Egy új, ismeretlen, idegen illat mindig feltűnik és erősebbnek érződik, mint amiket megszoktunk. A sokadik fújás után már tudom, hogy nem ez volt a gond. Minden egyes alkalommal vadászkutyaként "rohangálva" keresem a szagnyomot - az összes kedvenc fűszerem, illatjegyem elméletileg benne van -, lehetetlen, hogy nem találok semmit belőlük.
Próbáltam, hogy ruhára is kerüljön belőle, ott a fenyő szúrós, ózonos módon kicsivel tovább kíséri az illat édesebb, szintetikusan vaníliásnak ható, némiképp fullasztó púderes végvonaglását, nagyjából ennyi a különbség. Ezt is csak akkor érzem, ha a ruhámat betuszkolom az orromba, kivéve a kis fullasztó felhangot.
Ezek után mindenféle erdőről áradozó kommentre értetlenül néztem...jah, volt 10 percig valami, ami határozottan jobb volt mint egy autóillatosító, de ennyi, elmúlt, mitől is ájuldoznak tömegesen?
Kifinomult, összetett illatra számítottam, nem egy szilázsszörnyre, nem vártam el tőle, hogy egyenként rúgjon orrba minden egyes illatjegy, de azt igenis elvártam volna, hogy érezzek valamit. Érezzek bármit azokból a fűszerekből, amik egyébként nagyon jól működnek rajtam. Tartóssága, erőssége tekintetében a hírhedten nulla illatok is maguk mögött hagyják, pedig én még azokból is egyetlen fújással kihúzok egy fél napot.
Egy csillagot azokra az illatokra szoktam adni, amik igazán megkínoznak, ez ugyan nem tette, de tekintve a csalódottságom mértékét és az árát, mégis sokallom a kettőt. Kicsit reménykedem benne, hogy majd visszatérek egyszer áradozni, mert megéreztem a csodát, de számomra ennek a bálványnak egyelőre a porban a helye.
Ja, és többen emlegetik az Iso E Supert, mint összetevőt. Nem tudom mi igaz ebből, de a fullasztó felhangot és a "nem érzek semmit" érzést jól magyarázná.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. október 30.

Kisangyalcsillag

2020. január 9.

2019. június
Régóta szemeztem ezzel az illattal, mert csodaszépeket olvastam róla mindenhol.
Aztán Marianntól be is szeretem egy 2millis mini fufut, amit ezúton is nagyon köszönök. 😊😙
Ilyen izgatottam talán még sosem téptem fel a borítékot, ahogy kiléptem a postáról. Ahogy a bubis csomagolót letekertem a kis fújósról máris megcsapott az illata. Azonnal a csuklómra fújtam és rátapadtam. Hááát amit éreztem, az maga volt a csoda. Eszméletlenül finom, különleges fás, fenyős kezdése van. Tényleg, mintha egy gyönyörű holdfényes, titokzatos erdőben lennénk. Bárcsak így maradna végig....😔😔 Sajnos rajtam nagyon beédesedik és egy az egyben olyan, mint Givenchy Ange ou Demon Le Secret Edition Croisiere, ami túl édes nekem.
Legnagyobb sajnálatomra nem tudok ettől elvonatkoztatni. 😬😬 Fogok még egy esélyt adni neki hűvös, hideg időben. Meglátjuk...
Pedig az eleje... tényleg nagyon tetszik.
Szomorú vagyok😔😔

2020 január
... és elérkezett végre a hideg idő. Esküszöm azért várom mindig a hideget, mert vannak illataim, amik akkor működnek rajtam a legcsodásabban.🙃🙃🙃A párom szerint van némi gond nálam🤣🤣🤣Ő gyűlöli a hideget.
Szóval kipróbáltam ezt az illatot hidegben és működik...😊😊😊Köszönöm hideg, Köszönöm, Köszönöm. 🙏🙏🙏
Nem édesedik be leszáradásában annyira. Gondolom a vetiver jön ki jobban a bőrömön, mint nyáron, vagy nem tudom. De mindegy is. A lényeg, hogy most tökéletesen működik. Imádom. ♥️♥️♥️ Be is szereztem gyorsan egy 50milliset. A baj csak az h minél jobban beleásom magam az illatok világába, annál vékonyabb a pénztárcám....😔😡🙈😅😅😊😊🤣🤣🙃🙃

Egyébként Ormonde Jayne ház illatai, amiket eddig próbáltam, számomra azt a természet közeliséget, kifinomultságot hozza, mint a The Different Company illatai.
Igazi mesterművek! ♥️♥️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 9.

2019. június
Régóta szemeztem ezzel az illattal, mert csodaszépeket olvastam róla mindenhol.
Pedig az eleje... tényleg nagyon tetszik.
Szomorú vagyok😔😔

2020 január

Igazi mesterművek! ♥️♥️

BettinaFox

2019. december 21.

Megismerkedésünk története: betértem az ismert niche parfümériába orientális parfümöt keresni. Ott leskelődött ez is. Fenyő??? Na neeeee. Kipróbáltam, lemostam. Legközelebb megint kipróbáltam, hűha. Vettem is egy kedves krémmániástól fél üveggel.
Rajtam isteni, a kezdete nagyon fenyős, füves, cédrusos, ami hamar átmegy egy szantálos-fenyős-ámbrás-liliomos (ami elvileg nincs is benne) illatba, ami sokáig meg is marad. Szerintem nagyon egyedi illat, én orientális-zöldnek mondanám, ha lenne ilyen kategória. Én tavasztól őszig használom, főleg ha zöld van rajtam, vagy ha erdőbe/szabadba megyünk ki. Ettől függetlenül bármikor használható, bármilyen alkalomra. Télen inkább elteszem, hideg időre vannak nehezebb kedvenceim. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 21.

Martili

2019. december 17.

Nagyon kifinomult illat. A kezdése különleges erdő-utazás. Hozzám sajnos nem igazán illik, a lecsengése jellegtelen lesz rajtam. De akin meg tud maradni a kezdeti felütés, az csodálatos. Azért örömmel elhasználom, amennyim van belőle, egy biztonsági illat így számomra, munkahelyre tökéletes, de nem veri ki a biztosítékot, márpedig én azt szeretem egy parfümnél 😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 17.

Torpece

2019. április 3.

Kapcsolatunk úgy kezdődött, hogy sikerült vásárolnom egy fújósnyi mennyiséget, hiszen régóta fúrta az oldalam a kíváncsiság. Aztán mikor megérkezett és megszagoltam bizony nagyon nem tetszett. Felajánlottam cserére, aztán kb. félidőben éreztem, ezt nem kellene...és jött az isteni gondviselés :) A cserepartner meggondolta magát! Közben sikerült egy másik fújóst is beszereznem amit állandóan fújkáltam! Azóta egy teljes üvegnyi boldog tulajdonosa vagyok! Így lett gyűlöletből ellenállhatatlan szerelem. Hihetetlenül kifinomult, elegáns, egyedi illat. Mindenből van benne egy pici: fűszeresség, édesség, frissesség tökéletes harmóniában.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 3.

Keryedi

2019. február 8.

Most, így februárban sokszor nyúlok érte, mielőtt dolgozni megyek. Irodakompatibilis, kellemes,szerintem 4 évszakos és nem utolsósorban tartós, elég nagy szillázzsal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 8.

Phoenix19

2019. január 26.

A legelegánsabb és legkifinomultabb erdő illatú parfüm. Vadregényes, hűvös, árnyakkal teli fenyves. Érzem a természet illatát, mint ahogy egy erdei séta során érzem az élő erdőt, ahogy mozognak a lombok körülöttem, ahogy élnek és lélegeznek. A fenyő és az ibolya a kedvenc illatjegyeim közé tartoznak, viszont a frissen vágott fű illatát érzem talán leginkább. Elképesztően intenzív és tartós, a legkitartóbb illat, amivel valaha találkoztam. Az áráért luxusminőséget kapunk. Hűvössége miatt kimondottan nyárra való, télen hidegnek érezhetjük. A fenyő itt nem karácsonyfa, itt nincs mézeskalács meg habcsók, ez a fenyő az erdő földjében gyökerezik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 26.

zsokaw

2018. december 18.

Elbűvölő... semmihez sem hasonlítható , biztosan a fenyő miatt. Annyira jól passzol a többi, zöldes, fás, citrusos összetevővel, hogy igazán pompás, ünnepi finomsággá alakul. Vele várom a Karácsonyt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 18.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, D-Limonene, Geraniol, Benzyl Benzoate, Citral, Citronellol, Coumarin, Benzyl Cinnamate, Alpha-Isomethyl Ionone, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol