Ormonde Jayne

Ár:   39 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: galagonyanya, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2020. június 30.

Ár:   39 800 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Ősz, melegbarna színek, balzsamok… A Tolu egy kincs, a keleties parfümök rajongóinak favoritja. Az orientális utazás középpontjában a (perui) tolu-balzsam van, mely bársonyos és gazdag. Aranyló tömjén, ámbra, tonkabab és orchidea varázsol belőle olyan mágiát, ami egészen kivételes. Fantasztikus sillage és szokatlan gazdagság.

Fejillat: boróka, narancsvirág, zsálya

Szívillat: gyöngyvirág, orchidea, rózsa

Alapillat: ámbra, tolubalzsam, tömjén, tonkabab

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Marcsi66

2020. november 6.

Azt hiszem ez az első illata a márkának,amit biztosan h nem hordanék,Nagyon összekülönböztünk,nem tudom mi zavarja meg ezt a csodát,mert egyébként tényleg jónak érzem,boróka v a zsálya lehet,,,de ezeket én szeretem (hol a hiba?),Mindegy is ,nagyon sok parfümhöz hasonlítják fragin,akit érdekel majd megnézi,szerintem sok nem stimmel,inkább csak kategóriában,,,Rochas Absolu nekem ismeretlen,de itt is azt látom h ő van legközelebb hozzá.
Kifejezetten régi illatok hódolóinak való,keleties fűszerezés,balzsamosnak hat,végül inkább púderez,tartós.
Leginkább Chanel Allure miatt érdekelt,de rajtam sajnos semmiféle hasonlatot nem mutat

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. november 6.

Bigris

2019. július 31.

Ez az első Ormonde Jayne illat, amit próbáltam. A Rochas Absolut, amihez hasonlítják nagyon szeretem, ezért szerettem volna megismerni. Nekem nem hasonlít a RA-ra. A Rochas egy ízig vérig női illat. Krémesen púderes, gyantás, balzsamos, labdanumos csoda. A Tolu is nagyon-nagyon finom, de nem krémes. Sokkal légiesebb. Itt a KM-en női illatként van fenn, míg a Fr-án uniszexként. Én a második felé hajlok inkább, bár úgy néz ki függ a hőmérséklettől is. Ma érkezett meg a mintám. A fél mintácskát rögtön magamra is applikáltam, mert alig éreztem az illatát. Első szippantásra (melegben) rajtam a CK Obsession-re hajazott, és volt egy kis after-shave feelingje. A meleg irodában. Aztán átmentem egy lényegesen jobban légkondícionált helyiségbe. Ahogyan a jeges levegő áradt a légkondiból rám, az illat feltámadt, és teljesen átváltozott. Gyönyörű, légiesen púderes, mégis balzsamos, lágy, meleg illat lengett körül. Egyáltalán nem volt férfias és tökéletesen jól éreztem az illatát!!! Aztán visszajöttem a melegebb helyiségbe, itt megint nem érzem csak egész közelről, és ismét férfiasabb arcát mutatja. Nem mindig értek egyet az értékelőkkel, hogy egy illat télen vagy nyáron a jobb, de most egyet kell értenem a Fr-án írtakkal, miszerint a Tolu igényli a hűvösebb időt. Szerintem 20 fok alatt mutathatja a szebbik arcát. Úgy érzem hidegben nagyon jó barátok leszünk ezzel az illattal. Vagy lennénk, mert teljes áron nem biztos, hogy beruházok egy teljes üvegre. Főleg, hogy van egy Rochas Absolum, ami egyelőre kielégíti a hasonló illatok iránti vágyamat. Szerencsére. Bár a jövőről biztosat azért nem tudok nyilatkozni.
ui: nyilván a tolu balzsam illata hasonló a két illatban, tehát van hasonlóság azért

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 31.

aidanne

2018. március 24.

Szeretem Ormonde Jayne illatait. Az osszeset, meg ha nem is mindegyik nekem valo. Szeretem, ha egy parfumhaz, jelen esetben Linda Pilkington ( az Ormonde Jayne alapitoja) olyan szokatlan illatanyagokhoz nyul, ami igaz feludules az illat gyartasaban. Geza Schoennel karoltva gyartjak a szebbnel szebb illatokat..
A Tolu-val valo megismerkedesem igen viccesre sikeredett, ugysnis mikor papirra kifujtam hagytam, hogy az illat csillapodjon es atadja nekem valodi mivoltat. Adta. De nem irtam ra, hogy melyik illatot fujtam melyik papirra igy kenytelen voltam felidezni, hogy mit hova. Nem volt konnyu. A kezemben legyezo alakra emlekezteto sokasag illatozott papiron, illatos baratnommel valo duruzsolas sem segitett emlekezni. Majd rekonstrualtuk a tortenteket. Aztan orrom elvezetett a Toluhoz. Mely, ambras balzsamos csoda illatot ereztem, azt a fajtat amitol az ember nem valna meg csak ugy, mint egy emlekezetbe vesett regi szerelem. Es tenyleg! Egy a mely, pompas csoda nem vesztett erejebol semmit sem es az ambras, puha, meleg, balzsamos illata tovabb lengedezett a papiron. Fantasztikus, csak nem tudtam felidezni, hogy hol az istenben ereztem ilyet!
Meg van! Akinek kell egy kis utmutatas, aki igazan szerette anno a Chanel Allure edp igazi, meleg, puha illatat annak minosegeben Ormonde Jayne illata tokeletes alternativa lehet. Hogy a Chanel hamarabb gyartodott e? Es ha igen? Mar ne az egyediseget keressuk mindenhol, azt nehez talalni, de ha a minosege olyan elvezetet nyujt, szamomra nincs is kerdes melyiket valasszam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 24.

galagonyanya

2014. augusztus 25.

Az első pillanatban finom, különleges aroma csapja meg az orromat, fűszeres, nem kimondottan női illat. Van benne valami, ami arcszeszre emlékeztet. Ez az enyhén szúrós, átható illatú valami aztán kiteljesedik, és bár mögötte érezhetően lágyabb, melegebb illat várakozik felfedezésre, azért órák kellenek, míg az "arcszesz" végleg lecseng. Aztán a leszáradás már lágy, békés, púderes, megnyugtató. Nem jöttem még rá, mi lehet az az aroma, amely ennyire ráül a kompozícióra - talán a zsálya? a boróka? - de emiatt magamon nehezen bírom elviselni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 25.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Coumarin, Geraniol, Benzyl Benzoate, Citronellol, Benzyl Alcohol, Benzyl Cinnamate, Cinnamyl Alcohol, Citral, Cinnamal, Eugenol, Farnesol, Isoeugenol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.