Parfum d'Empire

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: Gindir, Módosítva: 2019. október 25.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: narancs, gránátalma, mandula, szilva, datolya

Szívjegyek: kömény, gyömbér, fahéj, kardamom

Alapjegyek: pacsuli, pézsma, vanília, tömjén, labdanum, dohány

Ár: 2500 ft/4500ft + posta , Eladó: Erica
Állapot: 5ml/10ml, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes vagy posta
Parfum d'Empire Aziyade fújósok
Ár: 2.500 Ft/5 ml, 4.500 Ft/10 ml + pkg. , Eladó: Gindir
Állapot: új, frissen fújva saját parfümből, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel, utalás után postán maradóként

laracroft

2018. február 5.

Kelet-Afrikában van egy fajta fűszerezés, gyakran alkalmazzák, szinte ugyanazt a fűszerkeveréket a különböző rizses ételekhez (az itthoni rizses hús különböző variációihoz, legyen az tenger gyümölcsei rizotto vagy csirkés esetleg zöldséges rizs) - na annak van egy az egyben ugyanilyen illata. Én szerettem nagyon ezt az erőteljes ízvilágot, de magamon ezt az illatot nem tudnám elviselni. Kicsit olyan ez nekem, mintha tőlünk idegen tájakon parfümként akarnák eladni a pörkölt-illatot...
Egzotikusnak egzotikus, fűszeresnek fűszeres, na meg eredeti is, de számomra ez az afrikai konyha illata.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 5.

egyboszorka

2016. október 17.

Nekem ritka szerencsém van a köményes illatokkal. Rochas Femme, Elefántka, akárki, mind- mind szép rajtam, jól dolgoznak együtt a bőrömmel. Ritka szerencse, mert ez az illatjegy nagyon ordenáré módon bír viselője ellen fordulni, valóban a " mosdatlan, kissé használt " test kipárolgása fíling.
De nem rajtam. Az Aziyadé nekem- rajtam pontosan azt adja, nyújtja és ígéretét betartja, amit a Neroli honlapján írnak róla: bűvös, szexuális, mámorító. Állatias, feslett, amolyan ciklusfélideji szex illata, amikor annyira az ösztönök vezérelnek, hogy valóban megszűnik a külvilág, és csak Te meg Ő, és most azonnal, az már a pillantásból látszik...Ez nem erotikus vagy szexis, vagy csábító, erre fel kell készülni, semmiféle burkolt célzás és úrinős legyező mögül kipillogás nincs benne, annyira direkt és egyértelmű, amennyire ez egy parfümmel kifejezhető. Vagyis nagyon. Hasonlóan egyértelmű jelentést hordozó társa szerintem Westwood néne Boudoir- ja, ami persze más karakter, de a közlendője ugyanaz. Hatalmas, zseniális és mágikus illatnak tartom, néha elgondolkodom azon, hogy ezt összehozni mekkora művészet volt...Ahogy említettem, rajtam nem visong a kömény, ott van, érezhetően megadja a mocskos szex érzetet, de a narancs, a szilva, a fahéj és a vanília annyira szépen láncon tartják, hogy még véletlenül sem tud a közönségesség irányába sasszézni azon a bizonyos borotvaélen. Ami azért mindig ott van és felkínálja magát.
Társaságba, emberek közé még nem mentem őt viselve. Ennek egyetlen egy oka van: a férjem szépen megkért rá....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 17.

Rainy

2016. szeptember 25.

Kellemes, de európai orr számára nem befogadható illat. A római kömény túl van tolva benne, az aszaltgyümölcsök és a vattacukor flévör nálam nagyon feminin irányba viszik az illatot, mégha én nem is szoktam ily módon megkülönböztetni illatokat. Számomra csak egy illatélmény, semmi több.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 25.

JoyBlond

2016. augusztus 8.

Egy komplex kép bontakozik ki előttem: egy férfi, aki frissen borotválkozott. Gyorsan nyúl az arcvizéért, és egy régi, nagyon régi nagypapa korabeli arcvízzel üdíti magát. Átható, karcos, olcsó szaga van. Jah, hogy elfelejtett közben megfürödni és átható hónaljszaga is van? Sebaj, rak még egy kicsi arcszeszt magára és már indul is. Elképesztő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 8.

emb1p3

2016. július 16.

Ó, hát ez aztán egy szép illat. Kandírozott gyümölcsök feltornyozva a Jemaa el-Fnaa téren, datolya, szilva és narancs biztosan, aztán édességárusba botlasz, hogy végre ráharapj egy európai gyomor számára szinte émelyítően édes baklavára. Valahonnan tömjén gomolyog elő, visz az orrod utána, persze forróság van, a szinte izzó testek kesernyés, természetes, egyáltalán nem kellemetlen izzadságszaga keveredik el a fahéjjal és a vaníliával, mintha csak azért lenne ott, hogy figyelmeztessen, mindez tényleg most történik veled, nem szunnyadtál el a sivár, vértelenre légkondícionált levegőjű hotelben. Komolyan kísértésbe ejtene egy üveg, ha lenne 50 millis, és leginkább, ha ez a reális árnyalat, a kissé animális, testszagú kömény egy cseppet erősebb lenne, és egészen a leszáradásig balanszírozná ezt az édességet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 16.

zita.czinege

2015. október 8.

Nagyon érdekes alkotás! Pezsgő, fűszeres, tömjénes és az alapjegy erősen pézsma. A parfümház másik klasszikus darabja az Ambre Russe szinte fojtogató, szó szerint kaparja az ember torkát és nem kapsz tőle levegőt. DE EZ sokkal elegánsabb, szerethetőbb, nőies illat. Órák óta gondolkodom, hol is éreztem ezt az illatot. Most már megvan! Valamelyik füstölő az! Kifejezetten keleties füstölő illat! Mintha a Krishna-völgyben lennénk.
A parfüm hivatalos jellemzőjében nagyon szexuális, buja illatnak állítják be. " Erotikus örömök koncentrálva"-írják a reklámok. Jó marketing fogás, de szerintem ebből semmi sem igaz. Nekem pont az ellenkezője jut róla eszembe. Gyertyák, füstölők, misztikus templom illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. október 8.

davincsike

2013. június 2.

Tegnap délután voltam megillatozni és ma délutánra ért be az illat a papírkán, amelyen már "csak" a pézsmát és tömjént lágyító vanilia érezhető.
Soha nem szerettem a cukros-rózsaszín vagy main stream illatokat, mindig is a bors-fahéj és fanyargyümölcsös vonalban találtam meg számításaimat. Ebben pedig található ez is, az is...
Kifújás után olyan volt mint egy megvadult csupa maszkulin jegyekkel rendelkező férfi, aki a ellentmondást nem tűrve leteríti az ember lányát a kanapéra. Majd - szokatlan módon - nem erőszakosan hanem cirógatva, simogatva, becézgetve lehámozza a ruháját.... nem siet sehova, figyelme a partnernőjének szól...Így kúszik be ez az illat is az orron keresztül a gondolataimba. Fülledt de nem nehéz illat, ugyanakkor élettapasztalat nélkül mit sem ér a viselése.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. június 2.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Linalool, Eugenol, Cinnamal, Citral, Hydroxycitronellal, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol, Geraniol, Isoeugenol, Farnesol, Benzyl Salicylate

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.