Parfums de Marly

Ár:   54 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: médea, Módosítva: 2012. december 4.

Ár:   54 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Meliorával a Parfums de Marly emléket állít Anglia leghíresebb telivér kancájának. A Meliora egyértelmű gyümölcsös jegyekkel – málnával és feketeszederrel – indít, melyek cukrosan szikráznak. Aztán megnyílik a szív: ilang-ilang és harmatos rózsa bomlik ki, mielőtt a liliom vizes fátyla felsejlene. Az alap kellően szilárd és keleties, fák, vanília és mósusz remeke.

Illatjegyek: feketeszeder, málna, ilang-ilang, liliom, rózsa, fás jegyek, mósusz, vanilia

Ár: 1234 , Eladó: Moncsaka
Állapot: Használt, Helyszín: Csepel, fizetés: Postánmaradó, foxpost
Parfums De Marly Meliora Fújós
Ár: 3700/5ml.,6900/10ml.+posta. , Eladó: Shelby
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: Budapest, fizetés: Posta, személyes átvétel, foxpost
nygigi

2019. május 1.

Én is csatlakoznék az elégedetlenkedőkhöz. Mi ez az illat? Egy édes, semmilyen, túlárazott illat. Nincs benne semmi különleges. Mintám volt belőle, biztosan nem venném meg!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. május 1.

homonnaizs

Korcsoport: >54
2019. január 13.

"Habos örömfelhő "

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. január 13.

"Habos örömfelhő "

Melion

2018. október 23.

Őszintén megvallva, az itteni vélemények alapján sokkal rosszabbra számítottam. Ez nem rossz. Nos, édes gyümis illat. De ennek olyan igazi illata van, valóban minőségi. És mégha annyira nem is egyedi, itt a minőséget kell megfizetni (már akinek megéri). Pl számomra a legtöbb agyon magasztalt Kurkdjian parfüm is ilyen. Érezni a minőséget, de ennyi. Őszintén, azokat sem venném meg, meg ezt sem, VISZONT ha ajándékba kapnám nem ellenkeznék és szívesen elfujkálnám őket. Az illatára rátérve, felfújásnál valóban friss, megjelenik a cassis és a feketeribizli. Ez a szakasz pár percig tart, majd elkezd krémesedni, eltűnnek a jól kiérezhető jegyek és bele simulnak egy nagy adag pirosbogyós halomba. A krémesedéstől édesedik is és a már előttem említett gyümölcs desszert lesz belőle. Édes tejszínes pirosbogyós desszert. A szörp hasonlat is találó. De én a mások által említett férfias vonulatot abszolút nem érzem. Ha valaki ezt a kategóriát szereti, mindenképp próbálja ki! Nos és hogy kiknek való? Valóban fiatalos ennek ellenére egyik kb 50 éves hölgy ismerősöm kedvenc illata. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 23.

laracroft

2018. szeptember 26.

Az első illat, ami konkrétan és szó szerint fejfájást és hányingert okozott. Pedig semmi rossz nincs benne, harsány, édes, gyümölcsös elegy, első illatolásra azt mondtam, hogy az Escada bohóságának Niche-féle kidolgozása. Mert az is. Aztán valami mégis olyan szúrós lett, zavart. Émelyegni kezdtem és megfájdult a fejem. Nem segített a szituáción a brutál hatósugara sem, pedig épp csak egy cseppet tettem a kézfejemre. Nagyon zavart, le kellett mosnom. Nem csak ezért pontozom le, hanem az egyediséget, a csavart, azt a kis extrát is hiányolom, ami érdekessé tenné, itt most nem érzem, hogy egy Niche illattal lenne dolgom. Nem is értem igazán, de nekem ez egy nagy NEM.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 26.

Tiziana

2018. március 22.

Teljesen egyetértek Norellával, számomra is kétarcú ez a parfüm. Kedves málnás-szedres kis semmiség,
a virágillatokat szinte nem is érezni, inkább a háttérben lágyan kitöltő szerepük van.
Nem természetes illat,volt már szerencsém fekete ribizlit, vörös áfonyát szagolni,ízlelni,ennek itt semmi köze hozzájuk.Szörp,kislányoknak...elképzelem milliomos anyukát ahogy szagolja, és gondolja,"na jó vegyünk a gyereknek,ha már annyit nyafogott parfüm után"!Én nem érzem összetettnek,ennél Gucci (mainstream) Guilty Absolute sokkal érdekesebb,izgatóbb, felnőttebb női illat.Közel 60.000-ért, egy vicc. Nem bánkódom utána, nem venném meg semmiképp.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 22.

stylo

2017. november 25.

Soha nem választottam volna. Mondhatni véletlen találkozás, aminek így utolag örülök. Annyira roppanós, friss, ínycsiklandó, hogy nem is azt mondom, hogy illata van, inkább íze. Gránátalma, szeder, málna és akárki mit mond, nekem egy kis meggy. Felkelti az érdeklődést, és érdekessé teszi, hogy kicsit olyan, hogy: ó..., igen, ezt már kóstoltam, és imádtam, de mi is ez? valami ismerős, itt is van a nyelvemen...de mi ez? Nagyon megszerettem, pedig soha nem keresem ezeket a gyümölcsös parfümöket, mert túl bugyutának vagy hétköznapinak tartom. Ez viszont jó!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 25.

Norella

2017. október 5.

Meglepő több arcú illat ,amikor magamra fújóm még szép habos -babos felét mutatja . Aztán később átfordul a másik irányba és erőteljeseb férfias illat jelenik meg , sokszor amikor érzem ezt a "férfiasab" illatot magamon azon gondolkodom melyik illat lehet rajtam mert egyáltalán nem ismerős ...én nem is ezt fujtam magamra ?!
Igazából nagyon szép illat de jobban örülnék ha nem változna leszáradáskor hanem maradna olyan kis aranyos mint az elején !

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 5.

galagonyanya

2017. július 26.

Ha ez lenne az átlag parfümériás illatok színvonala, percet se nyugtalankodnék. Igazán finom, már-már étvágygerjesztő, édes-pirosbogyós illat, olyan habcsókos gyümölcsdesszert, mondjuk Pavlova... de ennyi sajnos az egész és nem több. Marly-tól azért ennél többet várok, a pontozás ennek szól, mert különben semmi bajom magával a parfümmel, az üvege például kimondottan elegáns, fényűző.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 26.

hulcsi

2017. július 1.

Nem olyan egyszerű illatocska ez....viszont el tudom képzelni, hogy nagyon függ a viselőjének kémiájától. Egyetértek a kis málnás, fincsi édes vonallal, ám rajtam ez csak a nyitáya. Kicsi idő elteltével a málna alábbhagy, az alp zönge megmarada (édes, friss zamat) de mégis előtör a füstösség, keletiesség. Ez a friss mégis keleti vonal csap meg végig a nap folyamán. Sajnos megint el kell kezdeni gyűjtenem , mert nekem több ez az illat, mint egy kis nyári semmiség, bizony inkább egy furfangos kis bestia, ami tartja magát egész nap...ruhán brutálisan....napokig

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 1.

Luna1024

2017. május 3.

Eddig sem voltam meggyőződve róla, hogy a niche illatok annyival jobbak lennének az úgynevezett "mainstream illatoknál", és úgy tűnik, ezután se fogom megérteni, hogy mitől akkora a hype körülöttük... Vagy csak nem ezzel a márkával kellett volna kezdenem, ki tudja...?
A Fragrantica szerint virágos-zöld illat, ami nem tudom, hogy lehet, mert én se zöldnek, se virágosnak nem érzem, szóval... :D Ez egy ANANÁSZOS-kókuszos (pedig egyik sincs benne!), édes, tejszínhabos koktél illata. Amolyan igazi trópusi gyümölcsbomba, amiről forró hawaii nyarak jutnak eszembe szalmakalappal, vagy - hogy ne menjünk olyan messzire -, egy nyaralás a Balatonnál. A vízibiciklizések, az esti koncertek, a sörfesztivál, meccsnézés és szurkolás a bárban, utazás Tihanyba, a lilahagymás badacsonyi zsíroskenyér (ami sehol nem olyan finom, mint ott!), sütögetés a nyaralónál, szitkozódás a forróság miatt, nem beszélve persze a rengeteg fürdésről. Csak az a baj, hogy ezt a létező összes trópusi, nyári parfümnél leírhatnám, nemcsak itt... A Meliora egy az egyben beleillik az Escada nyári limitált kiadásai által megkezdett és - többek között - Yves Saint Laurent Mon Paris illatával folytatott vonalba, csak itt málna és eper helyett ananászt érzek, meg talán egy kis kókuszt. Tényleg egy az egyben olyan, mint valami trópusi fantázianévre hallgató koktél!
Kellemes ilat, nem mondom, hogy nem, de egyedisége gyakorlatilag 0. Ugyanaz a gondtalan, "csajos", kissé bóhókás (*gyerekes) gyümölcskeverék, amit egy 10.000 Ft alatti parfümtől is megkapok, sőt annál jóval olcsóbban is, ha mondjuk a celebillatokat nézzük. Egyetlen előnye az említettekkel szemben, hogy nem szintetikus, de ha nem haragszotok, ettől az egy különbségtől nem esnék hasra, mert egy niche illattól ez el is várható... Ár-érték arányban szerintem katasztrófa, ha nyári illatot keresnék, tízszer alacsonyabb kategóriában válogatva is találnék legalább ilyen jókat. 60.000 Ft-ot fizetni egy kellemes, de rém egyszerű és nem is túl tartós ananászos koktélért? Kösz, nem!

A márka illatai közül nálam eddig a Safanad volt az egyetlen, ahol felmerült a fújós beszerzésének lehetősége, ebből azonban bőven elég volt az 1 ml-s minta. Én egy niche-től SOKKAL többet várok, pedig ha egy kicsit megerőltették volna magukat, ez lehetne akár több pont is... :(
NAGYON jószívűen pontozva 3 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. május 3.

NAGYON jószívűen pontozva 3 csillag.