Parfums de Marly

Ár:   67 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: médea, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2021. október 4.

Ár:   67 800 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Illatjegyek: körte, narancs, ilang-ilang, írisz, narancsvirág, ámbra, szantálfa, vanília

FÚJÓS Parfums de Marly Safanad
Ár: 5900/10700 , Eladó: daliah
Állapot: 5/10 ml, Helyszín: --, fizetés: utalás után Fox vagy Packeta (posta nem)

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

rosegold001

2024. július 4.

Alkoholos-szirupos drogériás illatnak érződik és szerintem ebben az árkategóriában már elvárná az ember, hogy valami egyedit nyújtson. Valóban emlékeztet JPG Classique -ra, de inkább férfi parfümnek és régiesnek tűnik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. július 4.

Marcsi66

2024. június 6.

Nagyon hasonlít MFK Apom Femme parfümre,nehéz eldöntenem h melyik a szebb,most sem tudom,,,,mind a kettő a gyönyörűségről,a finomság és szépség eredetéről szól,Különbség h ő krémesebb,puhább, és valamivel fűszeresebb,Illatvilága a biztosra megy,és kevesen fordítanának hátat neki,Narancsvirágos vaníliás bódítás bársonyos érintése az ápoltságot és eleganciát emeli Édes a viselete és bókjai egyaránt,szignatúra lehet.
Márkán belül pontozom akkor ez egy erős négyes,,,,mert itt azért akad néhány különlegesség,ő nem lett az,de szívből befogadnám ha tehetném!!!
Tartóssága megfelelő,alkalminak is bevethető.

UP,Évekkel ezelőtt találkoztam vele,akkor nem vettem meg,bár nagyon tetszett,,,,aztán nemrég újra eszembe jutott egy parfümről Dior 2023-as narancsvirágos őrülete,amit viszont azonnal megszereztem.Folytattam tovább egy másik narancsvirággal OJ,Levant illatával és ez is annyira ütős h szintén kellett.
Ezek után lett ebből egy fújósom,és hát megnyugodtam,,,,jól döntöttem az előbbi két parfümnél,mert számomra szebb,és tartósabb illatok.
Megjegyzem ez is gyönyörű, azt viszont sajnálom h nem intenzívebb és tartósabb,mindenképp hagyok a fújósomból a hideg idöre is,lehet akkor jobban működne.Marad a 4 csillag

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2024. június 6.

Tartóssága megfelelő,alkalminak is bevethető.

Barbara2021

2023. június 17.

nem az én világom. Rajtam a szantál nagyon erősen érvényesül, mást alig érezni. Ettől keleties, férfias lesz, némi retro beutessel. Nem nőies rajtam egyáltalán.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. június 17.

Echooo

2022. március 25.

Jaj, hát ez a JPG Classique férfikompatibilisebb változata (nyilván másabb, csak azt nagyon kiérzem én is belőle). Nagyon jó. Nekem a Classique is nagy kedvencem, szóval így sima ügy volt a megkedvelése.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. március 25.

Masnuci

Korcsoport: >54
2021. október 30.

Egy kisfújóst kaptam ajándékba a Safanad.ból egy kedves Mániástól. A kupakból illatolva nagyon retró hatású, amolyan "öregasszonyos". Mondjuk én azt se bántam volna, ha ilyen marad, csípem az efféle illatokat. De bőrre fújva szinte azonnal megszelídül, isteni finom puha mézes narancsvirággá alakul. A körtét nem érzem benne és az írisz is épp csak beköszön, viszont a vanília végig ott duruzsol a háttérben. Volt már pár illatom ebből a márkából, de nem kólintott fejbe egyik sem, hogy de most ezt itt és most azonnal be kell szereznem. Így aztán nem is nagyon kísértem figyelemmel eme parfümház illatait, ő is véletlenül került a kezembe. Lehet ezek után kicsit több figyelmet szentelek a de Marly illatokra, bár az árát elnézve inkább csak fújósok erejéig.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. október 30.

daliah

2021. augusztus 24.

Ez szerintem egy “kezdő” niche, csúcsminőség, de nincs benne semmi meghökkentő. Mézes körteszörp és az egyik legkellemesebb narancsvirág, amit valaha éreztem, vaníliás alapon.
Kicsit öregnek érzem én már magam hozzá, nekem most Houbigant narancsvirágos illata passzol, aztán pár év és 40 körül szerintem megérek a Poeme-ra is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. augusztus 24.

Amea

2021. január 25.

Nagyon jól összerakott narancsvirágos illat. Már akkor is az volt, amikor Jean Paul Gaultier kiadta a 90-es években Classique néven.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 25.

silence

2020. május 7.

Nekem ez olyan igazi előkelő Úrihölgyek illata...... meg kell hagyni: nagyon szép illat, de rajtam kicsit komoly, úgy érzem nekem még ehhez fel kell nőni.... (pedig nem vagyok már mai csirke)
Mézes narancsvirág..... a körtét én nem érzem benne, maximum a kifújás utáni pillanatokban, akkor is talán csak akkor, ha nagyon bele akarom képzelni....
Imádom a narancsvirág illatát, de valahogy itt az írisz-szel együtt nekem nagyon virágos az összhatás.... a szantálos - vaníliás alapok puha, simogató lágyságot biztosítanak a parfümnek, ami kifejezetten tetszik....
Viszont többször bevillant a viselése közben egy “virágos luxus szappan” érzet, ami már kevésbé az én világom.
Tartóssága rajtam kb. 5 óra, viszont sajnos nagyon gyorsan bőrközelivé válik...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 7.

Tartóssága rajtam kb. 5 óra, viszont sajnos nagyon gyorsan bőrközelivé válik...

Parfuwoman

2019. október 16.

Up.:
Safanad egy 18. századi gyönyörű nő. A haja vörös ,az orra fitos,az alakja pedig buja. Magába bolondítja a férfiakat ,de a szíve csak egyé lehet. Szolgái tejes-mézes vízben fürdetik,a fésülködőasztalán gyönyörű vaníliavirág és narancsvirág illatozik. Ámbrával kevert krémmel illatosítja magát. A ruhái fenségesen susognak az alakja körül . Stílusa kifinomult ,de mégis van benne valami zabolátlan . Kedvenc lova csak őt tűri meg a hátán.
Ez a parfüm egy barokkos túlzás ,de én nagyon szeretem. Szexi.

Hát,én most ki fogok lógni a sorból a véleményemmel,mert én ezt imádom .
Sok Niche illatot ismerek már ,s általában a legtöbb 3 kategóriába esik (persze vannak kivételek itt is,szabályerősítő jelleggel):
1. Nagyon különleges ,egyedi,meghökkentő illatélmény,tetszik,de parfümként nem hordanám ,mert furcsa,nem illeszthető be az életembe
2. Ugyanazt a designer/olcsóbb niche illatok között is meg lehet találni ,csak sokkal kedvezőbben
3. Disszonáns,kellemetlen katyvasz(gondolom a bőrkémia a ludas)
4.Ugyan nagyon drága ,de csodásan lekerekített illatok,lehet,hogy akad hasonló designer fronton ,csak nem ilyen komplex és minőségi .
Na,ebbe az utolsó kategóriába illeszkedik a Safanad.
Csodálatosan finom illat,rajtam a méz és a narancsvirág kéz a kézben jár,a körte nincs jelen. A szantálfa néha beáll mögéjük,a vanília és az ámbra pedig zárja a sort és egy csodás alapot szolgáltat. De a főszereplő a narancsvirág ,ami az egyik kedvenc illatjegyem. Élőben is imádom a narancsvirágzaskor felszabaduló buja illatot és parfümben is gyönyörű ,főleg ,ha krémes mivoltában jelenik meg,mert tud ő zölden szúrós is lenni.
Sokat kellett spórolnom erre az illatra,de méltó darabja lett a kollekciómnak. Ebben az esetben a minőséget kell megfizetni,azt hogy tartós ,kerek,nem egy “összemosódott”,hanem tisztán kivehetők az istenien,buján szinkronban levő illatjegyek. Nekem is vannak kedvezőbb áru illataim,köztük minőségi darabok,de ez gyönyörűen lekerekített és rajtam igenis komplex. Egy gyönyörű fekete /elegáns egyberuha és magas sarkú mellé tudom elképzelni . Szerintem akin átlagos vagy túl mindennapi,annak nem harmonizál a bőrével. Nővéremen például savanykás ,kissé szúrós a narancsvirág akkord.
De nem baj,rajtam csodás .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. október 16.

Up.:
Ez a parfüm egy barokkos túlzás ,de én nagyon szeretem. Szexi.

Hát,én most ki fogok lógni a sorból a véleményemmel,mert én ezt imádom .
3. Disszonáns,kellemetlen katyvasz(gondolom a bőrkémia a ludas)
Na,ebbe az utolsó kategóriába illeszkedik a Safanad.
De nem baj,rajtam csodás .

Chirmook

2019. június 24.

A Marley házat úgy ahogy van a kedvencemnek tartom, nagyon finom illatok rendkívül magas minőségben- ha NICHE, akkor pont ezért, ezt várom el!
Van köztük nagyon egyedi és különleges (pl, a Delinák) és olyan is, amit már éreztem máshol, csak kevésbé magas minőségben (Darcy) és van az is, ami lehetne mainstream illat is, de a kivitelezés és minőség kiemeli onnan- na az a Safanad. Nem úttörő, nem nagyon különleges de rendkívül finom és nőies, virágos- édes összetett, harmonikus illat. Gyönyörűen van megkomponálva, magas minőségű anyagokkal. Tartóssága kiváló, de nem 48 óra, mint a Delina Exclusif, , sillage- a közepes-erős. Az édessége miatt inkább 20 fok alaltt működik jól, őszi-téli-tavaszi illat.Ha van rá 50-60 e Ft- od, és fontos a minőség, inkább vedd ezt, nem fogod megbánni. Ennyiért persze lehet több mainstream parfümöt venni, de nekem megéri, hogy jó minőséget viselek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. június 24.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Linalool, Limonene
Színezékek: CI 14700, Yellow 5 Lake / CI 19140, Red 33 Lake / CI 17200
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

A kozmetikumokban gyakran használt piros színű színező anyag.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.