Paula's Choice

Ár:   11 200 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   60 ml   Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros

A krémet feltöltötte: apolka, Módosítva: 2020. augusztus 26.

Ár:   11 200 Ft
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros

Könnyű állagú, matt finist adó fizikai fényvédő krém. A benne lévő gyulladáscsökkentő összetevők és antioxidánsok segítik a bőr egészséges, fiatalos működését.

Illat és színezék mentes.

dzsanki

2016. május 31.

A resist ultra light fényvédőjét, és ezt próbáltam, majd rendeltem meg végül új változatában (calm).
Nekem gyorsan beszívódik, nem szárít, nem irritál, és ez a lényeg. A resistet akartam volna szeretni, de sajnos attól begyulladt a bőröm, illetve szárított. Ez hidratál, gyulladást nem okoz.
Az egyetlen, amit majd ki kell kísérleteznem az az, hogy hogyan tudnám minél tovább elérni a matt hatást ilyenkor nyáron, mert sajnos nem tart ki egész nap, csak pár órát, de valószínűleg nem mindegy, hogy mennyi mindent kenek magamra előtte, hiába a megfelelő termékeket használom (tonik és bha calm, szérum resist v. koreai csigás). Egyelőre öt csillag, mert azért nem tudom hibáztatni, hogy nem matt a t-zónám egész nap. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. május 31.

boczagica

2016. április 30.

Több mint a felét elhasználtam már, vegyesek az érzéseim. A kezdetekben még amikor jó idő volt,soknak éreztem. De akkor még használtam folyékony alapozót is rá. Idő közben az alapozómat lecseréltem a yamuna ásványi alapozójára, és jól működnek együtt. Biztos számít az is hogy hidegebb van. Gyorsan beszívódik, nincs zsíros utóérzet. A szemkörnyékem megkívánja hogy alá hidratáljak. Amiért mégsem veszem újra, mert közben megvettem a pc színezett fényvédőjét, ami sokkal jobban bevált, mondhatni tökéketes. De ami a fő oka a válásunknak,hogy könnyezik tőle a szemem erősen.Nem kenem a szemembe! Mert eleinte ezt hittem. De különösen óvatosan használom a szemkörnyéken. Néha az orrom is folyik tőle. Gondolom allergiás lehetek valamelyik összetevőre.😢Míg írom ezt a néhány sort, most is ezerrel könnyezik a szemem. Ha valaki esetleg sejti melyik összetevő lehet a hibás, kèrem segítsen! Mivel többeknek is bevált, és szép az inci, nem szívesen pontoznám le. De ezek után az 5* nem lenne igazságos.

Végül elhasználtam. És azt kell mondjam hogy az Uriage után mindent egybe vetve lényegesen lágyabb, jobban beszívódik és nem fénylik úgy át. Amiért mégsem őt választom az- az ára. Nagyon nehéz jó fizikai fényvédőt találni, ezért feljavítom 5 csillagra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. április 30.

hzsuzs

2015. december 2.

Sajnos én azok közé tartozom akik nem bírják a PC termékeket, valószínűleg a szilikon. Ez és a többi PC-s fényvédőre hatalmas kinyomhatatlan pattanások lettek rajtam. szerencsére csak mintákat rendeltem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 2.

Makk Zsuzsó

2015. október 9.

Eddig azt hittem, hogy a fizikai fényvédő nem az én műfajom. Elég sokfélét próbáltam már, de valami bajom mindig volt velük. A PC-s ranglistát vezető hosszúnevű világoskéktől finoman szólva sem voltam elájulva, erre viszont semmi rosszat nem tudok mondani. Hamar beszívódik, kellemesen selymes, puha lesz utána a bőröm, nem maszkos, nehéz, és nem is nagyon fénylik át egész nap. Én nem sminkeltem rá, csak egy kis púder kellett. Igaz, már nincs meleg, szóval lehet, hogy nyáron nem lenne az igazi, de most szupernek találtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. október 9.

Aquariusgirl

2015. szeptember 14.

Sajnos én vagyok a PC mumusa, kipróbáltam majd' minden termékét, ami az én bőrtípusomnál szóba jöhet....... és egyik sem vált be. de komolyan. Ezzel úgy jártam, hogy felkenéskor tetszett - attól eltekintve, hogy kicsit azért sápika lettem tőle - jól felvihető volt, de egy-két óra múlva tocsogott a fejemen a zsír. Hogy mennyire véd a naptól azt nem tudom odáig együtt nem jutottunk el, mer elfogyott a mintám. Nem vevős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. szeptember 14.

Nyimuska

2015. augusztus 18.

Szerintem pont annyira fényes, mint a piros, száraz bőrre való verzió, de annál nehezebb eldolgozni. Csakhát az száraz bőrön (szóval nekem télen) nem rossz, zsíroson (nyáron) viszont nagyon. Picit kukacosodik is, de nem vészes. Fehér réteg: van egy lehelletnyi, de inkább úgy fogalmazok, hogy sápaszt. Ezt nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 18.

timka

2015. augusztus 1.

Mivel rozaceás a bőröm így elég csekély azon kencék száma, amelyek használhatók ezeken a területeken és a nem rozaceás helyeken (T-vonal) is pozitív hatással bírnak. Nos, ez olyan. Bőrpír nem jelentkezik, a homlokom-orrom pedig nem csillog utána, matt finisht eredményez. Télen valószínűleg kevés lenne, de így nyáron szuper, az SPF30 miatt pedig 5 csillag. Jövőre teljes kiszerelésben megvevős lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. augusztus 1.

Lyndolin

2015. július 25.

Nekem nagyon bejött. Kipróbáltam már pár fényvédőt, de ez volt az egyetlen, ami nem okozott patikat, mitesszereket, és nem gyulladt be a bőröm, nem szárította. Érdekes módon a másik, felkapott paulás fényvédő nekem nem vált be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 25.

fleur83

2015. június 28.

Nagyon kellemes viselet és nagyon finom tapintású a bőröm ha felkenem de sajnos pár napi tesztelés után lett egy szép nagy pattanásom amit ennek tudok be. Amúgy tetszene pláne, hogy fizikai fényvédős amit kerestem. Ebben az esetben sem voltam elég figyelmes a komedogén összetevőkkel pedig nagyon érzékeny vagyok rájuk.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 28.

gigi

2015. május 19.

Nem értem a népszerűtlenségét, szerintem ez egy fantasztikus fényvédő! Jobban szeretem, mint a Resist Super Light-ot, ez jobban hidratál, míg a másik kicsit szárítja a most szárazba hajló kombinált bőrömet. Nagyon gyengéd fényvédő, semmi kipirosodás vagy rossz reakciója nincsen a bőrömnek. Úgy tűnik ez a 4-es komedó index se jelent semmit, mert nem jöttek ki pattanások tőle, pedig nagyon hajlamos vagyok rá.
Nagyon szépen beszívódik, nem marad utána semmilyen réteg, még fehér sem. Nem ragad, nem nehéz, jó rá sminkelni, nagyon meg vagyok elégedve vele. Az idei nyár kedvence lesz sztem. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 19.

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Allantoin
Hidratálók: Cyclomethicone, Propylene Glycol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Algae Extract, Glycerin, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Panthenol

Alkoholok: Cetyl Alcohol
Emolliensek: Ethylhexyl Palmitate, Cyclomethicone, Dimethicone, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Isohexadecane, Cetyl Alcohol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Algae Extract, Panthenol, Caprylyl Glycol, Diethylhexyl Carbonate
Emulgeálószerek: Polysorbate-80, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Polyhydroxystearic Acid
Fényvédők: Zinc Oxide, Titanium Dioxide (Nano)
Szilikonok: Cyclomethicone, Dimethicone, Caprylyl Methicone, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Triethoxycaprylylsilane
Tisztítószerek: Polysorbate-80, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol
Illatanyagok: Ethylhexyl Palmitate, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Tartósítószerek: Chlorphenesin, Phenoxyethanol

Pálmaolajból származó bőrpuhító, emolleins összetevő, melyet gyakran használnak natúrkozmetikumokban a szilikonok természetes alternatívájaként.  A komedogén indexe 5-ből 4-es, így pattanásokra hajlamos bőrrel érdemes óvatosnak lenni az összetevővel.

Különféle illékony szilikonfélék keveréke. Az egyik leggyakrabban használt szilikonfajta. A többi szilikonhoz hasonlóan bársonyos, selymes érzetet hagy a bőrön. A cyclomethicone ún. módosítatlan szilikon viszonylag nagy molekulamérettel, így a bőrbe nem szívódik fel, viszont segíti a bőr felső rétegébe juttatni a hatóanyagokat. Segíthet abban is, hogy a hidratáló krémek kevésbé legyenek zsírosak. Gyorsan elpárolog, emiatt nagyon kényelmes bőrérzetű szilikon. Ezen kívül könnyen kenhetővé teszi a formulákat és kellemes bőrpuhító tulajdonságokkal is rendelkezik.

A kozmetikumokban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt összetevő, ami segíti a vizes és az olajos összetevők összekeveredését.

A kozmetikumokban igen gyakran használt felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Bőrpuhító (emolliens) és sűrítő anyag. Antimikrobiális hatása is van, így tartósítszerként is használt. Gyakran használják UV szűrőt tartalmazó termékekben oldószerként. Selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emolliens) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Az édesgyökér gyökerének a kivonata. Egyik fő tulajdonsága, hogy bőrvilágosító, bőregységesítő, depigmentációs hatása van, amit glabridin nevű komponensének köszönhet. Egy tengerimalacok bőrén végzett kutatás kimutatta, hogy 0,5%-os mennyiségű glabridin hatásosan képes az UVB sugárzás okozta pigmentfoltokat csökkenteni. De olyan kutatási eredményeket is találni, amik szerint bőrvilágosító hatása még a hydroquinone-nál is jobb (forrás), miközben biztonságosan használható, az esetleges mellékhatások minimálisak. A glabridin emellett antioxidánsént is számon tartott komponens, valamint gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató hatással is bír, amit egy másik komponensének, a glycyrrhizinnek köszönhet. Atópiás dermatitisz, rozácea és ekcéma esetén is segíti enyhíteni a bőr gyulladásos állapotán.

Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövénynek, az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő. A kozmetikai cégek elsősorban a gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt használják. Ezen felül a kamilla antioxidáns hatással is rendelkezik.

Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást és általában a bőr regenerálódását is. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).

Összecsomósodást megakadályozó (anticaking), átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó, felszívó (mattító) hatású segédanyag, melyet főleg pigmenthordozóként használnak például ásványi fényvédők vagy sminktermékek esetén.

Glicerin és zsírsavak keveréke, melyet lágyító és sűrítő szerként, illetve pigmentek bevonására használnak kozmetikai termékekben. A bevonat segít stabilizálni a pigmenteket a formulákban, valamint elősegíti azok könnyű és egyenletes eloszlását a bőrön.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.