Pestle & Mortar

Ár:   €43   Kategória:   Lemosók, Tonikok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: jirka, Módosítva: 2018. április 4.

Ár:   €43
Kategória:   Lemosók, Tonikok

Könnyű sminkeltávolító balzsam a nyugodt, kiegyensúlyozott bőrért. A hidegen sajtolt tajtékvirág, sütőtök enzimek és fügekaktuszmag-kivonat tápláló keveréke elősegíti a sejtmegújulást, harcol a szabadgyökök ellen, és támogatja a bőr nedvességmegtartó képességét. Szőlőmagolajjal készült a könnyed, nem zsíros tisztításért, amely nem zavarja meg a bőr természetes állapotát.

100% vegán termék, mentes az állati eredetű nyersanyagoktól és szerves oldószer maradványoktól, továbbá parabént, propilén-glikolt, szintetikus illatanyagokat sem tartalmaz, és nem tesztelték állatokon.

Ár: 8500 , Eladó: pancsolos84
Állapot: 2x próbált, Helyszín: Kecskemét, fizetés: Banki átutalás után Foxposttal, vagy személyesen.
jirka

2018. május 8.

Sziasztok Kedves KM Olvasók!
Egy angol nyelvű ajánlóban olvastam először a Pestle & Mortar, Sonia Deasy által alapított írországi márkáról. A hölgy maga indiai származású, ír fotográfus férjjel, sok gyermekkel. Kozmetikai koncepciója az egyszerűség felé halad, megvalósításra szakképzett testvért vont be, kicsit hasonlít a történet az Omorovicza vonalhoz, csak más hagyományokon nyugszik. A double cleansing-et nem ők találták ki, egyszerűen csak csináltak belőle egy jól összepattintott két lépéses tisztítócsaládot, egy jól átgondolt két oldalas tisztítókendővel.
Mínusz 10 fokban érkezett az Erase, a Renew és a tisztítókendő.
Csomagolás: Masszív (emberölésre alkalmas) fekete műanyag tégely. Gyönyörű. Zárójel: ezzel szemben a Renew kecses, fehér pumpás flakon. A külalak csillagos ötös.
Állag: Szilárd állagú balzsamolaj, enyhe virágos-citrusos illattal. A szilárd állag a melegben picit felovad, de nem válik teljesen folyóssá.
Amikor megérkezett, természetesen ki kellett próbálnom kézen, hogy milyen az állaga, illata. Szörnyű hideg idő volt, így a kezeim erősen vörösen voltak. Csak az egyik kézfejemen próbáltam ki, így szembetűnő volt a különbség, mert amelyiken használtam, azon a kezemen elmúlt a pirosság.
Arcbőrbe masszírozva kellemesen "dörzsöli" az arcot (nem irritál), és bár balzsam, sem az általam ismert Clinique TOD, sem az Emma Hardie moringa vonalhoz nem tudom hasonlítani, mert azok simább állagúak. Néhány percig átmasszírozom vele a bőrömet, melyhez Foreo Luna Sensitive 2-t használok, majd áttrölöm az arcomat a Pestle & Mortar kendőjének muszlin oldalával. Eztán következik a Renew gél-olaj, mint második lépés, simán kézzel, ezt a kendő frottír oldalával végzem. Szememet nem irritálta sosem, homályos látást nem okoz.
Az első arcmosások után annyira meglepődtem a hidratáltáság érzésen, melyet maga után hagyott/hagytak, hogy azt hittem, hogy bealudtam, és már végeztem is az esti rutinnal. Az Erase önmagában is egy erős darab, és bár két lépéses a módszer, a termékek önállóan is megvásárolhatóak.
Sonia Deasy ezt a termékcsaládot kifejezetten elfoglalt hölgyeknek (anyukáknak) fejlesztette ki, vagyis, hogy hatékonyan, gyorsan lehessen a sminket, fényvédőt, koszt eltávolítani az arcbőrről. Nem olcsó kategória, cserébe professzionális terméket kapunk. Az utóbbi két évben több díjat is besöpörtek, idén sem lesz másképp.
Kamasz gyermekeimmel nagyüzemi felhasználók vagyunk arctisztító készítmények területén, többet tartok itthon belőlük. Nehéz megbecsülni, hogy mennyi ideig tart ki ez a 100 ml, többen használva (a gyerekek hektikusan, amihez épp kedvük van, én napi szinten) 4 hónapra volt elegendő.
Szép napot kívánok nektek, s bár Eivør sem nem indiai, sem nem ír, de a Pestle & Mortar Erase szilárd balzsamjához a leginkább ez a feröer-szigeteki ballada illik - https://www.youtube.com/watch?v=LpiFmZLICgM&list=PLcHulKHPE_N-VMjQszu-vQLz0tri48peh

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 8.

Sziasztok Kedves KM Olvasók!
Mínusz 10 fokban érkezett az Erase, a Renew és a tisztítókendő.

Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.

Tökmagolaj. A tökmagolaj sok, a bőr számára hasznos összetevőt tartalmaz: zsírsavakat, antioxidánsokat és sejtkommunikáló anyagokat (pl. karotin, lutein, E-vitamin, linoleic sav). Ráadásul a tökmagolaj nem tartalmaz semmiféle irritáló illatösszetevőt, így  a bőr számára kiváló és természetes anyag.

További info az összetevőről a KM-blogon >>