Bioderma

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Ancico, Módosítva: 2017. szeptember 10.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők

spf 50+  uva 38

Viatzio

2016. augusztus 1.

Nem mernék rá megesküdni, hogy pontosan ez volt amit használtam, de a többiek tapasztalatát látva gyanítom. :) Szerintem, már vagy 4 éve volt, hogy először megvettük, a patikus hölgy ajánlotta kimondottan arcra. Strandra nagyon jó, ugyanolyan érzete van, mint bármelyik naptejnek. Emlékszem, hogy azon a nyáron, én szorgalmasan használtam minden nap, smink alá is, de arra borzasztó. Nem is emlékszem, hogy nézhettem ki, szerintem blokkolta az agyam. Nagyon nehéz, zsíros, sűrű, krém, mint egy naptej, na. :D Fénylik tőle az ember. Elismerem, hogy nem irritált, nem okozott pattanásokat vagy ilyesmi, sőt emlékszem, hogy azon a nyáron, kimondottan (meglepően) jó volt a bőröm állapota. Illata mint minden fényvédőnek, először kicsit alkoholos, aztán égett gumi, vagy tudomisén. Tehát strandolásra, kirándulni, sportolni, kertészkedni, ergo amikor nem kell prezentálhatóan kinézni, arra kiváló. 4 csillagot megadom neki. :)
(Megjegyzem, hogy akkor elég zsíros bőröm volt, olyan tipikus 16-17 éves kori, azóta inkább kombinált, vízhiányos, lehet, hogy most máshogy festene smink alatt is, bár erősen kétlem. :D )

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 1.

bianka0210

2016. július 6.

A színezett verziót használtam, szerettem, mert hamar felszívta a bőröm és könnyed az állaga. Amiatt meg pláne, mert ha volt valami bőrhibám, akkor eltudtam fedni vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 6.

ingyombingyom

2015. április 23.

Ennek a színezett verzióját használtam. Idén már nem láttam a polcokon , de ezt a verziót sem... lehet hogy nem gyártják?
Mindegy, sírni nem fogok utána. Sajnos muszáj erős fényvédőt használnom és csak ezt a típust ismertem. /Még nem voltam KM-s/
Utáltam! Nemcsak a zsíros érzet miatt , mert az 20 perc után megszűnt , hanem ha erősen izzadtam ( pl. sportoláskor vagy a nagy melegben) marta a szemen!
Volt ennek egy szintén színezett , érzékeny bőrre való, elvileg mattító társa ( szerintem már azt sem gyártják) az jobb volt érzetre de szúrta a szemem az is!
Idén ennek a színtelen kifejezetten mattító verziójával, photoderm spotjával illetve a La-Roche Posay zselés verziójával támadok. Ennél már csak jobb lehet!

Update: Tévedtem! Ma mégis láttam a patikában a színezett verziót. Mégsem veszem újra.Még a világosabb színű is sötét nekem.Meghát az a zsíros maszlagos bőr amit maga után hagy......brrrrr

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. április 23.

TelAviv

2014. augusztus 14.

Lassan 10 éve használom. Régen még 100 faktoros volt, de beszabályozták 50+-ra, ami ugynanaz. Nem is értem. Nekem a barnulás ellen kellett, mert sajnos elég érzékeny a bőrőm és nem képes a kikopásra, amit egy orvosnak köszönhetek más probléma miatt. Ez a termék fantasztikus. És nem drága. Hónapokra elég. Ha valakinek fényvédelem kell, csak ezt vegye.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 14.

Napsugár

2014. május 17.

Up-date2: sajnos le kell, hogy pontozzam ezt a terméket, mert más fényvédővel való összehasonlításban megbukott. A Paula's Choice Extra care non-greasy fényvédő ugyanígy kémiai, és 50 faktoros, de a finishe, beszívódása, napközbeni viselete sokkal kellemesebb. Ez a Bioderma a PC-hez képest iszonyatosan fénylik, és amíg le nem mosom, érzem, hogy valami csúszós-ragadós-zsíros réteg van a bőrömön. Eddig nem volt nagy az összehasonlítási alapom, ezért ezt az érzést elkönyveltem annak, hogy az 50 faktor sajnos kizárja a könnyedséget. Hát nem. Ráadásul a PC-ből 148 ml 6690 Ft, szóval arányaiban kevesebb mint a felébe kerül a Biodermának, és abban még antioxidánsok és egyéb hasznos anyagok is vannak, plusz nem végeznek állatkísérleteket sem.

Up-date: tettem vele még egy próbát, lehet, hogy nem a kémiai fényvédő volt az oka a szemkörnyéki csípésnek, mert ha nem tettem alá a hidratálókrémemből, akkor nem volt gond. Most már 2 hete használom, megszerettem, elfogyasztom. Újra valószínűleg nem veszem, kipróbálok azért egy fizikai fényvédőt is, de azt kell mondjam, hogy mégiscsak rendben van ez a termék. Nem tudom nyári melegben milyen lesz, de most teljesen ok a zsíros bőrömön, nem folyik le, nem fényesíti át a sminkemet sem. Kategóriájában jár az ötödik csillag.

Sajnos nekem nem vált be ez a fényvédő, a szemkörnyékem valószínűleg nem bírja a kémiai fényvédőket, mert csípte a bőröm, számomra pedig fontos, hogy a szemem körül is használhassam. Nem pontozom le ezért, mert egyébként semmi probléma nem volt vele az arcom többi részén, maximális fényvédelem (ami nekem kell télen is Differin gél használat miatt), könnyű állag, nem okozott pattanásokat és nem is fénylik túlzottan.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 17.

Fenolia

2013. október 11.

Szinte egész nyáron használtam és szuper. Soha nem égett le az arcom, nagyon jól védett, sőt használata mellett kevesebb szeplő jött elő az arcomon, mint az előző nyári időszakokban. Könnyen beszívta a bőröm, de a púder még nekem is kellett fölé, mert kicsit fénylik. Az arcbőröm puha, hidratált volt a használata mellett, semmilyen problémát, irritációt nem okozott. Nagyon jó fényvédő.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. október 11.

Alice83

2013. május 17.

Sziasztok!
Ezt a fényvédőt használom naponta csak a színezett fajtáját..általában a kedvenc bb krémemhez keverem és úgy viszem fel..nagyon tetszik benne hogy szépen fed, nem leszek tőle pattanásos és hogy nem folyik az arcomon még nyári melegben sem..mindenkinek ajánlom, szerintem a legjobb fényvédelme a biodermának van!! Ez sajnos tapasztalat, a legtöbb gyógyszertári és nem gyógyszertári, meg pár luxus márka kipróbálása után mondom, tényleg jók...Talán a shisheido egy- két fényvédője van ilyen jó még, de az áruk horror...
Update..nem sokat használtam mostanság mert zsírosnak érzem, így bármennyire is a bioderma fényvédők a legjobbak inkább a clinique felé húzok, mert a fedésük szebb, bár drágábbak..nem állítom h nem jó fényvédő, de nekem túl sok..
Update..újra elővettem a kis aranyost, nekem színezett verzió van belőle a legvilágosabb árnyalat..hát ha nem keverem semmivel (bb vagy alapozó)sem akkor borzalmas..zsíros fényes és a legrosszabb h sárga:S..nem tudom mit tegyek vele mert a bioderma fényvédelem csúcs a legeslegjobb de mi értelme ha nem viselhető az arcon...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 17.

Sziasztok!

csikita

2012. augusztus 9.

Bőrgyógyász javaslatára vásároltam meg a színezett fényvédős változatot, mivel egy nagy fehér folt jelent meg 2 éve nyáron a szemem körül. A fehér foltot ugyan csak elfedi, de mióta használom nyáron nem jelentkeztek újabb fehér foltok sehol sem az arcomon. A szemkörnyékre is felszoktam kenni, mert nem irritálja a szemeim sem pedig a bőrt ott. Sajnos nagyon olajos ezért nyáron ha felviszem nem tudok sminket feltenni, mert 2 perc múlva szanaszét csúszkál minden az arcomon:S

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. augusztus 9.

Livomivo

2012. július 19.

Három hete használom ezt a fényvédőt, mert a bőröm szuperérzékeny és pigmentfoltos, kombinált, rozecás (picit), egyszóval isteni bőröm van. Viszont ezzel a krémmel nem égek le! Természetesen, ha több órát töltök a szabadban, akkor kötelező újrakenni, ezért kis tégelyben mindig magamnál hordom. A fehérség kifejezetten jót tesz a szeplős, foltos bőrnek, az enyémet egyenletessé teszi, a pirosság eltűnik, a pórusok is kevéssé láthatók, így gyakorlatilag nem szükséges alapozó, megmarad a bőr természetes ragyogása vakolatmentesen. Ez pedig kánikulában szempont. Alá szoktam lokálisan egy-két kencét kenni, de az orcákra, homlokra, állra pl. nem, ami ugyancsak fontos, ha meleg van. Ugyan kicsit fénylik a felkenés után, de ez hamar megszűnik, hiszen ez a darab Fluid, tehát kifejezetten zsíros és kombinált bőrre való.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 19.

lollypoppy

2012. január 5.

Nagyon jó fényvédő, még sosem kapott meg a nap, amikor ezt használtam, pedig csak reggel kenem fel egyszer. Az egyetlen hátránya, hogy kicsit fényes lesz tőle a bőröm és "megül" rajta, de más fényvédőkkel való tapasztalataim alapján azt látom, hogy ez az ára a magas UV-védelemnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. január 5.

Hidratálók: Cyclomethicone, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Propylene Glycol

Negatív töltésű emulgeálószer. A krémeknek selymes, bársonyos érzetet ad. Részletesebb információ a TrughInAgingen.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.