Profumum Roma

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: molnardokigergely, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. augusztus 10.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Illatösszetevők: ámbra, fűszerek, ópium

Verona5

2019. február 10.

2019.02.10.
Azért kell frissítenem a véleményemet, mert sajnos ekkorát még nem csalódtam illatban az eddigi próbálgatásaim során. És ez nem azt jelenti, hogy magában az illatban csalódtam, hanem jelen esetben sajnos a gyártóban. Mivel a mintám még mindig szerelem. Ez alapján történt lelkesedésemben kerestem ebből egy fújóst, kedves illatos-társ rögtön jelentkezett is, hogy neki van belőle, meg is vettem, érkeztében fel is fújtam egy nagyot nagy bőszen ....és....jajjjézusistenemmiez lett belőle. Egy teljesen más illat volt. Más évjárat, más illat, túltolva benne az ópiumos szúrós rész és nem nagyon játszik az ámbra, épp az, ami miatt nagyon tudtam volta szeretni. Máig nem értem, hogy hogyan lehet egy név alatt ennyire más ugyanaz az illat. Állítólag a niche világban ez gyakori. Hát most megtapasztaltam, jó lecke volt! Ezek után a niche-kkel csak óvatosan! Ennek ellenére a csillagok maradnak, de csakis a mintámnak szólóan/ köszönhetően. Majd egyszer megkeresem ezt az évjáratot, hátha még létezik!

2019.01.24.
Ez már döfi! :) Ez ámbra!! Nagyon fincsi, erős, fűszeres, az Annick Goutal Ambre Fétich méltó párja. Update később, előbb az élvezetek kettesben AZ illattal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. február 10.

2019.02.10.

2019.01.24.

Palomita

2018. június 28.

Szerelem az első szippantásra. Velem ez nagyon ritkán fordul elő, de ez egy elsöprő találkozás volt. Rögtön bőrre fújtam, öntudatlan mozdulat volt, biztos voltam benne, hogy működik. Sajnos, nem tévedtem. Elképesztő, az orrom szinte hozzánőtt a csuklómhoz, úgy szívtam be az illatot, hogy a tüdőm is belefájdult, megszédültem és a világ is homályba borult körülöttem. Számomra a vágyakozás illata, a szenvedélyé, 43%-os töménységű parfüm, 100% erotika. Mindig is jóban voltam az ámbrás parfümökkel, de ez valami hihetetlen. Édes, de nem gejl, végre nem vaníliás, hanem füstös-pikáns, és egyszerre bársonyosan puha. A másik kedvenc ámbrám az Ambre Gris, de az a hétköznapok ámbrája nekem, hűvös, megnyugtató, a Fiore pedig pont az ellenkezője, zavarba ejtően tüzes illat. Annyira viszont (még?) nem vesztettem el a fejem, hogy majd' 70 ezret adjak egy teljes üvegért, bár gyanítom, hogy ha optimistán számolok, és még sok időm van hátra, akkor is életem végéig kitartana, amilyen tartós. Egyelőre egy 10 millis fújóssal mélyítem a szerelmünket, aztán majd meglátom, tudok-e élni nélküle.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 28.

molnardokigergely

2013. december 5.

Eddig a legdrágább parfüm, amit volt szerencsém kipróbálni, és amiből csak egy illatmintát tudtam megvásárolni a Neroliban.

Ámbra és ópium. Van egy olyan gyanúm, hogy sem én, sem az olvasók többsége nem szagolt még természetes ópiumot, sem cet bélrendszeréből kitermelt ámbrát. Ezért aztán csak azokhoz az illatokhoz tudok viszonyítani, amikről azt mondják, hogy az ámbra, vagy az ópium a fő összetevőjük.

Tehát, amiről itt szó van a fejillatban, arról mondjuk, hogy ámbra és ott van még mellette a mondjuk, hogy ópium. Én ebből az egészből egy kellemes, édeskés, szofisztikát, kissé rágógumira(!) is emlékeztető ámbrás illatot érzek, ami szinte semmit sem változik az idő előrehaladtával. Ha nagyon rá akarom fogni, akkor idővel kissé "vaniliásodik" a folyadék.
Könnyen szerethető, kortalan, elvileg uniszex, de számomra inkább nőies. Nem tartom különösen jellegzetesnek, erotikusnak, kihívónak, megdöbbentőnek, inkább olyan kellemes kis hétköznapi illat, amennyiben a hétköznap egy igen gazdag, jó ízlésű ember hétköznapjait jelenti. A Fiore D'ambra parfümtartalma több, mint 40%, ebből kifolyólag igen tartós, kis mennyiségben is működő luxustermék. Az üveg/dizájn szerintem nem nagy durranás ezen a szinten. Ennyi. Hogy megéri-e ezt közel 60 000 forintért beszerezni 100 ml-t, azt mindenki döntse el maga.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 5.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Amyl Cinnamal, Evernia Furfuracea (Oakmoss Lichen) Extract, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool, Lyral, Cinnamal, Cinnamyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.