Psorioderm

Ár:   4450 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: karacsonyikaktusz, az összetevőket feltöltötte: cece22, Módosítva: 2012. június 9.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Samponok

Alkalmas az erősen korpás, pszoriázisos ( pikkelysömör), szeborreás, viszkető, különösen érzékeny fejbőr mindennapos ápolására. Megnyugtatja az irritált bőrfelületet, csillapítja a viszketést. Hatásosan nyugtatja az irritált fejbőrt. Hajápoló, hajkondicionáló, intenzív nyugtató hatású. Hatékonyan pótolja, a bőr hiányzó zsiradékait, megnyugtatja az irritált bőrt, csillapítja a viszketést.
A sampon aktív összetevői megakadályozzák a hámlás folyamatát és megszüntetik az irritációt, a viszketést. Nem szárítja ki a fejbőrt. Parabénmentes, bőrgyógyászatilag tesztelt.

Nikuska94

2020. november 28.

Az egyik legnagyobb segítség az életemben. Kb. 4 évvel ezelőtt akadtam össze ezzel a samponnal. A semmiből az egész fejbőrömet elárasztotta a szeborrea, ami azt jelentette, hogy hatalmas piros és hámló foltok jelentek meg a fejbőrömön, ami ráadásul viszketett, égett is. Egyik reggel, egyetemre indulás előtt annyira belobbantak a foltok a fejbőrömön, hogy egyszerűen csak álltam a fürdőben és néztem - az egyébként sötétbarna - hajam, ami tele volt piros, meg fehér foltokkal, mintákkal. Azt se tudtam hirtelen mihez kezdjek, elkeseredettségemben felvettem egy sapkát és elmentem a legközelebbi patikába, ahol az eladó ezt a sampont adta. Ha más meséli, el sem hiszem, de hazamentem, hajat mostam, és elindultam az órámra. A pirosságot lehúzta szinte teljesen a fejbőrömön (ugye rajta kell hagyni első alkalommal 5 percre a terméket, ezt betartottam), megnyugodott a fejbőröm. Mire elhaszáltam a flakont, el is múltak a tüneteim. Minden novemberben azóta is - idén is - a hűvös idővel jön egy ilyen belobbanás a fejbőrömön, de veszek egy flakonnal ebből, és mire elhasználom, már minden oké. Imádom!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 28.

hovyrag

2020. február 21.

A hajas fejbőrömön eluralkodott az ekcéma. Sebes foltok jöttek ki, plusz olyan állapotban volt a bőröm, mintha korpás lett volna, de ugye az ekcéma miatt hullott a hámréteg.
Engem átsegített a nehéz időszakon, nem egyik napról a másikra. Ez egy hosszú folyamat volt!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 21.

Jucuus

2018. december 1.

Seborrheàra írta ki a bőrgyógyászom, az egész flakont elhasználtam, de semmit sem segített. :( úgy érzem pénzkidobás volt, főleg, hogy elég drága.. Akinek enyhe tünetei vannak, annak lehet beválik, de sajnos nekem nem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. december 1.

vicky93

2018. június 17.

A munkahelyi stressz újra kihozta az évek óta tünetmentes seborrheám, annyira hogy végül orvoshoz kellett vele fordulnom. Ezt a sampont ajánlotta, eddig kétszer használtam, és nem vagyunk barátok. Egy kicsit sem nyugtatta meg a fejbőröm, erősítette a hámlást, de ami a legrosszabb, hogy az eddigi négy-öt naponta szükséges hajmosásom jól felborította, két nap után már szörnyen nézett ki (mivel fenékig érő hajam van, elég bosszantó), nagyon hamar zsírosodott. Remélem idővel segít, ha változás van, írok. Most két csillag, mert végülis meg tudom mosni vele a hajam...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 17.

Vikinca

2018. január 12.

Szeborreás dermatitisz miatt kezdtem el használni ezt a sampont, de nem sokat segített, sőt a hámláson csak rontott. Olyan helyeken is elkezdtem tőle korpásodni, ahol azelőtt nem. A hajmosást követően órákig húzódott a fejbőröm és ilyenkor viszketett is, de ez pár óra alatt elmúlt. Az ezt követő időszakban már jónak mondhatom a fejbőröm állapotát, egészen a következő hajmosásig. Amit észrevettem még, hogy mintha fényesebb és dúsabb lett volna a hajam, de több dolog szól ellene mint mellette.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 12.

Alina40

2016. május 29.

A 67 éves anyukámnak vettem meg, mert a fejbőre pikkelysömörös lett - szinte egyik napról a másikra - és nem bántam meg. Neki segített, hetente kétszer-háromszor mosta meg a haját és szépen helyrehozta a fejbőrét. Nem olcsó valóban viszont hatásos volt. Én 5-öst adok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. május 29.

sztinke

2015. április 24.

Elhasználtam egy flakonnal belőle, de alig vártam, hogy elfogyjon! Egyáltalán nem használt a pikkelysömörös fejbőrömre... Talán addig volt csak kellemes, míg éppen használtam, de azt a fajta hűsítő érzést bármilyen sampon tudja nyújtani... és amint leöblítettem a hajam, ugyanúgy viszketett a fejbőröm, ráadásul iszonyatosan szárította a hajat és a fejbőrt is. Emiatt gyorsan áttértem arra, hogy csak és kizárólag a sebes részre használjam, de hatása úgy sem mutatkozott meg. :( Miután elfogyott, a Bioderma Nodé A samponját vettem meg, az sokkal hatásosabb!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 24.

rekag

2015. január 15.

A flakon felénél járok, de hosszútávú javulást sajnos én sem vettem észre. Szeborreás, viszkető, gyakran kisebesedő a fejbőröm. Közvetlenül hajmosás után látszólag lehúzza a gyulladást és eltűnteti a hámló foltokat, de másnap már újra jelentkezik a probléma. Én csak a fejbőrömre használom, mert a hajam nem igazán szereti, fénytelen és gubancos tőle. Elhasználom, de újra biztosan nem veszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 15.

Backspace1

2014. december 5.

Én kb 2 hónapja használom, de nem látok sajnos változást, ugyan úgy viszket, és még mindig nagyon száraz a fejbőröm. Habzik az igaz, ha sokat teszek a hajamra. Szép fényes tőle a hajam, és könnyen fésülhető, de ennyi pozitívumot tudok mondani róla. Hát igen az ára majd 4 ezer ft, és bevallom többet vártam, volna egy ilyen drága sampontól :(
Két csillagra értékelem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. december 5.

Két csillagra értékelem.

Gizike1967

2013. november 26.

Régóta pszoriázisos a fejbőröm. Nekem a bőrgyógyász ajánlotta a Psorioderm sampont. Hetene 3-4 alkalommal használom, mivel valóban sok a növényi olaj benne, én 2x szoktam vele hajat mosni, és jól kiöblíteni. Közel fél éve használom azt a Psorioderm sampont, és nekem a tünetek azóta elmúltak. Kipróbáltam nagyon sokféle sampont, de emelett döntöttem. Ajánlani tudom mindenkinek, akinek hasonlóak a panaszai.
A tapasztalatom még annyi, érdemes a hajmosás után valamiféle hajbalzsammal bekenni a hajat, így nem szárad, nem tapad össze. Én 5pontra értékelem azt a Psorioderm Sampont.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. november 26.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Salicylic Acid, Bisabolol
Hidratálók: Propylene Glycol, Propylene Glycol, Propylene Glycol, PEG-8, Propylene Glycol, Glycerin, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Vitaminok: Panthenol

Közönséges boróka olaj. A kozmetikumokban gyümölcsének és fájának a kivonatát és olaját egyaránt használják. A CosIng besorolása szerint a borók különféle formái illatanyagként használtak. A Wikipédia szerint a boróka gyógynövény és a boróka teának vizelethajtó, emésztést serkentő, vesekőoldó, epekőoldó hatása van.