Pupa

Ár:   2590 Ft   Kategória:   Sminkek szemre
Kiszerelés:   0,35 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Pupa márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Funnyface, Módosítva: 2016. július 25.

Kiszerelés:   0,35 g
Lelőhely:   Pupa márkaboltok

Hosszantartó, automatikus szemceruza

Abszolút kenhetőség és extrém tartósság. Precíz vonalalat lehet vele húzni, színei intenzívek, tökéletesen illeszkedik a szemhéjhoz. Vízzel, hővel, nedvességgel szemben ellenálló, nem kenődik el. Ceruzahegyezőt tartalmaz.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Zizzmoka

2023. október 17.

Nekem nagyon bejön, egyből szép pigmentált vonalat tudok húzni vele, krémes és nekem nem megy sehová. Pedig már sírtam is benne. :D

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 17.

Ritocska4real

2021. május 23.

High end-smink fogyasztó vagyok, úgyhogy szájhúzva vettem ezt meg (színkód: 100 - fekete) egy sminkes ismerős javaslatára. Azóta csak ezt veszem. A sminkcuccaim között a legolcsóbb. :))) Totál nem értem azokat, akik szerint nem tartós, csomósodik stb. Ez az egyetlen önhegyező szemceruza, ami vízvonalon egész nap megmarad és kellően pigmentált. Az egyetlen bajom vele, hogy iszonyúan gyorsan elfogy.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 23.

Harcica

2020. augusztus 7.

Feketét használok cicaszemhez. Jó az állaga, könnyen használható, azonban a vége felé kiszárad és nehezen lehet kenni, repedezve fog és csomósodik, ezért levontam egy csillagot

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 7.

Dorothy13

2019. augusztus 17.

Könyörgöm nee.... aki tartós szemceruzát szeretne az kerülje el!
Nekem nagyon nem tartós, kb. 500Ft-ot ér nem ennyit, számomra komolytalan ceruza, inkább veszek drága sminkeket, mint kísérletezek olcsóbb kategóriával aminek úgyis csalódás lesz a vége:(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 17.

Könyörgöm nee.... aki tartós szemceruzát szeretne az kerülje el!

cicukacukika

2019. január 14.

Gyönyörű árnyalatokban kapható, én egészen sötét lilát vettem belőle. Némi problémát okozott először kihúzni a szemem vele, úgy éreztem nem kenődik rendesen, de utána beindult. Tartós, nem kenődik el. Teljes áron kicsit drágállom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 14.

Aleysa

2018. december 7.

Kicsit féltem, mert korábban vettem már pupa ceruzát ami használhatatlan volt. Taupe árnyalatban vettem meg, de rohadt nehéz döntés volt :-D elképesztő színek vannak ceruzákból,kb a felét megvenném.
No de ez a kis aranyos jó vétel volt. Valóban nem nagyon kopik, de én vízvonalra nem nagyon használom. Szempillatőben működik, fenn marad, nem mászik el. Teljes áron picit sokallom, de akcióban megéri.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 7.

orsipanka

2018. október 15.

Vízvonalra keresek kék szemceruzát, ami estig kitart. Eddig egy 100 Ft-ért vásárolt noname szemceruzát használtam, ami tökéletes volt, csak 7-8 év napi használat mellett elfogyott. Ez eddig életem legdrágább szemceruzája, ezért magasak az elvárásaim. Vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban. A világos türkizkék be sem fogja a vízvonalamat, a sötétebb kék (403) már befogja, néha kitart estig, máskor viszont nyomtalanul eltűnik. Nem vagyok vele elégedett, főleg nem ennyiért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 15.

mpn

2018. május 27.

Sötétbarna árnyalatban van meg, hétköznapokra és alkalmakra is kitűnően használható! Könnyen satírozható, egész nap tartós. Annak ellenére, hogy vízálló, a Garnier rózsaszín kupakos micellás vize könnyedén leszedi. Az ára kicsit soknak tűnik, de hosszútávon kitart és nem okoz csalódást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 27.

mokkalany

2018. április 29.

Ebből a taupe árnyalat nekem létszükséglet. Bármilyen szemhéjpúderhez vagy krémes szemfestékhez. Ha nem használom a végén lévő kis hegyezőt, akkor is vékony és preciz vonalat lehet vele húzni. Ezer csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 29.

movedtoaustria

2017. április 28.

Eddig amit kipróbaltam vagy megvettem a Pupától nem okozott csalódást. Ezert is szeretem, hogy mindent ki lehet az üzleteikben próbálni, mégis biztos, hogy még fel nem bontott terméket viszem haza. Az ecseteiktől nem vagyok elájulva, de abból nem szenvedek hiányt. Az eladók többnyire segítőkészek és kedvesek.
A ceruzáról: nagy a színválasztèk, remek tartóssága van száradás utan, viszonylag puha igy konnyen felvihető, de egy fokkal lehetne még krémesebb. Nekem sotetbarna van, szep a színe, utazáshoz kivalo hisz automatikus ceruzarol van szo. Hatranya hogy nem hegyezheto de kis gyakorlassal lehet vekony vonalat is huzni vele. Lehet beszerzem feketeben is bar en barna parti vagyok a kek szemem miatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 28.

Antioxidánsok: Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate

Szilárd állagú szilikon gyanta, ami növeli a sminktermékek tartósságát és a fényvédő termékek vízállóságát. A bőrön légáteresztő réteget képez, megszáradva kellemes, nem ragadós érzetet hagy.

Mesterséges viasz, mely különböző szénhidrogének komplex keveréke. Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó, megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”)  és bőrpuhító (emolliens) funkciói vannak a krémekben.

Nem ragadós emolliens anyag hidratáló tulajdonsággal, mely a krémet könnyen kenhetővé teszi és selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Bizonyos összetételekben nem elzáró filmréteget kölcsönöz a fokozott bőrvédelem érdekében. Egy 10 önkéntessel végzett tanulmányban azt találták, hogy a polydecene-nek van bőröregedés elleni hatása is (legalábbis az ásványi olajhoz viszonyítva, merthogy az volt a viszonyítási alap). Tiszta és hipoallergén bőrpuhító, amely babaápolási termékekhez is ideális.

Hivatalos funkcióbesorolása antioxidáns. Szintetikus összetevő, mely meggátolja az oxigénnel való reakciókat, melyek a telítettlen zsírsavak avasodását okozzák. Megakadályozza a nem kívánt színváltozásokat a kozmetikumokban. Zsírokat és olajokat tartalmazó termékekben működik a legjobban.

Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják a magas olvadáspontja (85°C) miatt.

Boroszilikát üveg, amely a kozmetikai és testápolási termékekben pehely formában kerül felhasználásra. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint térfogatnövelő segédanyagként használatos összetevő. Védelmet nyújthat a kék fény ellen, és növelheti a fényvédők SPF-értékét (forrás). Az összetevővel leggyakrabban sminktermékekben és körömlakkokban találkozhatunk.

Minerál makeupokban gyakran használt por állagú, szintetikus anyag. Bár gyakran mint a talcnál jobb, természetesebb összetevőt említik, Paula Begoun szerint ez nem egészen így van. A bizmut oxikloridot leginkább mesterségesen állítják elő bizmut, kloridionok és víz segítségével. A sminkekben az összetevőt leginkább azért használják, mert sajátos gyöngyházszerű csillogása van és finom porszerű az anyaga, mely jól tapad a bőrhöz. Az összetevő hivatalos funkció besorolása színezék.

Élénk kék színű, sminkekben használt pigment.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.