Purito

Ár:   $15   Kategória:   Fényvédők

A krémet feltöltötte: Heloise, az összetevőket feltöltötte: sassygirl, Módosítva: 2021. február 24.

Ár:   $15
Kategória:   Fényvédők

FIGYELEM! Független in vitro és in vivo tesztek szerint is sajnos csak SPF 19 védelmet biztosít a termék! (forrás)

Magas fényvédelmet biztosító kémiai fényvédő, nano-részecskéktől mentes, antioxidánsokkal, mostmár illatmentes változatban is.

• Széles sprektumú, UV/A és UV/B sugárzás elleni hatásos védelem
  • Selymes, könnyed állag, nem hagy ragacsos érzetet
  • 70%-ban vízalapú
  • 100% vegán, állatkísérletektől mentes
  • Nem hagy fehér réteget a bőrön
  • Illolaj mentes.

Peculilyar

2021. március 18.

Miután kiderült, hogy nem egy 50-es spf tovább használtam fényvédőnek, hiszen az ázsiai gázló kivonat megnyugtatja a bőrt. Kis hidratálóként is megállja a helyét, lassan a tubus végére járok és a következő télre is beszerezném, ha lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 18.

Barbs

2021. március 9.

SPF ide SPF oda, még mindig ez a legkellemesebb érzetű arckrém a bőrömön amit valaha használtam. Remélem ez a botrány nem ássa alá a purito márkát, mert ez egy olyan hiba amiről nem kizárólag ők tehetnek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 9.

jomosono

2021. február 16.

Nagyon kár érte!!!!
Felháborodva olvastam,hogy a bitangnak hitt 50+++ os fényvédőm csak spf 19 et produkál.Használtam,és nagyon szerette a bőröm, ha koreában élnék tuti perelném a céget,mert ez megtévesztés/ félrevezetés volt ,még jó ,hogy nem 40 fokban derült ez ki számomra... becsapva érzem magam..Soha többé PURITÓ termék az biztos...........

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 16.

Nagyon kár érte!!!!

ppetruc

2021. február 16.

Kb. pont akkor fogyott el a Comfy Water-em, amikor kitört a Purito botrány, és már megvettem ezt a verziót is, így elkezdtem használni. Ki kellett kísérletezni, mi az amit elbír még maga mellett, de én nagyon szeretem viselni (még akkor is ha fénylik a bőröm, de hát ezen nem nagyon tudok változtatni), így télen nyilvánvalóan nem okozott problémát, de azért nekiálltam keresni a nyári fényvédőm.
A botrány ellenére én megadom neki az 5 csillagot.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 16.

A botrány ellenére én megadom neki az 5 csillagot.

SweetLikeMee

Korcsoport: < 18
2021. február 8.

Még jóval a botrány előtti, egyik nyáron használtam, és már akkor is feltűnt, hogy továbbra is sötétedtek a foltjaim, amikor ezt kentem. Holott én már akkor is, mindig a megfelelő mennyiséget vittem fel, naponta többször is a fényvédőkből.
Nem égtem le vele, de ezt inkább annak tudom be, hogy a fényvédőzésen kívül is odafigyelek a napvédelemre. Többnyire kerülöm az erős napsugárzást, kalapot is szoktam viselni, ha kell.
Felháborítónak tartom, hogy így félrevezették a vevőket. Nekem is kárt okozva ezzel, bele sem merek gondolni, hogy valaki esetleg egy műtéti hegre szerette volna használni ezt a terméket.
Tényleg mindenmentes, nem kukacosodik, és még az állaga is szuper. Ennek ellenére már akkor sem vált be annyira a fényvédelem szempontjából, ezért nem is vettem újra többször. Amire szánták arra, pont nem jó. :/
Tipp: Ha van nektek otthon ilyen, akkor sem kell kidobni! El lehet használni az otthonülős napokon, sőt még fényvédős kézkrémnek is jó lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2021. február 8.

dorina0000

Korcsoport: < 18
2021. február 5.

Nagyon-nagyon szerettem, kedvenc napkrémem volt, igaz kiderült, hogy csak SPF 15-19-et produkál, nem hagy fehér nyomot, kellemes és könnyen hidratál. Eléggé csalódtam amikor kiderült, hogy nem olyan erős a fényvédelme, pedig jó napkrém lehetne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2021. február 5.

yoobeemh

2021. január 29.

Még augusztus végén vettem. Hogy milyen is egy számomra megfelelő fényvédős termék azt még nem tudom, mivel ez volt a második, amit valaha használtam. Mint fényvédő eléggé jól funkcionált addig, míg ki nem derült, hogy az SPF tartalma meg sem közelíti az 50-et.Sima arckrémként én nem szeretem/szeretném.
Hagy a bőrömön egy fura, zsíros/olajos réteget, bár ez lehet attól, hogy maga a termék nem az én arcbőrömre való.
A "csak korrektor, de az az arcon mindenhova kent" sminkrutinom elkészülte után az a érzés ugyan elmúlt, mint amit fentebb írtam, de volt, amikor véletlenül nyúltam az arcomhoz, és lepergett.(ez is lehet, hogy nem csak emiatt a termék miatt)
Összességében ez a krém nem nekem való, bár fényvédőként és "fényvédős hidratálókrémként" sem venném újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. január 29.

Guinevere97

2021. január 28.

A "fényvédős botrány" ellenére 4 csillagot adok neki, mert nekem nagyon átfénylik a kombinált bőröm alatta, még púderrel is + ugye kiderült a tényleges fényvédelme, ami a jelenlegi állások szerint kb. csak 19 SPF-nek felel meg.
Nem értékelem lejjebb, mert bár nem az én bőrtípusomnak van kitalálva, nem irritálta a bőrömet, nem pattogtam ki tőle (mint korábban minden kémiai fényvédőtől).
Ahogy sokan írták, alap fényvédős arckrémként el lehet használni, de tény, hogy a tényleges fényvédelmével már nem használnám szívesen magában napvédőként.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. január 28.

pont

2021. január 23.

eleg vegyes erzeseim vannak ezzel a termekkel kapcsoltaban. allagra kb tokeletes, jol elkenheto, nem nehez, nem zsiros, nem kukacosodik, nem okoz pattanasokat (pedig hajlamos vagyok ra), en tul fenyesnek se ereztem magamon es meg sminkelni is lehet ra. ilyen fenyvedot leginkabb csak a 15-20 ezres arkategoriaban talani.

voszont ertheto modon az ember kicsit csalodott es elveszti a bizalmat, amikor mondjuk egy fenyvedorol kiderul, hogy megsem ved annyira, amennyire szeretned. nehez ezt igy megitelni, mivel nem egtem le vele konkretan, tehat ez nem egy olyan dolog, aminek igy kozvetlenul erezned a negativ hatasat, de azert megis inkorrekt, hogy azt hiszed spf50-et kensz magadra, aztan megsem.
kar erte.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 23.

kar erte.

friedblanka

2021. január 10.

Ugyanazt tudom írni hozzá, mint a fizikai társához. A botrány kirobbanása előtt pár nappal rendeltem, nem akartam már lemondani. Nem fénylik túlzottan, nem kukacosodik, kellemes az állaga egy fényvédőhöz képest. Télen elhasználom, mert talán annyira nem baj az sem, ha csak SPF 19-es, tavasztól mindenképp váltok erősebbre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. január 10.

Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Madecassoside, Asiaticoside, Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Madecassoside, Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Niacinamide, Tocopherol

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.