Purito

Ár:   $15   Kategória:   Fényvédők

A krémet feltöltötte: Heloise, az összetevőket feltöltötte: sassygirl, Módosítva: 2021. február 24.

Ár:   $15
Kategória:   Fényvédők

FIGYELEM! Független in vitro és in vivo tesztek szerint is sajnos csak SPF 19 védelmet biztosít a termék! (forrás)

Magas fényvédelmet biztosító kémiai fényvédő, nano-részecskéktől mentes, antioxidánsokkal, mostmár illatmentes változatban is.

• Széles sprektumú, UV/A és UV/B sugárzás elleni hatásos védelem
  • Selymes, könnyed állag, nem hagy ragacsos érzetet
  • 70%-ban vízalapú
  • 100% vegán, állatkísérletektől mentes
  • Nem hagy fehér réteget a bőrön
  • Illolaj mentes.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Tundebe

2022. április 11.

A botrány miatt sokkal jobb fényvédőt találtam, és akkor rájöttem hogy ez nem is olyan jó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 11.

csevi22

2021. augusztus 19.

A botrány előtt rendeltem, de nem ezért pontozom le. Nekem csípte a szemem, az illata is fura volt és nekem pattanásokat is okozott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 19.

grd39

2021. május 1.

A botránytól eltekintve se szerettem, nagyon kellemetlen az állaga.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 1.

A botránytól eltekintve se szerettem, nagyon kellemetlen az állaga.

Peculilyar

2021. március 18.

Miután kiderült, hogy nem egy 50-es spf tovább használtam fényvédőnek, hiszen az ázsiai gázló kivonat megnyugtatja a bőrt. Kis hidratálóként is megállja a helyét, lassan a tubus végére járok és a következő télre is beszerezném, ha lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 18.

Barbs

2021. március 9.

SPF ide SPF oda, még mindig ez a legkellemesebb érzetű arckrém a bőrömön amit valaha használtam. Remélem ez a botrány nem ássa alá a purito márkát, mert ez egy olyan hiba amiről nem kizárólag ők tehetnek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 9.

jomosono

2021. február 16.

Nagyon kár érte!!!!
Felháborodva olvastam,hogy a bitangnak hitt 50+++ os fényvédőm csak spf 19 et produkál.Használtam,és nagyon szerette a bőröm, ha koreában élnék tuti perelném a céget,mert ez megtévesztés/ félrevezetés volt ,még jó ,hogy nem 40 fokban derült ez ki számomra... becsapva érzem magam..Soha többé PURITÓ termék az biztos...........

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 16.

Nagyon kár érte!!!!

ppetruc

2021. február 16.

Kb. pont akkor fogyott el a Comfy Water-em, amikor kitört a Purito botrány, és már megvettem ezt a verziót is, így elkezdtem használni. Ki kellett kísérletezni, mi az amit elbír még maga mellett, de én nagyon szeretem viselni (még akkor is ha fénylik a bőröm, de hát ezen nem nagyon tudok változtatni), így télen nyilvánvalóan nem okozott problémát, de azért nekiálltam keresni a nyári fényvédőm.
A botrány ellenére én megadom neki az 5 csillagot.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 16.

A botrány ellenére én megadom neki az 5 csillagot.

SweetLikeMee

2021. február 8.

Még jóval a botrány előtti, egyik nyáron használtam, és már akkor is feltűnt, hogy továbbra is sötétedtek a foltjaim, amikor ezt kentem. Holott én már akkor is, mindig a megfelelő mennyiséget vittem fel, naponta többször is a fényvédőkből.
Nem égtem le vele, de ezt inkább annak tudom be, hogy a fényvédőzésen kívül is odafigyelek a napvédelemre. Többnyire kerülöm az erős napsugárzást, kalapot is szoktam viselni, ha kell.
Felháborítónak tartom, hogy így félrevezették a vevőket. Nekem is kárt okozva ezzel, bele sem merek gondolni, hogy valaki esetleg egy műtéti hegre szerette volna használni ezt a terméket.
Tényleg mindenmentes, nem kukacosodik, és még az állaga is szuper. Ennek ellenére már akkor sem vált be annyira a fényvédelem szempontjából, ezért nem is vettem újra többször. Amire szánták arra, pont nem jó. :/
Tipp: Ha van nektek otthon ilyen, akkor sem kell kidobni! El lehet használni az otthonülős napokon, sőt még fényvédős kézkrémnek is jó lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 8.

dorina0000

2021. február 5.

Nagyon-nagyon szerettem, kedvenc napkrémem volt, igaz kiderült, hogy csak SPF 15-19-et produkál, nem hagy fehér nyomot, kellemes és könnyen hidratál. Eléggé csalódtam amikor kiderült, hogy nem olyan erős a fényvédelme, pedig jó napkrém lehetne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 5.

yoobeemh

2021. január 29.

Még augusztus végén vettem. Hogy milyen is egy számomra megfelelő fényvédős termék azt még nem tudom, mivel ez volt a második, amit valaha használtam. Mint fényvédő eléggé jól funkcionált addig, míg ki nem derült, hogy az SPF tartalma meg sem közelíti az 50-et.Sima arckrémként én nem szeretem/szeretném.
Hagy a bőrömön egy fura, zsíros/olajos réteget, bár ez lehet attól, hogy maga a termék nem az én arcbőrömre való.
A "csak korrektor, de az az arcon mindenhova kent" sminkrutinom elkészülte után az a érzés ugyan elmúlt, mint amit fentebb írtam, de volt, amikor véletlenül nyúltam az arcomhoz, és lepergett.(ez is lehet, hogy nem csak emiatt a termék miatt)
Összességében ez a krém nem nekem való, bár fényvédőként és "fényvédős hidratálókrémként" sem venném újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. január 29.

Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Madecassoside, Asiaticoside, Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Madecassoside, Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Niacinamide, Tocopherol

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.