Purito

Ár:   $10   Kategória:   Sminkek arcra

A krémet és az összetevőket feltöltötte: macooka, Módosítva: 2020. október 27.

Ár:   $10

Természetes ragyogást kölcsönző BB krém SPF 38 fényvédelemmel, mely egyaránt véd az UVA és UVB sugarak ellen. Cica kivonatot tartalmaz, amely nem csak hidratál, de erősíti az arcbőr ellenálló képességét is.

Nem tartalmaz illatanyagot, esszenciális olajakat és bőrirritáló összetevőket, ezért érzékeny bőrűek is használhatják.

3 árnyalatban kapható.

poczeandrea

2021. május 5.

Nagyon jó. Nem ül be sehova, szép, és jó a fedése. És még nap végén is szép.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 5.

Nagyon jó. Nem ül be sehova, szép, és jó a fedése. És még nap végén is szép.

zsofbar77

2021. április 2.

Nyárra vettem, fényvédő felé, plusz fényvédelemnek. Alá az Uriage bariésun fényvédőjét kenem. Nekem nagyon szép, egységes hatást kelt a bőrömön, a bőrnek egészéges fényt ad. Én nagyon elégedett vagyok vele, szerintem újravevős lesz. Az összetevőlistája egyébként nem jól van fenn, a helloskin.hu oldalán viszont az aktuális van fenn.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 2.

Mufinbaba2000

2021. március 31.

Sajnos nagy csalódás volt,a színe valóban kissé szürkés de a nagyobbik baj,hogy nagyon száraz hatást kelt,én nem is értem, hogy írhatják hogy természetes fényt ad az arcnak.Amit esetleg pozitívnak éltem meg, hogy a bőrhibákat elfedi és összességében egységes bőrt eredményez de számomra egyben nagyon szárazat is,izzítani kell a highlighterek ha ezt választod.Biztos, hogy nem veszem újra és sajnos ezt sem fogom elhasználni. 😟

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 31.

skincarebyd

2021. március 26.

Nagyon nagy reményekkel vágtam bele a használatába és nagyon örülök, hogy nem kellett csalódnom, sőt.. A 23as árnyalatot vettem meg, gyönyörűen egybesimul a bőrömmel. Negyedik rétegként használom (szérum, hidratáló, fényvédő után), nem mászkál, nem fényesedik nap végére sem. Nyilván ez függ attól, hogy melyik fényvédőt teszem alá. Ha LRP Anti-imperfectionst használom, akkor talán egy picit fényesedik, de neki amúgy is fényes finishe van. Viszont, ha a Yadah Tone Up Base fényvédőt használom, akkor matt marad egész nap. Már be is táraztam a második adaggal, nem hiszem, hogy egyhamar le fogok róla mondani. Az összetevőit elnézve pedig végképp! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 26.

Izar

2021. március 14.

Update (20 percel később :D): két dolog még eszembe jutott vele kapcsolatban.
1.) A korrektor gyönyörűen megtapad rajta, míg az alapozóimról rendre lejön. Úgy szoktam felvinni, hogy odapöttyintek egy picit a problémás területre, majd ujjbeggyel odaütögetem, hogy eloszlassam. Na most az alapozóknál ez rendre azzal végződött, hogy a korrektor az ujjamon maradt, ehhez a BB krémhez viszont eléggé ragaszkodik és 10 óra után is ott van a helyén. (Catrice Liquid Camouflage)
2.) Használj olyan púdert aminek az egyetlen összetevője a silica. (Ilyen pl. az Etude House Fix and Fix púdere.) Gyönyörűen lemattít és van egy kis extra airbrush hatás is, viszont nem lesz tőle vakolat az arcod. Egyszerre keveset vegyél fel az ecsettel és fokozatosan építsd.

---------------

Több év alapozó használat után úgy tűnik, hogy visszatérek a BB krémekhez. Az alapozók egyszerűen nem tudják ugyanazt mint a koreai BB-k, amiknek egy tökéletes mintapéldánya ez a termék.

Sok év küszködés és abúzus után sajnos a bőrömre nem lehetek büszke: mitesszerek még vannak, sok apró kis lyuk (a régiek helye), pattanások nyomai (hegek, meg piros voltok), hajszálerek és pirosság. Ezen kívül vízhiányos de egyben zsíros is a bőröm, és sárgás árnyalatú (ez utóbbi nem baj, csak mondom :D).
Eddig ezeket használtam felváltva:
SHISEIDO SYNCHRO SKIN LASTING LIQUID FOUNDATION - Golden 2
SHISEIDO SYNCHRO SKIN SELF-REFRESHING FOUNDATION - 210 Birch (meg a cushion változatát ugyanebben a színben)
LANCÔME TEINT IDOLE ULTRA WEAR ALAPOZÓ SPF15 - 24-es árnyalat
GIORGIO ARMANI LUMINOUS SILK FOUNDATION 4.0-ás árnyalat

Mostanság valahogy semelyik alapozóm nem volt hajlandó szépen kinézni rajtam, úgyhogy beújítottam ezt a kis tubust, mert az elődjét már használtam évekkel ezelőtt és nagyon szerettem. A Medium árnyalatot használom most, ami teljesen illeszkedik a bőröm színéhez, de nyáron sem lesz rossz. Most azért illeszkedik, mert a még nedves bőrömre viszek fel egy nagyon kis mennyiséget, de az is épp elég ahhoz, hogy szép fedést érjek el vele és gyönyörűen kiegyenlítse a bőröm. Az benne a fantasztikus, hogy nedves bőröm csodásan el lehet oszlatni, és olyan vékony réteget lehet vele felvinni, ami még mindig fantasztikusan egységesít és fed, de nem néz ki úgy, mint a vakolat. Nyáron lehet, hogy vastagabban fogom felvinni, de azt tapasztaltan, hogy az sem gond neki, legfeljebb attól lesz vakolat-szerű ha púderrel rámegyek, de akkor sem sokáig (mert a zsíros bőröm nem hagy semmit mattan).

Nem mattít, ezt ne várja tőle senki. Viszont cserébe olyan gyönyörű bőrképet ad, amilyenhez már régen volt szerencsém. Jellegében a Skin79 pink vagy gold BB krémjéhez tudom hasonlítani: ugyanolyan sűrű de irtó könnyen eloszlatható és nagyon szépen fedő formula, viszont míg azok erősen szürkés színűek, ez csak egy nagyon enyhén az, és a koreai BB krémek közül szerintem ennek van a megjobb színe. (A Klairs BB krémjét, ami ugyanerre a tényre büszke még nem próbáltam, lehet, hogy annak jobb a színe.)

Illata nincs, a fényvédelme kémiai és fizikai kombinációja, és bár a kémiai fényvédőket nem szokta szeretni a bőröm, de ettől egyelőre nem visít. (Az elődjét is teljesen jól bírtam.) Ami azt illeti az államon lévő pattik kicsit lenyugodtak, mióta ezt használom. A bőröm szokta szeretni a centellát, ami ebben van is, szóval ennek tulajdonítom a javulást.

Összességében nekem ez a bevált, régi jóbarát kategória, amihez mindig visszatérhetek, ha eltévedek a sok nyugati alapozó meg kence útvesztőjében.
Segítségemre sietett egy olyan időszak alatt, amikor a bőröm túlórában gyártja a ragyákat a maszkviselés miatt és úgy ámblokk nyűgös.
Abszolút újravevős, főleg hogy az ára is nagyon barátságos, de amilyen kevés kell egyszerre, ezzel a tubussal elleszek egy darabig.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 14.

Update (20 percel később :D): két dolog még eszembe jutott vele kapcsolatban.

---------------

Eddig ezeket használtam felváltva:
SHISEIDO SYNCHRO SKIN LASTING LIQUID FOUNDATION - Golden 2
LANCÔME TEINT IDOLE ULTRA WEAR ALAPOZÓ SPF15 - 24-es árnyalat
GIORGIO ARMANI LUMINOUS SILK FOUNDATION 4.0-ás árnyalat

réka

2021. február 18.

Nekem is a 23-as árnyalat van meg, ami felkenéskor valóban kissé szürkés, de rajtam pár perc alatt oxidálódik (lehet, hogy nem ez a szakkifejezés) és teljesen kellemes és természetes árnyalatú lesz.Mondjuk, "természetes ragyogást " nem ad az arcomnak, olyan mint aki BB krémet használ :) Könnyen eldolgozható, én nem érzem erősnek a fedését, azért ez nem egy alapozó a szó klasszikus értelmében. Használok alá hidratálót, saját márktájától a C vitaminos, homoktöviskivonatost, nem ül be a ráncaimba. Nagyjából a helyén van egész nap, bár ez fránya maszk viselés nem kedvez a sminkelésnek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 18.

Anett0721

2021. február 17.

23-as árnyalat van meg, szürkés, és emiatt kissé élettelennek mutatja az arcbőrt, muszáj hozzá pirosító, hogy ezt ellensúlyozzuk.
Fedése nagyon erős, emiatt kissé maszk-szerű is, kiadja a kisebb ráncokat.
Nem rossz, de inkább alapozó, mert olyan erőteljes a fedés és hatás, figyelni kell a mennyiségre, hogy ne legyen ELDW-szerű repedezős-száraz kinézetünk vele.
Nem bántja a bőrt, koreai lévén ezt mondjuk sejtettem, és azt is, hogy nem egy könnyen lekopó cucc lesz, mint a drogériás BB-k és alapozók.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 17.

Fedése nagyon erős, emiatt kissé maszk-szerű is, kiadja a kisebb ráncokat.

Teresa79

2021. január 9.

Az egyik legjobb bb krém amit eddig próbáltam. Az ujjaimmal és szivaccsal is nagyon szépen eltudtam dolgozni, reggel feltettem és még délután is tökéletesen tartott magát mindenféle korrigálás nélkül. Nekem 23-as Natural Beige árnyalatban van meg, eleinte nagyon sötétnek tűnik de amint eldolgozom tökéletes árnyalatot kapok. Aki nem egy hófehérke az szerintem ezzel az árnyalattal szemezzen. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. január 9.

Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Asiaticoside, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Allantoin, Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Niacinamide, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Caprylyl Glycol, Aluminum Hydroxide, Glycerin
Vitaminok: Niacinamide, Panthenol, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Mesterséges kék, zöld, piros, lila és rózsaszín pigmentek. További infó itt.