PuroBIO Cosmetics

Ár:   999 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Kiszerelés:   13 g   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Eple, Módosítva: 2020. szeptember 15.

Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrtípus:   Száraz, Normál
Bőrprobléma:   Vízhiány

Poralapú lehúzható arcmaszk egyszeri használatra. Kisimító, nyugtató és hidratáló tulajdonságok-kal rendelkező alginátokat, rizskeményítőt és hidratáló hialuronsavat tartalmaz.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Lina14

2021. február 11.

Én sajnos nem tapasztata annyi kellemes hatást mint az előttem szóló, de nem egy rossz maszk ez, szép bőrt hagy maga után, nem irritál, a por kivitel szerintem sokkal jobban eltartható, de nagyon gyorsan kell csinálni, különben nem lesz sima az állaga a cuccnak és nem szárad egyenletesen sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 11.

krisztinareka

2020. december 5.

Meg vagyok vele elégedve. Ugyan még csak egyszer használtam, de annyira tetszett, hogy már szereztem is utánpótlást. A maszkos-pakolásos dobozomban pihenve három várja, hogy sorra kerüljön. Por állagú a cucc, amit nekünk kell otthon bekeverni. Ilyennel eddig még nem volt dolgom, de egyszerűen sikerült megoldani a feladatot. A saját zacskójában készítettem el. A kapott állagot ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor gipszelik például az ember kezét. Nekem legalábbis ez jutott róla az eszembe amíg kenegettem az arcomra. Bevallom ezért kicsit kételkedtem is a hatásosságában, annyira elkülönültnek éreztem a bőrömtől. Végül gumiszerű réteggé száradt, könnyen meg tudtam tőle szabadulni. Általánosan szebb bőrkép fogadott, de amit ki tudnék emelni az a pórusok rendbe tétele volt. Ezen meg is lepődtem, hiszen nem ezzel reklámozzák. Mondjuk örültem neki. Még annyit írnék, hogy a szememet egyáltalán nem irritálta.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. december 5.

Antioxidánsok: Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Sodium Hyaluronate
Kémiai hámlasztók: Gluconolactone

Kovaföld. Komplex alumínium-szilikát keverék, amely több féle ásványi nyomelemet tartalmaz. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint  dörzsszemcseként, porok szóró- és nedvszívó képességét növelő hatású, csomósodásgátló, és kozmetikumok átlátszóságát és áttetszőségét csökkentő összetevőként használatos. Erős nedvszívó hatással bír, ezért gyakori összetevője különféle arcmaszkoknak.

Kalcium-szulfát, melynek a fő forrása a Wikipédia adatai szerint a természetben megtalálható gipsz és evaporit, de a kalcium-szulfát számos egyéb kémiai eljárás melléktermékeként is keletkezik. Átlátszatlanná tevő, összecsomósodást megakadályozó, sűrítő segédanyagként használt a kozmetikumokban, és a többi agyaghoz hasonlóan remek zsírfelszívó, és hasznos összetevő olajos, pattanásos bőrre. Leggyakrabban különféle arcpakolásokban találkozhatunk vele.

A Spirulina Platensis nevű fonalas cianobaktérium-faj szárítmányának őrleménye. A kozmetikumokban az algák sűrítő, vízmegkötő és antioxidáns összetevőként működnek. Az összetevő a CosIng szerint bőrvédő és a kozmetikumokat az UV-sugárzás hatásaitól védő szerepet tölt be. A Spirulina jelentékeny mennyiséget tartalmaz: K, Ca, Mg, Fe, Zn, Se, telítetlen zsírsavak közül pedig olajsavat, palmitoleinsavat, linolsavat és jelentős mennyiségű g-linolénsavat.

Forrás: Dr. Domokos János, Kiss Béla: Algák a kozmetikában