Revlon

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: miraclum, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2019. december 10.

Illat­család: virágos-zöld

Illatjellemzők: zöld levelek, jázmin, citrom, rózsa, szantálfa

Alsace

2020. szeptember 5.

2020.szept. 9
Néhány napja sikerült megszagolnom az új Charliet, és hááát nagyon vegyesek az érzéseim. Olyan édeskés lett a vintage darabhoz képest és nagyon lassan lett púderes. Én úgy éreztem, mintha épp a tölgymoha hiányozna belőle és érződik, hogy a mai orrhoz próbál igazodni. Ez nem jó vagy rossz, talán inkább csak preferencia kérdése.

2020. febr.22

Nekem szerintem az abszolút eredeti van meg, itt jutottam hozzá Krémmánián. Igazi vintage szépség, nincs rajta semmiféle színkódolás, csak simán Charlie Revlon van ráírva és habár Eau de Cologne, elképesztően erős (a jó értelemben) és tartós. Főleg ha belegondolok, hogy a 70-es évek óta megvan és tökéletes az illata, nem romlott meg, semmi oda nem illő nincs az illatában. Eddig egy icipici pöttyintést tettem a csuklómra, muszáj volt kipróbálnom, és engem levett a lábamról. Noha nem vagyok egy szakértő a témában, de szerintem egyáltalán nem "nyanyás". Valóban egy régi illat, elsőre nagyon megcsapott, de utána szépen megszelídült, virágos majd később púderes illattá. Hatalmas mennyiség, alig kell belőle használni, remélem egy életen át elkísér, mert csodás illat ez, aki szereti a vintage dolgokat. Nincs kölnis illata, pedig gyerekként locsoltak vele rendesen szerintem össze se hasonlítható, bár ezt öntötték volna rám inkább :D Nem mindenkinek való illat, teljesen más mint amit manapság lehet érezni a parfümériákban, de szerintem aki szerelemmel és elköteleződéssel szereti a régi dolgokat kihagyhatatlan illatélmény, de csak is az eredeti verzió. Az újat nem mertem megszagolni, de ahogy látom, az másoknak se tetszett igazán, de lehet megfogom, ha látom az összehasonlítás végett. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 5.

2020.szept. 9

2020. febr.22

MesMess

2020. július 5.

Januárban vettem egy üveggel a Rossmannban, mert csak. Azóta hidegben és melegben is próbáltam. Szerinrm nagyon erôs, felfújàskor tömény ibolya illata van rajtam. Ahogy szárad le, csitul egy szappanos virágillattá. Abszolút locsolókölni, nekem ez tetszik benne. 100% retró feeling, a 80-as években voktam gyerek, valamelyik felnôtt nôismerôs használta ezt, azt hiszem. Nem viselném, de itthon emlékezni nagyon jó volt. Szerintem szépen összerakott luxusszappan ( a nyolcvanas évekbol)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 5.

Vaslady

2020. március 9.

Sajnos nekem ez az illat nagyon nem.
Tömény rettentő erős,és öreg szag.
Anyosóm kapta egy ismerősétől,akinek boltja volt és becsukta,igy került hozzá ez az illat.
Szörnyű volt megillatolni is,sőt anyosóm állitotta,hogy ez férfi illat.
Perszehogy nem volt az.
Megnéztem a fragranticán.
Végülis egy ismerős hajléktalan aki a helyi élelmiszer bolt közelében csövezik,na neki adta az anyósom .
További sorsa rejtély számunkra....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 9.

Sajnos nekem ez az illat nagyon nem.
Tömény rettentő erős,és öreg szag.
Szörnyű volt megillatolni is,sőt anyosóm állitotta,hogy ez férfi illat.
Perszehogy nem volt az.
Megnéztem a fragranticán.
További sorsa rejtély számunkra....

nyuszo

2019. szeptember 9.

Ikonikus keserédes illat 1973-ból.
Nekem a Charlie mindig is a Charlie Blue-t jelentette.
Ezer éve nem használtam, de a napokban többször is próbáltam jártamban-keltemben...
Ezt is megváltoztatták??
Gondolom igen.
Sokkal kedvesebb, ártatlanabb, bájosabb illatra emlékeztem...
Honnan ez az iszonyat sok tölgymoha??
Miért??

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. szeptember 9.

Ikonikus keserédes illat 1973-ból.
Nekem a Charlie mindig is a Charlie Blue-t jelentette.
Ezt is megváltoztatták??
Gondolom igen.
Sokkal kedvesebb, ártatlanabb, bájosabb illatra emlékeztem...
Honnan ez az iszonyat sok tölgymoha??
Miért??

Almendra

2018. május 1.

A 90-es években anyukám kapott egy üveggel a barátnőjétől, születésnapjára, mivel a fiatalságukat idézte, Ő nagyon kevés illatot szeret magán, így nem sokkal később megállapította, hogy sajnos a Charlie iránti ifjúkori lelkesedése elmúlt. Nézegettem a kék dobozt és a mélysárga parfümöt, és kipróbáltam. Nagyon bejött. A vitalitást, a friss, pörgős érzést hozta, ami akkoriban napi szinten az életem része volt. Barátságot kötöttünk, és mikor elfogyott, vettem egy újat. Noha több parfümöt használok (van, aki nem?), egy kék Charlie mindig figyel itthon. Családom és barátaim szerint annyira az én illatom lett, hogy keresztlányom pl. megjegyezte: ha valahol megérzi, mindig körülnéz, nem vagyok-e ott :-) A legnagyobb bókot akkor kaptam rá, amikor egyszer egy férfi munkatársam megjegyezte, milyen jó illat. Mondtam, ó, ez az én illatom, már x éve barátok vagyunk. Mire ő: hát kár, hogy nem voltam ott x évvel ezelőtt :-)
Úgy tűnt, hogy valamikor a 2000-es évek legelső éveiben kicsit megváltozott az összetétele, ami eleinte szokatlan összhatást adott, de a karakterét megőrizte.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 1.

Verona5

2018. április 2.

Ha már húsvét, akkor ő tényleg ma, húsvéthétfőn aktuális. Meglocsoltak vele. Pótanyukám illata, csak ezt használja és ő már 70+. Sokan azért is titulálják nagymamis illatnak, mert valamikor a 70-es évek végén jött divatba, akkor még az ilyen tölgymohás, aledhides, szegfűs darabok voltan a menő és elérhető illlatok. Nálam ez egy virágözön emellet, és tényleg van benne hasonlóság az Arpege-hez, illetve az általam nemrég felfedezett Bijan edp-hez. Régi vonulatok, és nem mindenkinek tetszik. Ez a Charlie ma tetszetős rajtam, de vannak napok, amikor a közelébe sem szeretek menni, még ha a pótanyukám viseli is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 2.

Kodi

2017. augusztus 11.

Tipikus meg nem értett zseni parfümben. Szerintem nagyon szép, szintén egy modern klasszikus, púderes, aldehides, ódon budoir, mint a nagynéném piperés szekrénye, amit gyerekként nagyon szerettem nyitogatni, volt ott minden hajlakktól kezdve, zöld körömlakkig minden, ami egy gyereklánynak felér egy paradicsommal. Sajnos kissé híg, ezért nem lelkesednek érte a Értők, meg is értem, igen nehéz viselni hétköznapokban. Az eredeti biztos sokkal tartósabb és átütőbb volt a maga korában. Ugyanakkor úgy gondolom többet érdemel annál, hogy biztonsági ajándék legyen nagymamáknak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 11.

ErikaErika

2017. június 16.

Ilyen nekem is volt, ugy 17 eves lehettem, az anyam meg volt bolondulva erte. Egy kolleganoje ferje hozta nekunk Nemetorszagbol karacsonyra. A nosztalgia kedveert adok ket csillagot, nem remlik, hogy tulzottan rajongtam volna erte :D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 16.

PerfumePippi

2017. február 27.

Nyáron ezt tartottam a "büdös Charlie"-nak - naná, mert akkor a Silver nem érződött a kezemen! :-) És igen, ez az az illat, amit tippjeim szerint a legtöbben fognak vécéillatosítónak, molyirtónak, és hasonlóknak elmondani. Igazuk is van részben, mert a mai trendekkel teljesen szembemegy, egy igazi időutazó ez a parfüm. Viszont! Ma a kezemre fújtam, szúrt, szúrt - aztán eszembe jutott a Cabochard. Ezen magam is elcsodálkoztam, majd hazaérve gyorsan pár mikronnyit a kezemre juttattam abból a mintából is, megnyitottam a Fraganticán az oldalaikat - a Blue összes szerepeltetett illatjegye megvan a Gres-illatban is, ami még nem indokolná a hasonlóságot, ám a jellegnél mindkettőnél ott van a fás-aromás-földes megnevezés. És rajtam ilyen is, mind a kettő: fanyarak, fásak, aromásak, földesek. A Cabochard mélyebb, avarosabb, sokkal őszibb hangulatú; a Blue "sárosabb", ázottabb-zöldebb. Énrajtam ez az illat olyan, mintha a Cabochard kistestvére lenne - valószínűleg még fogom próbálgatni, tesztelni, mert a fanyar fássága miatt viselhetőbbnek tűnik, mint egy átlagos zöld illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 27.

Széncinke

2015. október 2.

Névnapi ajándékba kaptam, nagyon tetszik! Pont annyira fűszeres az én orromnak, ami kellően pikáns, de nem fejfájdító. Nem tucatillat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 2.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Limonene, Eugenol, Citronellol, Geraniol, Coumarin, Amyl Cinnamal, Cinnamyl Alcohol, Citral, Benzyl Benzoate
Színezékek: Orange 4 / CI 15510

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színezék. Narancssárga.