Richtofit

Ár:   999 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Sorea, az összetevőket feltöltötte: Vikicica96, Módosítva: 2020. december 14.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Egyéb kozmetikumok

2020-ban megújult összetétel!

A kamilla, körömvirág, levendula és más gyógynövények kivonatát tartalmazó összetétele miatt a sportolásban kifáradt, igénybevett végtagok és hát ápolására kifejezetten ajánlott.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Kissalmos

2023. szeptember 18.

Nekem semmit nem segített! Csalódtam....gyógynövényes testápoló nem több!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. szeptember 18.

Nekem semmit nem segített! Csalódtam....gyógynövényes testápoló nem több!

GlamBird

2023. augusztus 24.

Háztartási alapdarab, enyhe izomfájdalmakra, fáradt lábakra szoktam használni. Érdemes jól elmasszírozni, hogy jól felszívódjon, mert zsírosabb állagú. Bónusz, hogy ha este viszem fel, másnapra szembetűnően szép, sima, hidratált a bőröm.
Az illata a benne lévő értékes gyógynövényeknek köszönhetően egy 80+-os nénire emlékeztet, viszont ezért nem kap pontlevonást, mert szerintem pont a gyógynövényeknek köszönhető a hatékonysága. 5/5

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. augusztus 24.

Cupcaketeam

2023. április 25.

Mindig van itthon belőle hogy kéznél legyen ha kell és rengeteget segít. Minden este bekenem vele a lábam. Nagyon szeretjük szerintünk csodaszer.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. április 25.

aquana

2022. augusztus 13.

A világon semmit nem csinál, mintha fel se kentem volna. Hidratáló krém meg van millió más, sokkal olcsóbban. Elkentem, mert volt, de hatása nekem abszolút semmi.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. augusztus 13.

virumiru

2020. november 13.

a kezem teljesen hozzászokott már a flectorhoz, így kötöttem ki ennél. elég komoly, már egy hete tartó izomfájdalommal/görccsel? kellett volna megbírkóznia (zongorista vagyok, túlzásba vitt gyakorlás eredménye), így nem lepődtem meg, hogy nem gyűrte le, de azért sokkal elviselhetőbb lett. nekem akkor életet mentett, átlagos fájdalmaknál szerintem biztos jól fog teljesíteni😃

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 13.

Katie

2020. szeptember 30.

Nem vagyok egy kifejezetten sportos típus, de legtöbbször biciklivel közlekedek, és ahhoz szerintem nagyon jó izomláz ellen. Negatívumként azt tudom felhozni, hogy elég nehezen szívódik be, és az állaga számomra elég kellemetlen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 30.

Fiszuli

2020. augusztus 12.

Több mint egy évtizede, még gimnazista koromban vásároltam az testnevelés óra utáni izomlázak enyhítésére. Az én testnevelőm (a tanári pálya előtt hivatásos katona volt) alapból csak fiú osztályokat tanított, viszont minket (28 fős lány osztályt) valamiért megkapott és egy dekát nem volt velünk kíméletes, a belünket-lelkünket kihajtotta heti háromszor, hosszú éveken át. Kis túlzással mondhatom, hogy a gimnáziumi éveimet folyamatos izomlázban töltöttem. Ha ez a krém nem lett volna, csak négykézláb tudtam volna közlekedni - viszont mivel ezt használtam, így csak simán úgy néztem ki állandóan, mint akit jól megrugdostak. Nagyon hamar elterjedt az osztályomban ennek a krémnek a használata, szerettük, teljesen korrekt áron lehetett hozzájutni és nagyon sokat enyhített a fájdalmainkon, más lányok parfümöt és kencéket tartottak a táskájukban a suliban, mi ezt. Az illata is teljesen vállalható, semmi durva gyógynövényesség, semmi durva mentolosság/kámforosság, egy tök jó illatú krém. Volt olyan osztálytársam, aki már óra előtt bekenekedett vele, de én mindig a testnevelés órás napok estéjén használtam, jól bekenekedtem vele fürdés után, kivártam, míg beszívódik (nem volt kevés idő) és utána lefeküdtem aludni. Kinek hogy jön be a használata, ez egyéni dolog. Sosem irritált, nem csípett, nem vörösödtem ki tőle, nem viszkettem. Én azóta is mindenkinek ezt ajánlom általános izomlázra. Az, hogy magyar termék, arra konkrétan csak most jöttem rá, de így teljes az értékelésem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 12.

ramonav

2020. augusztus 12.

Sportolás után használjuk, esetleges rándulás, izomláz esetén. Nekünk nagyon bevált, másnapra elmúlik a fájdalom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 12.

katalinmester13

2020. május 18.

Nekünk bevált izomlázra és a csomókra is. Nagyon szerettem az illatát. Nagyon nagy kiszerelés, ezért testápolónak is használtam, hogy ne romoljon rám. Annak is kiváló.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. május 18.

Mia0602

2019. július 5.

Tavaly vettem a fiamnak aki focizott és edzések után fájlalta a lábát. Most a férjem találta meg, aki szintén a fáradt lábaira használja. Mindketten dicsérték, a férjem azt mondta jobb mint bármelyik gyógyszer.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 5.

Antioxidánsok: Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol

Mesterséges olaj, amit bőrpuhító (emolliens), sűrítő, és sikosító (a krémet könnyebben kenhetővé tevő) anyagént használnak. A zsíros bőrűeknek és pattanásokra hajlamosaknak érdemes kerülni, mert komedogén (pattanásokat okozó) és pórus elzáró összetevőnek számít.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Gyakran használt emulgeáló hatású segédanyag, amely a kozmetikumokban segíti a víz és az olajos fázisok összekeveredését.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

A kozmetikumokban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt összetevő, ami segíti a vizes és az olajos összetevők összekeveredését.

Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak, jellemzően más gyengéd tartósítószerekkel kombinálva. Enyhe, természetes eredetű összetevő, mely egy 2004-es tanulmány szerint még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.

Az édesgyökér gyökerének a kivonata. Egyik fő tulajdonsága, hogy bőrvilágosító, bőregységesítő, depigmentációs hatása van, amit glabridin nevű komponensének köszönhet. Egy tengerimalacok bőrén végzett kutatás kimutatta, hogy 0,5%-os mennyiségű glabridin hatásosan képes az UVB sugárzás okozta pigmentfoltokat csökkenteni. De olyan kutatási eredményeket is találni, amik szerint bőrvilágosító hatása még a hydroquinone-nál is jobb (forrás), miközben biztonságosan használható, az esetleges mellékhatások minimálisak. A glabridin emellett antioxidánsént is számon tartott komponens, valamint gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató hatással is bír, amit egy másik komponensének, a glycyrrhizinnek köszönhet. Atópiás dermatitisz, rozácea és ekcéma esetén is segíti enyhíteni a bőr gyulladásos állapotán.

Közönséges diófa levelének kivonata. A CosIng besorolása szerint szövetösszehúzó, maszkoló (kellemetlen illat, íz semlegesítése), térfogatnövelő, tisztító, nyugtató összetevő.