Robert Piguet

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: médea, az összetevőket feltöltötte: Atlantide, Módosítva: 2016. augusztus 4.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A Fracas Robert Piguet mesterműve, az összetéveszthetetlen párizsi stílus iskolapéldája. Provokatív, mégis tiszta, alapvetően modern, mégis egy másik, dicsőségesebb kor jegyeit viseli magán. Ahogy alkotója mondta: "A Fracas a szív káoszának illata".

Illatjegyek: bergamott, jácint, mandarin, gardénia, ibolya, jázmin, narancsvirág, nárcisz, neroli, rózsa, tubarózsa, mósusz, szantálfa, vetiver.

Fújós Robert Piguet Fracas
Ár: 5 ml/2000 Ft, 10 ml /3500 Ft plusz posta , Eladó: Elysia22
Állapot: Új, fújósok eladók, Helyszín: Budapest , fizetés: Banki utalás után postázom vagy Budapesten személyes átvétel
Robert Piguet Fracas EDT vintage
Ár: 45900 , Eladó: Phantomia
Állapot: használt, dobozzal, Helyszín: Budapest, fizetés: előre utalás után postán maradó, vagy Foxpost

Alsace

2020. március 19.

Nehéz jól értékelni parfümöt, Dottir véleményéről nekem például a Baccarat jutott eszembe inkább annál a parfümnél éreztem hasonlót, mint ő Fracasnál. Nagyon érdekes kiből mit vált ki egy illat, belőlem pont az ellenkezőjét :)

A Diva-t rendeltem meg a Notinn személyes átvétel, ha már ott járok, gondoltam beleillatoltam Fracas kupakjába. Annyira orrbatörölt a tubarózsa, mármint gondolom csak ő lehetett az :D Hogy fincsorogva sétáltam ki a boltból és “örültem”, hogy nem tetszik, mert most nem tudnám úgyse megvenni, és a pénztárcám is fellélegezhet. De igazságtalannak éreztem, hogy csak így leírom, ki se próbálom, milyen a kapcsolatunk, így pár nap után megvettem a zsibin egy fújóst. Gondoltam annyi csak elég, hogy eldöntsem a viszonyunkat. Egy hete a csuklómra tettem egy negyedfújást, ha mégse tetszene le tudjam mosni, de az az igazság, hogy a kezdeti rágógumira, ez a cuki kislányos rágó illatélmény után szépen megnyugodott az illat és azt vettem észre, folyton a csuklómat szagolgatom, így felfújtam a nyakamra egy-egy félfújást. Hát akkor éreztem legyőzve magam a tubarózsás krémes felhőben és nem tudtam betelni az illattal. Nap végére már majdhogynem, “eltűnt”, de még így is elegánsan tartotta magát rajtam, szerintem simán elfért volna a bőrömön az egy-egy teljes fújás is (jaj nekem hát így hamar végére érek a mintámnak :) ).
Nekem nem volt semmiféle virágos parfümöm, a nyanyósokat szeretem sok sok fűszerrel, púderrel, ámbrával, pézsmával, így abszolút a komfortzónámon kívülre tolt Fracas. Számomra a legnagyobb örömömre, mert egyébként szeretem és nyitott vagyok az újdonságokra (vagyis ami nekem az, a modern parfik nem nyűgöznek le ez van :) ).
Szerintem nagyon nőies ez az illat, igazi Haute Couture parfüm, annyira éreztem benne ezt a francia buja eleganciát fehér virágba öltöztetve, a legkellemesebb csalódásom volt a parfümök világában, annyira örülök, hogy adtam esélyt a kapcsolatunknak. Rajtam szerintem jól működött, nem volt fojtogató, sem tolakodó, de valóban kikéri magának a figyelmet és az elegáns lépteket. Szinte éreztem is, hogy na most szépen ki kell húznom magam, mert Fracas nem tűr ellentmondást. :)

Amióta meg van mindig rájárok a kupakjára illatolni, nagyon szeretnék majd egy teljes üveggel megvenni belőle később :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 19.

Dottir

2020. február 27.

Ha a Fracas-t meg kellene személyesíteni, ő lenne az a rendkívül kellemetlen embertípus, aki mellett nem lehet megszólalni. Akivel nem igazán lehet beszélgetni, mert nem bírsz még egy aha, értem, persze jellegű tölteléket sem elhelyezni a monológ közben, annyira erőszakosan tolja a szöveget, nem hall, nem lát, nincsenek szenzorai a másik emberre. Nem beszélgetni akar, hanem beszélni. Pofázni, dumálni, szövegelni, vakerálni, kiokádni magából a zavaros anyagot és valakibe beleoltani mint a skorpió a mérgét. Ettől nyugszik meg. Egy időre. Elnyom a környezetében mindenkit, mint tarack a gyepet. Erőszakos, kellemetlen. Távol tartom magam tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 27.

Sherka

2018. december 5.

Szeretem, ez nem is lehet másképp, hiszen nem elég, hogy - ahogy többen is írták már - nagy klasszikus, kölcsönös vonzóerő van köztem és a tubarózsa-illatok között. Ami meglepett az első használata során, hogy sokkal inkább a virágillatok érvényesülnek rajtam, egy fehér virágokból álló meghitt kis kert jut eszembe róla. Kedvesebb illat, mint gondoltam. Alapjában véve édes, mégis egy pici fanyarság társul hozzá, ami szerintem a virágos illatjegyeknek köszönhető. Luxusérzetet ad, érzem rajta a minőséget, a történetét és azt, hogy nagy hatást vált ki. Szofisztikáltan erőteljes, régies, de nem ódivatú, valóban a régi Hollywoodra emlékeztet, pedig fogalmam sincs igazából, milyen lehetett. :) Lehet, hogy egy kicsikét még fiatal vagyok hozzá, mert magamon kissé rideg illatnak érzem, ezért egyelőre a Petit jobban tetszik, inkább azt használom, de lehet, hogy 5-6 év múlva fordul a kocka, meglátjuk. :) Jelenleg a Top 3-as listám 3. helyezettje.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 5.

Piscinke

2018. augusztus 30.

Előre bocsátom, hogy allergia miatt jelenleg nem túl 100%-os a szaglásom, de még ennek tudatában is igencsak ledöbbentem, mikor kipróbáltam ma ezt az illatot. Teljesen másra számítottam, valami ultra erotikus, nehéz, elegáns, fülledt illatra. Ehhez képest kb. arra asszociálok, hogy 9 éves vagyok, és az illatos radírokat szaglászom a papír-írószer boltban :)) Ez egy kifejezetten könnyű, szolid, nem túl édes, barackos jellegű rágógumiillat. Ami nem rossz, mert szeretem a rágógumiillatot, csak meg vagyok lepődve, mert másmilyenre számítottam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 30.

Piri11

2018. augusztus 21.

Tudtam, hogy tubarózsás illat, de a sok jó vélemény miatt valami többre, vagy jobbra számítottam.
A nyitása tubarózsa, a folytatása tubarózsa és a leszáradása tubarózsa.
Kapásból két hasonló illat jutott eszembe, az egyik a Versace Blonde a másik pedig Ramon Monegal Kiss My Name illata.
Szóval én ebben semmi eredetit, vagy kiemelkedőt nem találtam, és a döglesztő tubarózsán kívül más nem is igazán érvényesül rajtam.
Sajnálom, de nekem ez csak 2*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. augusztus 21.

A nyitása tubarózsa, a folytatása tubarózsa és a leszáradása tubarózsa.
Sajnálom, de nekem ez csak 2*

Yeticica

2018. július 16.

Vegyes erzesek kavarognak bennem, ugyanis en egeszen konkretan feltem ettol az illattol. Minden eddig altalam probalt regebbi illat (mondjuk ami a 2000-es evek elott keszult) elverzett. Valahogy nem passzoltak hozzam, vagy oregasszonyosnak erzetem onet, vagy siman tul odonnak, esetleg a tulsagosan gazdag osszetevok miatt egyszeruen tul soknak, netalantan a civet miatt egyszeruen budosnek ereztem oket.
Fracas asszonysag osszetevolistaja sem rovid, es van benne minden, amit nem kedvelek kifejezetten. Raadasul nagyagyu hireben all, igy hiaba szeretem a tubarozsat (mar amikor, mert azert nagyon veszelyes egy jegy Ő), nem mertem kiprobalni.
De most megertem ra, a Petit utan.
Es, hat egyaltalan nem erre szamitottam. Ez egy szep, finom, ugyan feltuno, de megis nagyon is hordhato illat. Rajtam. Picit savanykas, ez zavar benne, nem lesz szignatura illatom, az tuti.
Szival baromira orvendezek magamnak, hogy nem buzolog a boromon, ugyanakkor osszeomlott bennem egy ‘ideal’rol alkotott kep. Kiderult, o is csak emberbol, akarom mondani parfumbol van. 😊
Egyelore szeretet van (szerelem meg nincs). Kar, hogy ennyi ideig csak fantazialta rola.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 16.

De most megertem ra, a Petit utan.

Parfuwoman

2018. május 31.

Hű,ez a parfum egy dög :) Iszonyatosan buja virágoskert. Mondjuk rajtam a virágos ,orientális,vaníliás illatok amúgy is nagyon jól működnek. Ezt a tubarózsa nagyon bujává teszi,van,amikor a Jasmin fullra hasonlít ,csak annál sokkal izgalmasabb.Nem egy mondern kori felfogás szerinti szexi illat,sokkal inkább egy 50-es évekbeli díva illata. Igazi időutazás . Blind buy volt,egyetlen ,bontott üvegcse volt a kedvenc webshopomban,le is csaptam rá nyomban.Az ára is kedvező ,tartóssága a meleg miatt 6 óra ,télen lenne ez több is ,bár nekem ez inkább tavaszi -nyári illat. Viszont tényleg csak mértékkel,nagyon max 2 fújás!
Ritka alkalmakra tartogatott kincsem ez,gyönyörűséges

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. május 31.

Ritka alkalmakra tartogatott kincsem ez,gyönyörűséges

samtelen

2018. január 14.

Nem véletlenül óriási klasszikus. Amikor anno a Neroliban nagamra fújtam, fejbe vert, de így 2 ml-es mintából azt mondom, hogy erősen alklami ruhához ezt viselem majd. Erős, szédítő, és különleges. Teljesen más, mint a hétköznapi stílusom, ahol főleg narancsvirágosat viselek, de nem baj. Ez az illat önmagában egy hatásos belépő. Aki teheti, ismerkedjék meg vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 14.

GNóri

2018. január 9.

Hatalmas erejű és hatósugarú, savanykás, rágógumis tubarózsa. Klasszikus illatjegyei ellenére nem is kifinomult nagyasszonyos, virágossága ellenére pedig nem is ártatlan kis bűbájoska. Van benne valami nagyon játékos, pajkos. Meglepő, szokatlan illat. A tubarózsa nem az én világom, de mindenképp megérte kipróbálni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 9.

bal26

2017. november 22.

Jesszus.Atya.Úr.Isten. ! ÉN… EZT… IMÁDOM… ! ez biztos furcsán hangzik egy fiútól, főleg azok után, hogy itt már többen leírtátok, hogy a Fracas „ultranőies”, „varieté-színésznős”, „feminin nagyágyú”, „a parfümök királynője”, „nagyvilági”, „erotikus mestermű”… ez mind igaz is, abszolút egyetértek. Én azonban azok táborát erősítem, akiknek nem léteznek külön női ill. férfi illatok, csak ILLATOK. És mindenki azt használja, amit szeret, ami jól áll neki. Fracas-t nyilván nem sok férfi visel, hiszen a fenti jelzők tökéletesen leírják az illatot, én azonban –mint örök kíváncsi és felfedező- megpróbálkoztam vele. És milyen jól tettem! Szerencsére rajtam egyáltalán nem harsány, bár én nem az EDP változatot, hanem a vintage old formula full koncentrátumot használom, amit egy nagyon kedves Krémmániástól, rata.sum-tól kaptam (szívből ajánlom őt, mint eladót!). Ez az „öntős forma” állítólag finomabb, visszafogottabb, krémesebb a bőrön, mint a spray verzió. Ez abszolút így van. Rajtam elképesztően harmonikus, visszafogott virágbomba, tényleg nem túl erős, közepes hatótávolsággal, brutál hosszú tartóssággal. Köztudott, hogy ez az illat inspirálta Madonna Truth Or Dare parfümjét is, a különbség a kettő között annyi, hogy a Fracas végig megőrzi a kicsit „vadállatias” nyers vonását, Madonna parfümje hamarabb csillapodik és lágyabb, krémesebb, vaníliásabb lesz leszáradáskor. Mindkét változat nagyszerű! Sajnos nem tudom megállapítani, hogy a Fracas melyik összetevője (lehet, hogy több is?) az, ami annyira addiktív hatású számomra, hogy nem tudok szabadulni tőle. Egyszerűen megunhatatlan. Szerintem, ha finoman, módjával adagoljuk, akár mindennapi, hétköznapi használatra is bevethető (a túlzott mennyiség viszont lazán kiírthat egy metrónyi embert is a közelünkben). Az nagyon furcsa (de kifejezetten tetszik) benne, hogy modern illatnak túl ódon, ódon illatnak viszont túl modern. Talán ezért lett időtálló klasszikus. A tartóssága pusztítóan jó, érdemes megvárni a hetedik-nyolcadik órát is, amikor már kis púderes visszafogott illattá válik. A Fracas a tökéletes példa arra, hogy bátran legyünk vállalkozó szelleműek és nyitottak mindenféle illatra, mert akkor ilyen kis csodák is megtörténhetnek velünk. :) egyértelműen maximális pontszám!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. november 22.

Antioxidánsok: BHT

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Részletesebb információ a smartskincare-en.