Robert Piguet

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: médea, az összetevőket feltöltötte: Atlantide, Módosítva: 2016. augusztus 4.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A Fracas Robert Piguet mesterműve, az összetéveszthetetlen párizsi stílus iskolapéldája. Provokatív, mégis tiszta, alapvetően modern, mégis egy másik, dicsőségesebb kor jegyeit viseli magán. Ahogy alkotója mondta: "A Fracas a szív káoszának illata".

Illatjegyek: bergamott, jácint, mandarin, gardénia, ibolya, jázmin, narancsvirág, nárcisz, neroli, rózsa, tubarózsa, mósusz, szantálfa, vetiver.

Robert Piguet Fracas minta
Ár: 800.- , Eladó: Kucy
Állapot: kép szerint, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyesen dél-Budán vagy előre utalás után postán maradóra, foxposttal küldöm - költsége a vevőt terheli.
💜Robert Piguet Fracas
Ár: 3500 -Ft + posta , Eladó: Andyca
Állapot: 10 ml frissen fújva , Helyszín: Budapest , fizetés: Előre utalás után posta, foxi, MPL automata
Sherka

2018. december 5.

Szeretem, ez nem is lehet másképp, hiszen nem elég, hogy - ahogy többen is írták már - nagy klasszikus, kölcsönös vonzóerő van köztem és a tubarózsa-illatok között. Ami meglepett az első használata során, hogy sokkal inkább a virágillatok érvényesülnek rajtam, egy fehér virágokból álló meghitt kis kert jut eszembe róla. Kedvesebb illat, mint gondoltam. Alapjában véve édes, mégis egy pici fanyarság társul hozzá, ami szerintem a virágos illatjegyeknek köszönhető. Luxusérzetet ad, érzem rajta a minőséget, a történetét és azt, hogy nagy hatást vált ki. Szofisztikáltan erőteljes, régies, de nem ódivatú, valóban a régi Hollywoodra emlékeztet, pedig fogalmam sincs igazából, milyen lehetett. :) Lehet, hogy egy kicsikét még fiatal vagyok hozzá, mert magamon kissé rideg illatnak érzem, ezért egyelőre a Petit jobban tetszik, inkább azt használom, de lehet, hogy 5-6 év múlva fordul a kocka, meglátjuk. :) Jelenleg a Top 3-as listám 3. helyezettje.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 5.

Piscinke

2018. augusztus 30.

Előre bocsátom, hogy allergia miatt jelenleg nem túl 100%-os a szaglásom, de még ennek tudatában is igencsak ledöbbentem, mikor kipróbáltam ma ezt az illatot. Teljesen másra számítottam, valami ultra erotikus, nehéz, elegáns, fülledt illatra. Ehhez képest kb. arra asszociálok, hogy 9 éves vagyok, és az illatos radírokat szaglászom a papír-írószer boltban :)) Ez egy kifejezetten könnyű, szolid, nem túl édes, barackos jellegű rágógumiillat. Ami nem rossz, mert szeretem a rágógumiillatot, csak meg vagyok lepődve, mert másmilyenre számítottam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 30.

Piri11

2018. augusztus 21.

Tudtam, hogy tubarózsás illat, de a sok jó vélemény miatt valami többre, vagy jobbra számítottam.
A nyitása tubarózsa, a folytatása tubarózsa és a leszáradása tubarózsa.
Kapásból két hasonló illat jutott eszembe, az egyik a Versace Blonde a másik pedig Ramon Monegal Kiss My Name illata.
Szóval én ebben semmi eredetit, vagy kiemelkedőt nem találtam, és a döglesztő tubarózsán kívül más nem is igazán érvényesül rajtam.
Sajnálom, de nekem ez csak 2*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. augusztus 21.

A nyitása tubarózsa, a folytatása tubarózsa és a leszáradása tubarózsa.
Sajnálom, de nekem ez csak 2*

Yeticica

2018. július 16.

Vegyes erzesek kavarognak bennem, ugyanis en egeszen konkretan feltem ettol az illattol. Minden eddig altalam probalt regebbi illat (mondjuk ami a 2000-es evek elott keszult) elverzett. Valahogy nem passzoltak hozzam, vagy oregasszonyosnak erzetem onet, vagy siman tul odonnak, esetleg a tulsagosan gazdag osszetevok miatt egyszeruen tul soknak, netalantan a civet miatt egyszeruen budosnek ereztem oket.
Fracas asszonysag osszetevolistaja sem rovid, es van benne minden, amit nem kedvelek kifejezetten. Raadasul nagyagyu hireben all, igy hiaba szeretem a tubarozsat (mar amikor, mert azert nagyon veszelyes egy jegy Ő), nem mertem kiprobalni.
De most megertem ra, a Petit utan.
Es, hat egyaltalan nem erre szamitottam. Ez egy szep, finom, ugyan feltuno, de megis nagyon is hordhato illat. Rajtam. Picit savanykas, ez zavar benne, nem lesz szignatura illatom, az tuti.
Szival baromira orvendezek magamnak, hogy nem buzolog a boromon, ugyanakkor osszeomlott bennem egy ‘ideal’rol alkotott kep. Kiderult, o is csak emberbol, akarom mondani parfumbol van. 😊
Egyelore szeretet van (szerelem meg nincs). Kar, hogy ennyi ideig csak fantazialta rola.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 16.

De most megertem ra, a Petit utan.

Parfuwoman

2018. május 31.

Hű,ez a parfum egy dög :) Iszonyatosan buja virágoskert. Mondjuk rajtam a virágos ,orientális,vaníliás illatok amúgy is nagyon jól működnek. Ezt a tubarózsa nagyon bujává teszi,van,amikor a Jasmin fullra hasonlít ,csak annál sokkal izgalmasabb.Nem egy mondern kori felfogás szerinti szexi illat,sokkal inkább egy 50-es évekbeli díva illata. Igazi időutazás . Blind buy volt,egyetlen ,bontott üvegcse volt a kedvenc webshopomban,le is csaptam rá nyomban.Az ára is kedvező ,tartóssága a meleg miatt 6 óra ,télen lenne ez több is ,bár nekem ez inkább tavaszi -nyári illat. Viszont tényleg csak mértékkel,nagyon max 2 fújás!
Ritka alkalmakra tartogatott kincsem ez,gyönyörűséges

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. május 31.

Ritka alkalmakra tartogatott kincsem ez,gyönyörűséges

samtelen

2018. január 14.

Nem véletlenül óriási klasszikus. Amikor anno a Neroliban nagamra fújtam, fejbe vert, de így 2 ml-es mintából azt mondom, hogy erősen alklami ruhához ezt viselem majd. Erős, szédítő, és különleges. Teljesen más, mint a hétköznapi stílusom, ahol főleg narancsvirágosat viselek, de nem baj. Ez az illat önmagában egy hatásos belépő. Aki teheti, ismerkedjék meg vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 14.

GNóri

2018. január 9.

Hatalmas erejű és hatósugarú, savanykás, rágógumis tubarózsa. Klasszikus illatjegyei ellenére nem is kifinomult nagyasszonyos, virágossága ellenére pedig nem is ártatlan kis bűbájoska. Van benne valami nagyon játékos, pajkos. Meglepő, szokatlan illat. A tubarózsa nem az én világom, de mindenképp megérte kipróbálni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 9.

bal26

2017. november 22.

Jesszus.Atya.Úr.Isten. ! ÉN… EZT… IMÁDOM… ! ez biztos furcsán hangzik egy fiútól, főleg azok után, hogy itt már többen leírtátok, hogy a Fracas „ultranőies”, „varieté-színésznős”, „feminin nagyágyú”, „a parfümök királynője”, „nagyvilági”, „erotikus mestermű”… ez mind igaz is, abszolút egyetértek. Én azonban azok táborát erősítem, akiknek nem léteznek külön női ill. férfi illatok, csak ILLATOK. És mindenki azt használja, amit szeret, ami jól áll neki. Fracas-t nyilván nem sok férfi visel, hiszen a fenti jelzők tökéletesen leírják az illatot, én azonban –mint örök kíváncsi és felfedező- megpróbálkoztam vele. És milyen jól tettem! Szerencsére rajtam egyáltalán nem harsány, bár én nem az EDP változatot, hanem a vintage old formula full koncentrátumot használom, amit egy nagyon kedves Krémmániástól, rata.sum-tól kaptam (szívből ajánlom őt, mint eladót!). Ez az „öntős forma” állítólag finomabb, visszafogottabb, krémesebb a bőrön, mint a spray verzió. Ez abszolút így van. Rajtam elképesztően harmonikus, visszafogott virágbomba, tényleg nem túl erős, közepes hatótávolsággal, brutál hosszú tartóssággal. Köztudott, hogy ez az illat inspirálta Madonna Truth Or Dare parfümjét is, a különbség a kettő között annyi, hogy a Fracas végig megőrzi a kicsit „vadállatias” nyers vonását, Madonna parfümje hamarabb csillapodik és lágyabb, krémesebb, vaníliásabb lesz leszáradáskor. Mindkét változat nagyszerű! Sajnos nem tudom megállapítani, hogy a Fracas melyik összetevője (lehet, hogy több is?) az, ami annyira addiktív hatású számomra, hogy nem tudok szabadulni tőle. Egyszerűen megunhatatlan. Szerintem, ha finoman, módjával adagoljuk, akár mindennapi, hétköznapi használatra is bevethető (a túlzott mennyiség viszont lazán kiírthat egy metrónyi embert is a közelünkben). Az nagyon furcsa (de kifejezetten tetszik) benne, hogy modern illatnak túl ódon, ódon illatnak viszont túl modern. Talán ezért lett időtálló klasszikus. A tartóssága pusztítóan jó, érdemes megvárni a hetedik-nyolcadik órát is, amikor már kis púderes visszafogott illattá válik. A Fracas a tökéletes példa arra, hogy bátran legyünk vállalkozó szelleműek és nyitottak mindenféle illatra, mert akkor ilyen kis csodák is megtörténhetnek velünk. :) egyértelműen maximális pontszám!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. november 22.

galagonyanya

2017. június 17.

Nem vagyok a "virágok gyermeke" ha parfümről van szó - a virágos illatokat kevésbé kedvelem - mégis, a tubarózsa valami elképesztő módon hatással van rám. Olyan virág lehet, amelynek a pokolban van a gyökere, nem másutt, mert rabul ejt, behálóz, alattomos módon fogva tart. És nemcsak rám van ilyen hatással, életem párja a múltkor nagyon megdicsérte a Fracas-t rajtam, ami nagy szó, mert meglehetősen hidegen hagyja a parfümök iránti szenvedélyem, hogy magukról a parfümökről ne is beszéljünk, legfeljebb annyit mond reggel az autóban: máskor ne fújj be, nagyon erős... na, ezt nem a Fracas-ra mondta. Attól odaolvadt a lábaim elé, nagyon helyesen. Pokoli egy fajzat ez a tubarózsa, mézédes az illata, bűnös, frivol és csábító. A Fracas pedig egyet jelent számomra ezzel a virággal. Varieté-színésznőkön kitűnően mutathat. Amikor például legutóbb viseltem, teljesen olyanná vált rajtam, mint a Tubereuse 3 Animale (Histoires de Parfums) és ettől őszintén megrökönyödtem, mert kevés parfüm képes olyan szinten sokkolni, mint az: hordani képtelen vagyok, ugyanakkor elszakadni sem bírok tőle. Nos, a Fracas nem ment ilyen messzire, de ezzel a húzásával végleg belopta magát az én pici, örökké éhes szívembe.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 17.

Luna1024

2017. május 17.

Féltem tőle, mert klasszikus illat, azok közül meg hordhatóság szempontjából sok elvérzik nálam (ez egyéni ízlés dolga, ennél fogva teljesen szubjektív, viszont nem szoktam érte sok pontot levonni). De amennyire féltem tőle, annyira vártam is, a kommentek ugyanis maximálisan felkeltették a kíváncsiságomat, meg hát szeretem is a tubarózsát, itt pedig az övé a főszerep. Ez volt az egyik olyan minta, amit a legjobban vártam a nerolis csomagból.

Valami izzasztóan erotikus, túlfűtött illatra számítottam, egy igazi "nagyágyúra", amitől elönti a testemet tűz, a végtagjaimon futkos a libabőr, és csak az illata jár az eszemben. Találkoztam már ilyen illattal, ezért van egy pici viszonyítási alapom... Amikor végre megérkezett a csomag, ez volt az első minta, amit magamra pacsmagoltam, de a várt hatás elmaradt. :( Úgy éreztem magam, mint a kislány, aki végre meg tudta venni a zsebpénzéből azt a rég áhított játékot: rohan haza, otthon izgatottan tépi fel a dobozt, de amikor kipróbálja, rájön: közel sem olyan jó, mint amilyennek képzelte... A mosoly szép lassan leolvad az arcáról, a gyermeki kíváncsiság helyét csalódottság veszi át. Tudom, megint nem leszek népszerű ezzel a véleménnyel, és mondhatjátok, hogy nem tudom őt értékelni, de mindenkinek mást jelent egy illat, és ez a klasszikusokra is igaz. Ami nekem az erotika magasiskolája, az másnak a "meh" kategória és fordítva. Úgy érzem magam a Fracas esetében, mint a La Panthere-nél: látom én, hogy mindenkit elvarázsol, de az okát sajnos nem értem, engem nem sikerült a bűvkörébe vonnia (vagy talán épp fordítva, ki tudja), számomra sajnos mind a Fracas, mind a La Panthere a "nagyobb a füstje, mint a lángja" kategória. :(
Hogy az illatról is írjak valamit: rajtam elementáris erejű, intenzív tubarózsa, de amolyan szúrós-mirhás féle, ami kicsit savanyú is, kicsit kesernyés is, és bevallom: számomra nem kellemes. Abszolút érződik rajta, hogy nem tegnap alkották (de tudom, hogy sokatoknak épp az tetszik benne, hogy másabb, mint a mai "modern" illatok), nekem kissé ódon hatása van. Nem mondom, hogy semmilyen - az nagyon erős túlzás lenne -, de az biztos, hogy számomra nem ő a tubarózsás illatok Királynője, akármekkora klasszikusnak is számít. :( Míg másoknak a Fracas egy bűbájos szirén, nekem inkább egy gyengédség nélküli, erőszakos és harsány kis házisárkány, és a legrosszabb, hogy én is ilyennek érzem magam, amikor viselem... Taszítjuk egymást, de nagyon.
Javára szóljon, hogy brutálisan tartós, erőteljes, nagy hatósugarú illat. Nem érzem alkalminak, de kell hozzá egy bizonyos szintű érettség.

Nem akarom nagyon lepontozni, de az biztos, hogy számomra mindkét "kistestvére" - a Petit Fracas és a Douglas Hannant - is előrébb van. Mindkettő tetszik, hordhatóbbnak találom őket úgy, hogy közben ők is nagyon intenzívek, karakteresek, szóval esetükben modernebb mivoltuk nem társul lagymatagsággal vagy túlzott konformizmussal, mint sok mai illatnál.
Igyekeztem objektíven pontozni, ahogy szoktam, de 2 csillagosnál akkor sem érzem többnek ezt az illatot. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. május 17.

Antioxidánsok: BHT

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.