Kövess minket Instagramon is! :)


s-he stylezone Krémes Szemöldökformázó Púder
Ár: | 1200 Ft | Kategória: | Sminkek szemre | |||
Kiszerelés: | 1,5 g | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | DM | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: vkata96, Módosítva: 2019. július 24.
Ár: | 1200 Ft | |
Kiszerelés: | 1,5 g | |
Lelőhely: | DM | |
Kategória: | Sminkek szemre | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Tökéletesen formázott szemöldök – mintha sminkmester alkotta volna! A könnyű, krémes textúrájú, vízálló szemöldökformázó púder feltölti a szemöldökszálak közötti réseket. A puha, szivacsos applikátor lehetővé teszi a precíz felvitelt a tökéletes finishért.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Ethylhexyl Palmitate
eo I i
4
0
,
Synthetic Fluorphlogopite
,
Phenyl Trimethicone
szil
,
Aluminum Starch Octenylsuccinate
,
Mica
,
Titanium Dioxide / CI 77891
sz
,
Polyglyceryl-3 Diisostearate
eu
4
0
,
Silica
,
CI 77492
sz
,
Microcrystalline Wax/ Cera Microcristallina
,
Glyceryl Behenate/Eicosadioate
eo
,
Polyhydroxystearic Acid
eu
,
Polyethylene
,
Water / Aqua
,
Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax / Cera Carnauba
eo
1
0
,
Mangifera Indica (Mango) Seed Butter
,
CI 77499
sz
,
Hydrogenated Polycyclopentadiene
,
CI 77491
sz
,
Isopropyl Titanium Triisostearate
eo I eu
,
Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate
a
,
Tocopherol
a I v
2
2
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Az állaga krémes, könnyű vele dolgozni, nem kenődik, tartós, a színe szép egyenletes. Az egyedüli problémám vele ez a vacak szivacs, amivel fel kellene vinni... Fogalmam sincs, hogyan kell használni (persze lehet, hogy én vagyok a béna) ezért én egy külön ecsettel szoktam kibányászni a festéket a csomagolásból. Ezt leszámítva tökéletes, de a szivacs miatt csak 4 csillagot adok. Sajnálom, hogy más formában nem lehet kapni, mert a festéket egyébként nagyon szeretem.



Az állaga krémes, könnyű vele dolgozni, nem kenődik, tartós, a színe szép egyenletes. Az egyedüli problémám vele ez a vacak szivacs, amivel fel kellene vinni... Fogalmam sincs, hogyan kell használni (persze lehet, hogy én vagyok a béna) ezért én egy külön ecsettel szoktam kibányászni a festéket a csomagolásból. Ezt leszámítva tökéletes, de a szivacs miatt csak 4 csillagot adok. Sajnálom, hogy más formában nem lehet kapni, mert a festéket egyébként nagyon szeretem.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, TocopherolVitaminok: Tocopherol
Emolliensek: Ethylhexyl Palmitate, Glyceryl Behenate/Eicosadioate, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax / Cera Carnauba, Isopropyl Titanium Triisostearate
Emulgeálószerek: Polyglyceryl-3 Diisostearate, Polyhydroxystearic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate
Szilikonok: Phenyl Trimethicone
Illatanyagok: Ethylhexyl Palmitate
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77492, CI 77499, CI 77491
Összetevők megmagyarázva
Pálmaolajból származó bőrpuhító, emolleint összetevő, melyet gyakran használnak natúrkozmetikumokban a szilikonok természetes alternatívájaként. A comedogén idexe 5-ből 4-es, így pattanásokra hajlamos bőrrel érdemes óvatosnak lenni az összetevővel. (További info: truthinaging)
A CosIng besorolása szerint töltő- és sűrűség szabályozó anyag. Leggyakrabban sminkekben használják a micához hasonló tulajdonságai miatt. Állítólag a synthetic fluorphlogopite-ből gyártott pigmentek a micából gyártott természetes pigmentekhez képest több előnnyel is rendelkeznek: bár mindegyiket leginkább gyöngyházszerű, csillogó hatása miatt alkalmazzák a sminkekben a mesterséges pigmentmolekula mérete egységesebb és a belőle gyártott por természetes szennyező anyagoktól mentes. Ezen előnyöknek köszönhetően pedig a synthetic fluorphlogopite pigmentekkel többféle és jobb színhatás érhető el, mint a hagyományos mica pigmentekkel.
Szilikon féle, mely a dimethicone-nál szárazabb utóérzetet hagy maga után. A többi szilikonhoz hasonlóan bőr- és hajkondícionáló anyag. Habzásgátló tulajdonsága is van, vagyis megakadályozza, hogy a krém habozzon ha rázzák.
Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A truthinageing szerint az összetevő képes növelini a fényvédők faktorszámáti (mindössze 5% Aluminum Starch Octenylsuccinate 40%-al növelheti a Titanium Dioxide fényvédő képességét.) Az EWG szerint fő kockázata az összetevőnek, hogy nehéz fémmel és ólommal is szennyezett lehet. A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.
Csillámpala. A kozmetikai termékekben csillogó hatást keltő ásványi összetevő. A mineral makeupok gyakori összetevője.
A titánoxid ásványi színező anyag fedő tulajdonsággal. Finomra őrölve (mikronizálva) természetes UVA+UVB fényvédő szűrőként szolgál védő, és gyulladásgátló tulajdonságokkal.
A Polyglyceryl-3 Diisostearate egy olyan vegyület, amit elsősorban ajakápolóknál és rúzsoknál használnak puhító hatása miatt, bár megtalálható a fényvédőkben, bronzosítókban, hidratáló krémekben és az anti-aging szérumokban is. (Forrás: truthinaging) A CosIng hivatalos besorolása szerint emulgeálószer.
Szilícium dioxid. Agyagban, homokkőben, gránitban megtalálható ásvány, az üveg egyik fő összetevője. A kozmetikai iparban főként a ”felszívó” (absorbent) tulajdonságáért használják, képes ugyanis az izzadságot és az olajat felszívni a bőrről. Sűrítő anyagként is használatos.
Petrolatum alapú (vazelin) viasz. Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő segédanyag, mely sima textúrát és félszilárd állagot biztosít a termékeknek. Gyakran használják a Paraffin alternatívájaként, mivel finomabb mikrokristályokból épül fel, ezáltal sokkal sűrűbb, viszkózusabb és ruganyosabb az állaga.
Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként. Paula Begoun szerint rossz hírneve ellenére nem mérgező anyag a polyethylene és a kozmetikai iparban felhasznált mennyiségben a környezetre sem súlyosan káros.
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább csak szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják.
Mangó magjából kivont vaj, mely e szerint a cikk szerint összetevőiben, zsírsav tartalmában, állagában és ízében is meglehetősen hasonló a kakóvajhoz. Elég kevés információ van a mangóvajról, de a Skin Deep szerint elzáró es bőrjavító összetevő. A Lush honlapja szerint a mangóvaj értékes ásványi anyagok és vitaminok forrása és a mangó leve magas enzim tartalma révén kiváló tisztító, fényt adó és dúsító összetevő a hajnak.
Zsírsavakból származó szintetikus vegyület, melyet a truthingaging információi alapján elsősorban a színező és pigmentációt adó tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban. Előnye, hogy szép egyenletesen terül és nem hagy zsíros, ragacsos érzetet a bőrön. Az összetevővel leggyakrabban sminktermékekben találkozhatunk.
Hivatalos funkcióbesorolása antioxidáns. Az összetevő meggátolja az oxigénnel való reakciókat, melyek a telítettlen zsírsavak avasodását okozzák. Gyakori összetevője a szappanoknak.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.