Salvatore Ferragamo

Ár:   14250 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: hagicica20, az összetevőket feltöltötte: szamira, Módosítva: 2015. március 23.

Lelőhely:   parfümériák, online

Fejjegyek: grapefruit, körte

Szívjegyek: osmanthus, mandula

Alapjegyek: pacsuli, bőr

Ár: 2500Ft/10ml , Eladó: Chrissy
Állapot: -, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel, Postán maradó ajánlott posta, FoxPost
Ár: 7000ft , Eladó: noemi1990
Állapot: 100/50ml, Helyszín: Budapest , fizetés: Személyes átvétel v foxpost, posta

Szil07

2021. május 10.

Azt hiszem, ő az egyik leginkább alul-méltatott, ár-érték arányban pedig az egyik legjobb illat, amivel valaha találkoztam.
... a találkozásunk is egyfajta véletlen egybeesésnek köszönhető; magamtól ugyanis soha nem mentem volna oda a Signorina-s polchoz a D.-ban... de mivel rajtam kívül mindössze egyetlen hölgy nézelődött az üzletben, ő pedig határozottan arra vette az irányt, kíváncsivá lettem...:) Azok a bumszli, nagyban feliratozott üvegek, a jókora színes masnikkal, ha nem is azt mondom, hogy "gagyi hatást" keltettek, de legalábbis, azt gondoltam volna, hogy ezek amolyan kamaszlányoknak szánt, cukorkás- gyümölcsös, "nem éppen komoly" illatok... ehhez képest megdöbbentő volt a hatás, miután leemeltem a jókora Eleganza teszert: lágy, finom (és vééégre nem édes), nevéhez hűen rendkívül elegáns illat csapta meg az orrom.
Nem is vártam soká, a tél kellős közepén beszereztem belőle a létező legnagyobb kiszerelést, gondolván, gyorsan fogy majd és így legalább lelkiismeret-furdalás nélkül fújkálhatom magamra. Mivel nem kifejezetten téli illat, - télre amúgy is megvannak a testesebb kedvenceim - megvártam vele a jó időt, azaz most érkezett el az időszak, hogy bevessem.
...hát kérem, hozza, amit tőle vártam, könnyed, légiesen elegáns, nőies illatfelhő, mentes mindentől , ami úgy általában zavarni szokott (főleg melegebb időben) a parfümökben; azaz nem nehéz, nem tömény és nem is cukros. X óra elteltével sem fojtogat.
...egy ideje annyi parfümöm van, hogy fontolóra vettem, hogy eladom a teljes üveget... lehet, hogy mégis megtartom? :)
Egy lány, akinek adtam ki belőle nemrég, azt írta, rajta meglepően hasonlít a Chanel Coco Mademoiselle edt-jére.... Nos, hasonlóság tényleg van, bár nem az illat összetevőiben, legfeljebb jellegében; mindkettő elegáns, citrusos jellegű és nem édes illat. Maga AZ ILLAT azonban - szerintem - nem hasonlít. Igazából egyetlen másik parfümhöz sem tudom hasonlítani, abszolút egyedi és nem kell attól tartanod, hogy megérzed a munkatársaidon, itt-ott, akárhol...
Jobb kedvre derít a viselése: az ápoltság és elegancia mellett, derűt és harmóniát is kölcsönöz...:)
Lehet négy évszakos, de tavasztól őszig biztosan ideális viselet.:)
Négy csillag csak azért, mert nem ő a kedvenc.;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 10.

Lehet négy évszakos, de tavasztól őszig biztosan ideális viselet.:)
Négy csillag csak azért, mert nem ő a kedvenc.;)

Flowergirl1

2020. szeptember 4.

Három éve ősszel Puglia-ban jártunk, az olasz csizma sarkán.
Polignano a Mare-n egy szombat esti korzózáskor többször megcsapott egy-két kellemes, ismerős illat, később esett le, hogy Signorina és Signorina Eleganza illatokat éreztem több hölgyön, de volt ott Dolce&Gabbana is. :)
Mindenki kiöltözve, fekete, fekete-fehér, fekete-vörös összeállításokban, elegáns magas sarkú cipő és táska, napszemüveg. Elegánsan vonultak a régi köveken, húzták az illatcsíkot maguk után.
Kellemes, nem fojtogatóan figyelemfelhívó parfüm, elegáns aurát hoz létre.
Erről az illatról is az olasz mediterrán életérzés jut eszembe, nem kislányoknak való, hanem igazi elegáns nőknek, ezt tudni kell viselni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 4.

Három éve ősszel Puglia-ban jártunk, az olasz csizma sarkán.
Kellemes, nem fojtogatóan figyelemfelhívó parfüm, elegáns aurát hoz létre.

Erika80

2019. november 16.

Kifújáskor rajtam erősen pacsulis, mellette érezni még a körtét és egy kis kesernyés, édeskés illatot. Gyorsan lecsendesül, pár perc után bőrös-gyümölcsös illatúvá válik, ez bizonyosan az osmanthusnak köszönhető. Meglepődtem, hogy pillanatok műve és már alig érződik. Pedig kifújáskor meg is lepődtem az erőteljes nyitányon. Rátelepszik a bőrre, nagyon bőrközelivé válik, persze ez nem feltétlen hátrány. Nem mindenki szereti az erős, 5 méterről is érezhető illatokat. (Én mondjuk simán el vagyok velük is.)
Rajtam később meleg, édeskés, bőrös aromavilágúvá válik. A pacsulit végig érzem, elejétől a végéig, az édeskés illat mellett pedig egy leheletnyi kesernyés, amolyan narancshéjas-szilvás illat is megbújik, de épphogycsak.
Hirtelen bevágódott a coco mademoiselle rajtam, talán az eleje... vagy lecsengésekor van hasonló illata. Szerintem bárhová és bármikor illik.
Kellemes, de nem keltett bennem nagy érdeklődést a parfüm iránt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 16.

Kellemes, de nem keltett bennem nagy érdeklődést a parfüm iránt.

senskin

2019. augusztus 11.

Ott a neve is mutatja: ELEGANZA, és Istenien finomságos!Nem hétköznapi, nem komolytalan, nem kislányoknak való! A mandulán meglepődtem, mert a vele csak óvatosan bánok! Érzem a körtét, a pacsulit, és az édes virágot is!Szigorúan csak az legigényesebb felszerelés mellé, határozott gondolkodás mellé......:).Merész vállalkozás ELEGANZA, de imádnivaló és tökéletes! Elcsábít és érzékien magáévá tesz.........
Up: Isteni illata van! Imádom. Vettem belőle, mert férfi bolondító illat. Mély, púderes, lágy szexi és romantikus. Varázslatos. Bőr közeli illat, bőrbe simuló gyengédség. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 11.

angelina69

2018. május 5.

Előre bocsátom, nem vagyok pacsuli rajongó. Sőt... bizonyos parfümökben egyenesen ki lehet vele üldözni bárhonnan. De, ebben az illatban, rajtam egyszerűen nagyszerű. Annyira friss oldalát mutatja, szinte sziporkázik. Az egész illat mindent egybevetve, számomra tökéletes. Kellemes viselni, annak ellenére, hogy már nem Signorina, hanem Signora vagyok. Az illat rajtam kicsit citrusos, enyhén édeskés és krémes és persze pacsulis. Visszafogott, és sajnos pár óra múlva bőrközelivé válik. Hogy elegáns-e? Olyan közepesen. Optimista illat, de mégsem bohókás. Nekem mégis nagyon bejön. Akár munkahelyen és alkalomra is megállja a helyét. Tavasz, nyár, kora ősz. Kánikulában szerintem nem lenne az igazi. Nem is értem, hogy ilyen kevesen véleményezték.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 5.

Piri11

2018. április 26.

Őt is muszáj volt ma kipróbálnom a két Chanel-ka mellett.
A nyitása egésze kellemeske volt, amit rajtam valami gyógynövényesnek ható illat követett. Még így is egészen kellemesnek tűnt. Ezt követően azonban egyre jobban tért hódított benne valami fura kesernyés illat amit nem tudtam hova tenni. Az illat összetevőit megnézve valószínűleg a bőr lesz a bűnös. Huhhhhh, nagyon nem finom rajtam. Tartósnak közepesen tartós (szerencsére), szilázsa sem túl nagy, így nem bántott igazán, de az tuti, hogy én ezért pénzt nem adnék. A kellemes kis kezdés miatt kap 2*-ot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 26.

Őt is muszáj volt ma kipróbálnom a két Chanel-ka mellett.

monika1966

2017. augusztus 4.

Nagyon szeretem a pacsulis,bőrös illatokat . Könnyed , szerintem bármilyen alkalommal viselhető.Nyáron nem hordom, de a többi évszakban gyakran fújom magamra. Lehetne kissé tartósabb , de így is nagy kedvencem :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 4.

erzsebet0304

2017. március 30.

Nagyon romantikus és szép illat.Valóban nem nagy hatósugarú parfüm,de ez néha nem is hátrány.Van olyan élethelyzet ami nem kívánja a feltűnést.Szerintem nem feltétlenül téli illat,nyáron is szívesen használom.
2017.03.29.
Mai napon 5 hölgy kérdezte meg milyen parfümöt használok,mert nagyon finom könnyed illatot éreznek rajtam.
Ezért most megvédem őt,rajtam tartós .Ettől sokkal drágább parfümmel sem kaptam soha ennyi dicséretet.
Tavaszra tökéletes választás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. március 30.

2017.03.29.
Tavaszra tökéletes választás.

BitterSweet

2016. július 7.

Idáig valahogy soha nem jutott eszembe kipróbálni a S.F. illatokat. Fogalmam sincs miért maradtak ki az illatkörútok alatt. Még csak most ismerkedünk, de azt kell, hogy mondjam, örülök, hogy nem hagytam ki őket.

Ez az illat nekem alkalmat kíván. Egy csini ruhát, szép sminket, piros tűsarkút. Nem az a fajta fújjuk magunkra és rohanjunk a boltba illat. Rajtam a mandula dominál, körtét nem érzek ki belőle, de mégsem lesz marcipán illat, mert a grapefruit szépen lecsitítja. Ha nem lenne már alkalmi illatom, amibe abszolút szerelmes vagyok (YSL Cinéma) lehet, hogy elgondolkodnék a megvételén. De még nem érkezett el a csere ideje ;-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 7.

a12smuk

2016. június 15.

Sikkes,elegáns, finoman citrusos a grapefruittól, puha és lágy,még a bőr sem teszi animálissá.Szeretem a bőrös illatokat,őt is szerettem volna,ha lenne tartóssága,de sajnos az nincsen.Rajtam is max. egy óra, azután csak valami kis pacsulis szösszenet maradt belőle.Ezért ment tőlem,de sajnálom, milyen jó lett volna....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. június 15.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Butyl Methoxydibenzoylmethane
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Geraniol, Linalool, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citral, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol
Színezékek: CI 14700, Yellow 5 Lake / CI 19140
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol