Kövess minket Instagramon is! :)
Ezt a terméket már nem gyártják!


Sante Acai Energy Tusfürdő
Ár: | 1360 Ft | Kategória: | Tusfürdők | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Müller | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2015. augusztus 27.
Ár: | 1360 Ft | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | Müller | |
Kategória: | Tusfürdők | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Finom savanykás illatával új életre kelti a testet és az érzékeket, akár egy frissítő hullám. A gyengéd tisztító szubsztanciák csodálatosan finom habjai gyengéden, ám alaposan tisztítják a bőrt, miközben bio akai bogyó és bio mályva értékes kivonataival táplálják. Tápláló bio aloe verával biztosítja a bőr hidratálását még zuhanyzás közben is.
BDIH és Natrue által minősített natúrkozmetikum.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Coco-Glucoside
ti
,
Lauryl Glucoside
ti
,
Sodium Coco-Sulfate
ti I eu
,
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
gy
,
Glycerin
h
0
0
,
Glyceryl Oleate
eo I eu
,
Inulin
,
Sorbitol
h
1
1
,
Citric Acid
kh
,
Parfum/Fragrance
i
,
Polyglyceryl-10 Laurate
eu
,
Betaine
h
,
Sodium Cocoyl Glutamate
ti
,
Disodium Cocoyl Glutamate
ti
,
Euterpe Oleracea (Acai Fruit) Pulp Powder
,
Malva Sylvestris (Common Mallow) Extract
eo
,
Levulinic Acid
i
,
P-Anisic Acid
i I ta
,
Phytic Acid
a
,
PCA Ethyl Cocoyl Arginate
ti I h
,
Limonene
i
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Kis mintát próbáltam belőle, tehát hosszú távú hatásról nem tudok beszámolni. Teljesen átlagos tusfürdő, nagyon szolid, enyhe illattal. A bőrömön semennyire nem lehetett érezni. Átlagosan habzik, tisztít - hiszen tusfürdő. Az összetevői jók, de semmi különös. 1400 Ft-ot nem adnék 200 ml-ért.


Kis mintát próbáltam belőle, tehát hosszú távú hatásról nem tudok beszámolni. Teljesen átlagos tusfürdő, nagyon szolid, enyhe illattal. A bőrömön semennyire nem lehetett érezni. Átlagosan habzik, tisztít - hiszen tusfürdő. Az összetevői jók, de semmi különös. 1400 Ft-ot nem adnék 200 ml-ért.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Phytic AcidGyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
Hidratálók: Glycerin, Sorbitol, Betaine, PCA Ethyl Cocoyl Arginate
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Emolliensek: Glyceryl Oleate, Malva Sylvestris (Common Mallow) Extract
Emulgeálószerek: Sodium Coco-Sulfate, Glyceryl Oleate, Polyglyceryl-10 Laurate
Tisztítószerek: Coco-Glucoside, Lauryl Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoyl Glutamate, PCA Ethyl Cocoyl Arginate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Levulinic Acid, P-Anisic Acid, Limonene
Tartósítószerek: P-Anisic Acid
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Habképző felületaktív anyag. Kiváló emulgeátor. Sokszor alkalmazzák samponokban, mert használata után hajunk puhább, és könnyebben fésülhető lesz. Ez a kókuszvaj és a szőlőcukor reakciójával keletkező vegyület egy cukortenzid: olyan emulgeátor, amely a vizes fázisokban cukorrészével, az olajos cseppecskékben pedig zsírsavfarkincójával oldódik. Az ilyen anyagok kíméletesek a bőrhöz és a hajhoz, emiatt babáknak gyártott termékekben is alkalmazhatók. Részletesebb információ a truthinagingen.
Glucoseból és kókuszolajból előállított kíméletes felületaktív anyag, tisztító. Erősen lúgos (ph 11.5-12.5), így legtöbbször citromsavval hozzák a termékek ph értékét a kívánt tartományba.
Kókuszból származó felület aktív anyag, tisztítószer. Kémiai szerkezetében gyakorlatilag ugyanaz az anyag, mint a Sodium Lauryl Sulfate (SLS), olyannyira, hogy ugyanaz a CAS számuk (egy vegyületekhez rendelt azonosító szám). A Beauty Brains kozmetikai vegyészei szerint az SLS a sodium coco-sulfate egy jobban tisztított változata, mely jobban habzik és tisztít, azonban az aki allergiás az egyik anyagra, allergiás a másikra is.
Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Természetben előforduló poliszacharid, mely számos növényfajban megtalálható. Nevét az örvénygyökér (inula) növénynemzetségről kapta. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő, ami védi a bőrt a kiszáradástól, és kellemes, sima tapintásúvá teszi a bőrt.
Vízmegkötő és sűrítő anyag. Az élelmiszeriparban is használt cukorpótlóként (édes ízű).
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Növényi eredetű összetevő, glicerinből, cukorból és lauryl savból nyerik. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő.
Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondícionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van. Több infó a a TruthInAging oldalon.
Kókuszolajból származó tisztítószer, melyet Paula Begoun szerint a kemény víz lágyítására használnak.
Egy tenzid, vagyis tisztító összetevő. Természetes vegyületek természetes kötéssel való összekapcsolásával nyerik. Tisztító és habképző tulajdonságú. BDIH által jóváhagyott, natúrkozmetikumokban használható összetevő.
Acai pálma szárított zúzalékának pora. A CosIng szerint bőrradírozó anyagként használják, Paula Begoun kiváló antioxidánsnak tartja a növényt.
Levulinsav. Természetes eredetű szerves sav, amit édeskés illata miatt elsősorban illatanyagként használnak a kozmetikumokban. E szerint a kutatás szerint az összetevő antimikróbális hatással is rendelkezik, vagyis a termékek eltarthatóságának az idejét növeli, kiváltképp alkohollal kiegészülve. Gyakori összetevője a mesterséges tartósítószerektől mentes natúrkozmetikumoknak.
Ánizssav, melyet a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint szagokat semlegesítő hatása miatt használnak a kozmetikumokban. Gyártói infó alapján erős gombaellenes tulajdonsága is van, így tartósítószerként is használatos (más tartósítószerekkel kombinálva).
Növényi komponens, aminek antioxidáns tulajdonsága van.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.