Kövess minket Instagramon is! :)


Schwarzkopf Osis+ Flexwax Ultra Strong Cream Wax
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Hajformázók | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | drogériák, hipermarketek | Bőrprobléma: | -- |
A krémet feltöltötte: Jenni0513, az összetevőket feltöltötte: mrsgrob, Módosítva: 2014. október 25.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | drogériák, hipermarketek | |
Kategória: | Hajformázók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Ultra erős tartást adó krém-wax, mely folyamatosan újraformázható. Könnyen kimosható a hajból
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Cera Alba / Cera Flava / Beeswax
eo
1
0
,
Petrolatum
eo
,
VP/ VA Copolymer
,
Cetyl Ethylhexanoate
eo
,
Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax / Cera Carnauba
eo
1
0
,
Octyldodecyl Stearate
eo
0
0
,
Stearic Acid
eo I eu
2
0
,
Palmitic Acid
eo I eu
2
0
,
Propylene Glycol
h
,
Steareth-21
ti I eu
,
Phenyl Trimethicone
szil
,
Hydrogenated Microcrystalline Wax
,
PPG-5-Ceteth-20
ti I eu
,
Stearyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Parfum / Fragrance
i
,
Phenoxyethanol
ta
,
Aminomethyl Propanol
,
Carbomer
,
Methylisothiazolinone
ta
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
CI 60730
sz
,
Red 33 Lake / CI 17200
sz
krémajánló

Fehér krém van a csavaros piros tégelyben. Nagyon jó az illata (mangó?). Nem ragacsos (a hajon nem, de a kezemen igen, le kell mosni és minden mást is amihez hozzáérek), matt, jól eloszlatható. Tényleg könnyen ki lehet mosni a hajból, jól tart, később is formázható, nem merev. Nekem nagyon bevált - a hajam sűrű, vékonyszálú, rövid, igazi pixie cut.


Fontos hatóanyagok a krémben
Hidratálók: Propylene GlycolAlkoholok: Stearyl Alcohol
Emolliensek: Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Petrolatum, Cetyl Ethylhexanoate, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax / Cera Carnauba, Octyldodecyl Stearate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Stearyl Alcohol
Emulgeálószerek: Stearic Acid, Palmitic Acid, Steareth-21, PPG-5-Ceteth-20, Stearyl Alcohol
Szilikonok: Phenyl Trimethicone
Tisztítószerek: Steareth-21, PPG-5-Ceteth-20, Stearyl Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Alcohol
Színezékek: CI 60730, Red 33 Lake / CI 17200
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Methylisothiazolinone, Benzyl Alcohol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollient) anyagként használatos.
A méhviasz a mézet termelő méhek váladéka, melyből a méhek a kaptárban felépítik a hatszögletű sejtek sokaságát, a lépet. A méhviasz kiválasztásakor még átlátszó; mélysárga színét később a pollenek ill. a propolisz adja meg. Kozmetikai célokra gyakran kifehérített méhviaszt használnak (Cera alba), melyre már a természetes méhviasz kellemes illata sem jellemző. A méhviasz kinyerésére és szennyeződésektől való megtisztítására többféle módszert is alkalmaznak, pl. a forró vizes kiolvasztást. A méhviaszt a kozmetikai készítményekben elsősorban konzisztencianövelőként ill. gyenge emulgeáló tulajdonsága miatt alkalmazzák.
Konzisztencianövelő hatását elsősorban Lysolecitinnel készülő emulziókban használhatjuk ki, ahol úgy teszi sűrűbbé a krémeket, hogy csak egy könnyű, védő filmréteget képez a bőrön. Klasszikus emulgátorokkal együtt nem érdemes alkalmazni, mert az így készült krém viaszos bevonatot képez a bőrön. Szilárd ajakápolóknál, masszázstömböknél magas olvadáspontja (60-65-oC) lehetővé teszi, hogy a vele készülő termékek még nyáron se olvadjanak szét.
Fő összetevői: palmitilsav, palmitoleát, hidroxipalmitát, valamint alkoholok oleinsavval alkotott észterei (hosszú, 30-32 szénatomos molekulák) és egyéb palmitátok.
Szénhidrogének komplex keveréke, magyar néven vazelin. Mivel kőolaj származék, hírneve nem túl jó, de ennek nem igazán van tudományos alapja. Dr. Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében (273o) azt írja, hogy sokak szerint a petrolatum a ma ismert egyik legjobb hidratáló összetevő. Elzáró (occlusive) hatása igen erős, emaitt a tudományos kutatásokban gyakran szolgál viszonyítási alapnak. Nem komedogén, az allergiás reakciók pedig nagyon ritkák rá. Paula Begoun gyulladáscsökkentő és bőrregeneráló hatásról is ír. Állaga önmagában meglehetősen zsíros, olajos érzetet kelt a bőrön, így elsősorban a száraz bőrre kiváló összetevő.
Felületi hártyaképző (film former) anyag, mellyel leggyakrabban hajápoló termékekben találkozhatunk. Hajlakkokban használva segít a haj formázásában, helyén tartásában. További információ: truthinaging
Bőrpuhító (emollient) anyag, ami puha és sima érzetet hagy maga után a bőrön. A krémet könnyen kenhetővé teszi. További info itt.
Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább csak szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják.
Sztearinsav. Zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, emulzió stabilizáló és felületaktív anyagként használnak.
Palmitinsav. Bőrpuhító (emollient), emulgeálószer. Paula Begoun szerint habot képző tisztító anyag, mely szárító hatással lehet a bőrre.
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
Szilikon féle, mely a dimethicone-nál szárazabb utóérzetet hagy maga után. A többi szilikonhoz hasonlóan bőr- és hajkondícionáló anyag. Habzásgátló tulajdonsága is van, vagyis megakadályozza, hogy a krém habozzon ha rázzák.
Hidrogenizált mikrokristályos paraffinviasz. A paraffinhoz képes sokkal apróbb, finomabb kristályszerkezetű elemekből épül fel. Hivatalos funkcióbesorolása sűrűség szabályozó.
Tisztítókban gyakran használt emulgeálószer és felületaktív anyag. Ritkábban bőrpuhító anyagként is használt bőrápoló termékekben. Száraz, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. További részletek: http://truthinaging.com/ingredients/ppg-5-ceteth-20
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, stabilizáló és sűrűség szabályozó anyagként használnak. A stearyl alkoholnak a kis molekulasúlyú alkoholokkal ellentétben nincs szárító hatása a bőrre, hanem kifejezetten hidratáló hatású.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
PH szabályozóként használt 1%-nál kisebb koncentrációban. Gyakran találkozhatunk az összetevővel hajlakkokban, ahol a lakkot ellenállóbá teszi a nedvességgel szemben.
Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak
Egy viszonylag irritáló hatású tartósítószer, melyet ma már leginkább csak lemosható termékekben használnak.
Színtelen, vízben jól oldódó alkohol féle. Tartósítószerként használt. Nagyobb mennyiségben a bőrre szárító, irritáló hatással van.
Színezék. Lilás piros.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Pigmentfoltok
Korcsoport: 35-44
Fehér krém van a csavaros piros tégelyben. Nagyon jó az illata (mangó?). Nem ragacsos (a hajon nem, de a kezemen igen, le kell mosni és minden mást is amihez hozzáérek), matt, jól eloszlatható. Tényleg könnyen ki lehet mosni a hajból, jól tart, később is formázható, nem merev. Nekem nagyon bevált - a hajam sűrű, vékonyszálú, rövid, igazi pixie cut.