Scinic

Ár:   $10   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: cintialaura, az összetevőket feltöltötte: viragi, Módosítva: 2023. július 12.

Ár:   $10
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Fényvédők

Védi a bőrt az UV-sugaraktól és a szárazságtól valamint megtartja a nedvességet zsíros érzés nélkül.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Jenny_VII

2024. február 19.

Holy grail fényvédőm. IMÁDOM főleg nyáron. Krémes-géles állagú, ami rögtön beleolvad a bőrbe, emiatt gyorsabb-könnyebb rétegezni. Nagyon szép dewy finishe van, emiatt a kedvencem. Nem csípi a szemet sem és az ára is elég jó. Imádok erre visszatérni nyaranta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 19.

egreta555

2023. december 30.

Remek kis fényvédő és az INCI is nagyon szép! Ultrakönnyű az állaga, nem hagy ragacsos érzetet. Felkenés után kb. alig kell várnom, olyan gyorsan beiszívódik. Nagyon érzékeny szemem van, de ez egyáltalán nem irritálja. A finishe nem matt (ahogy az előttem szólók is említették), hanem inkább egészséges bőrfényt ad, ami szerintem még jobb is. :) Jó ideje használom már, de semmi negatívumot nem tudok róla mondani csak, hogy jó szívvel ajánlom. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 30.

Kllmllcnt

2023. október 28.

Szintén nagyszerű ázsiai fényvédő, ami nem felkapott, de mégis nagyon szuper. Ahogy lentebb is véleményezték, szemtelenül hasonló a Skin1004 hyaluron és a BOJ fényvédőkhöz töredék áron. Ahogy a fentiekre is igaz, ez sem csípi a szemet, nem hagy fehérséget sem. Picit fényesebb marad, mint a fenti kettő, de nagyon kellemes az állaga, vizes, lágy. Talán ennél egy icipicit érzem fél óra után is egy kis vékony réteget az arcon, de abszolút beivódik. Nem olyan fancy a csomagolása, de ettől függetlenül nagyon szerethető krém és bátran ajánlom, egy próbát megér :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 28.

kamelia

2023. október 23.

A harmadik tubussal használom belőle, szóval azt hiszem, van tapasztalat. :)
Imádom, hogy nincs illata, így a nyakamat is bepacsmagolhatom vele simán és a parfümöm nem változik tőle.
Nem hagy fehér réteget, a szemem nem csípi, jól hidratál. Egész nyáron ezt használtam, jól teljesített.
Viszont a finish... Még nem jöttem rá, hogy mi változott, de mostanában a létező összes fényvédőtől diszkógömb fejem van, annak ellenére, hogy a bőröm egyáltalán nem zsíros, sőt... Kémiai/Hibrid fényvédőket használok, azokra a PC színezett fényvédőjét kenem. Korábban a fénylő finish is szépen lemattult PC-tól, de nagyjából fél éve már küzdök vele és púdereznem is kell, hogy vállalható fejem legyen. Lehet a PC nem mattít már úgy? Na minegy, az nem ide tartozik. Ez a fényvédő viszont szuper, kizárólag a finish miatt vonok le egy csillagot.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. október 23.

A harmadik tubussal használom belőle, szóval azt hiszem, van tapasztalat. :)

Miskinhercegne

2023. október 6.

Úgy fest, megvan a tökéletes fényvédő. Nálam bőven lekörözi a BOJ-t, Missha-t, stb. egyéb K-beauty termékeket, amelyek egyébként szintén szuperek. Könnyed állagú, illat - és alkoholmentes, a normál bőrömön szinte egyből beszívódik, a finish valahol a matt és a bőrfény között helyezkedik el, bár nálam viszonylag hamar úgy működik, mintha az égvilágon semmit nem kentem volna az arcomra, pedig jellemzően bőven az elvi mennyiség felett szoktam felvinni. (Próbaképp kb. húsz percenként felvittem újra háromszor, és a beszívódás után mintha a tisztítás utáni kiindulóponot kapnám, számomra ez elképesztő. :D)
Szememet nem csípi (el se hiszem), nem kukacosodik, jól bírja a frissítéseket is. Ára pedig szintén hihetetlenül olcsó, Stylevana-ról 4,84 eur...Bár itthon is jó áron hozzá lehet jutni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 6.

Vicus

2023. szeptember 13.

Hasonló formula, mint a Round Lab Birch, Skin1004 vagy Beauty of Joseon fényvédőké. Nagyon jól beszívódik akár több rétegben is, és szinte semmi fehér réteget nem hagy. Két réteg után van egy nagyon minimális, de inkább egységesít, nem nevezném fehér rétegnek ezt sem. Nem lesz matt a végeredmény, sem fényes, inkább egy egészséges bőrfényt ad, talán annál egy picit többet, de nekem így tetszik. Viszont pár óra múlva elég rendesen átfényesedik, de a kombinált bőrömmel csoda lenne, ha ez nem így történne. Nagyon jó az ára is, praktikus a szokásos tubusos kiszerelés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. szeptember 13.

viragi

2023. július 11.

Nekem teljesen jó volt! Kémiai fényvédő, alkohol- és illatmentes, nem kukacosodott, nem irritált, jók az összetevői és nem is drága. Könnyű fehér krém, jól beszívódik. Fénylett valamennyire tőle az arcom, de az Innisfree no-sebum púderral teljesen jól lemattítottam. Jól kinyomható a tubusból, alig 1-2 alkalomra való krém marad benne. Nekem újravevős!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. július 11.

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Adenosine
Hidratálók: Niacinamide, Glycerin, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Pentylene Glycol
Vitaminok: Niacinamide, Panthenol

Más néven Uvinul A. Új generációs, szintetikus kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak ellen nyújt védelmet (a csúcsa a 350nm-es régióban van, viszont védelmet nyújt a 320-340 nm-es területen is). Viszonylag nagy stabilitású és kiválóan kompatibilis más fényvédő- és kozmetikai összetevőkkel is. Jelenleg az FDA által nem jóváhagyott fényvédő szer az Egyesült Államokban.

A CosIng besorolás szerint átlátszatlanná tevő segédanyag, a TruthInAging szerint pedig felületi hártya képző anyag, mely a többi szilikonhoz hasonlóan selymes, sima érzetet hagy maga után a bőrön és (ideiglenes) ráncfeltöltő hatása is van.

Ez a vegyület két természetes molekula természetes kötéssel való összekapcsolásából keletkezett könnyed érzetű emoillens és bőrápoló kozmetikai összetevő. Lehet növényi eredetű vagy szintetikus is. A bőrpuhító hatás mellett ez az összetevő segíthet más kozmetikai összetevők oldódásában is.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

pH szabályozó és maszkoló (nem kívánt ízt és illatot semlegesítő) segédanyag, amely segít a termékek pH-értékének megfelelő beállításában. Lúgos pH-val rendelkezik és képes semlegesíteni a savas összetevőket.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag, mely bőrünkben a sejten kívüli mátrixban is megtalálható, és fontos szerepe van számos fiziológiai folyamat szabályozásában. A bőrben sejtkárosodás (gyulladás, isémia) hatására az adenosine koncentrációja megemelkedik, hogy sejtvédő funkciót biztosítva védjen a szövet károsodásától. Az adenosine állati sebeken való alkalmazása nagymértékben gyorsította  a szövet regenerálódását, az emberi sebeken való használat jelenleg klinikai vizsgálatok alatt áll. Az azonban már most is valószínűnek látszik, hogy az adenosine hatásos gyulladáscsökkentő anyag.

Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője. Kiváló bőrhidratáló képességgel is rendelkezik.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használt zsíralkohol.