Serge Lutens

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: BabyDoll, az összetevőket feltöltötte: somesz, Módosítva: 2018. június 11.

Illatjegyei: méz, muszk, tömjén, dohánylevél, borostyán, írisz, szantálfa, rózsa, széna.

Parfuwoman

2019. május 5.

IMÁDOM!!
Botor módon,mikor még elérhető volt a Notinónál,nem érdekelt . Hozzáteszem,hogy mentségemre szóljon ,még kezdő parfümmániás voltam,Serge Lutens illatai pedig hihetetlen művésziek,de teszik ezt úgy ,hogy mégis hordhatóak tudnak maradni,nem öncélú darabok,amik egy orrzseni fantáziájából pattantak ki.
Chergui-t kezdetben túl fűszeresnek és fásnak éreztem,de amit a bőrömön művel ,az egy csoda... Krémes,mézes,gazdag,pici dohány ,enyhén édes ,de közben mély és balzsamos. Illatjegyekre lebontva nem tudnám elemezni ,a mézen kívül semmit sem érzek ki belőle ,de az összhatás fenomenális . Fás jellege is van picit a szantáltól,de cseppet sem füstös szerencsére ,mert azt nem szeretem. Férfiakon is el tudnám képzelni,de nőkön talán még jobban. Rajtam csodásan működik ,melegben és hűvösebb ,esősebb időben is megállja a helyét. Tartóssága szuper ,10 óra simán ,bár én minden parfit szeretek egyszer frissíteni a nap folyamán .5*,ez nem kérdés .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. május 5.

IMÁDOM!!

emb1p3

2019. január 23.

Mély, testes, fűszeres, ám emellett nem édes, hanem kifejezetten száraz illat, a kesernyés dohány és a bódító méz patikamérlegen adagolt, tökéletes kontrasztja adja Chergui karakterét, legalábbis a szívillatét, minden más csak mellékszálnak tűnik számomra. És hangsúlyozom, hogy az én bőrömön, mert fragranticán írnak olyasmiket, hogy édes cseresznyés dohány, répatorta, mi több, púderes illat, sőt, fullasztó szexualitás, mintha teljesen mást szagolnánk, és ezért is hálás vagyok, mert ezek sokkal unalmasabban hangzanak, mint az fenséges ellentét, amit érzek. Bár sokan férfiasnak találják, ez ne ijesszen el senkit a kipróbálástól, talán az lehet az oka ennek a benyomásnak, hogy inkább mediterrán típuson mutat, én az vagyok, szerintem teljesen uniszex. Tudom, hogy a Feminité du bois a közönségkedvenc, de az export line-ból én ezt az üveget fogadnám el a legszívesebben.
Amúgy a Bvlgari Blackes párhuzam nagyon frappáns, és igaz is lehet, hogy akinek az tetszik, annak ez is fog, a Blackben is van egy édes-keserű kontraszt, vanillin vs. füstös tea-bőr, de a Serge Lutens fej- és szívillata szofisztikáltabb - 2,5× annyiba is került, ugyebár -, a leszáradás viszont tényleg nagyon hasonló. Csak oda jutok a mérlegelés végén, hogy a Black mekkora mainstream kincs, ráadásul hét évvel megelőzi niche barátját, úgyhogy sajnálom Sheldrake és Lutens urak, ez bizony mínusz 1,5 csillag lesz, remélem, ez a csapás most alaposan megviseli Önöket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 23.

kjancsa67

2018. június 18.

Nekem ez egy az egyben Bvlgari. Black. Finom, tartós, de nem érzem különlegesnek egyenlőre. Kicsit csalódott is vagyok, egy niche parfümtől az ember nem középszerűséget vár. Ma érkezett hozzám, ismeretlenül vállaltam be a parfümöt, jelenleg tesztelés alatt áll. Lehet, hogy nem most a nagy nyári hőségben kellene tesztelnem, hanem hűvösebb időben?
Egyenlőre annyit érzek, hogy kicsit unisex, de inkább maszkulin illat. Ha rajtam nem bizonyít, a férjemhez biztosan jobban passzol, majd szaglászom rajta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. június 18.

via0408

2018. május 5.

Teljesen egyetértek Fiorentinával, az első gondolatom nekem is az volt, hogy ez egy férfiillat (olyan öltönyös-vagány fajta), és eltűnődtem, fogom-e tudni hordani - inkább hozzábújni szerettem volna. Aztán mégis felfújtam magamra, és az lett a vége, hogy az orrom egész nap nem hagyta el a csuklómat. Isteni, fűszeres, száraz, meleg illat. Kiérezni belőle a mézet, a tömjént, a borostyánt és a szantált, kicsit olyan szegfűszeges-fahéjas a végeredmény. Eleinte azt hittem, azért olyan ismerős az illat, mert emlékeztet a mézeskalácsos illóolajra, de aztán rájöttem, hogy sokkal jobban emlékeztet a kyphi golyóra (egyiptomi füstölő), és mivel az mindig megnyugtat, a Chergui is pontosan ilyen hatással van rám. A nap végére már imádtam megérezni az illatát. Még mindig szívesen megszaglásznám egy férfin is, de magamon egy cseppet sem érzem maszkulinnak. Fűszeres, édes, elém teríti a sivatagot. Szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 5.

Fiorentina

Korcsoport: >54
2018. március 25.

Minőségi illat, ami határozott, öltönyös, ápolt férfiakon nagyon is tetszene, akár úgy is, ha egy irodai folyosón húzná maga után valaki. Nem maradna észrevétlen, gyanítom.
Nőként viszont biztosan nem viselném, annak ellenére, hogy uniszex illatnak nevezett.
De azt sem gondolom, hogy ezzel az illattal egyetlen férfi is meghódítható lenne, ahhoz túlságosan markáns és határozott. Minden lágyságot nélkülöző. Női szívek megdobogtatására inkább el tudom képzelni.
Férfiillatként viszont megkaphatja az ötöst.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. március 25.

Férfiillatként viszont megkaphatja az ötöst.

Asianlover

2018. március 23.

Számomra ez egy nagyon avítt férfi kölni. Kicsit mentolos-gyógyszertári beütéssel. Ingyen se kéne...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 23.

Verona5

2018. március 17.

Igazi szénás, dohányos finomság - BabyDoll leírása nagyon érzékletesen szemlélteti az érzést a vonuló tevekaravánnal. Hétköznap is simán hordható fűszeres kis csodám, télen kitűnően szuperált. Aki szereti a CK Obsessiont, a Mauboussin edp-jét, annak ez is tetszeni fog! És a környezetem is értékelte! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. március 17.

csakmoni

2018. március 14.

Akkoriban, amikor próbálgattam, nem volt még tapasztalatom ennyire fűszeres nagyvaddal. Élmény volt számomra, de hordhatatlan. A Diptyque Volutes-e hasonló nekem, de szelídebb, kellemesebb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. március 14.

alycethetyger

2018. január 8.

"Az emberben élő vad sohasem tűnik el teljesen" (Thoreau)

Ez a Chergui egy olyan boszorkányos főzet, amit ha csak a legkisebb mennyiségben is megillatolok, a receptoraim kiégnek, teljesen elvesztem a fejem, azonnal szerelmes leszek és a megváltásért könyörgő imámnak is csak az első szavait vagyok képes elsuttogni.

Leterítő élmény -
szinte hallani a lópaták dobogását ahogy a karaván halad előre, a kurjongatást, a menetelés monoton összhangját,
szinte érezni az emberek füstös-édes izzadását, a nap perzselését a bőrükön, a fűszerek kiáramló aromáját, a virágok illatát valahonnan a messzeségből.
szinte látni, ahogy ez a karaván letelepedik, máglyákat rak, húst süt, dohányt szív és ünnepel

- ünnepli a hús örömeit, a szabadságot, a végtelen életet, ahogy a testek egymásba folyva egyet alkotnak.

Úgy érzem mégis, hogy nincsenek jó szavaim erre a parfümre, és mindig ez történik, ha szerelmes leszek.
Elvesznek a szavak és maradnak az érzékek.

(UI: nem mindenki tudja viselni, a széna miatt, az a trükkös összetevő!)
(UI2: Trónok Harca - Jason Momoa, mint Khal Drogo. Meg vagyok győződve arról, hogy ez egy az egyben a karakter illata)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 8.

"Az emberben élő vad sohasem tűnik el teljesen" (Thoreau)

Leterítő élmény -

Elvesznek a szavak és maradnak az érzékek.

(UI: nem mindenki tudja viselni, a széna miatt, az a trükkös összetevő!)

szilva82

2016. december 20.

Nos....ha azt látom, hogy szantál, dohány...vérszemet kapok...:) Nagyon jól muzsikálnak rajtam ezek a nem éppen szolid összetevők....:)
Azt hiszem azt éreztem amit adni akar ez az illat...vagyis nekem ezt adta....
Bor, önfeledt nevetés, zene, tánc, hasis....az ő egyiptomi fűszeres mámorító bőrének illata találkozott az én Szerzsemmel....csodás egyveleg született belőle.....mintha az ezeregyéjszaka meséibe csöppentünk volna....:)
Egy pár órácskára én lehettem Jázmin hercegnő....:D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 20.

Azt hiszem azt éreztem amit adni akar ez az illat...vagyis nekem ezt adta....
Egy pár órácskára én lehettem Jázmin hercegnő....:D

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tris(Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Dipropylene Glycol, Coumarin, Linalool, Geraniol, Benzyl Alcohol, Citronellol, Limonene, Benzyl Benzoate, Citral, Farnesol, Eugenol, Isoeugenol, Benzyl Cinnamate, Butylphenyl Methylpropional
Színezékek: CI 60730, Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 14700
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Színezék. Lila színű.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színező anyag. (Piros)