Sisley

Ár:   146 390 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Marionnaud   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: Tarzicia, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. május 20.

Ár:   146 390 Ft
Lelőhely:   Marionnaud
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A Sisleÿa l'Intégral Sisleÿa l'Intégral Anti-Age bőröregedést gátló termékcsaládjának feszesítő széruma. A fiatalabb bőr tömörségét és feszességét állítja vissza.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)
powderwoman

Tarzicia

2021. június 25.

A Sisleya L'Integral Anti-Age sorozatból a ránctalanító szérum nem igazán érdekelt. Erre az új feszesítő szérumra viszont kiváncsi voltam, mert nagyrészt ugyanazokból az összetevőkből áll, de van benne shea vaj és egy ígéretes új összetevő is, a Polygonum Bistorta Root Extract is.
Hát lehet, hogy hosszú távon nagyon hatásos, szuper szérum ez, de használni pocsék volt.
Az illatával kezdődött. Ez az illat ehhez a luxus szérumhoz szerintem egyáltalán nem illik. Nem is tudom, miért erőlteti ezt a Sisley, itt ráadásul még a szokásosnál is intenzívebb. Ez az a neogranormonos babapopsikenőcs-illat, amit nem csípek, de az hagyján, ennek a szérumnak még a színe és jellege is pont olyan. Ez nekem nem szérum. Mióta nevezünk szérumnak egy vaskos, kenőcs állagú valamit?
Rendben, ez szérum-koncentrátum, legyen. Kicsi a bors, de erős, akkor biztos kevés kell belőle. Hát nem. Nem lehet belőle olyan keveset felvinni, hogy az mindenhova egyenletesen, szép vékony rétegben jusson. Nehéz eloszlatni, abszolute nem terül, nem siklik a bőrön, hanem szinte hozzátapad, a végeredmény egy vastag, fullasztó réteg lesz. Próbáltam előtte tonikkal, aztán anélkül is, teljesen mindegy volt. És fénylett tőle az arcom, mintha disznózsírral kentem volna be, vártam, vártam, hogy majd ha teljesen beszívódik, jobb lesz, de nem. Ez a fajta fénylő bőr éjszakára még elmegy, de nappalra szerintem nem szalonképes, nekem minden esetre vállalhatatlan, minimum púderért kiált. És akkor még hol a fényvédő, ami egy újabb réteg, és csak rátesz egy lapáttal. Vagy az alapozó. Eszem ágában sem volt ezek után kipróbálni, hogy milyen lehet rá sminkelni.
Klasszikus esetben a szérumot még egy hidratáló krém követi. Hát azt itt simán el lehet hagyni. Az én száraz, vízhiányos, érett bőröm sem igényelt utána már semmit. Ha a hidratálás esetleg kevés lett volna, akkor is inkább előtte vittem volna fel egy könnyű hidratáló szérumot. Így viszont meg lehet spórolni a hidratáló krémet. Kész haszon, ha azt nézem, milyen árban van ez a szérum.
Egyébként nem rossz termék ez. A bőröm megkapott mindent, amire szüksége volt, hidratálást, táplálást, nyugtatást, rugalmasságot. A bőröm szerette, csak én nem.
A hosszú távú feszesítő hatás tanulmányozására kevés volt az a mennyiség, ami a rendelkezésemre állt, de nem tervezek vele folytatást. Összességében és nagy jóindulattal 3 csillagot tudok neki kiosztani.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. június 25.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Glycerin, Saccharide Hydrolysate, Hydrolyzed Soy Protein, Butylene Glycol, Hydrogenated Soybean Oil, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol

PVP 0 0

A kígyógyökerű keserűfű gyökerének kivonata. A gyártó által megadott információ alapján klinikailag bizonyítottan javítja az arcszínt, a bőr ragyogását és szerkezetét, valamint szignifikánsan csökkenti a ráncok megjelenését, megerősíti a DEJ (dermal-epidermal junction) szerkezetét és növeli a kapillárisok áteresztőképességét, ezen kívül elősegíti a bazális membrán regenerációját mind az irhában, mind a felhámban.

A perzsa selyemakác kérgének a kivonata. Antiglikációs hatású, akadályozza a cukormolekuláknak a bőr támasztórostjaihoz kapcsolódását, ami a bőr saját, belső öregedésének folyamata. Glicerinnel és Darutoside-al kiegészülve alkotja az ún. Beautifeye nevű hatóanyagot, melynek a gyártó által végzett klinikai tesztekben különösen erősnek bizonyult a felső szemhéj megereszkedése elleni hatása, valamint látványosan képes volt csökkenteni a ráncok mennyiségét (akár -34%) és mélységét (akár -33%), a sötét karikák intenzitását (akár -30-32%) és duzzanatok megjelenését.

Bőr- és hajkondícionáló, vízmegkötő anyag.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló hatású összetevő és felületaktív anyag (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát).

Felületi hártya képző anyag.