Sisley

Ár:   62 900 Ft és 92 200 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Marionnaud   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: 0808, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2022. március 7.

Ár:   62 900 Ft és 92 200 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Marionnaud

Illatjegyek: sáfrány, galbanum, bergamott, rózsa, gólyaorr, pacsuli, szantálfa, tömjén

Ár: Lásd a leírásban , Eladó: Tarzicia
Állapot: 5/10 ml frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: Banki utalást követően Foxpost (esetleg posta)
Sisley Soir d'Orient EDP mintacsomag
Ár: 6000.- + szállítás , Eladó: illatvarázs*
Állapot: vadonatúj, 18 ml, Helyszín: --, fizetés: Foxpost, postán maradó/ Banki àtutalàs

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Laci88

2022. március 22.

Számomra egyértelműen unisex illat. A fragrantican is azt írják. Erős, tartós, intenzív, domináns. Nem mindenkinek váó illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 22.

Lepke87

2021. november 9.

Hat, en nem vagyok hobbi-író igy roviden: szexis, noies, elegans illat. Nem egy cukros tucat kicsit r***s mint sok mas Gucci es tarsai.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 9.

Vaslady

2021. június 13.

Douglasban teszteltem ma, de csak papircsikon.
Megtetszett a fekete üveg, rajta az Orient jelzés, és rögtön tudtam, hogy egy fűszeres illattal állok szembe.
Azért így nyáron nem voltam olyan bátor, hogy mindjárt bőrre fújjak 😊.
A fűszeressége mellett tartós is, így jó téli illat lehet, a hideg ❄ hozza ki a szépségét ❤️.
Tomjénes, nehéz, inkább alkalmi illat, ahol azért a rózsák is megbújnak.
Egyenlőre ennyit, bőr teszt lesz télen, de már most érzem hogy jó barátok leszünk ♥️.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 13.

Douglasban teszteltem ma, de csak papircsikon.
Azért így nyáron nem voltam olyan bátor, hogy mindjárt bőrre fújjak 😊.
Tomjénes, nehéz, inkább alkalmi illat, ahol azért a rózsák is megbújnak.

kjancsa67

Korcsoport: >54
2020. május 6.

Nekem nagyon tetszik, mert rajtam kicsit férfias, keleties és mert emlékeztet a Clinique Aromatics Elixir-re, csak luxus kiadásban. Nem annyira 'nyers', viszont elég erős kifújáskor, később szépen lecsendesedik és csak a fűszerek maradnak. Első fújáskor papíron tetszett, bőrömön túlságosan erősnek találtam és az árát látva ennek még örültem is, mondván, legalább erre nem adok ki pénzt. Sajnos azonban az orrom a csuklómhoz ragadt, amiből először egy fújós vásárlás lett, most pedig azon agyalok, hogy üveges változatban is magamévá teszem.
Izlések és ficamok tudom, de ez nekem nagyon tetszik.

UPDATE
Még mindíg imádom, most is ezt viselem, mert a hűvösebb idő jót tesz neki. Erőteljes illat, nem lehet nem észrevenni, viszont biztosan megosztó, mert nem mindenkinek jön be a fűszeres orientális vonal. Nekem nagyon, még mindíg, sőt egyre jobban! 100 ml kiszerelésem van, ritkán nyúlok hozzá, ettől függetlenül soha nem jön szóba, hogy rettentő parfümkészletem leépítésének áldozata legyen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. május 6.

Izlések és ficamok tudom, de ez nekem nagyon tetszik.

UPDATE

Parfuwoman

2019. január 29.

Ezt az illatot képtelen vagyok illatjegyekre lebontva elemezeni,ugyanis brutálisan megtréfálta az orromat ez a keleti este:én végig oudot ereztem . Abból is a kissé szúrós,fertőtlenítő fajtát. Megrökönyödve látom ,hogy ebben nincs is oud???
A kezdet valóban brutális ,de nem baj,én bírom ,kifejezetten tetszett. Általában nem szeretem a túl lightos,kezdettől bőrközeli illatokat. Aztán beütött ez az oudos hatás és néha beköszönt egy szappanos vonal,gondolom a szantál lehetett. Nem az én világom ,de sokkal jobban tetszett,mint mondjuk egy éve ,akkor biztos elfintorodtam volna tőle,ez Niche parfümökön edzett orroknak való darab. Durva,kemény ,de közben nagyon lágy. Én nem korhoz kötném,hanem inkább egy domináns személyiséhez. Összességében nagyon örülök,hogy kipróbáltam ,nem csalódtam benne,valóban nagyágyú . Fogok még vele próbálkozni . Tartóssága és szillázsa kifogástalan .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 29.

Tarzicia

2019. január 7.

Frissítés:
Miután az Amouage Lyric-ről írtam, úgy gondoltam, hogy kiegészítve átírom a korábbi véleményemet erről a különleges parfümről, mert többször hivatkoztam rá, de annak idején méltánytalanul keveset írtam róla.
Sok Sisley terméket használok és szeretek, a parfümjeik közül pedig a Soir d' Orient az, ami nálam eddig minden összehasonlításból győztesen került ki. Szerelem volt első szippantásra, és amikor viselem, nem tudok jobb szót rá, különlegesnek érzem magam, mintha egy minden szempontból feljavított változatom lennék. Mindig vannak évszaktól, alkalomtól és hangulattól függően használt régi és új kedvenceim, csodálom őket, vagy csak simán jól érzem magam bennük, de a hűvösebb idő beálltával alig várom, hogy a ő sorra kerüljön. (Az év többi részében az Eau du Soir, nyáron a Sisley Eau de 3 váltja fel, a Soir de Lune-t ritkábban használom.) Mindegyik Sisley parfümben felfedeztem valami csak rájuk jellemző elegáns karaktert, illetve egyfajta rafináltságot vagy csavart, amitől nem tudom őket megunni.
Szerintem sokat árul el egy parfümről az üveg színe, ez most is így van. Ez egy sötét, füstös, érzéki, misztikus, extravagáns illat. Intelligens és igényes. Klasszikus és modern egyszerre. Van benne egy kis maszkulin vonás, de ez csak pikánssá és még nőiesebbé teszi.
Talán a fajsúlyos Guerlain Santal Royalhoz, vagy a légiesebb Montale Aoud Queen Roses-hez lehetne hasonlítani a füstösségük miatt, de egy idő után mindkettőnél előbújik az oud, és én menekülőre fogom.
Az Orient a nevében ne tévesszen meg senkit, ez nem valami szokatlan keleties jelleget takar, szerencsére nincs benne se oud, se fura fűszer.
A kezdése a kevésbé bátrakat valószínűleg elrettenti, mert a sáfránytól és a tömjéntől erőteljesen füstös, száraz, szinte kesernyés és bőrös, és ez a füstösség végig is kísér, ettől merész és dögös, miközben törékeny és végtelenül elegáns is. Hogy ne kapjunk füstmérgezést, rögtön jön a friss zöld galbánum, aztán lassan elősejlik a rózsa, vörös és szexi, csak picit édes, és csak szelíden van jelen. Az összképet a pacsuli és a szantál kettőse lágyítja és egyensúlyozza ki.
Leírom azt is, hogy ez az illat milyen nem:
Nem édes, nem tolakodó, nem nehéz, nem cicomás, nem unisex és pláne nem férfias. Anélkül tud csábítóan nőies lenni, hogy a szokásos kellékeket magára aggatná: nincsenek virágok, nincs se vanília, se ámbra.
Komoly, de nem komor és nem melankólikus. Ha nem is kimondottan ünnepélyes, de azért egyfajta stílust vagy jólöltözöttséget megkövetel.
Nem mondanám, hogy Morticia parfümje lehetne az Addams Family-ből, de én csak a fekete színt tudom hozzá elképzelni, nekem amúgy is kedvenc ruhaszínem. Dresszkód pl: fekete nadrágkosztüm a dekoltázsban néha kivillanó fekete csipkés toppal, vagy a klasszikus kis fekete ruha suhogó selyemsállal és térdig érő csizmával; csakis minimális kiegészítő: díszítés nélküli szögletes bőrtáska, vékony fehérarany nyaklánc, natur smink, frissen mosott laza frizura.
Itt olvastam a vélemények között, hogy:
1. Black Orchid jellegű illat. Hát nagyon nem. Ég és föld...
2. Erős jellemű, középkorú nőkhöz illik. Egyetértek, én is az vagyok...
Végezetül, hogy teljesen körüljárjam a témát, utánanéztem a közismert sillabuszban: az orr Olivier Pescheux, ő alkotta többek között Parfums de Marly-tól a Herodot, Diptyque-tól a Tempot, és azt hittem, rosszul látok, a 34 boulevard Saint Germain EDT-t is!...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 7.

Frissítés:
Leírom azt is, hogy ez az illat milyen nem:
Itt olvastam a vélemények között, hogy:
1. Black Orchid jellegű illat. Hát nagyon nem. Ég és föld...
2. Erős jellemű, középkorú nőkhöz illik. Egyetértek, én is az vagyok...

Verona5

2018. április 29.

Megint egy számomra imádatos, fenséges illat! Varázs van, középkorú nő van.... ld. a lenti véleményeket, hogy kire illik. :) Kezdek rájönni, hogy szeretem a tömjént, meg a mirhát. A tömjénesektől a kollégáim fintorogva fordulnak el, hogy "füstölő", meg "templomillat" - nekem ezek az asszociációk szerencsére kimaradtak eleddig, talán ezért a szerelem. Ez kicsit keleties csak, fűszeres, de nekem nem vészes. Azt írják, hogy uniszex egy darab - hát ja, de hogy nem Magyarországon, az is biztos! Nálunk azért nagyon keresni kellene azt a férfit, aki ilyeneket fújkálna magára :) Hála istennek, tartós is! lgazi sisley minőség!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 29.

born86

2018. január 26.

Jézus......nem lehet lemosni!! Szóval tarosságával nincs gond.
Nekem nagyon rózsás,tolakodó már már férfia.
Én ezt erős jellemű középkorú nőn tudom elképzelni.
Sajnos nem leszünk sose barátok ,de másnál biztos jól működhet .
Adom a 3 csillagot az üvege és a tartóssága miatt. Különben számomra ez csak egy 2-eske lenne. Sajnálom.:(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 26.

Jézus......nem lehet lemosni!! Szóval tarosságával nincs gond.
Nekem nagyon rózsás,tolakodó már már férfia.
Én ezt erős jellemű középkorú nőn tudom elképzelni.
Sajnos nem leszünk sose barátok ,de másnál biztos jól működhet .

kvin

2018. január 17.

Harmadik Sisley ismerkedésem és idáig mindegyikkel jóban vagyok. Simán niche kategóriák szerintem is, finom rétegekkel, csodálatos kibontakozásokkal, minden megvan benne és hol ezt, hol azt lehet érezni, mégsem harsogják túl egymást az összetevők. Nagyon ki van számolva, igazán minőségi kompozíció, és ez a többire is elmondható.
Erős nyitás, nagyon intenzív, különleges orientális illat. Folyamatosan változik, hol rózsás füstölő, hol buja szantál, nem férfias, mégis sötét, titokzatos illat. Cherubion világ hősnőihez tudom elképzelni. Annyira nem keleties, hogy egy vízipipás kéjbarlang jusson az eszünkbe, inkább fantasy jellegű, az a hangulat. Olyan sötét, árnyalt világ, ahol a harc mellett megfér a humor és a szex, de az egész megfoghatatlan. Nagyon nehéz leírni, annyi változáson megy keresztül. Nos igen... akkor beszélünk igazi parfümről, ha nem kell kielemezni, helyette hatása van, érzéseket vált ki, emlékeket idéz, asszociálunk valamire, valakire.. megtörténik a varázs.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 17.

Seahorse82

2017. január 4.

Bécsben próbáltam, amikor a Habsburg kriptát mentünk meglátogatni. Nem véletlen, hogy az emlékezés azon a féltekén van az agynak, ahol a szaglás. Én rögtön összekötöttem azzal, hogy ez egy szomorú öreges illat. (kriptaszag :)
De azt kell mondanom, hogy tévedtem. Mert egyre többszőr kaptam az orrom a csuklómhoz. Ez egy sötét illat, erős, különleges. Nem édes, de rajtam nem is férfias. Stílusában modern de a század előtt is megállta volna a helyét. Szerintem niche kategória. Hangulatában olyan, mint a Black Orchid, de ez annál sokkal jobb. Az ő évszaka a tél. Hűvös időt kíván. Kicsit melankólikus, de engem nem tesz szomorúvá. Nagyon szépen összerakott. A tömjén és a többi jegy nagyon szépen kiegészítik egymás, egyik sem engedi a másikat túlharsogni. Lehet, hogy nem lesz tucatillat, de nem is baj.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 4.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Eugenol, Citral, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.