Kövess minket Instagramon is! :)


Skin79 Golden Snail Intensive Toner
Ár: | 7590 Ft | Kategória: | Lemosók, Tonikok | |||
Kiszerelés: | 130 ml | Bőrtípus: | Száraz | |||
Lelőhely: | online | Bőrprobléma: | Bőröregedés |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Yura, Módosítva: 2020. július 29.
Ár: | 7590 Ft | |
Kiszerelés: | 130 ml | |
Lelőhely: | online | |
Kategória: | Lemosók, Tonikok | |
Bőrtípus: | Száraz | |
Bőrprobléma: | Bőröregedés |
TERMÉKLEÍRÁS
Intenzív hidratáló hatású, könnyű arctisztító tonik. Alaposan megtisztítja a bőrt, segít eltávolítani a szennyeződéseket és a sminkmaradványokat. Hidratáló, luxus összetevőknek köszönhetően pedig hosszú ideig puhává és simává varázsolja arc bőrét. Csiganyálka kivonatot, tengeri moszatot és valódi arany kivonatot tartalmaz.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Snail Secretion Filtrate
,
Glycerin
h
0
0
,
Niacinamide
h I v
,
PEG/ PPG-17/ 6 Copolymer
,
Pentylene Glycol
h
,
Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract
,
Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract
,
Aloe Ferox (Cape Aloe) Leaf Extract
,
Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract
eo
,
Viscum Album (Mistletoe) Fruit Extract
,
Gold / CI 77480
sz
,
Swiftlet Nest Extract
,
Gardenia Tahitensis Flower Extract
,
Origanum Vulgare Leaf Extract
,
Salix Alba (White Willow) Bark Extract
gy
,
Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract
,
Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract
gy
,
Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract
,
Lactobacillus/Soybean Ferment Extract
,
Cinnamomum Cassia Bark Extract
,
Dioscorea Japonica Root Extract
,
Dipropylene Glycol
i
,
PEG-60 Hydrogenated Castor Oil
ti I eu
,
Tromethamine
,
Octyldodeceth-16
,
Sodium Chondroitin Sulfate
,
Adenosine
gy
,
Sodium Hyaluronate
h
0
0
,
Sodium Polyacrylate
eo
,
Biosaccharide Gum-1
h
,
Polydecene
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Squalane
eo
1
0
,
Ethyl Hexanediol
i I al
,
1,2-Hexanediol
ta
,
Carbomer
,
Disodium EDTA
,
Phenoxyethanol
ta
,
Parfum/Fragrance
i
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
krémajánló
Fontos hatóanyagok a krémben
Gyulladáscsökkentők: Salix Alba (White Willow) Bark Extract, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, AdenosineHidratálók: Glycerin, Niacinamide, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Biosaccharide Gum-1, Butylene Glycol
Vitaminok: Niacinamide
Alkoholok: Ethyl Hexanediol
Emolliensek: Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract, Sodium Polyacrylate, Squalane
Emulgeálószerek: PEG-60 Hydrogenated Castor Oil
Tisztítószerek: PEG-60 Hydrogenated Castor Oil
Illatanyagok: Dipropylene Glycol, Ethyl Hexanediol, Parfum/Fragrance
Színezékek: Gold / CI 77480
Tartósítószerek: 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A pettyes éticsiga nyála. A csiga kétféle váladékot termel: A súrlódásmentes mozgást elősegítő nyálka főként vízből áll, és nincs biológiai funkciója, csupán a mozgást szolgálja. A védekezés céljából kiválasztott váladék összetevőkben gazdag anyag, amely elősegíti, hogy az állat bőrét és házát ért sérülések gyorsabban gyógyuljanak. Ezt a váladékot használják fel a kozmetikai termékekben.
A csigaváladék vegyi elemzése a következő összetételt mutatta ki: proteoglikánok, glükózaminoglikánok, glikoprotein enzimek, hialuronsav, réz peptidek, antimikrobiális peptidek, réz, cink, vas. A Beautybrains vegyészei szerint ugyan a csiganyál gyűjtésével és feldolgozásával kapcsolatban több kutatás, szabadalom is született, a bőrre gyakorolt hatását alátámasztó azonban még nem igazán. Ebből a kis számú kutatásból annyit sikerült megtudniuk, hogy a csiganyálka serkenti a kollagén és elasztin rostok termelését (igaz, ezt egyenlőre csak sejttenyészetekkel bizonyították), valamint képes javítani a bőr természetes vízfelvevő és -megtartó képességét, és valószínűsíthetően ezeken felül még lokális sebgyógyító hatása is van. E szerint a kutatás szerint a csigaváladék helyileg alkalmazva növeli a bőrsejtek migrációját, proliferációját és túlélését, vagyis az összetevő támogatja a bőr regenerációját, ezzel lassítva a bőröregedést.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
B3-vitamin, mely többféle szempontból is kiváló hatással van a bőrre: egyrészt remek hidratálószer, másrészt pedig hatásos pigmentfoltok ellen is. Ezenkívül ígéretes öregedés elleni hatóanyag, amely serkenti a kollagéntermelést, és hatásos sejtkommunikáló összetevő (bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre biztató összetevő). Pattanások kezelésében is több antibiotikummal felveszi a versenyt, ráadásul 2% niacinamide ígéretesen csökkenti a faggyútermelést és normalizálja pórusok méretét (forrás).
Részletes infó az összetevőről: CosmeticsCop, SmartSkinCare, FutreDerm, INCIDecoder
Emulzióstabilizátorként, oldószerként, bőrjavító anyagként és és széles spektrumú antimikrobiális szerként használt multifunkcionális, selymes érzetű glikolféle. Hidratáló hatása van a bőrre.
Nádcukor kivonat. Hidratáló és bőrjavító anyag. Bár a nádcukorból előállítható glikolsav, magának a nádcukornak nincsen hámlasztó hatása.
Az ír moszat nevű vörösmoszat kivonata, mely bőrkondícionáló, sűrűségszabályzó anyagként használatos a kozmetikai szerekben.
A rendkívül értékes, Ázsiában őshonos gyógynövény, az Araliaceae, azaz az ázsiai ginzeng gyökér kivonata. Hatását irodalmi adatok igazolják. A kozmetikában emoillent, hajkondícionáló, tonizáló és bőrvédő hatásáért használják. Rengeteg antioxidánst tartalmaz, fiatalít és talán elősegíti a sebgyógyulást is.
Paula Begoun és az EWG szerint is az arany irritáló összetevő a kozmetikumokban, mely gyakran okoz kontakt dermatitszt (allergiás bőrreakció). Nincsen a bőrre ismert pozitív tulajdonsága.
A fecske (általában a szalangána és a fényes szalangána) fészkéből nyert kivonat. E szerint a kutatás szerint a fecskenyál természetes forrása az EGF-nek, vagyis az epidermális növekedési faktornak. A hatóanyag egyik gyártója szerint a fecskefészek kivonat támogatja a bőr barrier funkcióját, felgyorsítja a sebgyógyulást, és segít abban, hogy a bőr rugalmas, egészséges és fiatalos maradjon.
A szurokfű levelének kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló, bizonyos források szerint pedig antibakteriális és antioxidáns hatású összetevő. Paula Begoun szerint érzékenyítő hatással lehet a bőrre.
A fehér fűzfa kérgének a kivonata. Szalicintartalma révén az aspirinhez hasonlóan gyulladáscsökkentő hatása van. További információ a cosmeticscopon.
A hinoki hamisciprus leveléből nyert kivonat. Az összetevő egyik gyártója szerint az összetevő hatásosabb a pattanásokat okozó P. acnes baktérium ellen, mint a teafa olaj.
A kövér porcsin kivonata. A növény igen gazdag forrása a C- és E-vitaminnak, valamint az egyik legmagasabb omega-3 zsírsav tartalmú növénynek tartják. Paula Begoun szerint a kövér porcsin kivonatának gyulladáscsökkentő hatása is van, és kiváló összetevőnek tartja. Az összetevő gyakori eleme a távol-keleti kozmetikumoknak.
Egy árvacsalánfélék családjába tartozó virágos növénynek, a bajkáli csucsóka gyökerének a kivonata. Kínában az 50 leggyakrabban használt gyógynövények közé tartozik, melyet több ezer év óta használnak. Szövet összehúzó, nyugtató, hidratáló összetevő.
Cassian fahéj kivonata, melyet Kínai fahéjnak is neveznek. Hasonlít az igazi fahéjra, de csípősebb, kevésbé jó ízű. 1-2 %nyi illóolajat tartalmaz. A CosIng besorolása szerint hajkondícionáló és maszkoló (kellemetlen íz és illat semlegesítése) összetevő. Paula Begoun szerint a cassia fahéjban lévő illóolaj bőr irritáló.
Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője.
Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.
Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.
Bőr- és hajkondícionáló anyag, mely segíti a sejten kívüli mátrix megerősítését.
Bőrjavító (skin conditioning) anyag, mely bőrünkben a sejten kívüli mátrixban is megtalálható, és fontos szerepe van számos fiziológiai folyamat szabályozásában. A bőrben sejtkárosodás (gyulladás, isémia) hatására az adenosine koncentrációja megemelkedik, hogy sejtvédő funkciót biztosítva védjen a szövet károsodásától. Az adenosine állati sebeken való alkalmazása nagymértékben gyorsította a szövet regenerálódását, az emberi sebeken való használat jelenleg klinikai vizsgálatok alatt áll. Az azonban már most is valószínűnek látszik, hogy az adenosine hatásos gyulladáscsökkentő anyag. Részletesebb információ a Wikipedián.
A hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.
Bőrpuhító (emollient), emulzió stabilizáló, felületi hártya képző, hajfixáló és sűrűség szabályozó anyag.
Fukózban gazdag poliszaharid (nagy molekulájú szénhidrát), melyet növényekből állítanak elő. A bőrön felületi hártyát képez, mely képes megkötni a vizet, így remek hidratáló a stratum corneum (bőr legfelső rétege) számára. Puha, nem zsíros érzetet hagy maga után a bőrön. Fukóz (cukorféle) tartalma révén pedig állítólag még nyugtató, allergiaellenes hatása is van.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
A squalene ún. hidrogenizált formája. Az emberi bőrben, a bőr által termelt faggyúban is megtalálható természetes anyag. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító emollient anyag, természetes hidratáló elem (NMF, natural moisturizing factor). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban.
Szintetikus, viszkózus alkohol, melyet oldószerként és illatanyagként egyaránt használnak a kozmetikumokban. Maximum 5%-os koncentrációban használható.
Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.
Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.