Skinfood

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Testápolás
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: v.szilvia789, Módosítva: 2015. január 14.

Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Testápolás

Bőrradír őrölt kávéval, sóval, cukorral és méz kivonattal.

v.szilvia789

2015. január 1.

Kávéimádóként muszáj volt kipróbálnom. Ezt is ebay liciten szereztem, kb.2 ezerért, teljes áron 3 ezer fölött van. A doboza olyan, mintha fagyis doboz lenne, jó kézbe fogni. Az állaga fantasztikus sűrű, de nem ragadós, vannak benne nagyobb valódi kávédarabok, ezek kicsit szúrnak, van benne apróbb szemcse is, gondolom a só vagy cukor. Az illata mesés, nem frissen főzött kávé, hanem mint a 3 az 1-ben mogyorós cappuccino. Szépen egyensúlyozik a természetes és a művi határán. Remekül radíroz, de nem érdemes erősen dörzsölni vele a bőrt, mert akkor szúr. Kipróbáltam arcra is, teljesen jól működött. Eddig főleg Yves Rocher barackos radírját használtam, de ez jobb nála, mert egyáltalán nem húzódik utána a bőr, nincs az a kellemetlen érzés, ami a legtöbb bőrradírnál már közvetlenül a használat után megfigyelhető. Sőt, nem is rohanok utána azonnal testápolózni, annyira nem szárít. Amit kevésbé szeretek benne: a két paraben az összetevők között, a tégelyes kiszerelés nem praktikus, de ezeket leszámítva nálam ötös.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 1.

Hidratálók: Sucrose, Glycerin, PEG-75

PEG-400 1 0

Áttetsző, színtelen, ragadós folyadék. A PEG-400 vízzel elegyíthető, nagyon jól oldódik acetonban, alkoholban, de gyakorlatilag oldhatatlan zsírban és ásványi olajokban. A CosIng hivatalos besorolása szerint emulzió stabilizáló és kötőanyag.

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

A PEG a polyethylene glycol rövidítése. Stabilizáló, vízmegkötő anyag.

Őrölt arab kávé. A kozmetikumokba elsősorban radírozó hatása miatt kerül. Frissítő, exfoliáló hatású.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.