Avène

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Fényvédők

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2012. január 16.

Kategória:   Fényvédők

ducababy

2013. július 1.

Nagyon jo kis krem, abszOlute nem egtem le (kiveve a bal vallam, mert azt kifelejtettem) igy van osszehasonlitasi alapom :))). Semmi kulonleges, feltuno illata nincs, gyorsan eloszlathato, nem hagy feher reteget a boromon. Viszont a fekete bor karpitrol, ahol hozzaertem, orom volt lemosni :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. július 1.

Nessy

2013. január 18.

Tulajdonképpen ezt használom, csak a gyerekverziót, de nem hiszem hogy érdemi különbség lenne. Szeretem, könnyű eloszlatni, megfelelő védelmet nyújt, de azért érzem hogy rajtam van. Illatmentes, nem irritál. Portugáliában vettem, miután elhagytam a szintén 50+ faktoros Biodermámat, azzal egy szinten van, abban az volt a jobb hogy könnyebben lehetett kifújni, mert nem pumpás volt, hanem olyasmi alakja volt mint az ablaktisztítónak. Ennél azért előfordult már hogy kicsúszott a kezemből pumpálás közben. Feladatát teljesíti, így megéri az árát. Remélem nem romlik meg nyárra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 18.

biandy

2013. január 18.

A lányomnak vettem, mert olyan jól bizonyított egy strandolás alkalmával, hogy más számításba sem jöhetett. A párom lányának volt egy és az én lányom egy szintén 50 faktoros de DM--es napozót használt egy strandolás alkalmával. A nyakánál véletlenül nem kentük be mert a lányok rohantak a medencébe és kicsit később szólt, mert ott kezdte érezni, hogy megkapta a nap. Ezt a kimaradt részt az Avene-el kentem be kíváncsiságból. A párom lánya egyáltalán nem, az én lányom a DM-esel kent részeken több helyen megégett. Utána azonnal vettem egyet és Horvátországban egész napos vízben való snorkerezésnél sem égett meg soha. Nekem bizonyított, maximálisan elégedett vagyok. Bár nagyvárosban lakom még itt se könnyű beszerezni, talán egy helyen lehet kapni, ott is 1-2 db van belőle. Gyerekeseknek kötelező! Még egy fontos dolog, antioxidánst tartalmaz /amit kevés napozó tud /, ezzel duplájára növeleve a fényvédő hatás időtartamát. Max. 2-szer kentük naponta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. január 18.

apolka

2012. január 16.

Nagyon könnyed, könnyen kenhető, gyorsan beszívódó fényvédő, tényleg nagyon kellemes használni és persze tökéletes fényvédelmet is ad. Nyaralásokra szoktam venni egyet, és még extrém 40 fokban, fényes napsütésben sem égetem le vele sosem, pedig nem szoktam 2-3 óránkánt, inkább csak félnaponta újrakenni. Csak ajánlani tudom. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. január 16.

Dzsanny

2010. szeptember 8.

Teljes védelem észrevétlenül
A krém véleményem szerint szuper, mindenkinek ajánlom.
Kemény túrázás során használtam és nagyon bevált. Végre egy olyan fényvédő, amitől nem éreztem páncélba zárva magam. Nem képez kellemetlen bevonatot a bőrön és mégis hosszan védelmet biztosít. Az izzasztó mozgás során szerintem ez elengedhetetlen, hiszen a kellemetlen érzést az izzadás csak fokozza.
Az eddig kipróbált fényvédők közül ez a legjobb. Nehéz lenne letaszítani a dobogó felső fokáról, főleg úgy, hogy mostantól csak ezt tervezem használni :)
Nekem bevált.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2010. szeptember 8.

Teljes védelem észrevétlenül
A krém véleményem szerint szuper, mindenkinek ajánlom.
Nekem bevált.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Cyclomethicone, Caprylyl Glycol, Propylene Glycol

Avene termálvíz. Szilícium-dioxidban és nyomelemekben gazdag, nyugtató hatású termálvíz. Az Avené termékek fontos összetevője.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag.

A CosIng besorolás szerint bőrpuhító (emollient) és bőrjavító szer. Kutatások szerint szájon át alkalmazva antiallergén és gyulladáscsökkentő hatása van. Hogy a bőrön alkalmazva is van-e ilyen tulajdonsága arról nincs információ.