Sylvaine Delacourte

Ár:   €135   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: pagangoddess, az összetevőket feltöltötte: dlrexqs, Módosítva: 2020. május 27.

Ár:   €135

Smeraldo, mely olaszul smaragdot jelent, spontán karakterrel rendelkezik. Ha egy szín lenne, akkor zöld lenne.

Illatjegyek: yuzu, galagonya, körte, rózsa, lime, cédruslevél, angyalgyökér, vetiver, híoszi pisztáciafa

Dottir

2021. március 2.

Tavaszvárónak vettem, nem mintha nem lenne itthon, amivel méltón köszönthetném...kellett nekem, megérdemlem. Az illat maga nem rossz, de nem is különösebben érdekfeszítő, de tény, különlegesebb, szokatlanabb mint egy parfümériás darab. Zöldes-vetiveres pillecukorszerűség, friss és édes is egyszerre. Na de amíg van valami sugárzáskája, az kb. 40 perc, jóindulattal 45. A tartóssága is félelmetesen gyenge, max. 2 óra, de akkor már szimatolni kell erőst.
Mondjuk legalább leárazva vettem, nyilván mert közeleg a fogyaszthatóság vége, mitöbb már el is jött, mire a tisztelt hülye vásárlónak kipostázták a terméket. Erről ennyit, majd jelzem az illetékes helyen.
Riasztónak találom, hogy ilyen teljesítményt teljes komolysággal, funkció szerinti értékét horribilis mértékben meghaladó áron kitesznek a polcra.
Ha valaki tiszta műélvezetből vásárol illatokat, és nem számít, hogy funkcióját betölti-e a parfüm, az más káposzta, de én nem közéjük tartozom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 2.

portugalrepjegy

2021. február 24.

Szép illatnak tartom, de a zöld jegyek az én bőrömön egy pillanat alatt eltűntek és szinte csak a mósuszt éreztem. Ahogy telt az idő, egyérelműen csak ez az édes vaníliás, mósuszos, puhaság maradt meg. Kicsit cukorkabolt volt a vége.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 24.

pagangoddess

2018. augusztus 9.

A francia parfümőr hölgy oldaláról rendeltem meg a La Collection Muscs kollekció mintacsomagját. Neve a Guerlain parfümök kedvelői számára lehet ismerős, ez pedig az ő saját alkotása. Az öt illat közül a Smeraldo, azaz Smaragd lesz az, amelyiket teljes kiszerelésben is megvásárolom majd. Alapból nem kedvelem a citrusos illatokat, ám ezzel a csodával Delacourte bebizonyította, hogy igenis létezik olyan citrusos parfüm, mellyel a citrusos illatcsaládtól idegenkedőket is magához csábítja. Nos, nálam ez csillagos telitalálat!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. augusztus 9.

Alkoholok: Alcohol
Tisztítószerek: Citrus Aurantifolia (Lime) Oil
Illatanyagok: Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Citronellol, Citral, Geraniol

Orvosi angyalgyökér kivonata. A wikipédia szerint gyógy- és fűszernövény. Az angyalgyökeret felhasználják vizelethajtó borok, étvágyjavító, szélhajtó, izzadást megszüntető, idegerősítő gyógyteakeverék készítésénél.

A kozmetikumokban használják a növény levelének, gyökerének és magjának a kivonatát és olaját is. A növény legtöbb részét a CosIng bőrjavító és tonizáló összetevőnek kategorizálja. Levelének kivonata szövetösszehúzó. Gyökerének kivonata és olaja pedig illatanyag, maszkoló (kellementlen íz és illat semlegesítése). Paula Begoun szerint gyökerének az olaja fény hatására mérgezővé váló összetevőket tartalmaz. Az olaj pozitív tulajdonsága viszont, hogy antioxidáns hatása is van.