Szent Ferenc Laboratórium

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   patikák, drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Ayla, az összetevőket feltöltötte: orsolyavarga, Módosítva: 2016. március 4.

Lelőhely:   patikák, drogériák
Kategória:   Samponok

Korpás és igénybevett hajra a természetes csoda a kén tartalmú sampon. Megszünteti a korpát és csillapítja a fejbőr viszketését. A sampon zsíros, korpás és normál haj kezelésére alkalmas. Pikkelysömörös fejbőr ápolására is használható. Rendszeres használata esetén csökkenti a korpásodást és a zsírosodást. 150 ml-es és 250 ml-es kiszerelésben kapható.

Lona22

2022. február 12.

Már más csomagolásban található meg. Nekem teljesen olyan volt, mint bármelyik más sampon. Nekem tetszett ez a picit sós illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 12.

N0N0

2021. szeptember 9.

Ezt a sampont és a gyógyszertárakban kapható N. korpasodas elleni sampont alkalomszerűen használom, ha úgy érzem, borul az egyensúly. Nekem bevált, megnyugtatja a fejbőröm, ezen kívül semmi különös.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 9.

nyiffi

2019. december 19.

Korpás hajam van, rossz napjaimon zsíros és korpás a fejbőröm, de sem ezen nem javított, sem a hajam állagát nem óvta. Mintha egy héten át tengervízben fürödtem volna, szappannal mostam volna hajat, kiszáradt egyetlen hajmosástól, nagyon nehezen tudtam helyretenni. Vastag szálú, göndör hajam van, de ezt elpasszoltam gyorsan egy vékony szálú hajasnak. A fejbőröm ráadásul ismét elkezdett ettől viszketni, amire már egy éve nm volt példa.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 19.

Selvadjia

2019. október 15.

Egy hónapig használtam így mostmár írhatok véleményt róla . Eleinte jónak tünk. 3 napig is szép volt a hajam de már a masodik héten elkezdtem viszketni tőle a hajam már mosás után a fejemre tapadt ami =azzal hogy gyorsabban is zsírosodik . Próbáltam szárazsamponnal kitolni két mosás között az időt de hiába . Utolsó héten nem szárazsamponoztam de így meg 2 naponta kellett mosnom ami igazából mindennap lett volna mert már első napok végére tiszta zsír lett . Pont mielőtt kifogyott volna voltam barátokkal és készültek fotók amiken ,bár frissen mosott a hajam teljesen a fejtetőmre tapad mintha zsíros lenne és jóval vékonyabbnak és kevesebbnek is néz ki mint amilyen.
Nekem ez nem nulla hanem -1 !
Soha többet !

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 15.

Nekem ez nem nulla hanem -1 !
Soha többet !

Jucuus

2018. december 25.

Régen nagyon hatásos sampon volt, de amit legutóbb vettem, szinte semmit nem használt a korpásodásban. :( ugyan úgy viszketett tőle a fejbőröm. Viszont nem szárította ki. Lehet később még teszek egy próbát, ezért most kap 4 csillagot.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 25.

adri0419

2018. október 23.

Hát az illata botrányos, bár tudom, hogy az ilyen fajta samponnak nem az illatát kell nézni, hanem a hatását. Nekem főként zsíros a hajam, hát ezen sem segített. Sőt a vékonyszálú, töredezett végű hajamat, még szárazabbá és gubancossá tette. A haj kezelése botrányos ezután, hiába tettem rá balzsamot. Nekem ez a sampon 0.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 23.

szkizita

2018. augusztus 8.

Zsíros korpára, viszkető, pattanásos fejbőrre vettem. Végső elkeseredésemben, mi után a 4-5ezer forintos samponok csődöt mondtak. Remekül hatott, már két alkalom után. Az én hajamnak (ami egyébként meglehetősen vastag szálú) nagyon jó, lágy esése lesz tőle (persze a hajvégekre azért teszek pakolást a biztonság kedvéért). A viszketést szinte már teljesen megszüntette, lassabban is zsírosodik picit a hajam, ami jelenleg még annyit tesz, hogy harmadnaposan is szép (!). Ez nálam nagy eredmény. Remélem, hogy mindezek hatására sikerül a hajhullást is megfékezni. Majd update-elek. A festéket (natúr henna) nem szedi jobban mint más samponok. Még úgy is, hogy az illata éppen csak tűrhető :)

UPDATE: hosszabb távon már nem segített a viszketésen, a hajhullás (a zsíros seborrhea miatt) pedig továbbra is megmaradt. Váltottam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 8.

evelution

2018. május 20.

örükök, ha másnak bevállt, nekem sajnos talán még inkább viszketett tőle a fejbőröm, de inkább ár-ban ezzel tettem egy próbát először nem az eucerinnel

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 20.

Brigitta1070

2018. május 19.

Az első használat után extrán korpás lett a hajam tőle, de fájt a szívem egyszeri alkalom után kidobni, így újra használtam. A harmadik használat után már totál elmúlt a korpásodás. A zsírosodást nem tolja ki, viszont nem is zsírosít jobban. Korpa ellen nagyon ajánlom!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 19.

Milva07

Korcsoport: >54
2018. április 15.

Férjem viszkető, szeborreás,piros fejbőrén csak és kizárólag ez a sampon segít. Heti 1 hajmosással kordában tudja tartani a problémát, ami eddig sokkal drágább samponokkal nem sikerült. Neki csodaszer!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. április 15.

Gyulladáscsökkentők: Sulfur
Hidratálók: Propylene Glycol

Az olajpala lepárlási terméke. A CosIng besorolása szerint antimikrobiális anyag, vagyis segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában. A Wikipedia információi alapján kénben gazdag összetevő, melyet gyulladásgátló, baktérium- és gombaölő tulajdonsága miatt 10-20%-os koncentrácóban olyan bőrbetegségek kezelésére is gyakorta használnak, mint az ekcéma és a pikkelysömör.

Methylparaben i I ta I par 0 0