Best of Beauty 2019

Szent Ferenc Laboratórium

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   patikák, drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Ayla, az összetevőket feltöltötte: orsolyavarga, Módosítva: 2016. március 4.

Lelőhely:   patikák, drogériák
Kategória:   Samponok

Korpás és igénybevett hajra a természetes csoda a kén tartalmú sampon. Megszünteti a korpát és csillapítja a fejbőr viszketését. A sampon zsíros, korpás és normál haj kezelésére alkalmas. Pikkelysömörös fejbőr ápolására is használható. Rendszeres használata esetén csökkenti a korpásodást és a zsírosodást. 150 ml-es és 250 ml-es kiszerelésben kapható.

Jucuus

2018. december 25.

Régen nagyon hatásos sampon volt, de amit legutóbb vettem, szinte semmit nem használt a korpásodásban. :( ugyan úgy viszketett tőle a fejbőröm. Viszont nem szárította ki. Lehet később még teszek egy próbát, ezért most kap 4 csillagot.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. december 25.

adri0419

2018. október 23.

Hát az illata botrányos, bár tudom, hogy az ilyen fajta samponnak nem az illatát kell nézni, hanem a hatását. Nekem főként zsíros a hajam, hát ezen sem segített. Sőt a vékonyszálú, töredezett végű hajamat, még szárazabbá és gubancossá tette. A haj kezelése botrányos ezután, hiába tettem rá balzsamot. Nekem ez a sampon 0.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 23.

szkizita

2018. augusztus 8.

Zsíros korpára, viszkető, pattanásos fejbőrre vettem. Végső elkeseredésemben, mi után a 4-5ezer forintos samponok csődöt mondtak. Remekül hatott, már két alkalom után. Az én hajamnak (ami egyébként meglehetősen vastag szálú) nagyon jó, lágy esése lesz tőle (persze a hajvégekre azért teszek pakolást a biztonság kedvéért). A viszketést szinte már teljesen megszüntette, lassabban is zsírosodik picit a hajam, ami jelenleg még annyit tesz, hogy harmadnaposan is szép (!). Ez nálam nagy eredmény. Remélem, hogy mindezek hatására sikerül a hajhullást is megfékezni. Majd update-elek. A festéket (natúr henna) nem szedi jobban mint más samponok. Még úgy is, hogy az illata éppen csak tűrhető :)

UPDATE: hosszabb távon már nem segített a viszketésen, a hajhullás (a zsíros seborrhea miatt) pedig továbbra is megmaradt. Váltottam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 8.

evelution

2018. május 20.

örükök, ha másnak bevállt, nekem sajnos talán még inkább viszketett tőle a fejbőröm, de inkább ár-ban ezzel tettem egy próbát először nem az eucerinnel

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 20.

Brigitta1070

2018. május 19.

Az első használat után extrán korpás lett a hajam tőle, de fájt a szívem egyszeri alkalom után kidobni, így újra használtam. A harmadik használat után már totál elmúlt a korpásodás. A zsírosodást nem tolja ki, viszont nem is zsírosít jobban. Korpa ellen nagyon ajánlom!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 19.

Milva07

2018. április 15.

Férjem viszkető, szeborreás,piros fejbőrén csak és kizárólag ez a sampon segít. Heti 1 hajmosással kordában tudja tartani a problémát, ami eddig sokkal drágább samponokkal nem sikerült. Neki csodaszer!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 15.

Vikinca

2018. április 15.

Semmin se segített, se a viszketésen, a korpán és a hajam zsírossága se javult egy cseppet sem. A hajamat is olyan furcsán tapadósnak vagy ragacsosnak éreztem, emiatt balzsamozni mindenképpen kell utána, különben egy rémálom a fésülködés. Az illatával nem volt gondom. Egy sima samponnak elmegy azért, ha nem várok tőle semmit, de reménykedtem, hogy valamit csak javít majd a fejbőröm állapotán.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 15.

Inezke

2018. március 19.

Télen állandóan kiszárad a fejbőröm és korpás. Egy hónapban egyszer megmosom vele a hajam, ahogy írja is használati utasítás, kétszeri mosáskor kb. 5 percig a fejbőrömön hagyom. Sok mindent kipróbáltam és csak ez használt, nagyon jó termék. Az én hajam nem szárítja, sőt kevesebb idő alatt zsírosodik be.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 19.

foamball

2018. január 29.

Gyorsan zsírosodó hajam van, ami önmagában nem volna akkora probléma, viszont igen erőteljes fejbőr viszketés társult hozzá pár hónapja. Hiába vettem meg a 3-4 ezer forintos Eucerin és La roche posay samponokat, egyik sem használt semmit sem, a kellemetlen fejviszketés nem múlt el. Végső elkeseredésemben vettem meg a sampont, gondoltam ezért az árért egy próbát megér. És igen, nagyon is megérte!!! Már az első használat után szinte teljesen megszűnt a viszketés. Azóta 5-6 alkalommal mostam vele hajat, és a viszketés teljes mértékben elmúlt és a zsírosodást is késlelteti egy kicsit. Egy kevés rozmaring olajat csepegtetek hozzá, ami ugyancsak jót tesz a hajamnak, jól működnek együtt. Igaz, a sampon illata nem a legfinomabb, és a használata után a hajvégeim igénylik a hajolajat, de szárítás után puha, fényes lesz. Összességében nagyon-nagyon elégedett vagyok vele! :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 29.

LillaH

2018. január 24.

Rettentően gyorsan zsírosodott a hajam, kipróbáltam már rá minden drága szemetet, de semmi nem segített.. végső elkeseredésemben vettem meg ezt a kis csodaszert. Még csak kétszer használtam de már így is 3-4 napig bírja a hajam mosás nélkül. :) Jól hangzik, termálfürdő szaga van, a végekre pedig kell a balzsam, de ez várható szerintem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 24.

Gyulladáscsökkentők: Sulfur
Hidratálók: Propylene Glycol

Az olajpala lepárlási terméke. A CosIng besorolása szerint antimikrobiális anyag, vagyis segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában. A Wikipedia információi alapján kénben gazdag összetevő, melyet gyulladásgátló, baktérium- és gombaölő tulajdonsága miatt 10-20%-os koncentrácóban olyan bőrbetegségek kezelésére is gyakorta használnak, mint az ekcéma és a pikkelysömör.