Szent Ferenc Laboratórium

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   patikák, drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Ayla, az összetevőket feltöltötte: orsolyavarga, Módosítva: 2016. március 4.

Lelőhely:   patikák, drogériák
Kategória:   Samponok

Korpás és igénybevett hajra a természetes csoda a kén tartalmú sampon. Megszünteti a korpát és csillapítja a fejbőr viszketését. A sampon zsíros, korpás és normál haj kezelésére alkalmas. Pikkelysömörös fejbőr ápolására is használható. Rendszeres használata esetén csökkenti a korpásodást és a zsírosodást. 150 ml-es és 250 ml-es kiszerelésben kapható.

andikaaa

2013. november 6.

Már régóta keresem a tökéletes sampont a gyorsan zsírosodó, korpás hajamra amihez viszkető fejbőr társul, sajnos nekem ez a sampon sem vált be. Kb. két hete használom a leírásnak megfelelően, de eddig semmi eredmény.. Sőt, mintha gyorsabban zsírosodna a hajam, mint eddig! Hajmosás után nagyon szép tőle a hajam (csak a hajtöveknél használom) és tényleg tiszta érzetű, viszont már másnap csúnyán zsírosodik, és viszket is a fejbőröm. Még adok neki pár hetet, de nem hiszem hogy ennél sokkal többet várhatok tőle...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 6.

Nudlee

2013. október 4.

Eleinte csodaszernek véltem, mert első mosás után megszüntette a fejbőr viszketését és hámlását. Hatása kb. 3-4 napig is tartott. Pár hónap után viszont a hajmosások között egyre kevesebb időnek kellett eltelnie, hogy a kedvező hatást fenntartsam, manapság pedig már száradás után jelentkezik a viszketés és a hámlás. Sajnos, úgy néz ki nekem nem vált be. A szaga nem rossz, mellesleg ha hatásos (lenne), akkor pedig mindegy is lenne, főleg, ha a száradás után már nem is érezni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. október 4.

marta.kisasszony

2013. szeptember 1.

Érdekes a viszonyom ezzel a samponnal. Enyhe seborrheára vettem, de hosszú távon szárította a fejbőröm, és hozott magával egy kis korpát is. Abbahagytam a rendszeres használatát, és ma már csak random használom, akkor viszont kiugró teljesítményt nyújt (erős,nem száraz fejbőr, csillogó, sok napot kibíró haj) , de ha következő alkalommal megint ezt használom, brutál száradást okoz... végül is, 800 Ft-ért megérte, hogy havi egyszer használom. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 1.

Mangaa

2013. július 17.

Nekem a hiper-zsírosodó és viszkető fejbőröm miatt kellett kipróbálnom. Sajnos erősen megritkult a hajam, reggeli mosás után estére már zsírosodott, másnapra vállalhatatlanná vált, közben tíz körömmel vakartam a fejbőröm. Korpám soha nem volt még. A sampon szuperül bevált, nem zsírosodik úgy a hajam, évek óta először tudok harmadnap hajat mosni anélkül, hogy sapkában kéne járnom :), ráadásul a viszketés is elmúlt.
Csak 100% bio balzsamot használok mellé (Dr. Organic), így együtt kezdi rendbe hozni a hajam. Amúgy sokáig elég, mert nem kell belőle sok. Ha minden SLS és paraben tartalmú terméket kerültök mellette, működni fog. Bejött, ajánlom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. július 17.

motyor

2013. június 14.

Korpa ellen vettem, és bár nem bizonyult csodaszernek, mégis jónak tartom. Valamennyire segített a korpa problémán, és nagyon jól tisztít. Engem a gyógyfürdős illata nem zavart, sőt néha még kellemesnek is éreztem. Az egyetlen problémám vele csak az volt, hogy érezhetően szárítja a hajat (ami a sprőd hajvégeken jócskán meglátszik), viszont közel sem annyira mint az alkoholos natúr samponok amiket próbáltam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. június 14.

DalmiDalmiDalmi

2013. május 8.

Két hónapja figyelt a kád szélén a sima, citromsárga csomagolású Szulfokoll. A kozmetikusom ajánlására vásároltam (méregdrága sampon, és nagyon-nagyon gyorsan elfogy egy picur flakon!), mert a hajtövemnél telepedett le a legtöbb miteszer, nem is a homlokomon... Tehát két hónapig használtam a citromsárgát, de nem tisztította ki egyáltalán a miteszereket a hajtövemnél, meg a hajzsírosodást sem mérsékelte, ezért lecseréltem a kátrányosra.

Reméltem hogy ez használni fog. A miteszereknél ez sem segített semmit, kezdik magukat pattanásokká nőni (mehetek megint kozmetikushoz, de jó...), de a hajzsírosodást megsegítette! Viszont a fejbőröm egy-két napig marha száraz, össze van húzódva, ezután pedig vészesen elkezd zsírosodni. Tehát nekem hosszútávon nem fog tudni segíteni.

A sampon kellemetlen szagú, de túlélhető. Ha a szemedbe megy, meg fog kínozni, de azt is túléled. Viszont nagyon aranyosan leoldja a ricinusolaj pakolást a hajamról, amivel sok időt nyerek, nagyon köszönöm neki!

Tehát a sampon nem egy nagy durranás, nem segít a fejbőri pórustisztításban, és nekem a zsírosodáson sem javított kielégítően, drága nagyon, de a ricinusolajat gyönyörűen leoldja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. május 8.

szappanka

2013. március 21.

muszáj átszerkesztenem a véleményemet. nem rossz ez a sampon, de itt is él az aranyszabály, mindenkinek más válik be. miután a negyedik flakont is elhasználta a lovagom, csak nem múlt el maradéktalanul a korpája, és bár sokat javult a helyzet, azért ez mégiscsak bosszantó dolog. így tovább kerestük a megoldást a korpára, de közben a seborrheájára is figyelnünk kellett, mert az bizony kevés dolgot tűr meg, és elég, ha csak egy kicsi a homlokára kerül, óramű pontossággal jönnek a piros foltok. egy szó, mint száz: a szulfokollt leváltottuk, és jött helyette a csoda! megtaláltuk a tökéletes sampont, amely ugyan kb. a háromszorosába kerül ennek, de öt hajmosás után minden (azaz minden) egyes korpa huss, eltűnt. szóval van ennél hatékonyabb sampon, de persze mindenkinek más válik be :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 21.

darcy

2013. március 17.

Mielőtt a Psoratinex krém helyretette a fejbőrömet, rendszeresen használtam. A psoriasist nem tudta megszüntetni, de nem száradt ki tőle a fejbőröm, és jelentősen csökkentette a viszketést.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 17.

sziszoka

2013. március 8.

Nekem sem a korpát,sem a zsírosodást nem szüntette meg.Ráadásul elég drága.Ilyen összetevőkkel legalább hatásos lenne....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 8.

viktorialokos

2013. március 2.

Másfèl hónapra volt elèg a flakon, főleg viszkető fejbőrömre vettem. Tetszik az összetevője, azt írja, hogy csökkenti a viszketèst ès megszünteti a korpát. Nos nekem mosás után már másnap viszket a fejbőröm(ezen egyáltalán nem segitett), korpa sajnos keletkezett, de az a vakarás miatt. Akiknek viszket a fejbőre, az ne vegye, sima korpára talán jó. Mosáskor figyeljünjk, hogy csak a tövekre kerüljön, mert szárit, a hajvègre tegyuünk sok balzsamot.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 2.

Gyulladáscsökkentők: Sulfur
Hidratálók: Propylene Glycol

Az olajpala lepárlási terméke. A CosIng besorolása szerint antimikrobiális anyag, vagyis segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában. A Wikipedia információi alapján kénben gazdag összetevő, melyet gyulladásgátló, baktérium- és gombaölő tulajdonsága miatt 10-20%-os koncentrácóban olyan bőrbetegségek kezelésére is gyakorta használnak, mint az ekcéma és a pikkelysömör.