KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Tesori d'Oriente

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: illatvarázs*, az összetevőket feltöltötte: ALettah, Módosítva: 2017. március 2.

Kiadás éve: 2016

Illatösszetevők: fahéj, mandula, mimóza, rózsa, heliotrop, méz, labdanum, vanília, pézsma, oud, perubalzsam, kakaó

Tesori csomag
Ár: 1000 Ft , Eladó: editgera
Állapot: Kipróbált, Helyszín: Makó, fizetés: banki utalás után posta
Ár: 400 Ft/600 Ft/db egy fajta + pktg , Eladó: Kodi
Állapot: frissen átfújva, Helyszín: Hajdúszoboszló, fizetés: átutalás után ajánlottan küldöm postán maradóra

AzAKismacska

2018. január 17.

Atyaég! Év vége van és rájöttem, nem írtam róla még értékelést. Nem olyan régi ez a parfüm, de nekünk történetünk van- avagy a legkacifántosabb illatra találás története következik most :)
Szóval, átlagos, kicsit hűvösebb májusi nap volt, koraeste. Épp morcosan ültem a buszon, hátam mögött kettő, előttem még másfél órányi úttal, miközben a szokásos, alamuszi klausztrofóbiás pánikrohamom ott settenkedett a bőröm alatt.
És akkor felszállt a buszra.Ő és az illata.
Tudjátok, van, amikora filmekben egy- egy fontos jelenetet slow motion módban játszanak le, hát, ez teljesen ilyen volt. Felszállt, elhaladt mellettem, én pedig (talán) szájtátva utána fordultam.
Cserediák volt, ennyit még rég-használt nyelvtudásommal is megértettem. Ébenszín bőre alapján egy sokkal melegebb országból származott. Az illata is.
Nyílt szavannák, tábortüzek, nyüzsgő bazárok, napsütés és még ezer más kép jutott eszembe, illetve az, hogy ilyen harmóniát ember és parfüm közt ritkán látni. Ő az, akire azt mondják, "egy Jelenség"
Nem bírtam ki. A szemem sarkából figyeltem- majd, amikor lehetőségem adódott, hátrébb ültem két sorral, hogy közelebb legyek, jobban érezzem az illatot. Muszáj volt hátrapillantgatnom. Gondolom, észrevette, hogy figyelem. Egy idő után kezdtem úgy érezni magam, mint a filmekben a koszos trikós, zsíros hajú, ötvenes perverz bácsikák - de ekkor eljött a leszállas és a cselekvés ideje: miközben mentem a lépcső felé, hadaró angolsággal megkérdeztem, mit használ, majd leszálltam
"Teszridioriennnte;áfrikáh"
Az "afrika" rész megvolt, ezt pár napos netes nyomozás követett. Végül találtam egy helyet, ahol lehetett kapni az illatot...de a boltban kipróbálva a csoda elmaradt.
Viszont mellette ott állt egyetlen egy darab ebből. A fehér üveg nem keltette fel túlzpttan az érdeklődésemet, de a rajta lévő -sajnos csak- matrica és a név....
Byzantium
Bizánc..Amatőr festőként az ikonfestészet nagy szerelmem. A finom megmunkálás és a giccsbe hajló túldíszítés találkozása, a kísérlet, hogy az isteni törvényeket halandó számára befogadhatóvá tegyék. Az ikonok meleg színei, az arany dominanciája. Vagy épp apró kis festett miniatúrákba zárt világok. Díszes iniciálék, történelmi és mondabeli hősök, isteni jelenlét....unikornisok. Kelet és nyugat találkozása.
....és ez mind-mind igaz erre az illatra is.
Rajtam " olajos-vaníliás", mély rózsa. Átölel, körbe fog...Megfojt. Olyan, mint egy buja szerető.
A rózsa egyértelműen érezhető, de valami másik illattal keveredik, így sötét és titokzatos, máskor pedig kedves, meleg, vaníliás illat.
Néha a kompozícióból kiérzek valamit, amiről "izzadság szagra" asszociálok- de érdekes, mert egyáltalán nem kellemetlen. Bizánchoz ez is illik- a formalitások, szigorú ceremonialitás mögött megbújó, fülledt, hajnalig tartó orgiák.
A főnököm szerint babaolaj.
A párom gyűlöli rajtam (óvatlanul romantikázás előtt közvetlenül fújtam egyszer és a gyilkos rózsát teljes pompájában megkapta...igen, várni kell 10 percet, hogy szép legyen..)
Imádom.

AzAKismacska
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 17.

És akkor felszállt a buszra.Ő és az illata.
"Teszridioriennnte;áfrikáh"
Byzantium
....és ez mind-mind igaz erre az illatra is.
A főnököm szerint babaolaj.
Imádom.

fodornoncsi

2018. január 16.

Egy kérdéssel kezdeném: nagyobb a térfogata az üvegének, mint 100 ml, és senkinek sincsen tele teljesen, vagy csak én jártam így? (E.ag-ról rendeltem, van most sokféle Tesori illatuk.)

Az itteni vélemények hatására vettem meg potom 1800 forintért, és már nagyonnagyon vártam, hogy megérkezzen! Érdekes egy parfüm. Én gyakran fújom őket ruhára és hajra, mert a bőröm mindent hamar ledob magáról. Neki teljesen más illata van a különböző esetekben. A bőrömön édes,mézes, balzsamos, füstölős, keleties, hajon pedig valóban igazi tisztaságillat, olyan babaolajszerű. Fahéjt nem érzek ki egyáltalán belőle, szerintem köze sincs a karácsonyhoz. Tartóssága hagyna maga után kivetni valót, de egy 1800 forintos parfümnél nem fogok emiatt csillagot levonni. Örülök, hogy eljutott hozzám ez az illat, igazi különleges darab.

fodornoncsi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. január 16.

Ria22

2017. december 30.

A parfüm, amit bármikor tudok viselni.
Komfortos, nem tolakodó, mintha egy pihe-puha takaró lenne. Nem érzem benne sem a fahéjat, sem a kalácsot, inkább olyan babapúderes rajtam, tisztaságillatú (ne ítéljetek el, akinek van cicája, lehet érteni fogja:számomra ilyen a"macskanyak/tarkó"-esszencia, ezért is a nagy szerelem :D ).
Nem vele fogsz magabiztosságot sugározni vagy épp csábítani, de boldoggá tesz és elhiteti veled, hogy mégsem olyan szörnyű hely a világ.

Ria22
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 30.

A parfüm, amit bármikor tudok viselni.

AAndi115

2017. december 29.

Rajtam ez sem igazán édes... édes-mézes... épp, ahogy a Montale Sweet oriental dreamje sem. Balzsamos, füstös, krémes... de nem édes, sőt, egy egészen picike vaníliát szívem szerint pöttyintenék még mellé, de persze nem teszem. Jó ez így, ahogy van. Viszont a fahéjat mostanában semmiben sem érzem .Lehet, hogy a sok nátha az "orromra ment".
Hogy jobb, mint a Montale? Hmmm... Tartósságban azért nyomába se érhet, ezt szögezzük le. Az rajtam legalább 12 órát, vagy bőrbe simulva még többet is bír. Ez talán 5 órán át tart, na de ennyiért?! Tényleg a hülyének is megéri, még ha dupla vagy tripla annyiszor is kell fújni. akkor is verhetetlen. Nálam 5 *. Az illat is, az ár is. Hihetetlen!

AAndi115
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 29.

tara95

2017. november 16.

Édesen fahéjas karácsonyi vaníliás illatbomba. Egyáltalán nem bőrközeli, van benne némi csípős is, emlékeztet a fahéj ízére, , a dér kedvességére, a téli készülődés mézeskalácsos szépségére. Igazi téli illat, de nem szabad túltolni, ütős az egy fújással is.

tara95
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 16.

aranybarack

2017. október 24.

Kellemes illat, de mint parfüm, számomra/rajtam is értelmezhetetlen. Néha este, mikor csak magam vagyok, fújok belőle, mert komfortos karácsonyi fahéjas kalácsszagot produkál. 4 másik Tesori mintám van még, eddig egy sem kísértett meg, hogy használjam a mindennapokban, ez közülük a legjobb.

aranybarack
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 24.

mandarin

2017. október 23.

Rajtam borzalmas - émelyítő, nagyon cukros, nyoma sincs finom balzsamosságnak, csak valami orrfacsaró, tolakodó egyveleg. Nyilván az én bőrömön ennyire vacak csak, mert a 19 éves lányomon is egészen szépen muzsikál. Ezért 3 csillag.

mandarin
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 23.

szilva82

2017. október 23.

Megkaptam, annyira vártam, elképzeltem egy illatot....
Hát nem kellett volna.
Még csak egyszer viseltem,de félő,hogy nem lesz a legjobb barátnőm.
Annyira imádnám....de most jön a fránya de....de rajtam a finom vaníliás mandula mellé van van egy olyan púderes illat amit nem bírok... olyan Teint de Neige- es.... miért vagyok ilyen szerencsétlen???😞😞😞
Még azért próbálkozom...😏😏😏

Ápdét: Mindenki imádja rajtam, és dícséri....csak én nem tudok kibékülni vele....

szilva82
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 23.

Megkaptam, annyira vártam, elképzeltem egy illatot....
Hát nem kellett volna.
Még csak egyszer viseltem,de félő,hogy nem lesz a legjobb barátnőm.
Még azért próbálkozom...😏😏😏

lizuka122

2017. szeptember 19.

Nemrég kaptam Olaszországból, úgy vágytam rá. Az illat nagyon finom, melengető, jó kísérője lehet a őszi-téli hétköznapoknak. Engem emlékeztet a Zara Nuit parfümömre. Különlegesebbnek képzeltem.....

lizuka122
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. szeptember 19.

Juditeszter

2017. szeptember 15.

Megkaptam, illatoltam azonnal. Igazi sütis illat, mézes-fahéjas. Télre illik leginkább. Több Tesori illatom van, remek mindegyik.

Juditeszter
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. szeptember 15.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Glycerin, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!