Tesori d'Oriente

Ár:   2490 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: illatvarázs*, az összetevőket feltöltötte: ALettah, Módosítva: 2017. március 2.

Kiadás éve: 2016

Illatösszetevők: fahéj, mandula, mimóza, rózsa, heliotrop, méz, labdanum, vanília, pézsma, oud, perubalzsam, kakaó

Tesori d'Oriente Byzantium+sok más Tesori finomság:)
Ár: megegyezés szerint/csere is lehetséges:) , Eladó: marcsiii1100
Állapot: 5-10 ml frissen fújva, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel Budapesten vagy postázás, mpl automata/foxi előreutalás esetén:)
Ár: 1900 , Eladó: redi96
Állapot: 80ml, Helyszín: Debrecen vagy kedd délutánonként Bp. Nyugati, fizetés: Személyes átvétel vagy posta

Sarkanylany

2022. augusztus 3.

Nagyon finom, igazi púderes illat, viszonylag tartósan, nagyon kedvező áron. Szerintem a Dior Hypnotic poison szerény árú változata.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. augusztus 3.

bridzsitta

2022. április 26.

Meleg, mandulás, mézes csoda. Pajzs leírása tökéletes fedi azt az érzést, amit az illat kelt. Nem annyira keleti típusúnak, inkább egy intim, bensőséges illatnak érzem. Ezért - bár nagyon kedves a számomra - otthoni, esti parfümként használom. Megnyugtató, ellazító a számomra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. április 26.

Pajzs

2022. február 10.

Egy kis ékszerdobozhoz hasonlatos boltocska illata, ahol mantolatót, mézkülönlegességeket, hámozott, krémfehér mandulát, rózsavizet és gúlákba tornyozott fahéjat árul a szűkszavú, ám mosolygós eladó, aki előző este babaolajjal kente be magát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 10.

Dudoka77

2022. február 5.

Több Tesori illat megelégedett tulajdonosa vagyok, de az elváráshoz képest, melyet a Byzantiumhoz társítottam, kicsit csalódott vagyok. Keleti illatkategóriában számomra nem hozza azt a mélységet, melyet ezen a vonalon megszoktam. Kellemes illat, melyben leginkább a vanília, a kakaó és a mandula dominál némi babaolajos beütéssel, de számomra ez nem hozza a Kelet varázsát és misztikáját. Füstölős akkordot például távolról sem érzek benne, oudnak nyoma sincs, a fahéjat talán egy kis igyekezettel bele tudom magyarázni. Alapvetően kedvelem, szívesen viselem, de sem a régi Bizánc ikonokkal fémjelzett hangulata, sem az azt eltörlő szultáni kaftán suhogása nem csapja meg a képzeletemet, ahogy az orrom táján párolog. A tartalom nem közelíti meg azt az emelkedettséget, amelyet a parfüm elnevezése fémjelez. Kétségtelen azonban, hogy fillérekért egy szerethető, meleg, kellemes, tartós illathoz juthatunk, ezért (nomeg a márka iránti elfogultságom okán) nincs szivem lepontozni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. február 5.

nesszanesszavanessza

2022. február 4.

Vivantisról rendeltem, imádom! Az olcsó ára ne tévesszen meg senkit, mivel a leírtakkal tökéletesen egyet értek: tartós édes illat, luxusimádó anyósom egyik kedvence rajtam (nem mutattam neki a dobozt😂). A mandula nem tömény, hanem édes pikantériaként csapódik le kifújásnál, s bár a vaníliát imádom de ebben nekem nem dominál, mert elnyomják más jegyek... tényleg nehéz bármihez hasonlítani! Ha hercegnő lennék, ilyen illatút izzadnék. Na, pont ilyen illat! 🤪

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 4.

vanillacake

2022. január 25.

Nemrég ismerkedtem meg ezzel az illattal, előttem már mindent leírtak róla. Imádtam, hogy tömény, mézes, rózsás, mandulás, misztikus, bódítóan füstölős és elképesztően tartós bőrön is, de ruhán, hajon, másnap is lehet érezni. Kizárólag a szillázsát kifogásoltam, számomra gyenge, ezt leszámítva egy igazi kis dög. Még el sem fogyott, rendeltem egy újat. Legnagyobb meglepetésemre az új példánynak nem sok köze van a megismert illathoz, kiakadtam rendesen. Mintha egy harmatgyenge testpermetet kaptam volna, az előbb felsoroltakból semmi nincs benne, ez egy alig érezhető, kis púderes, édeskés, jól felvizezett vaníliás semmiség. Tartóssága és hatósugara szinte nulla. Nem tudom, hogy selejtes terméket kaptam, vagy változtattak az összetételén.
Esetleg tapasztalt valaki hasonlót? Elvileg mindkettő 2021-es , két különböző helyről rendeltem, a hígított verzió a N-ról jött. A csillagozás az először megismert változatnak szól.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 25.

pirospipacsocska

2022. január 11.

Ez egy szuper tartós,extrán púderes illat.Ha emlékeztek még a régi Secret key platinum power dezodorra,nos ennek ugyanolyan az illata.Notino-n rendeltem,2090 Ft a 100 ml.Ennyiért ez a parfüm ajándék.Ha szeretitek az édes,púderes illatokat,mindenképp tegyetek vele egy próbát.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 11.

Kromatophora

2021. december 17.

Olcsò? Minőségi? Tartòs? Mind az. Ha kis költségvetésű vagy, de minőségi és egyedi parfümöt szeretnél, akkor itt van Neked Dágaságom a Tesori d'oriente ház. Már 4-et begyűjtöttem nagy szkeptikusan a palettájukbòl. Na de lássuk, mit tud ez a 2000 forintoska. Mesés, száraz balzsam illat, csalòka vanília köd mandulával, édes heliotrop-labdanum púder. De ezután jön az igazi trükk.... miután ez a fullasztó édes köd elszáll, a ruhádon RÓZSA marad, vissza. Szerintem zseniàlis. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. december 17.

Jasminum

2021. december 1.

Fahéjas, vaníliás, rózsás misztikus téli illat a római bazilikák hangulatával. Casamorati 1888 Lira parfümjéhez hasonlít számomra.
A Bysantium kevésbé szofisztikalt, mint az előbb említett parfüm, de épp az egyszerűsége miatt kedvelem. Téli időszakra tökéletes választás az édes és intenzív illatok kedvelőinek. Gyönyörű csomagolásával kiváló ajándék lehet.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. december 1.

petrambrus

2021. szeptember 21.

Aranyos kis parfüm, rajtam abszolút babapopsitörlő/hintőpor illat, kicsi mű vanília, pici mandula, nagyon sok púder. Olyan, mintha kilépnék épp a tusolóból és az a tipikus finom, tisztaság illat tartósan rajtam ragadna. Utcára valahogy nem tudom elképzelni, itthonra, pláne fürdés után viszont zseniális. Eddig nem értettem azokat, akiknek van “alvós parfümje”, mostmár értem :) Ár érték arányban szintén szuper, így 4 csillag :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 21.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Glycerin, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Ánizs illatú anyag. Legyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.