The Body Shop

Ár:   11 990 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   The Body Shop márkaboltok   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: noemikolosa, Módosítva: 2023. január 30.

Ár:   11 990 Ft
Lelőhely:   The Body Shop márkaboltok
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

92%-os természetes eredetű összetevőivel ez a könnyed szérum segít az egyenletes bőrszín és -felület elérésében új, fokozott ragyogást kölcsönözve neki. 10% természetes eredetű C-vitaminnal gazdagítva ez a szérum arra született, hogy a fakó bőr emlékét is eltörölje. Bakuchiol is szerepel az összetevők közt, ami szintén természetes eredetű és hasonló hatást fejt ki a bőrön, mint a retinol.

• Ragyogásfokozó szérum mindennapi használatra
  • Minden bőrtípusra, érzékeny bőrüeknek is
  • Segít csökkenteni az egyenletlen bőrszínt és textúrát
  • Új, fokozott ragyogást kölcsönöz a börnek
  • 92%-ban természetes eredetű összetevőkből készült, köztük 10%-os C-vitaminnal és bakuchiollal
  • A The Vegan Society általi vegán minősítéssel rendelkezik
  • Nem komedogén, vagyis nem tömíti el a pórusokat
  • Dermatológiailag tesztelt

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

dosaeni

2024. április 30.

Semleges eredmény, nem ártott, de sokat nem is használt, talán minimális változás érzékelhető a hőröm simaságát illetően. Cserébe viszont nagyon drága, így nem ajánlom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 30.

noemikolosa

2023. február 13.

2023.01.09
Az üveg felénél járok kb, eddig nagy változást nem vettem észre.
Teljesen átlátszó, kicsit vizesebb szérum erős citrusos-narancsos illattal.
Az illata nem érződik miután felkened, úgyhogy napközben nem zavaró.

Én nem vettem észre, hogy ragyogóbb vagy egyenletesebb lenne a bőröm
Érzékenységet, irritációt szerencsére nem okozott, úgyhogy elhasználom, de nem lesz újravéve

Update: 2023.02.13
Visszajöttem eggyel lejjebb pontozni. Sajnos előjött az irritáció nem sokkal azután hogy írtam róla.
Nem vettem észre semmi változást a színében (teljesen átlátszó) vagy az állagában, november végén/december elején vettem, így biztos hogy nem volt nyitva olyan sokáig hogy lejárjon. (Elvileg 12 hónapig jó bontástól.)

Több mint a felét elhasználtam már, mikor egyik napról a másikra vörös, száraz foltok jelentek meg az arcomon. Gondoltam sikerült a "nedvességzáró" réteget megsértenem a bőrömön, így egy ideig tisztítón és hidratáló krémen kívül mindent abbahagytam. Miután meggyógyultak teljesen, egyesével vezettem vissza a termékeket a rutinba. Semmi baj nem volt, aztán az első nap amikor újra használtam ezt reggel, estére elkezdett vörösödni a bőröm és hiába mostam le az arcom, másnap reggelre bumm, megint foltok

Nem tudom, hogy egy másik termékkel veszett-e össze, valami szuper-késleltetett érzékenység vagy mi jött ki, de így kukában landolt a maradék

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 13.

2023.01.09
Az üveg felénél járok kb, eddig nagy változást nem vettem észre.
Teljesen átlátszó, kicsit vizesebb szérum erős citrusos-narancsos illattal.
Az illata nem érződik miután felkened, úgyhogy napközben nem zavaró.

Én nem vettem észre, hogy ragyogóbb vagy egyenletesebb lenne a bőröm

Update: 2023.02.13

Antioxidánsok: Ethyl Ascorbic Acid, Bakuchiol
Hidratálók: Propanediol, Glycerin
Vitaminok: Ethyl Ascorbic Acid

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

A tiszta C vitamin stabilizált változata, melynek molekula súlya (más származékokkal ellentétben) alig nagyobb, mint a tiszta C vitaminnak, így hasonlóan hatékonyan tud a bőrbe szívódni. A gyártó szerint a hatása megegyezik a tiszta C vitaminnal, azaz antioxidáns, pigmentfolt elleni és kollagén termelést serkentő tulajdonsága is van. Sőt, a gyártó mérései szerint a stabilitás okozta jobb felszívódás (amelyet nem ront le a nagyobb molekulaméret) következtében a tesztekben magasabb bőrfehérítő és kollagénvédő hatást mutat a sima C vitaminhoz képest. Lásd még tiszta C vitamin.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Antioxidás növényi kivonat, amelyet a malájtea (Psoralea corylifolia) magjából és leveleiből nyernek ki. A bakuchiol strukturálisan ugyan nem mutat egyezőséget a retinolfélékkel, a bőrön használva mégis nagyon hasonló módon fejti ki hatását, vagyis azokra a kollagéntípusokra hat, amelyekre a retinol is (I, III és IV). Egy 2014-es kutatás és egy 2019-es kutatás szerint is halványítja a ráncokat és a pigmentfoltokat is, a bőr rugalmasabb lett és általában a napfény okozta bőrkárosodások csökkentek anélkül, hogy a retinol használatánál esetlegesen jelentkező mellékhatások előfordultak volna. Az összetevő 1%-os koncentrációban pattanások ellen is hatásosnak bizonyult (az aknék 57%-al csökkenése 6 hetes kezelés után), ráadásul 2% szalicilsavval kombinálva a pattanások 67%-al csökkentek 6 hét után.