The Inkey List

Ár:   £9.99   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Nyimuska, Módosítva: 2018. november 15.

Ár:   £9.99
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

1% stabil retinolt és 0,5% granaktív retinoidot tartalmazó formula szkvalánban.

Ár: 2000ft , Eladó: Bellana
Állapot: Képen jelölve , Helyszín: Gödöllő, fizetés: Személyes átvétel, posta, packeta, foxpost

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Matebettee

2022. június 21.

Egy abszolút pozitív csalódás, a márka többi termékéért nem vagyok oda, de ez nagyon jóra sikeredett. Szuper hamar beszívódik, Reggelre puha bőre ébredek.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 21.

Nessy

2022. április 11.

Nagyon jó retinol! Tetszik az állaga, nem bántja a bőröm, nem vagyok egy nagy retionol guru, de jobb mint a G&G A-game és a Skingredients Skin Protein.
Nem használom minden nap, csak amikor nem hámlasztózom, így szuperül bevált, rövid távú hatásai is mutatkoznak, szebb a bőröm reggel, ha este használom, de nagyon remélem, hogy hosszú távon is tesz a bőrömért, hogy tovább maradjon jó állapotban. Nekem a tubusos megoldás is tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 11.

cattitude

2022. március 1.

sokkal jobban bejön nekem, mint az ez előtt használt ordinary szérum. az állaga szuper, nem folyik, nem zsírosít, hamar beszívódik. a kombinált bőröm nem szárítja, nem irritál, én nem érzem, hogy nagyon érzékenyítené a bőröm, aminek örülök. nincsenek még ráncaim, szóval arról nem tudok nyilatkozni, azokkal mit kezd, de az arcbőröm tömörebbnek, simábbnak érződik használat utáni reggelen, esetleges pattanásokat is szépen lehúz.
most hetente 2x használom, egyelőre nem is tervezem, hogy többször fogom, mert elégedett vagyok ezzel a hatással és ragaszkodom a kémiai hámlasztáshoz is.
újravevősnek érzem, a webshop amúgy szuper, lengyel raktárból küldik a rendelést és nagyon gyors a szállítás, szóval még az se lehet akadály, hogy macerás a beszerzés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 1.

Candy21

2021. december 12.

Nagyon tetszik könnyed az állaga gyorsan beszívódik nem hagy maga után kellemetlen utó érzetet. Nem irritálja a bőrómet nem is szárítja szerte szét. Nagyon megszerettem ez egy szuper termék.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 12.

Nyuszi

2021. szeptember 30.

Nyomozásom eredménye következik. A gyártó azt írja, hogy 0,5% HPR (granactive retinoid) és 1% stabilizált retinol. Tehát a retinolnak előrébb kellene lennie az INCI-ben, mint a HPR-nek, de pont fordítva van. Columbo elindult a noteszével, és Okosszépség segítségével megtalálta a választ. Nos, a helyzet az, hogy az a bizonyos 1% retinol valójában az úgynevezett retistar komplexet jelenti, ami 0,05% retinolnak felel meg (olvasd el újra, nem 0,5 hanem 0,05). Retinol szempontjából tehát ez a cucc egy lepkepuki. VISZONT! Aki a granactive retinoidot szereti, annak jó hír, hogy az imádott TO granactive retinoid emulsion 0,2%-os HPR tartalmával szemben ez 0,5% HPR-t tartalmaz (mint a TO granactive 5-ös, ami tömény olajban van, és ezért sokan nem szeretik). Tehát annak, aki imádja a TO granactive emulziót, jó hír, hogy ez magasabb százalékú hatóanyagot tartalmaz.

És akkor jön az értékelés. Az állaga zseniális, simán veri a TO granactive emulsiont is. Könnyen terül, pillanatok alatt beszívódik, semmilyen zsíros réteget nem hagy maga után, tökéletesen lehet rá rétegezni. Illata nincs, nem kukacosodik, és nagyon kellemes érzés az arcon. Nem is szárít, de hidratálás azért kell fölé. Pattanást, irritációt, egyéb gubancot nem okoz. A hatása nálam egyértelműen látszik, én pont azért szeretem a HPR-t, mert a GG retinal nálam csak ártott, vagy éppen nem csinált semmit, a HPR hatását viszont azonnal látom. Kezdődő pattanást másnap reggelre teljesen lehúz, a bőröm kisimultabb, kellemesebb tapintású. Kb. fél éve használok HPR-t, a szemöldökeim közötti mérges ráncom ez idő alatt kb. 70%-kal csökkent. Mindezt úgy mondom, hogy én a TO granactive emulsiont használtam eddig, tehát ennél az Inkey terméknél alacsonyabb százalékú hatóanyagot. Ezt az Inkeyt nemrég kezdtem el használni, úgyhogy nagy reményeim vannak, hogy a több HPR még jobb hatást ér el.

A csomagolása nem tetszik, tubus helyett jobban örülnék valami pipettásnak (bár ahhoz talán sűrű) vagy könnyebben kezelhető flakonnak, de ez nálam nem ér pontlevonást. Az ára szerintem a mennyiséghez és a szép HPR tartalomhoz képest szuperjó. Ráadásul minden macera (áfa, vám) nélkül 3 nap alatt hozzá lehet jutni a The Inkey List európai webshopjából. Érdemes a rendelésnél másokkal összefogni, és akkor ingyenes a szállítás is.

Az állagát tekintve minden bőrtípusra ajánlom. A zsírosakat sem fogja zsírosítani, a szárazak pedig szépen fölé hidratálnak és kész is. Hatását tekintve nyilván hosszabb időre van szükség, mint egy 1%-os retinolnál, azonban a retinolozás eleve nem sprint, hanem hosszútávfutás. A lényeg a rendszeresség.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. szeptember 30.

edespanna

2021. szeptember 17.

Könnyű, krémes állaga miatta nem okoz különösebb bonyodalmat a felkenése. Sajnos ha kupakjára álltva tárolom, rendszeresen kifolyik a kupakba, úgyhogy inkább fejjel lefel tárolom :)
Nekem alapvetően tetszik a hatása, egységesít, a pattanásaimat egészen szépen kordában tartja, ha rendszeresen használom. Ezelőtt a GG aGame5-öt használtam, szerintem annál ez hatékonyabb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 17.

Petalodirosa

2021. május 26.

Végül ezzel a termékkel sikerült elkezdenem használni retinolt. Nem irritál, kíméletes, szuper választás. Először a TO 0,2%-os retinolt próbáltam, de többszöri használat után nem szerette az arcom, piros száraz foltjaim lettek (és érdekes, hogy anyukámnak, akinek ekcémára hajlamos bőre van, neki bevált a TO 0,2%, ő azzal tudott kezdeni) így kerestem egy másik alternatívát, nem akartam annyiban hagyni a dolgot és ezt a terméket csak ajánlani tudom kezdőknek!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. május 26.

kepszakadas

2021. március 16.

Nagyon szeretem, hogy krémes az állaga és jól beszívódik. Úgy olvastam, hogy kezdőknek ideális, szóval mindenképpen ezzel szerettem volna kezdeni a retinolos karrierem. 23 évesen szerencsére még nem az anti aging hatása miatt, hanem egyéb bőrhibák javítására vettem. Nagyjából egy hónapja használom, és az orcámon lévő egyenletlen bőrt elkezdte szép lassan lesimítani, mindezt niacinamiddal párosítva.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 16.

danyadi77

2021. március 9.

Valahol olvastam, hogy csak 0,05% retinol van benne, és én is úgy érzem, hogy sok mindent nem csinál. Lassan elfogy,most rendeltem egy erősebbet (legalábbis remélem, hogy az). Egyébként kezdésnek nem rossz, mármint a nálam fiatalabbaknak. Zselés-krémes állaga van, könnyű használni, nem hagy nyomot. Kicsit folyik. Az ára is baráti.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 9.

makosbejgli18

2021. január 30.

A TO retinolja után nagy váltás ez a termék, nekem ez a krémes állag sokkal jobban tetszik - és az arcbőröm is egyetért. A TO retinolja olajszerű réteget hagyott a bőrömön, hiába vártam a beszívódást. Ez hamar beszívódik teljesen, kis mennyiség is elég - a kiszerelése lehetne nagyobb, mert a termék szeret folyni, így gyakrabban több jött, mint amennyi kéne, így hamarabb kell újravenni.
Egyetlen igazi negatívum, hogy Magyarországon nem árulják, vagy megbízató árusítót én még találtam, a hivatalos oldalról rendezem január elején és most vámkezelik a rendelésemet. Ezzel érdemes vigyázni és esetleg más európai viszont eladóktól beszerezni - pl looykfantastic.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 30.

Antioxidánsok: Sodium Ascorbate, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Retinol
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Propanediol, Caprylyl Glycol, Phospholipids, Hyaluronic Acid
Peptidek: Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1
Vitaminok: Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Hydroxypinacolone Retinoate, Retinol

Squalane eo 1 0

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.

A HPR a retinoidok (A-vitamin származékok) családjának legújabb tagja, aminek a nagy ígérete, hogy a retinolhoz hasonló a hatása, de jóval gyengédebben. Az összetevő különlegessége, hogy míg a retinolnak két átalakulási lépésen is keresztül kell mennie, hogy a bőr "értelmezni tudja", addig a HPR elvileg direkten tud kommunikálni a bőrsejtekkel és azokat fiatalosabb, jobb működésre bírni. Az összetevő gyártója szerint 0.5% HPR hatása 0.5% retinolhoz hasonlítható, viszont irritáló mellékhatás nélkül. Az összetevő nagyon ígéretes, viszont még nem bizonyított. Független kutatás egyenlőre csak az ügyben van, hogy retinollal kombinálva az összetevő hasznos az aknéra hajlamos bőrre. További infó az INCIDecoderen

Retinol a I v

Forrás: truth-in-aging, BFT

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.