The Ordinary

Ár:   2490 Ft és 4290 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Douglas, Tinamu, online   Bőrprobléma:   Vízhiány
Vedd meg online a Cosibella.hu-n 5779 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: horgi, Módosítva: 2022. április 27.

Ár:   2490 Ft és 4290 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml
Lelőhely:   Douglas, Tinamu, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Vízhiány
Vedd meg online: Cosibella.hu, 5779 Ft

Könnyű hidratáló, mely nem hagy zsíros érzetet a bőrön, azonnal beszívódik. Többek között 11 aminosavat, foszfolipideket, zsírsavakat, glicerint, karbamidot, szacharidokat, hialuronsavat és egyéb természetes hidratáló elemeket (NMF) tartalmaz.

Legendás kozmetikumok: The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

Ár: 2490 Ft , Eladó: Skinsmart.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:MPL futárszolgálat
Ár: 5779 Ft , Eladó: Cosibella.hu
Fizetés: utánvét, kreditkártya, banki átutalás, online fizetés, Szállítás:GLS, Magyar Posta, Packeta Csomagpont

szgt_rebeka

2024. április 11.

Tökéletes hidratáló, testes krém ÉJSZAKÁRA.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 11.

Tökéletes hidratáló, testes krém ÉJSZAKÁRA.

tamagoSan

2024. április 7.

Számomra ez a nagy betűs krém.Nagyon jól hidratál és nyugtatja a bőröm, de nagyon sűrű a textúrája.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. április 7.

Pluviam

2024. március 15.

2 éven keresztül használtam, de rá kellett jönnöm, hogy nem ő az igazi.
A testes állaga miatt kissé zsírosodott a bőröm tőle és hosszabb beszívódási idő is bosszantott a reggeli kapkodásban.
De ez rendben is van, hiszen gazdag termék.
A hidratálása számomra egy so-so. Nem a legjobb hidratáló ever, de végzi a dolgát. Nyáron picit soknak éreztem. CeraVe-re váltottam és nem bántam meg. Nem hiszem, hogy visszatérnék hozzá, de összességében nem ördögtől való termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. március 15.

2 éven keresztül használtam, de rá kellett jönnöm, hogy nem ő az igazi.
De ez rendben is van, hiszen gazdag termék.

Candy21

2024. március 10.

Nem vált be eleinte elégedett voltam vele aztán olyan bolt a termék mintha szárítaná a bőrömet. Utána elkezdtem kézkrémként használni és ugyanez volt a tapasztalat szárított kiszívta a bőrömből az életet.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 10.

LolaGR

Korcsoport: >54
2024. március 1.

Évek óta használom, jól hidratál, nem okoz irrítációt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2024. március 1.

Évek óta használom, jól hidratál, nem okoz irrítációt.

gazelle

2024. február 22.

Hidratáló krémnek nem rossz, használtam egy darabig, de sajnos kevésnek bizonyult, kicsit olyan érzésem volt mintha gyógyszertári fürdetőt kennék az arcomra. Végül nyakra és dekoltázsra használtam el.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. február 22.

PerfumePippi

2024. február 11.

Egy jó hidratáló-alap, de csak ALAP. Egy 30 ml-es kiszerelést használtam el, de nekem túl nehéz volt az állaga, és -nyilván a korom miatt- semmi extrát nem nyújtott. De azt el tudom képzelni, hogy például egy téli szezonban, némileg felturbózva egyéb hatóanyagokkal, szépen tenné a dolgát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. február 11.

viktoriacsoke

2024. február 4.

Már 4 éve használom. Nem zsírosít, nem okoz pattanásokat sem de tökéletesen hidratál. Este niacinamid után reggel c vitamin szérum után alkalmazom. Télen nagyon száradt az orr környékem, mióta ezt használom már ez sem fordul elő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 4.

hedvig2000

2024. január 26.

Nekem nem jött be, a szokásos cetaphil hidratálóm helyett vettem egyszer, ahhoz képest nem is hidratál meg ki is pattogtam tőle. Alig vártam hogy elfogyjon.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. január 26.

Reka68

2024. január 26.

Többször újravettem már, kombinált bőrömre ez szuper, nem lett tőle zsírosabb a bőröm, és nem pattogtam ki tőle, télen nekem kicsit kevés, ezért pár csepp csipkebogyóolajat keverek hozzá (szintén a The Ordinary-től). Azoknak ajánlom akiknek csak egy sima, tipikus krém kell, nekem a különböző szérumaimmal és a retinolommal is kompatibilis.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. január 26.

Antioxidánsok: Arginine, Alanine, Linoleic Acid, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Linoleic Acid
Hidratálók: Propanediol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Arginine, Glycine, Alanine, Histidine, Glucose, Maltose, Fructose, Trehalose, Sodium PCA, PCA, Sodium Lactate, Urea, Pentylene Glycol

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Nem esszenciális aminosav, melyet a szervezet is képes előállítani, de termelése az életkorral csökken. A glicin fehérjéket felépítő 21 aminosav közül a legkisebb. Az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van. A glicin más aminosavakkal (pl. leucinnal és prolinnal) együtt alkalmazva ráncsimító hatással is bír illetve a Futurederm információi szerint segíthet a sérült szövetek helyreállításában és elősegítheti a gyógyulást.

Alanine a I h

Az izoleucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A fenil-alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.

Természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene a kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit. (forrás) Paula Begoun szerint az összetevő ezen kívül antioxidáns védelmet is nyújt a bőr számára.

PCA h

A tejsav nátrium sója, melyet hidratáló és pH szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. Természetes összetevő, amelyet az ECOCERT és a COSMOS is jóváhagyott.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

Linolsav vagy más néven omega-6 zsírsav. Telítetlen zsírsav, melyet bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban és számos növényi olajban is megtalálható. A bőr felső rétegében is megtalálható összetevő, aminek fontos szerepe van a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) fenntartásában, antioxidáns és gyulladáscsökkentő. A linolsav hasznos összetevő lehet a pattanásokkal küzdők számára is, mert gyulladáscsökkentő hatása van a pórusokon belül is és folyékonyabbá teszi a sébumot (faggyú), ami így kisebb valószínűséggel tömíti el a pórusokat, e szerint a tanulmány szerint pedig jelentős mértékben képes csökkenteni a pigmentfoltok méretét és súlyosságát is.

Olajsav. Az olajsav egy zsírsav féle, melyet elsősorban bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak. A zsírsavak a bőr természetes védőrétegének fontos elemei, így a bőr számára hasznos összetevők. A zsírsavak és így az olajsav is különösen ajánlott összetevő a száraz bőrre.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

Gyakran használt emulgeáló hatású segédanyag, amely a kozmetikumokban segíti a víz és az olajos fázisok összekeveredését.

Kelátképző szer, amelyet kozmetikai készítményekben használnak, hogy fémionokhoz vagy fémvegyületekhez (pl. réz vagy vas) kötődjenek, ezáltal megakadályozzák, hogy azok a bőrhöz vagy hajhoz tapadjanak. Az összetevő szerepet játszik a termék általános stabilitásában, esztétikájában és hatékonyságában. Ezen kívül k hozzájárul a termék tartósítószer-rendszerének megerősítéséhez is, mivel megakadályozza, hogy a fémionok destabilizálják a tartósító összetevőket a vízbázisú készítményekben.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.