KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Thefaceshop

Ár:   $10   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: garden32, Módosítva: 2018. január 5.

Ár:   $10
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók

Enyhe peeling termék, lágyan hámlasztja a bőrt, miközben feltölti nedvességgel.

• Természetes papaya enzim összetevők lágyan eltávolítják az elhalt hámsejteket irritáció nélkül.
  • Parabén, alkohol,ásványi olaj, mesterséges színezék, állati összetevő mentes.
  • Minden bőrtípusra, érzékenyre is ajánlott.
Teszt+elemzés: Thefaceshop Mild Papaya Peeling

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Luna1024

2018. március 24.

Eddig a Cosrx AHA/BHA hámlasztóit használtam, kombinált bőröm különböző részein (AHA-t a szemem alatt és az orcáimon, mindenhol máshol BHA-t), de egy idő után azt vettem észre, mintha ez az egész kémiai hámlasztás dolog sok lenne a bőrömnek, pedig csak heti kétszer alkalmaztam őket... Az AHA-ra gyanakszok, az állítólag érzékeny bőrre nem túl jó, és az enyém sajnos hiperszenzitív: kipirosodott, égett, viszketett és hámlott tőle... :/ A hámlasztásról nem akartam lemondani, de emiatt másfelé kellett néznem, és mivel szemcsés fizikai bőrradírt megint csak nem szerettem volna használni (állítólag felületi hámsérülést okozhat), ezért nagyon örültem, amikor a blogon megláttam az ajánlást erről a kíméletes enzimes hámlasztóról, és még aznap meg is rendeltem Ebay-ről szuper áron.
És akkor magáról a termékről: az összetevőlista minimalista, aminek csak örülni tudok, és bár van benne parfüm, az is utolsó helyen. Egyáltalán nem irritálja a hiperérzékeny, mindenre hisztis bőrömet, még minimálisan sem! A kézfejemen és az arcomon szoktam használni, mindenhol ugyanolyan hatékony, bár egy kicsit macerás és hosszadalmas a használata (vagy csak én csinálok valamit rosszul), ugyanis mindig ügyelni kell rá, hogy tényleg törölközőszáraz bőrfelületre kenjük, ugyanis se túl vizes, se csontszáraz bőrön nem használ! Ha viszont úgy használjuk, ahogy kell, akkor nagyon vicces jelenségnek lehetünk szemtanúi: a gél szinte pillanatokon belül elkezd kis kukacokba összeállni. :) Aki szeretné látni, mit értek ezalatt, olvassa el a fentebb belinkelt blogposztot, Wishes ott meg is mutatta. :) Szóval használat közben a termék kukacosodik, ami bevallom, hogy a gyermeki énemet furcsa élvezettel tölti el, nagyon szórakoztatónak találom. :D Amúgy átlátszó, gélszerű, és nagyon finom természetes barackillatú, ami szintén óriási pluszpont a számomra, mivel imádok mindent, ami barackos. :D
Hatékonyan távolít el minden elhalt hámsejtet, szennyeződést, használata után a bőröm nagyon finom, selymes, puha tapintású, szinte olyan, mint a bababőr, arcon is, kézen is! Hagy ugyan egy minimális réteget maga után, de ez lemosóval/szappannal könnyedén eltávolítható. Kicsit sem szárít, nem éget, nem hámlik tőle a bőr, nem csíp! Viszont sajnos nem érzem annyira hatékonynak, mint az AHA/BHA kombót. :( Utóbbinál teljesen megújult a bőröm, kezdtek eltűnni a pattanásaim, gyönyörű volt a tónusa, a zsírosodás is visszaszorult kissé, ennél az enzimes hámlasztónál viszont ezt sajnos nem tapasztaltam: a meglévő pár pattanásom nem tűnt el, a pórusaim ugyanúgy kráter méretűek, stb... Úgy sejtem, a "valamit valamiért" elv alapján ez egy olyan hámlasztó, ami érzékeny bőrre nagyon jó, hiszen nem irritál, eltávolítja az elhalt hámsejteket, tehát végzi azt, ami egy hámlasztótól elvárható, viszont "cserébe" ennél többet nem nagyon tud, nem olyan látványos a hatása, mint a kémiai hámlasztóknak... Szerintem is inkább szinten tartásra jó, a bőrproblémákat nem igazán oldja meg, nem okoz drasztikus változást.

Egyetlen pontot vonok csak le az előzőekért, mert amúgy nagyon elégedett vagyok vele, és még mindig ez az első hámlasztó, ami nem irritálja a bőrömet, szóval számomra még így is sokkal jobb, mint mondjuk egy fizikai radír. Ráadásul szuper áron kaptam nagy mennyiségű terméket. Ettől függetlenül szeretném hinni, hogy találok egy fokkal jobbat is, aminek látványos is a hatása + nem is irritál. :D Ha mégsem így lenne, visszajövök és megkapja az 5. csillagát is. :)

Luna1024
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. március 24.

Lolychan

2018. március 15.

Barátnőmtől kaptam mintát. Az illata tömény, erős gyógyszertár. Az állaga folyós, kukacosodik, ha felkenem az arcomra. Nagyon nem. :/

Lolychan
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. március 15.

Pöti

2018. március 11.

Nekem nagyon bejött, szép sima a bőröm utána. Az illata nem tetszik, és a kukackázás is már dörzsölés nélkül elkezdődik, alapvetően szerintem már a tubusban is, de összességében jó termék, nem bántam meg. Ha elfogy (szerintem előbb fog megromlani, mert sok van benne), akár még újra is vehetem :)

Pöti
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 11.

tara95

2018. február 14.

Csak beszereztem. Az eladó eszméletlen, kb 20 réteg bubis fóliában az egyébként is becsomagolt flakon, 3 minta és egy köszönő levélke. Maga a cucc naaagyon finom édes, gyümis illatú, biztonságos kis pöcök segít az utazásban. Sűrű gél állagú, egy pumpányi bőven elég. Nekem már egy használat után halványította a mitesszereket az orromon, nagyon kíváncsi leszek. Addig négyes.

Na, majdnem egy hónapja használom. A kétnapi használat sok és felesleges, de 3 naponta kb teljesen jó. Pihe-puha hidratált bőrt hagy, nem csíp, nem irritál. A hormonális pattikkal ez sem tud mit kezdeni, de amúgy szintentartásra jó és sok van benne, olcsón. Az illata naaagyon kellemes, édes gyümölcsös. Elhalt hámsejteket leszedi, ötöst adok, de nem csodaszer, ,,csak" egy jó termék :))

Közel egy év használat után sajnos csak áll a polcomon. Komolyabb száraz foltokra nem nagyon használ, a mandulasavval kísérletezem és egyszerűbb a használata.

tara95
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. február 14.

im

2017. szeptember 5.

Az esti rutin része, a double cleansing után. Hetente két alkalommal használom.

Pozitívumok:
- Szeretem a praktikus kiszerelést, a biztonságos, lezárható pumpát.
- Az illat csodás: gyümölcsös, szerintem őszibarackos. Mivel semmilyen irritációt nem tapasztaltam, most nem fogok panaszkodni a parfümre.
- A peeling nagyon viccesen működik: a pumpával egy sűrű, opálos gélt lehet kiadagolni, amely a kenegetés hatására elkezd összekukacosodni az eltávolított, elhalt bőrrel együtt. Látványos. Semmilyen karcolós vagy durva érzet nem társul hozzá. A lemosás utáni bőrérzetet (az arcomon és a kezemen egyaránt) ahhoz tudom hasonlítani, mint amikor uborka- vagy cukkinivágás, sütőtök-hámozás közben a zöldség olyan furcsán kiszívja a kezed.
- Az eredmény: azonnal üdébb, tiszta, sima, puha bőr. Odáig vagyok a kémiai hámlasztókért, nagyon rossz lett volna egy egész nyáron át nélkülözni az AHA hatását, de az az igazság, hogy nem volt olyan nagy áldozat, mint képzeltem. Készséggel elismerem, hogy az AHA egyfelől hosszú távú befektetés, hiszen anti-aging hatása is van, másfelől pedig pl. a Geek & Gorgeous 12%-os AHA-hámlasztójának szintén látványos a hatása másnap reggelre. De néha jólesik a szemnek a szó szoros értelmében vett instant eredmény. Viszont nem mondhatnám, hogy sokáig tart a hatás, a heti két használatra az én bőrömnek valóban szüksége van, de ha sem BHA, sem AHA nincs a rutinodban, akkor esetleg a három is belefér.

Összességében:
Amellett, hogy arcra nekem bevált ez a hámlasztó, a multifunkcionalitásával is lenyűgözött. Karcolós testradírok helyett (bár néha engem is elcsábít a házi kávézacc- vagy barna cukros radír utáni selymesség) is ajánlom, én sarokra, talpra is szívesen használom. Most már óvatosan elkezdtem visszatérni az AHA-hámlasztáshoz és a retinolhoz is, de a maradékot biztosan elhasználom testre, és jövőre valószínűleg újra találkozunk.

im
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 5.

Az esti rutin része, a double cleansing után. Hetente két alkalommal használom.

Pozitívumok:
- Szeretem a praktikus kiszerelést, a biztonságos, lezárható pumpát.

Összességében:

garden32

2016. január 13.

Hasonlóan az előttem szólóhoz én is 1-2 alkalommal használom hetente.Szeretem mert kíméletes 30 másodperces radír, ami nagyon gyorsan feloldja az elhalt hámsejteket, és nem tartalmaz mechanikai szemcséket, így érzékeny bőrre is tökéletes. Ajánlom :)

garden32
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 13.

tunderlany

2015. október 5.

Lassan fél éve használom heti egy-két alkalommal és nagyon megszerettem. Nagyon jó illata van, nem szárít egyáltalán és iszonyatosan puha és sima marad utána a bőr. Egy-két nyomás elég belőle az egész arcra, még legalább egy évig elég lesz így. Csak ajánlani tudom!

tunderlany
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 5.

Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, PEG-8, Sodium Hyaluronate

Kvaterner ammóniumsó, mely a kozmetikai termékekben antisztatikus és (haj)lágyító tulajdonságai miatt használnak.

Papain 0 0

Papayából kivont fehérjebontó enzim, melyet elsősorban hámlasztó hatása miatt alkalmaznak kozmetikumokban. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatizáló, valamint bőr- és hajkondícionáló hatása van. Egy 2015-ös kutatás alátámasztotta, hogy az összetevő erőteljes allergiás reakciókat válthat ki a bőrből és sérülhet tőle a bőr barrier funkciója is, ezért érzékeny bőrűeknek mindenképpen érdemes kerülni.