Tindigo

Ár:   9990 Ft és 16 990 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   100 ml és 200 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2019. december 6.

Ár:   9990 Ft és 16 990 Ft
Kiszerelés:   100 ml és 200 ml
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Öregedésgátló, regeneráló, bőrmegújító és bőrpuhító hatású olaj-szérum

• Kiemelkedő anti-aging hatás: 1% retinol, E-vitamin és Palmitoyl Tripeptide-5
  • Értékes növényi olajokkal: jojoba, szőlőmag, lenmag olaj
  • Nem tartalmaz denaturált alkoholt és illatanyagokat

Makk Zsuzsó

2020. november 24.

Elhasználtam belőle 2-t is, szerettem, nem volt vele semmi bajom, abszolút nem irritált. A márka többi, messze nem high end termékével ellentétben ennek tényleg jó az ár/érték aránya, még annak ellenére is, hogy én többnyire testápolónak használtam, de valahogy mégsincs késztetésem újravenni.
A TO 1%-os olaja még olcsóbbra jön ki, arcra meg úgyis mást használok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 24.

A TO 1%-os olaja még olcsóbbra jön ki, arcra meg úgyis mást használok.

HCHB11Cl11

2020. október 29.

Vegyes érzéseim vannak ezzel a termékkel, ezért kapott 3 csillagot, mert jó is meg nem is, egyenlő arányban.
Nagyon pozitív hogy ilyen gazdaságos, 100 és 200 ml-es kiszerelésben is, ráadásul 1 % retinol, nagyon szép összetevő lista, szóval én ennél jobb 1%-os retinol szérumot nem találtam. Az ára így kedvező, ehhez hasonlót, a PC retinolhoz képest nem találtam, ami 1 % és lotion, nem olaj.
De, ahhoz képest hogy 1%, nem sokat ér, nem látok változást a mitesszeres/tág pórusú bőrömön, pedig a 200 ml-es verziót vettem meg és már használom 1 éve (néha kihagyásokkal), de minden este, előtte 2% BHA. Még csak nem is irritált, nem csípte a bőröm, semmi reakció, ami azért furcsa, mert az 1 % sok, és úgy tudom eléggé gyakori hogy mellékhatások lépnek fel az erősség miatt, de itt nem. Előtte a 0,5 %-os tesóját próbáltam, annál éreztem valami hatásosságot (mellékhatást is), ennél nem. Egyszer kaptam egy PC Clinical 1% retinol mintát, azt felkentem, na az tényleg erős volt a bőrömnek, másnapra piros lett, égetett. Nem azt mondom hogy ez a jó irány, de ha már 1 % ez is. Plusz a színe sem annyira sárga, pedig elvileg a sárga színt a retinol adja, még a Tindigo 0,5 % retinol is sárgább.
Az állaga sem tetszett, folyósabb volt, de nem hidratáló, felkenéskor nem kellemes. Ez nagyon szubjektív, nem is tudom nagyon megmagyarázni, egyszerűen csak nem esett annyira jól. Nem is kellően hidratált, pedig kombinált a bőröm. Egy vékony réteg hidratáló még elfér nekem is a zsírosabb részeken is. Más is írta, hogy miután elkenem, furcsa állagú lesz, kicsit habosabb, de az eltűnt valóban. A kinyomó fejecskéjébe be tud száradni a krém és mint egy dugó kijön belőle.
Arca, nyakra is kentem. Igazából már várom hogy elfogyjon, mert inkább kipróbálom a G&G retinalt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 29.

Viola23

2020. október 13.

Nálam gyökeres változást hozott ez a retinol. Több mint 1 éve használom, a pattanásos bőrömmel csodát tett. Nekem egyáltalán nem irritálta a bőröm. Este felkenem, reggelre puha, rugalmas bőrre ébredek. A gyulladt pattanásos bőröm megnyugtatja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. október 13.

Kremcica

2020. szeptember 25.

Mivel másodkézből (bontatlanul) vettem meg így jóval olcsóbban jutottam hozzá az eredeti árhoz képest. A 100 ml-esem most fogyott el, sokáig elég volt (8 hónap). Testre ritkán használtam, de akkor testápolóként is bevált. Arcra viszont leszámolva mennyi ideig használtam közel annyiba kerül mintha 3-4 havonta vettem volna egy 30 ml-es szérumot. Az állaga nagyon kellemes lotion, bár a pumpájába hajlamos beleszáradni a krém. Igen a csomagolása, kicsit csalódás, ennél az árnál már lehetne kifinomultabb. Illatosítva nincs, viszont van egy natúr olajos illata. Engem nem irritált, max ha épp kicsit rosszabb állapotban volt a bőröm akkor picit kipirult, 2-3 naponta simán elbírta a bőröm. Felkenéskor ahogy minél inkább próbáltam beledolgozni a bőrömbe fura fehér réteggé „habzott” fel ami egy percen belül felszívódott. Tapintásra és kinézetre azonnal hidratált, de feszülő érzést hagyott maga után így az arckrémet, ha akartam ha nem utána kellett kennem. Az azonnali hidratálás mellett másnapra szebb összkép fogadott, kisimultabb lett az arcbőröm mintha 10-12 órát aludtam volna. Hosszútávon nem tűntek el a mélyebb ráncaim (szerencsére csak mostanában próbálkoznak előjönni így a munka sem volt hatalmas), de a kisebbek kisimultak. A pórusaim nem lettek kisebbek, a genetikát nem tudta felülírni, de pattanásaimat a BHA hámlasztómmal együtt szépen karban tartotta és szebb-puhább bőrtextúrát csinált. Ami nem tetszett, hogy az arcom zsírosodásra hajlamos részei (kombinált bőröm van) minden alkalommal reggelre még a szokásosnál is jobban bezsírosodottak. A másik hogy a szavideje és felhasználhatósága igencsak szűk időtartamú.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 25.

Smafu

2020. augusztus 26.

Már több mint egy éve használom és teljesen elégedett vagyok. Néha kijön így is egy két pattanás, de nem vészes, gyönyörű állapotban tartja a bőröm. Ár-érték arányban nagyon jó. Kicsit olivaolajos illata van, szagolgatni nem érdemes.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 26.

macskusz

2020. július 7.

Január elején kezdtem el használni, így még kevés tapasztalatom van. Egyelőre tart a purging hatás, folyamatosan jön ki egy-egy újabb pattanás az arcomon. Emellett viszont a használat utáni reggelre mintha szebb lenne a bőrképem. Használtam a másik Tindigo-féle retinolos szérumot is (Smooth&Glow), de az az állaga miatt nem igazán tetszett. Ezt sokkal szívesebben használom, olyan, mint egy hidratáló krém, gyorsan beszívódik, nincs semmi olajos réteg utána az arcomon. Remélem, segíteni fog hosszútávon.
Update (2020. 04. 07.): Egy-két naponta használom folyamatosan, és szebb lett a bőröm, de azért még továbbra is jelennek meg pattanások rajta. Viszont már legalább egy hónapja szinte kizárólag az arcom jobb oldalán. Erre azt a magyarázatot találtam, hogy először mindig a jobb oldalamra fordulva fekszem, és így talán nincs ideje beszívódni a krémnek... Így pár napja odafigyelek rá, hogy máshogy feküdjek, meglátjuk, mi lesz az eredménye.
Update (2020. 07. 07.): Fél év használat után úgy gondolom, hogy megérte megvenni, annak ellenére, hogy nem csodaszer. Használata mellett is kijönnek pattanások az arcomon, de sokkal kevesebb, mint nélküle, és hamarabb is gyógyulnak. Viszont a régebbi, pattanásokból visszamaradt foltjaimon nem igazán segített. A másik negatívum, hogy nem látszik, mennyi krém van még a dobozban. Összességében jelenleg nem tudok jobb alternatívát, így maradok ennél, de többet vártam tőle - mint a többi Tindigo terméktől is, amiket kipróbáltam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 7.

Nilatka

2020. június 2.

Tul hamar beszivodik, meg mielott rendesen el tudnam kenni. Nem tetszett ez a se nem vizes, se nem olajos, se nem taplalo, se nem hidratalo allag. Inkabb a testemre hasznaltam el, de ott sem tapasztaltam kulonosebben extra hatast. Nem vennem ujra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 2.

muszika

2020. május 30.

Nagyon nagyon szeretem ezt a retinolt, bár még csak 21 éves vagyok így az antiaging hatásáról annyira nem tudok még nyilatkozni, de elképesztően puha lesz tőle a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. május 30.

opal

2020. május 30.

Nekem nagyon bevállt. 1%os pc retinol helyett kerestem olcsóbb, de hatásos retinolt, és nem kellett csalódnom. Minden második este használom, így egyátalán nem irritál. Az első pár hétben nem igazán láttam a hatását, de azóta 'ótejóég'. Kevesebb pattanásom van, és a miteszerek száma is csökkent. Cserébe a ráncaim is halványulnak. És mindezt nagyon jó áron. Imádom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 30.

johannasz

2020. május 17.

Kicsivel több mint egy hónapja kezdtem használni, életem első retinolos terméke. Irritációt nem okozott, valóban szépen feltölti a bőrt, DE! Az aknéim állapotában nem hozza a várt hatást, sem a gyulladásos kialakulásának a megakadályozásában sem a hegek havanyitasaban... egy hónap tudom, hogy nem nagy idő, ezért nem akarom teljesen leírni, így várok tovább hátha... Eddig egy hármast kap, de azt sem érdemli meg egészen jószívvel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. május 17.

Antioxidánsok: Retinol, Linum Usitatissimum (Flax) Seed Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Tocopherol
Hidratálók: Betaine, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Sodium Hyaluronate
Peptidek: Palmitoyl Tripeptide-5
Vitaminok: Retinol, Tocopherol

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Retinol a I v

Syn-Coll márkanéven ismert, három aminosavból álló peptidféle, mely állítólag stimulálja a sejtek növekedését, osztódását szabályozó TGF-ß nevű növekedési faktort, ami pedig elősegíti a bőrünk kollagéntermelését. Több kollagén pedig fiatalosabb és ráncmentesebb bőrt jelent.