Tom Ford

Ár:   17900 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Vedd meg online a Vip-parfum.hu-n 17900 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: Erzsi73, az összetevőket feltöltötte: Musil, Módosítva: 2015. október 12.

Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Vedd meg online: Vip-parfum.hu, 17900 Ft

Megjelenés éve: 2006

Illatcsalád: orientális-virágos

Fejjegyek: jázmin, gardénia, ylang-ylang, bergamott, amalfi citrom, mandarin, fekete ribiszke, szarvasgomba
Szívjegyek: fűszerek, gyümölcsös jegyek, lótusz, orchidea
Alapjegyek: vetiver, szantálfa, pacsuli, borostyánkő, tömjén, vanília, mexikói csokoládé

Ár: 17900 Ft , Eladó: Vip-parfum.hu
30, 50 és 100 ml-es kiszerelésben kapható.
Ár: 5ml 3500ft postával , Eladó: RoodGirl
Állapot: Frissen fujt, Helyszín: --, fizetés: --
Tom Ford Black Orchid EdP - fújós
Ár: 1300 Ft - 2 ml /// 2100 Ft - 5 ml /// 3800 Ft - 10 ml , Eladó: chamo
Állapot: frissen fújva üveg fújósba, Helyszín: Budapest, fizetés: Foxpost, Postán maradó, MPL automata, Személyesen

aidanne

2021. április 26.

Évek óta kerülgetem, szinte az összes TF illatot végig taperoltam már a parfümériákban de őt mintha direkt kihagytam volna... tudjátok hogy van ez?! Jön a hype, a "mindenkicsakeztakarja" hullám, és én automatikusan veszem le a kezem az ilyen üvegről... kár volt, mert így több év eltelt, mire hozzám ért s talán nem hiába... egyik héten csak úgy magamra fujtam, de csak azért mert a polcon nem találtam a Velvet Orchid teszter üvegét így "kénytelen" voltam a BO-val beérni. Aztán jött az a tipikus áttörés, hogy te jó ég, én ezt eddig miért nem tudtam magamra borítani? No, mindegy is, felejtsük el...
Önmagam mardosásának napjaiban olvasgattam picit róla. Baromira meglep-és javítsatok ki ha nem így van- hogy a Givaudan cég parfümőrei készítették el ezt a remek, különleges illatot. Sehol egy kiemelkedő név, egy orr, akinek nevéhez köthető ez a fekete csoda. Én legalábbis nem tudom, hogy pontosan ki alkotta meg ezt lenyűgözően éjsötétnek látszó, izgalmas egyveleget, de egy biztos: remek a mögötte rejlő akarat. A fekete orhidea amely nem is fekete valójában, de egy alkotásnak köszönhetően mégis fellelhető ez az izgalmas virág. Ebben az illatban is nem akármilyen összetevők bontakoznak ki. Édesnek tűnik, mégsem az. Fűszeres, de különlegesen pikáns. Hosszantartó, csodálatos elgondolás, folyékony formába öntve. Végre megértem rá, végre találkoztunk mindenféle hype nélkül... ..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 26.

floracska6

2021. március 24.

Egy ideje már izgatta a fantáziám ez az illat de akármelyik drogériában jártam, sehol sem találkoztam Tom Ford parfümökkel.
Mikor a kedvenc krimiíróm, Jo Nesbo regényében is megjelenik a Black orchid ami az egyik főszereplő kedvenc illata,nem vártam tovább be is szereztem egy fújóst belőle (lám hatott a bújtatott reklám)
Nem csalódtam, nekem nagyon a világom az illat, isteni ahogy elkezdődik és még a ylang-ylang is - amit egyébként útálok - nagyon finoman van kombinálva benne a többi illatjeggyel, nem zavaró. Darkos, misztikus illat, vicces ez a templom hasonlat amit az előző kommentekben említenek de tényleg van benne valami :)
Még megfigyelő üzemmódban használgatom de eddig nagyon tetszik és tartós is.

Update: teljesen egyetértek Leasydoux-al, en sem tudom viselni akarmennyire tetszik, túl is adtam a fujoson. Korona ide vagy oda se munkahelyre, se buliba nem tudom elkepzelni mert túl elvont, nem érzem magaménak. Az Aliennel járok igy mindig, imádom es par évente beszerzem de utana tuladok rajta gyorsan mert sosem nyúlok erte, valahogy inkabb ő visel engem nem en őt, na a Black orchiddal ís igy vagyok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 24.

Még megfigyelő üzemmódban használgatom de eddig nagyon tetszik és tartós is.

leaseydoux

2021. március 19.

Valamilyen perverz okból kifolyólag nekem nagyon bejött ez az illat mindig is, de hordani sajnos nagyon ritkán tudom. Semmi kifinomultságot nem érzek benne egyébként, inkább valami dekadens harsányság az, ami jellemzi, de mégis működik. Mondanám, hogy ismerek olyan személyt, akin csodaszép, de még a zeneiparban dolgozó, és számomra elég kaotikus életű barátnőmön is inkább fura. Ma egy óvatos csepp után is masszív émelygés lett úrrá rajtam, pár óra es jópár kézmosás elteltével viszont ahogy tompul kicsit, már kifejezetten jó érzés ahogy megcsapja az orrom. Egyébként azon ritka illatok egyike, amihez tudok egy nagyon konkrét hangulatot is társítani, és a vele töltött ritka emlékeket is szépen visszahozza. Huzamosabb ideig nagyon fárasztó lenne, és egyébként is nekem ez túl “warm spicy” kategória, de nagyon érdekes kísérlet a -számomra- kicsit érdektelen Tom Ford illat-univerzimban.

update: engem lep meg a legjobban de az utóbbi napokban egyre többször nyúltam a mintámért.. Talán ez összefüggésben lehet azzal a kiábrándultsággal, amit ez a covid szitu okoz bennem, de kicsit olyan, mintha segítene tartani bennem a lelket, pedig amúgy nagyon nem az én világom. Jah és lehet, hogy egyesek számára megrázó lehet, de elkezdtem felfedezni a Dzinget benne, (amit évekig használtam) legalábbis a bőröm most ezt hozza ki. A környezetem amúgy nem rajong érte különösebben, amit megértek, mert először én is mindig rosszul leszek ha újra előveszem, de most ez sem tántorít el :D

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 19.

juditpetrus75@gmail.com

2021. március 10.

Isteni illat. Nem mindenkihez illik. Én imádom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 10.

Isteni illat. Nem mindenkihez illik. Én imádom.

Hannah11

2021. február 15.

Kedvenc illatom!
Van aki utánam jön az utcán, hogy mi ez a csoda és vannak ismerőseim, akik nem bírnak meglenni a közelemben, mikor viselem, Ő ilyen. :D
A lényeg a lényeg, hogy én nagyon-nagyon odáig vagyok érte. A lehető legtartósabb illat, amivel valaha találkoztam.
Michael Jackson is ezt használta, nekem ez még egy kis plusz mellé. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 15.

Kedvenc illatom!
Michael Jackson is ezt használta, nekem ez még egy kis plusz mellé. :)

gardia

2021. január 27.

Rettenetes, borzasztó, hányingerkeltő, öreges, undi illat. Tudom, nem túl építő jellegű a kritika, de számomra tényleg elviselhetetlen ez a parfüm. Én balga vakon vettem egy 50-es üveggel...:-((

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 27.

Saranhuone

2021. január 19.

Nagyon finom, tartós, templom fílinges. Első szaglásra a Makassar patchouli nevű parfüm jutott róla eszembe, amit féltve őrzök mert már nem gyártják, csak a leszáradásban más a 2. Ennyi pénzt tuti nem adnék érte, de tény hogy nagyon szép illat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 19.

Barbara2021

2021. január 18.

Huu de féltem ettől!alig mertem magamra kenni, biztos voltam benne, hogy pusztito lesz, de nem a jó értelemben. A velvet orchid nem annyira jön be, azzal kezdtem, ehhez képest a black orchid viszont finom. Az elején olyan mintha valami érdekesebb medvecukrot szagolnek (?) utána jön a szantal és a tömjén amitől nekem "templomos" asszociációim vannak. Nem fogom viselni, de messze nem olyan borzalmas, mint gondoltam. Nőies, szexi. Rajtam leginkabb édes, főleg a vaniliatol és a kakaotol(érdekes amúgy a kakaó, jól érződik) , némi virággal amiből inkább a jazmint érzem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 18.

Milva07

2021. január 13.

Biztos vagyok abban, hogy korral, életesemények miatt- súlyos traumák/betegség-után változik az ember szaglása. Szerintem velem is ez történt, ugyanis én, aki korábban úgy voltam ezzel az illattal, mint az ördög a fokhagymával, teljesen ellenkező véleménnyel vagyok most. Az én orromból a fehér virágok és a bergamott kúszik tovább, egészen a kisagyig, ott összetalálkozik a már ott időző csokival és a pacsulival, összekeverednek és végtelen ideig árad utána a meleg, krémes, puha illat. Karakán nőnek tartom magam, de még az én erős személyiségem is meg-megroggyan, mikor ezt az illatot fújom: ha nem vagyok 100% -os formában, betemet, maga alá gyűr , egyszerűen legyőz. Átveszi felettem a hatalmat. Ha viszont megfelelő az időzítés, megacéloz, de a jó értelemben: a buja, szenvedélyes, szexi nőt erősíti. Ez egy férfimágnes.Bizony. Lehet próbálni, nem fogtok csalódni, megígérem ,-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. január 13.

DianaS

2020. szeptember 10.

Rendhagyó illat számomra. Őszintén mikor az elsőket próbálgattam nem tetszett, átlagos túlfűtött pacsulit mutatott magából. Hetekkel vagy hónapokkal később kezdett csak megnyílni és a leghatározottabb, legdögösebb illattá változott rajtam. Örülök neki, egy nagyon kedves parfümöm! Ő is bebizonyította nekem, hogy nem szabad feladni és ítélni sem túl hamar ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 10.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Linalool, Hydroxycitronellal, Benzyl Benzoate, Geraniol, Limonene, Coumarin, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Eugenol, Isoeugenol, Benzyl Alcohol, Citral, Farnesol, Cinnamal, Methyl 2-Octynoate, Benzyl Cinnamate
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.