Tom Ford

Ár:   65 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml,100 ml és 250 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: BabyDoll, Módosítva: 2012. március 13.

Ár:   65 000 Ft
Kiszerelés:   50 ml,100 ml és 250 ml

Dohánylevél és fűszerek aromája keveredik az illatába.

Tom Ford Tobacco Vanille EDP fújós
Ár: 6500Ft/5ml, 10500Ft/10ml , Eladó: balazs12
Állapot: Frissen átmérve saját parfümömből üveg fújósba, Helyszín: Budapest III., fizetés: Személyes átvétel Budapest III., XIII., Foxpost, Posta
 Tom Ford Tobacco Vanille EDP fújós
Ár: 6500Ft/5ml, 10500Ft/10ml , Eladó: balazs12
Állapot: Frissen átmérve saját parfümömből üveg fújósba, Helyszín: Budapest III., fizetés: Személyes átvétel Budapest III., Foxpost, Posta

Lina6

2021. február 14.

Nekem jellegtelen illat.
Dohanyt annyira nem erzem ki.
Gyenge

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 14.

Nekem jellegtelen illat.
Dohanyt annyira nem erzem ki.
Gyenge

kisszandi

2021. február 11.

Nos érdekes illat, az biztos. Hogy nőknek is való-e kérdéses?
Első fújásra pipázó nagypapa jut eszembe. Következő szaglásra régikönyv (imádom az illatukat).
Ahogy haladunk időben előre már felsejlik haloványan a vanília.
Tartóssága kiváló 3x mostam kezet szappanal és még mindig érzem.
Szépen kivirágzik az illat, amely végül finom vaniliában végződik.
Szuper jó kompozíció. Finom meleg vanília illat ölel körül még a nap végén is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 11.

Nos érdekes illat, az biztos. Hogy nőknek is való-e kérdéses?
Ahogy haladunk időben előre már felsejlik haloványan a vanília.
Tartóssága kiváló 3x mostam kezet szappanal és még mindig érzem.
Szépen kivirágzik az illat, amely végül finom vaniliában végződik.
Szuper jó kompozíció. Finom meleg vanília illat ölel körül még a nap végén is.

x

2021. január 13.

Már mióta ismerem, és mindig megcsodálom, hogy mennyire más, mennyivel összetettebb, mint gondoltam volna. Tipikusan olyan, hogy szerintem nem lehet elképzelni, bármennyit is olvas róla az ember, meg kell ismerni és újra meg újra elámulni a gazdagságán. Sokkal szelídebb, mint amire számítottam, könnyedebb, aszalt gyümölcsökkel tele, de egyáltalán nem súlyosan, nem úgy, mint a vadabb orientális illatvilágban (pl Aziyade, Arabie és hasonlók), teljesen másként. Gyönyörűen keverednek ezek benne a nevét adó két fő jeggyel, a dohánnyal és vaníliával, mindkettőből a legfinomabbal, tökéletes az egyensúly és az összhang.

Megdöbbentő mértékben más arcát mutatja különböző embereken. Már évek óta jól ismertem, amikor pár hete éreztem valami nagyon szuper illatot valakin egy boltban, és végül megkérdeztem tőle, hogy mi volt az. Erősen fűszeresnek tűnt, kicsit mint a Man in Black. És erre megnevezi ezt, sosem gondoltam volna, annyira más volt rajta, mint rajtam szokott lenni! Pár éve pedig trolin valaki vagy őt viselte, vagy az Eau des Baux-t, és bár minden hasonlóságuk ellenére két határozottan elkülönülő illat, egyszerűen nem tudtam megállapítani, hogy melyik, mert valahogy pont a kettő között muzsikált. Az apró illatos rejtélyek. :)

Mára már ikonikus illat, méghozzá joggal. Amilyen lágy, annyira erős és tartós is. Néha elcsodálkozom, hogy hogy jutott eszébe valakinek pár, nem magától értetődően társítandó jegyből egy ilyen izgalmas alkotást összehozni, ez bizony kreativitás, és ezt nagyon értékelem a Tom Ford illatoknál. Van köztük olyan is, amely egy-egy klasszikus újragondolása, de több, vagy legalábbis az általam ismertek között több az eredeti, semmihez sem hasonlítható, különc zseni alkotás, ami bombaként robban be és megismerteti magát mindenkivel, és nem a huszonötödik szinte ugyanolyan.
A színe drappos-mogyoróbarnás, egy ilyen színű dolgozószobában kunkorodik az illatos, vaníliás gyümölcsös pipafüst, sosem fojtóan vagy erősen, csakis könnyed eleganciával.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 13.

zsebibaba

2020. október 28.

A dohány nagyon dominál benne, emiatt én inkább férfi parfümnek tartom, de zseniális alkotás az biztos:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. október 28.

Terkabarka

2020. október 4.

Mennyire vártam, hogy végre megszaglásszam... mivel nem minden Tom Fordot forgalmazó Douglas-ban van a TV is, és mivel baromi türelmetlen vagyok, berendeltem egy másolatot, mondom, arra jó lesz, h nagyjából tudjam, milyen, aztán ha tetszik, vakon berendelem a TV-t.
Mielőtt a másolat megérkezett volna, sikerült az eredetit is magamra fújni. Háááát... kissé ledöbbentem, dohányra és vaníliára számítottam, erre kaptam egy brutál fűszeres, szegfűszeges valamit. Fújtam papírra is. Másnap megérkezett a másolat postán, azonnal fújtam az illatcsík másik felére, nézzük, mennyire találták el. Konkrétan ugyanaz.
A masolatot már próbáltam magamon egész napra is, brutál minőség, mert még este is húztam magam után az illatcsíkot, és itt jöttem rá, mire is emlékeztet: mézeskalács fűszerkeverék. Csakhogy én nem szeretem a mézeskalácsot 😒
Azért csak nem hagyott nyugodni (hátha a TV mégis jobb, amekkora hype van körülötte), hétvégén irány a Douglas, egyik kezemre TV, másikra a másolat. Ahogy változtak a karomon, néha pontosan ugyanolyanok voltak, néha hangyafaxnyi eltérés volt a két illat között, de a másolat túlzás nélkül zseniális és brutál tartós. Es sajnos még mindig mézeskalács fűszer illatú, a TV is, a másolat is. Ennél a tesztelésnél még kellemes meleg is volt, így még durvább élmény volt, a végére már majdhogynem rosszul lettem tőle.
Tehát a TV: mondanám, hogy 2 csillag a különlegessége és a tartóssága miatt, de ha egy 3300 Ft-os (50ml) másolat így tudja hozni az illatot és a tartósságot is, akkor legyen inkább 1 csillag, nekem többet nem ér.
A másolatot talán karácsonykor képes leszek magamra fújni, hacsak oda nem adom addig egy családtagnak, aki meg totál odavan érte...
(Ha valakit érdekel, parfumeshop-ból van a másolat, Pure No207)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 4.

(Ha valakit érdekel, parfumeshop-ból van a másolat, Pure No207)

kjancsa67

2020. szeptember 8.

Megvettem, tetszett, de nem éreztem magamon és ez baj! Aztán a lányom rákérdezett, hogy mit fújtam magamra? Visszakérdeztem, hogy mit érez? Hát, valami finom púderes illatot, bár ez nem az a babapúderillat és nem is émelyítően édes, hanem kicsit fűszeres. Hm. Aztán hozzátette, hogy nagyon intenzíven érzi, még több méter távolságra is.
Azóta tesztelem, használom és egyre jobban tetszik. A baj csak az, hogy egyre kevesebb van a kisfújósomban, mert a lánykám is rárepült.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. szeptember 8.

Nettuska

2020. augusztus 3.

Jelenlegi kedvenc, tartósabb az átlagnál, nem egy montale,de elég egyszer újrafújni a nap folyamán. A 10ml fújós is sokáig kitart,nem mellesleg az ára miatt is. Be kell érnem ennyivel.
Csodaszép dohányos fűszeres, édeskés vaníliás illat, de nem fejfájdító most a melegben is használom. Imádom❤

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 3.

Edwin

2020. május 26.

Parádés, abszolút niche minőség.
Nagyon lineáris parfüm. A kezdetektől a végéig hasonló az előadás, csak csillapodik az erő. Persze csak lassan csillapodik ám, ugyanis 12-14 órát kibír.
Dohány, vanília, szegfűszeg és aszalt gyümölcsös jegyek. Leginkább ezeket érezni a nyitányban, majd a szegfűszeg és az aszalt gyümölcsösség lassanként tűnik el a messzeségben, még dominánsabbá téve a két fő alkotóelemét az illatnak, a dohányt és a vaníliát.
A minőség fantasztikus. Projekciója hosszantartó és terjedelmes.
Csodálatos munka, érdemes kipróbálni, de hűvösebb időben. Ezzel a fülledt melegben vallatni lehetne valószínűleg.

Sokan írták, hogy nem működik a bőrükön, de ha még nem próbáltad, hajrá. Az egyik legszebb dohány-vanília parfüm a piacon.
Sajnos ez is rohadt drága, de 50 ml egy életre elég. 1-2 fújás, és meg vagy aznapra.
Irodai felhasználásra nem javaslom, mert a kollégáidat kicsinálhatod vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 26.

Parádés, abszolút niche minőség.
A minőség fantasztikus. Projekciója hosszantartó és terjedelmes.

Irodai felhasználásra nem javaslom, mert a kollégáidat kicsinálhatod vele.

Kissdorii

2020. február 24.

Imádom az illatát, rajtam kicsit rágós, édeskés, de nagyon különleges. Sajnos az árához képest mégsem eléggé tartós, de még emiatt sem bántam meg hogy megvettem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 24.

Rhodesian Ridgeback

2019. december 5.

Eléggé megosztó parfüm, ami szerintem elsősorban inkább az árának köszönhető, de mondhat/írhat bárki, bármit: ez a parfüm akkor is egy ikon. Egy igazi legenda a parfümvilágban. Nem véletlenül. Ez volt a Private Blend első olyan darabja, ami rögtön niche magasságokba emelte őt, és az egész Brandet. Lehet, hogy a legtöbb TF illat túlértékelt és túlárazott, de ez megéri az árát.
Szép, gazdag, kissé sötét illat, amely viszonylag egyszerű összetevőkből áll. Az eredmény egy kiváló téli illat, brutális tartósság, nagyon erős projekció (vagyis mások is érezni fogják rajtad néhány méteres távolságból) és nem maradsz dicséret nélkül sem. Rajtam szerencsére inkább a dohány illata érvényesül. Ilyen remek dohány illatot még nem éreztem parfümökben. Különleges alkalmakra, mert nagyon borsos az ára. Csínján kell vele bánni és adagolni is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 5.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Linalool, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Benzyl Benzoate, Geraniol, Limonene, Coumarin, Cinnamyl Alcohol, Eugenol, Isoeugenol, Benzyl Alcohol, Citral, Amyl Cinnamal, Farnesol, Cinnamal, Amyl Cinnamyl Alcohol, Methyl 2-Octynoate, Evernia Furfuracea (Oakmoss Lichen) Extract, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Lyral, Anise Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Cinnamate
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.