Trend It Up

Ár:   1399 Ft   Kategória:   Kézkrémek

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Loona, Módosítva: 2018. március 19.

Kategória:   Kézkrémek

2017-es júliusi-augusztusi limitált kiadás

Gazdag kézápoló elixír értékes sheavajjal és kókuszolajjal az ápolt kezekért, körmökért és körömágybőrért. Könnyen kenhető és gyorsan felszívódik. Finom zöldtea-aromával. Kíméletességét bőrgyógyászati tesztek igazolják. Vegán termék.

Loona

2018. július 16.

Nagy kedvencem lett ez a kézkrém, mégis csak félig sajnálom, hogy limitált kiadás volt. Hogy miért? Hiába vált be és szerettem meg nagyon, szerintem horribilisen túlárazott, és nem csak teljes áron, de még a kiárusítós, akciós árán is (én 799 forintért vettem, az eredeti ára majdnem 1500 forint volt, amiért mindössze 50 ml-t kapunk). Ennyiért kb. karácsonyra lepném meg vele magamat évente egyszer, és akkor is húznám a számat... amíg még volt belőle a kiárusítós pultokon, beadtam a derekam és betáraztam belőle még egyet, de ennél többet már annak ellenére sem voltam hajlandó ennyiért venni, hogy mennyire megszerettem. Ez az egyedüli indoka annak, hogy csak négy csillagot kap.

Semmi másra nem tudok ugyanis negatívat mondani*, és ha nincs az ár, akkor gondolkodás nélkül adnám neki az öt csillagot és táraztam volna be belőle tíz tubussal, mert tényleg nagy a szerelem. Legelőször a minimalista monokróm csomagolásával vett meg kilóra (nesze neked tudatos vásárlás :P ). Szerencsére cruelty-free és vegán, úgyhogy cserébe megvehettem én is (nem kilóra) :D Imádom, ahogy a lakásban, ahogy a szekrényen mutat, ahogy passzol színvilágában minden máshoz, és ahogy nem lesz tőle "túl sok"-érzetem, amit a sok színes kencés tubus bizony ki tud váltani belőlem :3 Ha lehetséges lenne, eltenném a kiürült tubust, és innentől ebbe töltenék át minden más kézkrémet. Szerencsére az első pár használattal a belbecs is bizonyított, gyakorlatilag tud mindent, amit én egy kézkrémtől elvárok: könnyű állag, jó eloszlathatóság, szupergyors beszívódás, semmi maga után hagyott réteg, semmi "érzem, hogy lemosok valamit", ha felkenés után fél-egy órával kezet mosok, az én bőrömnek megfelelő mértékű hidratálás.Tökéletes. Enyhe, kicsit fanyar virágillata van, amit az én orrom kifejezetten szeret. Az elixir megnevezés és a kisebb kiszerelés kombója alapján én eleinte valami szupersűrű cuccra számítottam amiből kevés is elég, de teljesen normál kézkrém-állagú, és ekkora mennyiség is kell belőle

*ja, de. A szokatlan és ötletesnek tűnő csomagolása több szempontból problémás. A pumpa finom, érzékeny és jól adagolható vele a krém, viszont volt már rá példa, hogy hiába nyomkodtam, nem jött belőle semmi, valószínűleg akkor a kis csöve végénél éppen egy légbuborék volt a tubusban krém helyett. Ahogy fogy a krém a tubusból, valószínűleg egyre gyakrabban fog előjönni ez a probléma, megpróbálom majd állítva tárolni (a nem kinyomós végén, pohárban vagy valaminek nekitámasztva), hátha az segít, de valószínűleg csak ideig-óráig, a végén biztosan nehéz lesz kinyerni az utolsó cseppeket.
A kupakja pedig egyszerűen rossz minőségű: én itthon használom, és pusztán a szekrényen fekve, a nyitogatástól több helyen berepedt a kupak már az első pár héten. Emiatt táskába egyszerűen nem való (pedig az első gondolataim között volt, hogy a pumpás kiszerelés milyen praktikus lehet táskában, nem kell csavargatni), mert a repedések miatt meglazult kupak táskában leesne, tovább törne és nem lenne többé használható, és mivel a nyomója már gyengébb nyomásra is engedi a krémet, bele se akarok gondolni, milyen rumlit csinálna egy táskában. Ezekért viszont a fentiek fényében egyelőre nem tudok annyira haragudni, hogy levonjak miattuk még egy csillagot.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 16.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

A pézsmarózsa magjának olaja. A neten teljes a konfúzió, ezt az olajat gyakran látjuk "vadrózsaolaj (Rose hip oil) név alatt, vagy kép mellett. Az igazság ezzel szemben az, hogy elég sok rózsaféle növeszt a csipkebogyóhoz hasonló áltermést, de természetesen ezek azért különböző fajok, így az olajuk összetétele is különböző.  A pézsmarózsa olaj a CosIng szerint emoillent és bőrkondícionáló.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.